Lucipeci Lucipeci komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Přečteno jedním dechem. Dost mrazivá a depresivní knížka, ale velmi čtivě napsaná. A v současné době i velice aktuální. Je tak snadné po krůčkách nenápadně manipulovat celou společností...

27.01.2016 5 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Upřímně jsem nebyla nijak nadšená. Čekala jsem oddychovku, ale.ˇ....První část knihy byla ještě docela dobrá, ale prostředek a konec se mi tedy nelíbil vůbec.
Pozor - Možný spoiler:
Evie začne podnikat v oboru, který naprosto nezná, neumí prakticky ani vařit. A vždycky se najednou jako zázrakem objeví někdo, kdo zrovna potřebuje práci a strašně moc touží s ní pracovat a je naprosto úžasný. Takže každé drama či překážka trvají sotva pár hodin, než se někdo jako zázrakem objeví. A přijde mi, že celé okolí na ni čekalo jako na spásu, aby se lidé měli vůbec kde sejít a jsou jí neskonale vděčni, že dál podnik provozuje.

14.01.2016 2 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

V noci jsem dočetla. Pro mě veliké překvapení a doufám, že se dočkáme pokračování :-) Po skvělém úvodu byla pro mne prostřední část místy lehce zdlouhavá, ale ni hrozného. Poslední třetina pak opět nabrala na spádu. Samozřejmě mě potěšilo i umístění části děje do Budějc :-) A největší sci-fi věc z celé knížky??? Čtyřproudová dálnice až k Budějcům umístěná v páse "současnosti" :-D

16.12.2015 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Kostičas jsem četla až nyní, bezprostředně před Vidořádem a nadchl mě. Oproti tomu je Vidořád velké zklamání. Vůbec jsem se nemohla začíst, dvě třetiny knihy jsou v podstatě o tom samém, děj se nikam neposouvá. Pak nastává šarvátka, což je dlouhý dlouhý dlouhý popis akční bitky, bohužel také nic pro mě. Skutečně se zaujetím jsem četla asi tak posledních 10% knihy.

23.11.2015 2 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jedním slovem: Mrazivé!

22.01.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Právě jsem dočetla a nedokážu k tomu vůbec nic napsat...hodně silný zážitek

18.05.2014 5 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Má nejoblíbenější od Simmela

31.12.2013 5 z 5

Oltář z kostí Oltář z kostí Philip Carter

Těšila jsem se, bohužel mě nezaujala, nedočetla jsem

31.12.2013 1 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Knížka mě moc bavila, ze začátku jsem si musela trošku zvyknout na styl, kterým je psaná, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.

31.12.2013 4 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Ne že by se mi knížka přímo nelíbila, ale zhruba v půlce jsem se už nudila, přišlo mi, že se tam pořád tak nějak nic neděje a čtení jsem vzdala.

31.12.2013 2 z 5