Lučina7 Lučina7 komentáře u knih

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Úžasná jízda. Nechápu, že se o této knize nemluví víc...
V knize se furt něco dělo a nemůžu říct, že bych se nudila. Fantasy svět byl nádherný, miluju řeckou mytologii a tahle kniha byla něco na ten způsob, takže další plus.
Myslela jsem si, že konec bude úplně jiný, takže jsem ráda, že mě autorka překvapila. Našla se tu i nějaká ta romantika, za což jsem osobně ráda, protože jen fantasy knihy bez špetky romantiky asi nejsou v poslední době nic pro mě.
Jediné, co mě na celé knize opravdu mrzí, ale nakonec jsem za to nestrhla hvězdičku, je ten nespočet gramatických chyb, které v knize byly.
Ráda bych se o tomto fantasy světě a o celém příběhu dozvěděla víc, takže bude pokračování? Určitě bych do něj šla.

13.09.2023 5 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

(SPOILER) Na tuhle knížku jsem narazila úplnou náhodou a plánovala jsem ji vyřadit z knihovny. Ale rozhodla jsem se ji přečíst a v knihovně ponechat. Musím říct, že se v knize alespoň něco dělo. Líbilo se mi, že tam nebyly až tak podrobně popisované pocity, což je pro mladší čtenářky určitě plus. Kniha mě i vtáhla do děje, což jsem nečekala a navíc ten konec mě úplně překvapil a možná se i vrhnu do druhého dílu:)
Ale trochu mě mrzí že Liam a Derren jsi jsou až moc podobní. Ze začátku to vypadá, že je každý z nich úplně jiný, ale v momentě, kdy se Derren "zamiluje" do Larissy, je na tom podle mého stejně jako Liam a proto nechápu, co na něm Larissa vidí...?

14.07.2023 3 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Čekala jsem, že tahle kniha bude spíše fantasy než romantika, takže jsem trochu zklamaná. Myslím, že by se měla autorka spíše soustředit více na romantiku a nemusela by ani vymýšlet fantasy svět anebo se pořádně pustit do fantasy světa a přidat jen trochu romantiky. Přišlo mi, že fantasy svět nebyl moc propracovaný a asi jsem od knihy čekala víc. Mrzí mě to.
P.S. Ale ta obálka je úžasná:)

12.07.2023 2 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Strašně se mi líbí ten styl psaní, to jak kniha není psaná jako jiné. Je originální. Na začátku pro mě bylo těžké zvyknout si na všechny možné názvy a pořádně to všechno pochopit, ale po dočtení už mi to vůbec nevadí. Líbilo se mi, že to nebylo jen obyčejné sci-fi, ale bylo super sledovat krásnou romantickou linku. Jestli je tu někdo z vás, koho odrazuje od čtení této knihy počet stránek tak mi věřte, že tuto knihu přečtete, jako kdyby měla 300. Jedinou nevýhodou je to, když ji máte plánu číst ve škole, ale díky této bichli se vám do tašky už nic nevejde.

15.09.2022 5 z 5

Princezna celým srdcem Princezna celým srdcem Connie Glynn

První díl série jsem četla už asi 4 roky zpátky a už v té době jsem na to asi byla stará. Nicméně i přesto jsem přečetla všechny ostatní díly a bavily mě. Ale tento 4. díl byl úplně jiný. Už jsem docela zapomněla, o čem byly ty předchozí a taky to, kdo je kdo. Trošku mě mrzelo, že jsem se tím pádem ze začátku nedokázala začíst a že mě kniha docela nudila. Zvratů tam moc nebylo, ale ten poslední mě opravdu hodně překvapil. Myslím, že jsem si tu možnost dokázala představit, ale rozhodně jsem netušila, co všechno autorka udělá hlavní hrdince. Závěrem bych chtěla říct, že další díl už opravdu číst nechci, ale budu. Je to děs. Prostě potřebuju vědět, jak to dopadne.

15.09.2022 2 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Napínavý young adult thriller, který si oblíbíte i vy. I když tenhle žánr není zrovna můj šálek kávy, odteď už asi bude, protože jsem si tuhle knihu opravdu oblíbila.
Hodně dlouho jsem přemýšlela, jestli mi v téhle knize chybí romantika. A dospěla jsem k závěru, že ne. Takže jsem se nakonec rozhodla nestrhávat knize body, protože ne každý člověk má rád romantiku jako já a hledá ji v každé knize. Nicméně si knihu určitě přečtěte a doufám, že jsem nikoho neodradila.

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Krásná romantická kniha, na kterou jsem se opravdu těšila. Zaujal mě nápad a krásně popisované prostředí v divočině. Bavily mě neočekávané zápletky a celkově se mi to opravdu líbilo. Jen mě trochu mrzí, že do divočiny se dostali až v polovině knihy, což mi přišlo trochu zdlouhavé.

14.01.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha, která se zdá být romantikou, ale je jí jen z části. Kniha je o hlubokých tématech, o ubližování ze strany otce a o něčem, co zažila autorčina matka.

Slyšela jsem hodně názoru a četla několik recenzí a hodně čtenářek se prý u této knihy rozplakalo, já ne. Příběh se mě hodně dotýkal, ale místo pláče jsem nemohla dýchat, jak to bylo náročné téma na zpracování. Kniha se mi opravdu líbila a myslím, že je důležité, abyste si ji přečetli, protože ne každý má v životě štěstí.

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Zpočátku se děj trochu táhl, v knize byly neustále jen pocity Sage a někoho z vás by to mohlo nudit, mě však ne. To, jak autorka dokázala její strach popisovat, pro mě bylo neskutečné a velmi čtivé.
Avšak, když se děj rozjel, začalo mě to bavit ještě více. Samozřejmě kniha je román a jak já říkám, je to "romantika podle pravítka". Nicméně konec mě překvapil a vlastně jsem vůbec nevěděla, jak se bude děj vyvíjet dál. Naštěstí jsem měla koupený i druhý díl, takže jsem hned pokračovala. Takže upozorňuji, že po přečtení budete ihned potřebovat číst druhý díl.
A k závěru bych ještě ráda dodala, že kniha se velmi dějově i tématem podobala knihám od Mony Kasten a trochu i Strmému pádu.
P.S.: Luca má i instagram, ale bohužel neaktivní.

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Na začátku mě kniha moc nebavila, nicméně postupem začala nabírat rychlost a napínavost. Najednou to začalo být nesmírně napínavé a absolutně jsem netušila, jak to dopadne. A představa, že hlavním hrdinům je teprve 11 mě děsila asi nejvíce a vůbec jsem si to nedokázala představit. Konec knihy jsem vůbec neodhadla, takže pro mě byl velkým překvapením. Myslím, že kniha je pro mladší čtenáře, ale nemůžu říct, že se mi nelíbila. Jen si myslím, že kdybych byla mladší, zaujala by mě víc.

14.01.2022 3 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Kniha mi přišla zajímavá, a tak jsem ji pouze přihodila k velké objednávce knih a vůbec jsme od ní nic neočekávala a takhle překvapila.

Bavila mě od začátku, opravdu od začátku. Byly tam nečekané akce a tolik zápletek, že by to možná mohlo být pro někoho moc, nicméně na mě to bylo akorát. Autorka nám vymyslela neuvěřitelně propracovaný svět. Řekla bych, že to byla taková napůl detektivka ve fantasy světě s romantickou linkou, která byla povedená. Ale vlastně fantasy to tak úplně nebyla, ale nevím moc, jak to nazvat. Chvilku jsem si myslela, že to je realita, pak že to jsou kouzla a někdy jsem ani nevěděla, co si mám myslet. Takže si myslím, že tahle kniha není úplně pro každého, protože někomu by to nevědomí, které se v knize sem tam odehrává, mohlo vadit. U mě to ale právě bylo to, co se mi na knize líbilo. Žádnou podobnou knihu jsem snad ještě nečetla, a tak pro mě byla jedinečná, což mám opravdu ráda. Ale konec pro mě byl děs, několikrát jsem si myslela, že už je něco pravda (nechci moc spoilerovat), ale pak se ukázalo, že je pravda zase něco jiného, takže můžu říct, že to pro mě byl trochu zmatek. Nicméně, když se na konci ukázalo, jak se to všechno má, odfrkla jsem si. Ale bude to opravdu tak? To netuším, protože konec skončil vcelku otevřeně a připraven na další zápletku, takže si budu muset koupit druhý díl. Ještě tedy upozorňuju, že ne každému se tato kniha bude líbit, ale těm, co tenhle typ knih mají rádi, vřele doporučuju.

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

Od autorky jsem četla sérii DIMILY a všechny díly jsem za pár dní přečetla. Knihy se mi moc líbily, i když teď upřímně nevím, jestli bych si je přečetla znova. Až takový blázen do této série nejsem. Nicméně mi tato novinka nemohla uniknout.

Náměť na knihu mi přišel úžasný a hlavně způsob, jakým dala autorka dva hlavní hrdiny dohromady. Občas mi přišel děj nereálný. A kniha se mi nelíbila tolik, jak jsem si po přečtení anotace myslela.

14.01.2022 4 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

Jestli jste milovníci tarotu, kamenů, rituálů a magie, tak se vám tato kniha určitě bude líbit..
Já jsem se před knihou chtěla naučit vykládat tarot, protože moje mamka to umí a po přečtení knihy chci ještě víc.
Myslela jsem si, že kniha bude více fantasy, ale byla tam i romantická linka. V této knize bych ji ani nepotřebovala a navíc byla s lgbt tématikou, která mi tam moc nesedla, ale budiž. Nicméně bych byla radši, kdyby se věnovali více tarotu a magii než lgbt tématice, to mě trochu mrzelo.
Nicméně i přesto na mě kniha velmi zapůsobila. Jak svojí originalitou, tak velice poutavým příběhem.
Určitě doporučuji milovníkům tarotu, magie a možná i lgbt tématiky.

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Kniha je čtivá a hlavní postavy mi strašně sedly. Blake mi občas přišel podobný Kadenovi. Ale jako předchozí díly jsem si tuto knihu zamilovala. Upřímně čím dál více přemýšlím, proč se mi knihy od Mony tolik líbí. Nejsou ničím zas tak originální a je to vcelku normální romantika se zápletkami. Co na tom tedy tolik vidím? Neustále si to opakuji dokola, ale moc jsem na nic nepřišla. Ale když jsem dočetla Snít znovu, měla jsem prostě pocit, že nic jiného než 5⭐ dát knize nemůžu. Sama to nechápu, ale je to tak.

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Anotaci jsem nečetla, a tak jsem si myslela, že to bude normální romantika, ale to se po přečtení prologu změnilo. To, co se vzápětí stalo, mi vzalo dech a dokonce i slza ukápla. Každou stránku jsem nepopsatelně hltala. Postavy byly nádherně popsané a příběh byl opravdu originální. Taky musím vyzdvihnout zápletky, které byly přesně na místě. Za mě určitě doporučuji a doufám, že bude druhý díl stejně dobrý, jako ten první.

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Krásná oddechová Westovka k deštivému dni, kterou přečtete jedním dechem.

22.11.2021 4 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Autorky nás znovu překvapily neskutečným příběhem. Několikrát jsem měla slzy na krajíčku. Kniha mě bavila od začátku, ale v půlce jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Všechno to najednou vypadalo, jak když kniha může skončit, ale pak se událo tolik nečekaných akcí, které určitě ovlivnily můj názor na knihu. Pěti krokům od sebe se to asi nedokáže rovnat ale přesto mě to oslovilo opravdu hodně, jak svou originalitou, tak těžkým a velmi náročným tématem.
Děkuji autorkám za tyto nesktečné dary,
Lučina

22.11.2021 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Podle mě je to nejlepší kniha od Kasie West. Nasmála jsem se, a dokonce i slzy zůstaly na stránkách.
Děkuji:)

27.12.2020 5 z 5

Noční škola Noční škola C. J. Daugherty (p)

Nádherná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem.

21.11.2020 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Tahle kniha byla supper, opravdu jsem čekala málo, ale rozhodně ne tak velké nadšení. Knihu jsem měla přečtenou za pár hodin a nešlo se od ní odtrhnout. Určitě doporučuji:)

18.11.2020 4 z 5