LuciKo LuciKo komentáře u knih

Děti potřebují hranice Děti potřebují hranice Jan-Uwe Rogge

Při čtení jsem se tolikrát přistihla, že jsem na konci stránky a nevím, co bylo o pár řádků výše. Nečetlo se mi to dobře, nevím, zda to bylo překladem, ale působilo to na mě těžkopádně. Snad jen ty popisované situace byly čtivé, protože obsahovaly děj. Byla to už druhá kniha autora, kterou jsem četla a asi mi to stačilo. Myšlenky z této knihy, které jsem si odnesla, bych napočítala na prstech jedné ruky. Asi jsem čekala více.

29.06.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Naprostý top svého žánru. Už dlouho se mi nestalo, že jsem četla do ranních hodin. Skvělé interakce mezi hlavními hrdiny, bonusem poměrně netradiční akademické prostředí. Téma falešného vztahu mám ráda a autorka využila potenciál nejlépe, jak jen to šlo. Tato autorka mě nadchla a moc se těším na její další knihy. Snad již v češtině, i když ani slovenština mi nezabránila si tuto knihu vychutnat na maximum.

06.12.2022 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Knihu jsem četla ve slovenštině, protože v českém jazyce zatím není vydaná, ale zážitek mi to nijak nezkazilo. Pokud máte rádi Vi Keeland, pak byste tuto knihu neměli minout. Klasický příběh, vlastně podle šablony, ale vůbec ničemu to nevadí. Sympatické hlavní postavy, chemie mezi nimi funguje na 100%. Co navíc velmi pozitivně oceňuji je závěr knihy, kdy autorka nevytvářela zbytečně větší drama, než bylo potřeba a nijak ho uměle nenatahovala. Kniha splnila mé očekávání a ve svém žánru ji hodnotím na maximum.

06.12.2022 5 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Pokud bych měla zmínit velké plus knihy, pak bych určitě vybrala neokoukané prostředí rádia. Tvorba přenosů, pozice produkčních, všechno pro mě laika neznámé a proto taky zajímavé. Téma falešného vztahu už tak netradiční není, ale stále je lákavé a slibné. Bohužel za mě osobně tato kniha nevyužila potenciál, který měla. Hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli a tím jsem se na to čtení netěšila tak, jak bych to právě u knihy tohoto žánru chtěla.

02.12.2022 3 z 5

Střevo není tabu Střevo není tabu Giulia Enders

Příjemnou formou zpracované informace o střevě ze všech úhlů pohledu, které vás napadnou. Nevím, zda pro mě byla výhoda či spíše nevýhoda, že mám lékařské vzdělání. Některé úryvky jsem měla tendenci přeskočit, že je to vlastně jasné. Ale autorčino čtivé zpracování mi to nakonec nedovolilo, a tak jsem knihu přečetla od začátku až do samotného konce. Navíc mám pocit, že autorka si dala velmi záležet i na hledání různých zajímavostí, takže při vynechání nějaké té stránky by se o ně mohl člověk ochudit, a to by byla škoda. Za mě osobně jsem doufala, že mikrobiomu bude autorka věnovat větší porci knihy, avšak musím uznat, že pak by kvůli rovnoměrnosti informací bylo třeba navýšit i další kapitoly, a to bychom se už dostali na zbytečně vysoký počet stran. Takto jako seznámení ideál. Určitě doporučuji a děkuji za rozšíření obzorů!

02.09.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Naprosto úžasná kniha. Vůbec jsem netušila, že v Řecku proběhla občanská válka, natož že sem ve 40. letech dorazilo tolik tamních obyvatel. Nejenže mi tedy kniha rozšířila historické znalosti o poměrech na Balkáně v poválečné době, ale nabídla také silný příběh jedné rodiny a jejich blízkých. I s odstupem několika dnů po dočtení jsem jí plna a budu ráda doporučovat všem známým k přečtení.

22.08.2022 5 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Za mě osobně se to moc nepovedlo. Kniha se mi zdála hodně plochá, v podstatě popisuje jeden týden na 200 stránkách. K postavám jsem si nestihla udělat vztah (a upřímně moc nechápu, jak si ho stihly udělat ony k sobě navzájem!). Vtip jsem tam také postrádala a erotika? Nevím, čím si kniha tento štítek zasloužila. Kdysi jsem četla Jeho banán, ten mě také nenadchl (i přes lákavou anotaci a obálku). Teď nová kniha Moje (tak trochu) utajené dítě z druhé série se mi zdála jako z úplně jiného těsta, proto jsem dala sérii Objekty touhy ještě jednu šanci. Ale bohužel, nadšení se nedostavilo.

22.08.2022 2 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Nevím, zda to bylo knihou či mnou, ale četla jsem ji na několik etap. Nedá p se říct, že by mě chytla a nepustila. Přesto můžu říct, že příběh byl pěkný, mezi hlavní dvojicí to jiskřilo a kniha tak poskytla všechno, co od ní čekáte. Ale to něco navíc, to mi tam asi chybělo. Proto tentokrát pro Vi jen tři hvězdičky.

25.07.2022 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Kéž by tak knížky Julie Caplin vycházely aspoň co dva měsíce. Ty se tak krásně čtou. Člověk si u nich odpočine, pozná nové země, novou kulturu, u romantiky se zasní a po přečtení si říká "ještě ještě". Pohlazení po duši v dnešní uspěchané a mnohdy neveselé době.

16.07.2022 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

A takhle to dopadne, když si dva vzdělaní muži povídají o tom, čemu moc dobře rozumí. Rodina, výchova dětí. Podáno nenásilnou formou, spíše úvahy než příkazy, co dělat. Příběhy z praxe, se kterými se v rámci jejich přednášek či konzultací setkali. Vzhledem k útlosti knížky ji člověk zvládne jako jednohubku, ale obohatí ho ve velké míře.

16.07.2022 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Příběh o dvou ženách, které od sebe dělí 90 let. Co si z této knihy odnáším je jejich neochvějná víra v dobro. Že všechno dobře dopadne. Neskutečně silné dílo, které mě v průběhu jeho čtení několikrát přivedlo k slzám. Děkuji za konec, který autorka zvolila. Jsem nadšená a myslím, že mi tato kniha bude v hlavě rezonovat ještě dlouho.

13.07.2022 5 z 5

Příběh srdce Příběh srdce Kathryn Taylor

Příběh, který chytí za srdce ❤️ Krásně se četl, délka byla příjemná. Líbilo se mi uspořádání do dvou příběhů, takže knížka po celý čas neztratila na spádu.

18.01.2020 4 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

A tohle já můžu na všechny způsoby. Nové prostředí na stavbě zase přináší něco trošku neokoukaného. Mám pocit, že hodně se v poslední době vyskytuje knížek s tématikou jídla (nebo možná jen v mém repertoiru) - tentokrát jsem se mohla kochat popisy krásného designu a interiérů. Co se týče děje, je to klasika. Ale Jennifer Probst prostě umí psát a zaujmout a tak jí to všechno zbaštíte, ani nevíte jak... A pak už jen voláte po dezertu :) (A zase to jídlo.. :)))

16.01.2020 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Spisovatelka je zárukou kvality. A ty popisy zákusků, dortíků a dalších dobrůtek... Nebezpečné v období Vánoc :))

27.12.2019 5 z 5

Ztráty a lži Ztráty a lži Sophie Hannah

Čtivě napsaný thriller. Některá fakta se dají odhadnout už v průběhu děje, ale něco autorka mistrně skryla (alespoň pro mě) až do konce. Mimochodem, mám ráda romantické linky prostupující knihou, jen nevím, jestli mě tato kniha dokázala nalákat tolik, že si přečtu další, abych věděla, jak to s Charlie a Simonem dopadne :)

02.12.2019 4 z 5

Řekni mi pravdu Řekni mi pravdu Rachel Gibson

No.. Ani nevím, jak se mi knížka dostala do seznamu "Chci si přečíst", ale po dlouhé době jsem ji tedy zvládla. Asi ze mě nikdy nebude fanynka amerického venkova a šerifů s klobouky už vůbec ne. Pokud jsem ale tato fakta během čtení "ignorovala", vyšel z knížky klasický romantický příběh, jak podle vzorové osnovy. Překvapilo mě, že nakonec se i knížka četla dobře. Na prvních dvou stránkách jsem si totiž jen říkala, do čeho jsem se to pustila.. :)

26.11.2019 3 z 5

Šílená Šílená Chloe J. Esposito

Tak toto byla opravdu jízda od začátku do konce a jak již bylo zmíněno v komentářích, lepší název knížka dostat nemohla! Nad hlavní hrdinkou jsem kroutila hlavou od začátku až do konce a přestože jsem s ní nemohla v ničem souhlasit, hrozně jsem jí fandila. Velké plus knížky byla její čtivost. A možná se to zdálo místy až moc, ale já jsem se od knížky odtrhnout nemohla a byla jsem zvědavá, jak jen tohle může dopadnout. Dívala jsem se, že v originále jde o celou triologii, tak uvidíme, zda dorazí další díly i do Česka. Za sebe tu potřebu i přes 4* nemám.

24.11.2019 4 z 5

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

4,5 hvězdičky. Prostředí soudu mi nebylo moc blízké, ale zbytek. Jedna velká jízda. Možná tomu pomáhají krátké kapitoly, nevím, ale pořád se něco děje. Nemáte pocit, že je něco zbytečné a navíc, že čtete nepodstatnou omáčku. Knížka mě strhla a po dlouhé době jsem dočítala zase pozdě v noci.

14.11.2019 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Možná kdyby byla knížka zpracována jako film, zapůsobila by na mě více. Takto to mnohdy působilo až chaoticky. Děj byl neustále přerušován flashbacky do minulosti, popisy obrazů... Postavy, kolem nichž se děj momentálně točil, se také rychle střídaly... Napětí se podařilo autorovi vystupňovat až v posledních cca 20 stránkách, do té doby to bylo stále jen čekání na něco.

10.11.2019 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Knížku bych rozdělila na několik částí. Ze začátku, než se člověk zorientuje, tak to trvá. Pak ho děj chytne a je hrozně zvědavý, co tam bude dál, co se tedy tak zvláštního stane. Děj graduje a graduje, ale pak mám pocit, že od určitého momentu už dost stagnuje a část v tělocvičně na konci je zbytečně dlouhá. Celkově jsem s knihou ale spokojená, Liane Moriarty psát umí. Navíc je tato knížka hezká sonda do lidské mysli a hlavně na začátku ukazuje, jak fungují lidské předsudky.

08.11.2019 4 z 5