Lucik100 Lucik100 komentáře u knih

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Strhující kniha. Od příběhů jednotlivých postav jsem se nemohla odpoutat. Myslím, že je důležité připomínat si, jaké hrůzy se ve světě děly.

23.08.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Všechny dějové linky byly zajímavé, ale nejlepší část knihy byla ta, kde se osudy jednotlivých postav střetly.

26.06.2022 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Autorka čtenářům podrobně poskytuje popis života v nedemokratickém a přísně kontrolovaném státu.

14.02.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Tato kniha je ještě lepší než autorčina předešlá. Opravdu skvěle zpracované příběhy uprchlíků z KLDR. Člověk si při čtení uvědomí, jaké má štěstí, že žije v demokratické zemi.

14.02.2022 5 z 5

Persepolis Persepolis Marjane Satrapi

Jelikož je kniha psána formou komiksu, četla se velmi rychle. Skvěle popisuje situaci v Íránu.

06.10.2021 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Skvělé, nadčasové dílo. Donutí nás zamyslet se.

08.07.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha, kterou jsem četla v rámci povinné četby. Asi to není úplně šálek mé kávy.

18.05.2021 3 z 5

Rudé svitky magie Rudé svitky magie Cassandra Clare (p)

Jako vždy od autorky velmi pěkně napsané. Taková oddechovka.

17.04.2021 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha se mi četla dost ztěžka, ale celkově byl příběh zajímavý.

28.02.2021 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Další skvělé autorovo dílo. Doufám, že přibudou i další díly a vysvětlí se všechny nejasnosti a otazníky.

05.02.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný romantický příběh, který donutí člověka vážit si svého zdraví a všech maličkostí, které v životě máme.

22.12.2020 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Určitě zajímavý nápad a pěkné zpracování. Kniha byla o zamyšlení se nad společností a zlem, které číhá v každém z nás.

22.12.2020 5 z 5

Ač veršovaná díla nijak zvlášť nevyhledávám, musím uznat, že tato kniha byla v rámci možností dobře čtivá.

31.10.2020 4 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Trochu zdlouhavé ale jinak velmi pěkné dílo. Hlavní hrdinka Tess mi přišla dost naivní a ne moc chytrá osoba, ale na celkovém dojmu to nic nezkazilo.

28.10.2020 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha je celkem poutavě napsaná. Hlavní hrdinka Emma Bovaryová mě velmi rozčilovala a nemohla jsem jí vystát.

29.08.2020 5 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Super zakončení série. Trochu mě zaskočil useknutý konec na ostrově, ale celkově velmi zdařilé.

20.07.2020 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Super příběh. Autorce se skvěle podařilo popsat vztahy mezi lidmi a tehdejší životní komplikace.

13.07.2020 5 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Super pokračování. Druhý díl byl stejně kvalitní jako první. Trochu mě mátla spousta dějových linií a přeskoky v čase, ale dalo se to zvyknout.

23.06.2020 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jedna z nejlepších knih své doby. Žádná z postav nebyla vlastně zcela kladná a přesto jsem si je všechny oblíbila.

16.05.2020 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Skvělá kniha. Příběh se neustále vyvíjel a já se opravdu nikdy nenudila.

25.04.2020 5 z 5