lucifuk lucifuk komentáře u knih

Anton Srholec - Bezdomovec z povolania Anton Srholec - Bezdomovec z povolania Pišta Vandal Chrappa (p)

Uzasny clovek s uzasnym zivotnym pribehom

21.10.2023 5 z 5

Terapia kultúrou Terapia kultúrou Magda Vášáryová

Poučné a príjemné čítanie. Neuveriteľné aký široký rozhľad má táto dáma.

01.12.2022 5 z 5

Østrov Østrov Peter Balko

Opäť výborné dielo. Pútavé čítanie od začiatku do konca. Len tak ďalej Peter Balko.

30.10.2021 5 z 5

Satori v Trenčíne Satori v Trenčíne Lukáš Cabala

Krásne, originálne, svetové, snové, milé, úžasné, zimomriavkové, šťavnaté, farebné, slovenské dielo. Jedným slovom umenie.

12.10.2021 5 z 5

Endymionův vzestup Endymionův vzestup Dan Simmons

Niečo tak inteligentné, pútavé a nadčasové som ešte nečítal. Úžasné. Dôstojné zakončenie tetralógie. Pán Simmons je skutočný vizionár

07.10.2021 5 z 5

Běžci po vlnách Běžci po vlnách Kai Meyer

Výborný dobrodružný román pre deti.

02.01.2019 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Silný emotívny zážitok. Všade sa o knihe písalo že ľudí rozplače, tak som si povedal tak to teda nie, mňa určite nie...nooo...

24.10.2018 5 z 5

Efekt Susan Efekt Susan Peter Høeg

Snaha tam je, ale kniha sa napriek zaujímavému námetu nedokáže vymaniť s priemeru. Štýl písania, tvorený krátkymi vetami a kratšími kapitolami uberá na kvalite a spôsobuje, že príbeh len tak preletí okolo. Po celý čas som sa do neho nedokázal úplne ponoriť.

06.04.2018 3 z 5

Krutá rozlúčka Krutá rozlúčka Michael Connelly

Harry Bosch nikdy nestarne. Stále špička ako za mladi.

01.07.2017 5 z 5

Prihraj Carlos! Prihraj Carlos! Július Belan

Veľmi pekná kniha pre mládež, ktorá má rada futbal. Doporučil mi ju syn. Najprv som sa na neho blahosklonne usmial, ale potom mi ju podstrčil na toaletu a ja som sa akosi začítal a...fakt pekné.

06.04.2017 5 z 5

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Bomba! Tak ako vždy od tohto autora.

25.01.2017 5 z 5

Lesní ľudia Lesní ľudia Hanya Yanagihara

Zase až taká bomba to nebola. Štýl písania výborný to hej, ale dej sa uberal veľmi pomalými ťahavými krokmi, a hlavne úplne iným smerom ako našepkáva anotácia.

08.01.2017 3 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Viac filozofia ako scifi, ale veľmi veľmi zaujímavé čítanie.

07.12.2016 4 z 5

Sedem krátkych prednášok o fyzike Sedem krátkych prednášok o fyzike Carlo Rovelli

Je to magické. Človek má odrazu pocit, že všetky problémy sú len bezvýznamné kvapky v obrovskom oceáne.

14.11.2016 5 z 5

Šest dní hněvu Šest dní hněvu Ryan Gattis

Knihe by pristalo tak o 100 strán menej. Ku koncu už trochu strácala dych.

29.10.2016 4 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Občas sa mi zdalo, že to trocha tiahne k červenej knižnici, ale inak fajn

25.10.2016 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Ostal som poriadne znepokojený!

04.10.2016 5 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Tak toto bola po skutočne dlhej dobe kniha, ktorá ma poriadne prefackala! Niečo tak geniálne, prepracované, duchaplné, pútavé a pritom pomerne ľahko stráviteľné som snáď ešte nečítal. Kniha neodpovedá na otázku čo je to vlastne život, ale sakramentsky sa k nej približuje. Úžasné!
Ak máte depku, čítajte. Ak nemáte čítajte. Ak máte viac otázok ako odpovedí čítajte. Ak nemáte otázky čítajte. Budete mať.
Veľmi podobný koncept ako Atlas mrakov, ale oveľa oveľa kvalitnejší.
Mitchell je kráľ.

04.08.2016 5 z 5

Monzun Monzun Wilbur Smith

Úchvatné a strhujúce. Len málokto dokáže vytvoriť tak dych berúce dobrodružné romány.

06.07.2016 5 z 5

Druhá strana Druhá strana Michael Connelly

Nemôžem si pomôcť, ale Connelly je proste majster. Nepoznám lepšieho autora detektívok!

30.06.2016 5 z 5