Lucienka Lucienka komentáře u knih

Mrtvý muž a další záhady šumavských kešek Mrtvý muž a další záhady šumavských kešek Zuzana Rampichová

Mezi kačery patřím už dávno, ale i přesto je toto moje první kniha o Geocachingu. Pěkná detektivní zápletka a dobře se čte. Kdo by rád nevzpomínal na Šumavu?!

07.12.2023 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Kniha pro všechny lidi dobré vůle. Krásně pohladí po duši, čtěte srdcem.

15.11.2023 5 z 5

Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! Tlapková patrola - Dobrou noc, tlapky! kolektiv autorů

Dcerka má ráda pejsky a Tlapkovou patrolu nejvíc, i když je na tyto pohádky ještě malá, tak se jí čtení a ilustrace moc líbily.

27.10.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Nejsem obvykle čtenář románů pro ženy, ale u Radky mi imponuje její syrová upřímnost a zrcadlo, které vrhá ke společnosti. Kolik z vás si tam ze svých vztahů něco podobného našlo?

11.10.2023 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Hackerské pojetí výpadku proudu. Čtivé a napínavé, ale podle mě je realističtější pojetí blackoutu dle knihy Tma od Ondřeje Neffa. To se nečte tak snadno jako tato kniha a je mnohem temnější..

15.09.2023 4 z 5

Ruská mafie Ruská mafie Jaroslav Kmenta

Pana Kmentu obdivuji za jeho statečnost, preciznost a schopnost pátrat po takových informacích a ještě je zveřejňovat. S každou další knihou je můj obdiv k autorovi větší, i když se to nečte vůbec lehce. Jsem ráda že s novým prezidentem se snad přetrhly nitky a ohnutá záda Miloše Zemana, po kterých lezla Ruská mafie od devadesátek, už odešla do důchodu.

25.08.2023 5 z 5

Odpoledne křesťanství: Odvaha k proměně Odpoledne křesťanství: Odvaha k proměně Tomáš Halík

Tomáš Halík i papež František zvou k otevřenému a proměněnému křesťanství, víře, která bude pro všechny a vším. Já jim v tom držím palce a kéž by nám to všem vyšlo.

03.08.2023 5 z 5

Černý a bílý Černý a bílý Willian Wagner

Kniha asi pro děti a nešachisty. Ve skutečnosti to takhle černobílé nebylo a Bobby až tak extrémní byl snad jen v závěru, když už byl nemocný.

08.07.2023 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Ideální letní kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Každý si v ní něco najde.

06.07.2023 5 z 5

Není král jako král Není král jako král Walt Disney

Náročnější tema není vhodné pro úplně malé děti, ale i tak se líbilo.

21.06.2023 4 z 5

Mámou hravě 2 Mámou hravě 2 Martina Karásková

100 super tipů na home-made zábavu. Už tvoříme i pro batole od 1,5 roku. Těším se na další díl Mámou hravě venku.

17.06.2023 5 z 5

Václav Havel: Někam jsem to ukryl Václav Havel: Někam jsem to ukryl Václav Havel

Je skvělé, že se Havlovy zápisky našly a nezůstaly ukryty. Za sebe jsem moc ráda, že jsem se o Chartě a chartistech dozvěděla zase něco víc. Nad úvahami Havla z vězení a jeho sebezpytem jen žasnu. Doporučuji všem, čtěte Havla.

25.05.2023 5 z 5

Ukrajina: Rozhovory, mýty a fakta Ukrajina: Rozhovory, mýty a fakta Petr Horký

Díky těmto sebraným rozhovorům s odborníky jsem si udělala přehled, jak to s Ukrajinou a Ruskem v dějinných i jiných souvislostech je. Petr Horký mě dříve zaujal jako cestovatel a nyní mě přesvědčil i o dalších svých kvalitách.

06.05.2023 5 z 5

Václav Havel – mocný bezmocný ve 20. století Václav Havel – mocný bezmocný ve 20. století Martin Vopěnka

Takhle by měly vypadat učebnice moderních dějin. Čtivé s pěknými ilustracemi, historie srozumitelná a Havlovy myšlenky tak lidsky srozumitelné, prostě paráda!

23.04.2023 5 z 5

Nezlob! Zásobník aktivit, kterými zabavíte dítě, kdykoli chcete Nezlob! Zásobník aktivit, kterými zabavíte dítě, kdykoli chcete Leona Šťávová

Dobré nápady pro děti 3.-5. rok. Naše batole si na většinu aktivit ještě počká, ale už se těšíme, jak budeme stříhat, lepit, malovat a hlavně vymýšlet příběhy ke hrám.

20.04.2023 4 z 5

Christus vivit - Kristus žije Christus vivit - Kristus žije papež František (p)

Papež František tak svěží vánek do církve, který rozumí a snad i oslovil mladé lidi. Povzbuzuje k následování, života přátelství v Kristu. Často se za něj modlíme, aby se mu obnova církve podařila a vlastně nám všem.

17.04.2023 5 z 5

Jak být dobrým rodičem Jak být dobrým rodičem Jiřina Prekopová

Snadno se čte, ale o to hůř realizuje. Vynasnažíme se, ale nikdo nejsme dokonalí, že?!

05.04.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Pro mě asi nejlepší a zároveň nejnáročnější kniha roku. A to můžu říct s klidem v první polovině roku. Chce to hodně trpělivosti a obrnit se proti drsné historii, kterou autorka brilantně převedla do románové podoby.

04.04.2023 5 z 5

Michael Jackson – Kompletní příběh Michael Jackson – Kompletní příběh Chris Roberts

Pěkná komplexní rekapitulace a životopis Michaela. I fanoušek se dozví něco nového ze soukromí MJ a nechybí samozřejmě ani kvalitní fotografie.

20.02.2023 5 z 5

Chovejte se jako malý princ Chovejte se jako malý princ Stéphane Garnier

Bylo fajn po delší době číst knihu na motivy malého prince a na chvíli se nad tím zase zastavit a zamyslet, kam se všichni pořád ženeme?!

07.02.2023 5 z 5