lucie9998 lucie9998 komentáře u knih

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Úžasná knížka! Myslím, že ji dlouho nedostanu z hlavy...
Jediné, co mě "naštvalo" :-D bylo, že Káje bylo, dle Heleninych slov, 9 let (to by sedělo, podle jejího chování), ale když byl případ zveřejněny v televizi, uvedli, že se jedná o 12tiletou holčičku... Nemám ráda takovéhle nesrovnalosti.

18.09.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihy, jako je tato, jsou nutností!!! Všichni by si ji měli přečíst... Nejradši bych dala 4,9 hvězdiček. Ještě teď mě po přečtení "mrazí" (skutečně jsem někdy při čtení měla pocit, že se mi zima zavrtává pod kůži).

21.04.2023 4 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Knížka byla úžasná, děj se mi moc líbil! Doporučuji!
Nemohu se ubránit srovnání s, podle mého "podrobnou", knihou "Klíč k minulosti". Ta se mi líbila ještě trošku víc, takže kdyby to šlo, zde bych dala 4,8 hvězdičky a "Klíči" 5.

09.01.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Účel splněn - smála jsem se, až jsem brečela. Nejlepší byl sjezd psů!!! A v téhle knize exceloval Josef. Super zakončení série.

21.11.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Můj nejoblíbenější díl!!!

04.11.2022 5 z 5

Jsem vděčná všem, kteří byli pro tuto knihu ochotni "vypovídat", díky jejich vzpomínkách už životická tragédie nikdy nebude zapomenuta.

20.06.2022 5 z 5

Nemám slov... Je to tak silný příběh! Čekala jsem klasický román a ono to bylo něco mnohem lepšího a navíc doplněno o fotografiie, kdy si konkrétní osobu spojíte s obličejem - je to skvělé a zároveň děsivé. Doporučuji.

20.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasné!!! Tolik toho o své historii ještě nevíme...

12.05.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět úžasné!!! Možná se mi druhý díl líbil ještě více, než ten první. Všem stojí za přečtení!!!

12.05.2022 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Skvělé!!! Výborně propracované! Nejraději bych dala 4,9 *

27.08.2021 4 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Knížka se mi líbila moc! Je skvěle napsaná, příběh je strhující, postavy věrohodné. Jsem z ní nadšená, vřele doporučuji!!!

02.06.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Bála jsem se, že když se jedná již o pátý díl Aristokratky, nebude to "ono", ale zase jsem se výborně bavila! Skvělé! :-)

02.05.2021 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Knížka je úžasná! Četla jsem ji v poslední fázi těhotenství a dokonce jsem si ji s sebou vzala i na vyvolávání do porodnice, kde jsem si ji šetřila. Bála jsem se totiž, že bych ji při té nudě v nemocnici přečetla moc rychle a já nechtěla, aby skončila. Kniha se mě osobně dotkla a je opravdu nezapomenutelná.
Jedna se o velmi zajímavý příběh o dalších hrůzných činech za druhé světové války (tentokrát z Paříže), o kterých jsem doteď neměla ani ponětí. Vřele doporučuji!!!

14.04.2021 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Kniha je úžasná, napínavá a velmi čtivá. Od této autorky jsem četla ještě Spálenou oblohu - byla také vydařená, ale Chůva ji předčila. Doporučuji.

14.02.2021 5 z 5

Macík a maminka: příběhy malého kocourka z časopisu Dráček Macík a maminka: příběhy malého kocourka z časopisu Dráček Jitka Hinková

Hezké tematické krátké komiksy a příběhy pro malé děti i s nápady na tvoření.

09.11.2020 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Kniha se mi líbila. Úplně ale nevím, jak ji spravne popsat, tak asi takhle: Děj byl místy rozvlekly a místy jsem hltala každé slovo. Je v ní mnoho převratných myšlenek, které vzhledem k tomu, kdy kniha vznikla jsou úžasné nadčasové a může se z nich poučit i dnešní člověk. Myslím si, že podle rozsahlosti a náročnosti celého díla tato kniha není určena úplně každému, ale 100% stojí za přečtení těm, kteří mají o literaturu opravdový zájem.

27.08.2020 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Knihy jsou bezvadné! Já vždy četla jeden díl jeden den a druhý den jsem hned navázala dalším, takže jsem to měla jako jeden celek. Výborně jsem se bavila!!!

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

20.06.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

J. K. Rowlingová těmito knihami změnila a o kus dál posunula čtenářský svět.

20.06.2020 5 z 5

J. K. Rowlingová těmito knihami změnila a o kus dál posunula čtenářský svět.