lucie9998

HanaHanaAlena Mornštajnová

Nejlepší knížka od teho spisovatelky, je to silný příběh, krásné napsaný a donutí lidi k zamyšlení.

RobinRobinZdena Frýbová

Nejzdařilejší kniha od Frýbové, kterou jsem četla. Má to spád a nejsou tam nudné pasáže jako u Malinkatého kreténa. Jinak psa Robina, bych doma psychicky určitě nedala... :-D

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Podle mě druhá nejlepší kniha od této autorky.

23.03.2020

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Je pravda, že "zločinnost" v této knize je možná až moc překombinovaná, ale mě se to líbilo. Velmi vtipné odreagování od běžných starostí.

08.04.2020

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Kniha je super! Ráda čtu knihy na toto téma a tato je velmi poutavá, nedotrhnete se od ní.

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Knihy jsou bezvadné! Já vždy četla jeden díl jeden den a druhý den jsem hned navázala dalším, takže jsem to měla jako jeden celek. Nesrovnávat film s knihou - je to nesrovnatelné! Film je úplně něco jiného. Jako vždy vítězí knihy!!!

08.04.2020

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Nevšední, jemný a přesto drsný, krásný román.

12.04.2020

Pád titánůPád titánůKen Follett

Na Follettovi je skvělé to, že i když je sám Angličan, vůbec Anglii nenadržuje a píše to tak, jak se to skutečně stalo. Vlastně s nikým se tam nemaže, ať už jsou to Rusové nebo Němci. Celá trilogie "Století" je fantastická!

24.03.2020

Z deníku kocoura ModroočkaZ deníku kocoura ModroočkaJosef Kolář

Tak to je knížka mého dětství. Babička mi z ní předčítala pořád a pořád dokola. Já ji také četla své dceři. Je báječná!

14.05.2020

Harry Potter a princ dvojí krveHarry Potter a princ dvojí krveJ. K. Rowling (pseudonym)

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Výborna spisovatelka!

Egypťan SinuhetEgypťan SinuhetMika Waltari

Kniha se mi líbila. Úplně ale nevím, jak ji spravne popsat, tak asi takhle: Děj byl místy rozvlekly a místy jsem hltala každé slovo. Je v ní mnoho převratných myšlenek, které vzhledem k tomu, kdy kniha vznikla jsou úžasné nadčasové a může se z nich poučit i dnešní člověk. Myslím si, že podle rozsahlosti a náročnosti celého díla tato kniha není určena úplně každému, ale 100% stojí za přečtení těm, kteří mají o literaturu opravdový zájem.

27.08.2020

Aristokratka u královského dvoraAristokratka u královského dvoraEvžen Boček

Bála jsem se, že když se jedná již o pátý díl Aristokratky, nebude to "ono", ale zase jsem se výborně bavila! Skvělé! :-)

Na věky věkůNa věky věkůKen Follett

Pilíře země, Na věky věků a Ohnivý sloup jsou jedny z nejlepších knížek vůbec! Folletta mám hrozně ráda.

Hrdý BudžesHrdý BudžesIrena Dousková

Knížka, u které se vážně hodně nasmějete! Já jsem vůbec nevěděla, co od toho čekat a byla jsem nadšená.

23.03.2020

Otcem i matkou proti své vůliOtcem i matkou proti své vůliZdena Frýbová

Tak z této knihy jsem nadšená, dnes jsem ji dočetla a možná se mi líbila ještě víc, než mnou označený nejlepší "Robin". Je vtipně napsaná, poutavá a v druhé části i napínavá. Doporučuji.

30.03.2020

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Z mého pohledu se jedná o Hartlovu nejlepší knihu.

VážkaVážkaMichel Bussi

Kniha je výborná! Napínavý a krásně psaný příběh. Doporučuji!

13.04.2020

Harry Potter a vězeň z AzkabanuHarry Potter a vězeň z AzkabanuJ. K. Rowling (pseudonym)

20.06.2020

Harry Potter a kámen mudrcůHarry Potter a kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Odstartování úžasného příběhu čarodějného světa, který pro mě ve světě fantasy naprosto jednoznačně vede!

20.06.2020

Harry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řádJ. K. Rowling (pseudonym)

20.06.2020

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuEvžen Boček

Knihy jsou bezvadné! Já vždy četla jeden díl jeden den a druhý den jsem hned navázala dalším, takže jsem to měla jako jeden celek. Výborně jsem se bavila!!!

20.06.2020

Aristokratka na koniAristokratka na koniEvžen Boček

Klíč k RebeceKlíč k RebeceKen Follett

Výborný válečný román od Folleta, jako ostatně každý!

22.03.2020

OsmOsmRadka Třeštíková

No...Podle mě je to trochu přeceňovaný román. Měla jsem ho půjčený s tím, že je to fakt bomba a mě se to jako bomba nezdálo. Víc se mi od této spisovatelky líbila kniha Bábovky.

Těžká nocTěžká nocLenka Lanczová

Lanczovou miluju ze svých -nácti let. Román je povedený, konec předvídatelný, ale příjemný a splňuje svou kategorii, tedy román pro dívky a ženy, oddychový.

VeselíVeselíRadka Třeštíková

Hlavní hrdinka neměla mé sympatie a kniha jako celek mě také příliš neoslovila.

Oněgin byl RusákOněgin byl RusákIrena Dousková

Pokračování Budžese, které není už tak dokonalé, ale přesto je to skvělá kniha.

12.04.2020

Hra svalůHra svalůS. Monyová (pseudonym)

Knihy Monyové mám velmi ráda, maji v sobě vždy nadhled a humor, i když se jedná o vážné téma.

13.04.2020

ChůvaChůvaGilly Macmillan

Kniha je úžasná, napínavá a velmi čtivá. Od této autorky jsem četla ještě Spálenou oblohu - byla také vydařená, ale Chůva ji předčila. Doporučuji.