Lucie42 Lucie42 komentáře u knih

Kdo utěší Drobka? Kdo utěší Drobka? Tove Jansson

Úžasně zpracovaná, milá knížka, která tentokrát není o muminech, ale o bázlivém Drobkovi a Chmýrce

29.08.2021 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

První kniha ze série o psycholožce Freye a kriminalistovi Huldarovi. Mám ráda, jak jsou knihy od Yrsy tajemné, záhadné a až na konci si začnete dávat všechno dohromady. Kapitoly vždy končí v tom nejzajímavějším a nutí vás číst dál a dál dokud vám není líto, že kniha je u konce. Zajímavé je i téma o radiokomunikaci a jak jsou osudy lidí propleteny, což na Islandu není tak těžké. Brutálnost, originálnost a čistost vražd mě až fascinovala

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krásně a čtivě napsaná kniha. Líbí se mi, že situace vidíme jak z pozice Báry, tak i z pozice její matky. Za mě velice silná, smutná a aktuální kniha. Kniha o nepochopení a touze být milován a podporován.
Bohužel v mnoha situacích jsem poznávala rodiče nebo hlášky, co jsem slýchávala v mém okolí v práci. Jsem vděčná, že mám úžasnou mamku. Konec knihy mě moc nepřekvapil, ale to neznamená, že mě nezasáhl.

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Milá, nádherná, melancholická kniha, která křehce vypráví každodennost života a jeho drobnosti, které nás činní šťastnými. Miluju japonskou literaturu. Člověk jí buď miluje nebo ho nezaujme. Nenáročná kniha na rozjasnění dne

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Kniha je druhým dílem ze série o psycholožce Freye a kriminalistovi Huldarovi. Knihy jsou napsány tak, že se dají číst nezávisle na sobě, ale velmi doporučuji začít DNA a pak pokračovat, protože lépe pochopíte vztah Freyi a Huldara. Tato kniha mě zasáhla asi nejvíc z celé série. Příběh je někdy vyhnaný do extrémů, trošku tušíte, kdo by mohl být vrahem, ale až do poslední chvíle si nejste jistí. Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Příběh je celou dobu napínavý a z knih je cítit Island takový, jaký ho znám. Navštívili jsme i místa z knihy a kousek od nás je věznice Litla Hraun, kde seděl Jón Jónsson, což pro mě dává knize větší váhu

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Kniha mě moc bavila a každá povídka mě vtáhla do děje. Jsou tam opravdu zajímavé náměty. Akorát si myslím, že z každé povídky by šla napsat celá kniha. Jsou tam témata, u kterých bych si přála, aby byla více rozvedena. Knihu doporučuji

11.01.2021 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Za mě úžasná kniha při které jsem se opravdu bála. Četla jsem mnoho negativních komentářů a můžu říct, že pokud nežijete na Islandu, tak nemusíte tak snadno zapadnout do děje a některé věci vám budou unikat. Letos v létě jsme navštívili všechna místa a dokonce jsem se byla podívat do onoho sklepa a kniha pro mě dostala úplně nový rozměr. Když jsme si stavěli stan hned vedle hřbitova na Hesteyri s výhledem na fjordy a všude v písku byli vidět mušle, tak se mi dost svíral žaludek. Jsem zvědavá na další knihy

Slovegán 2 Slovegán 2 Nikoleta Kováčová

Nádherně zpracovaná kniha od začátku do konce. Moc mile napsaná. Mnoho skvělých tipů pro veganské vaření a pečení. Navíc Nikoleta je moc milá a mnoho dalších receptů a rad sdílí na svých stránkách. Cena odpovídá kvalitě zpracování knihy a obsahu

Slovegán Slovegán Nikoleta Kováčová

Kojabaši, kočičí mistr zenu Kojabaši, kočičí mistr zenu Henri Brunel

Moc příjemná, milá a zábavná knížka, která vás provede učením zenu. Moc se mi líbili jednoduché a přitom moc nápadité ilustrace

Když sloni pláčou Když sloni pláčou Jeffrey Moussaieff Masson

Podle mě kniha, kterou by si měl přečíst každý a to hlavně ti, co se označují za milovníky zvířat. Místy mě až mrazí, když vím, že celý (nejen) vědecký svět ví o emocích a citech zvířat a zavírají před nimi oči a skrývají informace. Zvířata cítí bolest, lásku, přátelství, smutek i zklamání - jsou to živé cítící a vnímavé bytosti jako my.
Kniha Když sloni pláčou obsahuje zajímavé vědecké poznatky, výzkumy a informace z historie.

18.05.2020 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Mám ráda tajemné a duchařské knihy a tato mě dostala. Nejspíš to bude i tím, že nyní žiji na Islandu a četla jsem ji za temných severských nocí. Zhltla jsem knihu během 2 dnů a bála jsem se vycházet z domova. Skvělý, napínavý příběh.

18.05.2020 5 z 5