lucie3944 lucie3944 komentáře u knih

Jana a Jan (1-3) Jana a Jan (1-3) Jiřina Trojanová

O tuhle knihu jsem přišla před 30-ti lety ve škole, kdy mi byla zabavena a nevrácena. Nedávno jsem si na ni vzpomněla, pamatuji si, že se mi moc líbila. Jen škoda, že už asi nebude nikde k sehnání, ráda bych si ji přečetla a oživila si ji. Jako náctiletá si pamatuju, že se mi líbila, bylo by fajn, kdybych zjistila, jak moc se mi změnil vkus.

13.03.2024

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Nakonec jsem spokojená. Příběh plynul, žádné extra překvapení se tam nekonalo, epilog byl pěkný. Klasická romantická kniha ozvláštněná věkovým rozdílem a problémy, které k takové situaci patří. Včetně syna, že...
Bylo to dobré, ale ne tak, abych se ke knize ještě někdy vrátila.

02.03.2024 4 z 5

Ano, pane Božský Ano, pane Božský Lucie Srňánková

Omlouvám se, nedočetla jsem. Konec jsem už jen prolétla. Asi nejvíc mi vadily dvě věci. První - člověk by netušil, jak moc se dá různě hýbat obočím a co vše se tím může vyjádřit. Druhá, závažnější - opravdu jsou na sebe dva lidi okamžitě sprostí, křičí na sebe a neumí se domluvit? Puberťáci možná, ale dospěláci, kteří dosáhli nějaké postavení?! Pro mě to bylo přitažené za vlasy a rušilo mě to.
Jinak za mě příběh v pohodě, pohádka pro ženy, sexu požehnaně, zápletky celkem uvěřitelné.
I přes určité výhrady určitě přečtu další knihu. Českých spisovatelek podobné literatury není nikdy dost.

06.02.2024 3 z 5

Chtíč Chtíč Geneva Lee

Upřímně, čekala jsem víc. Ne sexu (toho tam bylo skoro moc), ale nějakého toho děje. Vážně je mi záhadou, že i když se děj neposouvá příliš dopředu, přesto to člověk slupne jako malinu.
No nic, hned jdu na třetí díl, snad se to konečně rozjede, přestanou se po sobě aspoň na chvíli plazit a bude něco dál.

14.12.2023 3 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Asi nikdy mi tolik nevadila špatná diakritika a překlepy jako tady. Absolutně to člověka otráví a zkazí radost z četby. Neskutečně to ruší.
Příběh jako takový není špatný, ale čekala jsem víc. Třetina knihy je o tom, co se děje Claře v hlavě, třetina popisuje sex, a poslední třetina (s bídou) je nějaký děj.
Přesto se mi kniha četla dobře a já jsem zvědavá na pokračování.

12.12.2023 3 z 5

Knihu jsem si dala jako audio, a musím říct, že to odsýpalo. Spoustu případů jsem znala ze seriálu, a jsem ráda, že byl seriál dost věrně natočen.
Že je pan Mareš trochu svéráz, mi bylo jasné už dřív. A taky že jeho názory na viníky a na oběti jsou celkem pevné a neměnné. Proto se mi moc líbil jeho postoj k obětem (a nejen k těm mrtvým). Vždycky myslel hlavně na to, aby byl pachatel chycen a potrestán podle zásluh. Aby pro oběť a pozůstalé nastala šance to nějak uzavřít a jít dál.
Myslím, že je velká škoda, že takovýto člověk už dále nedělá něco, o čem dokáže s tak velkým zaujetím vyprávět a ta zapálenost z textu přímo tryská.
O to víc mě štve, za jakých podmínek odešel a jak se s ním rozloučili. To vážně nebyl nikdo z jeho nadřízených, kdo by řekl hele, my o vás nechceme přijít? Co vám vadí, co můžu udělat pro to, abyste tu zůstal?
Ale co, už je to pryč a snad se pan Mareš opravdu našel ve své nové práci a je tam aspoň trochu spokojený.
Jinak musím pochválit pány herce, kteří knihu namluvili. I když to byl hlas pana Hanuše, úplně jsem před sebou viděla pana Mareše, jak mluví.
Musím říct, že já jsem velmi spokojená.

12.11.2023 5 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

(SPOILER) Na téhle knize je několik věcí, které mi nedávají moc smysl... Třeba jak dívka, která byla prý hýčkaná, zvládne během pár dní zavařovat, krmit koně, střílet zvířata - v podstatě se stát zálesákem. Nebo jak se panna během pár týdnů zvládne vyspat s celým osazenstvem domu.... Nebo jak se v její hlavě urodí myšlenka, že je zamilovaná právě do něho... Buď už opravdu neumím číst a chápat děj mezi řádky, nebo mi tam něco uniklo. Ze všech chlapů byla paf, přitom bych řekla, že ani jeden nebyl zrovna normální... Asi hledala lásku tak usilovně, že jí nakonec bylo jedno od koho a v jaké podobě ji dostane.
Ale sama za sebe vím (a jsem tím překvapená), že se ke knize nejspíš někdy vrátím a budu hledat, co mi předtím uniklo.
Sexuální scény jsou poněkud syrové, ale to mi nevadilo, to spíš jen pro upozornění.

12.11.2023 3 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Moc pěkné. Popis pocitů, myšlenkových pochodů - moc dobré. Neumím si představit, jaké to musí být, neuvědomovat si a poznat.... Mít najednou pocit, že je všechno špatně a zároveň správně. Ty obavy, jak to bude teď, co to znamená. Ale i takové příběhy se dějí, a je dobře, že se o nich píše a mladí dospělí mají šanci si o tom přečíst.
Nepřekvapuje mě, že se najdou lidé, kteří s volbou partnera ostatních nesouhlasí, ale můj názor je ten, že do toho nikomu nic není, pokud to nějak zásadně nikomu neubližuje.
Prostě je to pěkně napsaná kniha, nemusí být na každé stránce napsáno miluju tě, aby člověk pochopil, jak silné city člověk k někomu jinému chová.

25.10.2023 4 z 5

Můj sexy šéf Můj sexy šéf Renáta Navrátilová

Knihu jsem přečetla velmi rychle. Ale vím, že vracet se k ní nebudu.
Na českou spisovatelku dost dobrý počin, jen jsem nepostřehla, kde se kniha vlastně odehrává. V cizině? V Čechách? Já vím, že je to vlastně jedno, ale hledala jsem, zda jsem nepřehlédla označení místa. Protože tu bylo hodně typických českých reálii, ale k tomu pak zase neseděla jména....
Občas někde chybí čárka na rozdělení věty, ale to je skoro drobnost. Když občas čtu jiné české spisovatelky... Tak tohle je fakt na vysoké úrovni, co se korektury týče.
Myslela jsem, že je to prvotina, a ono ne. Kniha není špatná, ale po dalších se pídit nebudu. Zkrátka jsem čekala něco víc, už podle názvu...
Slušný průměr.

13.10.2023 3 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

(SPOILER) Knize se nedá upřít čtivost. Za dva dny bylo hotovo. Ale... Asi občas potřebu vysvětlit poněkud polopatě, kdy se dvojice hádá, flirtuje, usmiřuje nebo už se má ráda. Já myslela, že se hádají a oni se pustili do sexu... No nic.
Že se Chloe k některým situacím staví pro mě poněkud zvláštně, je jedna věc, ale nevím, jestli bych byla vděčná za ty dvě své kamarádky.... Jejich přístup se mi tedy moc nelíbil.
Tyler byl sympaťák a s jeho přístupem k médiím byla paralela s princeznou Dianou dost jasná.
Vím, že knihu bych si víc užila, kdyby byly podrobněji rozepsány myšlenkové pochody hrdinů.

12.10.2023 3 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

V podstatě harlekýnka. Ale dobrá. V pubertě jsem se jich něco načetla... Příběh zhruba na jedno odpoledne, ale líbí se mi ta nekomplikovanost, jasný tah na branku a výhled k dalším dílům. A já na to pokračování hned jdu.

30.09.2023 3 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Jsem absolutně spokojená. Víc k tomu není co říct.

13.09.2023 5 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Asi takhle: Jsem den po návratu z dovolené a dělám si pořádek v tom, co mám přečtené. No, a na tuto knihu jsem úplně zapomněla. Což, pro mě, vypovídá o všem. Vím, že se mi to líbilo, ale je to jednohubka.

06.09.2023 3 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Trochu jsem se ztrácela ve jménech, ale nakonec jsem se zorientovala. Smutné případy, neskutečné důvody k vraždě. Opět drobné připomenutí Eviny minulosti, ale tentokrát bez nepříjemných snů.
A už se těším na stěhování do nového domu! Peabodyová párkrát vytočí Evu do vývrtky, ale my víme, že s pomocí Roarka bude vše v pořádku. Další díl, prosím!

06.09.2023 5 z 5

Nás se nezbavíš Nás se nezbavíš Nora Roberts

(SPOILER) Jo jo, takovéto "organizace" jsou na nic. Další příběh Evy Dallasové, který vás dovede někam, kam zpočátku vůbec nemířil. A člověka ani nenapadne, kde skončí. A to je super.

06.09.2023 5 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Podcast znám, ovšem některé příběhy jsem si nepamatovala. Jinak bych řekla, že to, co se odvypráví v podcastu, se téměř doslova přepsalo do knihy. Ale za některé případy jsem byla ráda, oživila jsem si je. Rozhovory na konci byly fajn, jeden jsem jen přeskákala. Tak uvidíme, co si od spisovatelky přečtu dál a jaké to bude.

06.09.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Krásná kniha. Smutná, plná sebeobviňování, pochybnostmi o sobě a snahou o vykoupení. Celou dobu jsem čekala na nějaké BUM, jak to u Collen bývá, ale to se nějak nekonalo. Trocha překvapení byla, ale tak nějak normálně. Ovšem nemůžu říct, že by o to byla kniha horší. Prostě jsem spokojená.

06.09.2023 4 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

(SPOILER) Za mě trochu slabší. Pro mě tam bylo několik nedokončených dějů. Linka s Lornou, Jamieho pobyt ve vězení, odhalení Steadmana... Vím, že to není detektivka, že tohle není to nejdůležitější, ale byl na tom vystavěn příběh. Ale... Je to kniha pro ženy, hlavně zamilovaná. A v tom je hodně dobrá. Nejsem přesvědčena, že si po nějaké době budu pamatovat děj, ale za přečtení určitě stojí.

21.08.2023 4 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Přečetla jsem hned po prvním dílu, utíkalo mi to rychleji. Občas jsem se musela zamyslet nad tím, o čem ten první díl vlastně byl a myslím, že za pár týdnů už si absolutně nevzpomenu, o čem ten první díl byl. Myslím, že tento díl mi v hlavě zůstane trochu déle, ale vracet se ke knize nebudu.

23.06.2023 3 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Za mě průměr. Kniha mě neponoukala, abych četla co nejčastěji. Bylo mi jedno, jestli čtu nebo ne. Neodložila jsem ji, přečtená byla celkem rychle, ale vracet se k ní nebudu. Druhý díl přečtu, s tím problém nemám. Ale ve čtečce už ji mít nebudu, abych si ji mohla kdykoliv připomenout.

21.06.2023 3 z 5