lucie3725 lucie3725 komentáře u knih

Botička Botička Aneta Žabková

Musím říct, že na to, že jde o autorčin první text, mě to mile překvapilo. Děj je vtipný a nápaditý. A obrázků je v knížce tolik, že z ní úplně tryskají. Předčítáme si se synem, Botička ho zaujala a baví.

03.06.2021 5 z 5

Měsíční zrnko Měsíční zrnko Katarína Macurová

Obrázkové knihy této autorky mám moc ráda. I proto jsem s napětím očekávala novinku Měsíční zrnko. A... nic. Fantaskní splácanina, které ani jako rodič absolutně nerozumím - a nenašla jsem jediný důvod, proč ji předkládat dítěti. Neskutečně mě to mrzí.

30.05.2021 2 z 5

Sydney Sydney Tereza Horváthová

Silný příběh, silně podaný. Nepamatuju si, kdy jsem u nějaké knihy tolik brečela. Od doby, co mám syna, jsem na tahle témata citlivější. Jednu hvězdičku ubírám za výtvarný doprovod, ten mě absolutně neoslovil. Ale literárně opravdu výjimečná záležitost - věřím, že nominaci na Literu promění.

30.05.2021 4 z 5

A pak na mě mrkla A pak na mě mrkla Ilona Komárková

Souhlasím, pěkná kniha, ale Králík nasadil laťku tak vysoko, že nepřeskočila.

23.05.2021 4 z 5

Duchové Duchové Raina Telgemeier

Raina nezklamala. Nebavilo mě to tolik jako třeba Nervy, neohromilo mě to a neuchvátilo - ale jako nenáročná jednohubka je tenhle komiks vlastně moc fajn. Moc mě bavilo prostředí, do kterého autorka zasadila děj.

20.05.2021 4 z 5

Můj táta a já Můj táta a já Filip Škoda

Ukázky na eshopu mi přišly fajn, tak jsem knížku koupila. A když dorazila, strávila jsem nad ní půl hodiny v slzách. Slzách smíchu.
Autor dokázal téma rodičovství do svých stripů dokonale přetavit. Kdo nezažil všetečné batole, neuvěří, kdo zažil, naprosto souzní a dělá se mu při vzpomínkách na ten nekončící mordor trochu blbě, ale stejně řve smíchy.
Skoro na každé stránce vidím našeho syna v batolecím věku, když jsem dvakrát týdně odjela do práce a pečoval o něj táta.
Ale vidím v tom Škodově tatínkovi i sebe, protože tohle jsou prostě věci, co s batoletem zažívá každý rodič - bez ohledu na to, zda ho jen zplodil, nebo i porodil. Vynikající knížka.

20.05.2021 5 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Olga Tokarczuk

Nádherně vypravená kniha. Ale od textu i příběhu jsem čekala víc.

20.05.2021 3 z 5

Růža - Zachraňte princeznu! Růža - Zachraňte princeznu! Johan Troïanowski

Růža má zajímavé i zábavné momenty, ale nemůžu se zbavit pocitu, že autor na něčem jede, občas hromadí opravdu hodně barev a hodně fantaskních výjevů. A hodně mi vadily odkazy na Alenku v říši divů a na Malého prince. To je druh literatury, který cílovka ještě nepotkala. Rodiče to možná pobaví, ale předškolní dítě nemá šanci takový fórek pochopit. Vtip ho obejde - a to je podle mě špatně.

20.05.2021 3 z 5

Tajný život pšouku Tajný život pšouku Malin Klingenberg

Velké zklamání. V podstatě vůbec nevím, co taková kniha dělá v portfoliu Paseky. Verše upoceně klopýtají, pointa je nudná. Mám pocit, že kdyby nebylo grantu na překlad, tahle kniha by v češtině nevyšla. V Pasece rozhodně ne.

20.05.2021 1 z 5

Podzimní boogie-woogie Podzimní boogie-woogie Jan Švancara

Autora jsem si oblíbila na Twitteru, takže jsem se na knihu těšila, ale zklamala mě, bohužel. Ne že by se to četlo špatně, ale ten děj byl tak strašně prvoplánový, až mě to úplně otrávilo. Ale potenciál tam je, ne že ne. Kdyby to editor autorovi býval tak dvakrát třikrát vrátil, mohl být výsledek úplně jinde. Velká škoda.

03.04.2021 2 z 5

Podkin Jednoouško a dar Temnory Podkin Jednoouško a dar Temnory Kieran Larwood

Jedna z nejlepších fantasy sérií, jaké jsem kdy četla. Druhá kniha nezklamala, naopak. Opět napínavá, opět s báječnými ilustracemi Davida Wyatta... A definitivně miluju Půka! "Díla, díla!" ❤️ Nemůžu se dočkat třetího dílu. (V Británii už jich vyšlo pět!)

03.04.2021 5 z 5

Nervy Nervy Raina Telgemeier

Výborně zpracované téma, kéž by taková kniha existovala před dvaceti lety...

27.01.2021 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

To je taková krása. Na každé stránce perla, kterou bych si nejradši zarámovala. Pan Přidal byl bůh.

08.01.2021 5 z 5

Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye Everest: Pozoruhodný příběh Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye Alexandra Stewart

Miluju Todd-Stantonovy ilustrace, takže jsem nadšená, že v češtině vyšla další kniha, v níž se jimi můžu kochat. Téma je navíc v dětské literatuře neohrané a moc hezky podané.

01.01.2021 4 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Tyhle pohádky jsem objevila až jako dospělá - díky znovuvydání knížky Albatrosem na podzim 2019. A užíváme si je se synem maximálně, stáhli jsme si i audioknihu - geniálně namluvenou pány Nárožným a Brodským. Někdy čteme, jindy je větší chuť na poslouchání, ale pokaždé je to požitek.

01.01.2021

Velcí cestovatelé Velcí cestovatelé Mike Unwin

Úchvatná kniha, v níž samozřejmě nemohou chybět ohraná zvířata typu motýlů monarchů, ale přesto obsahuje spoustu informací, které čtenáře zaujmou a překvapí. Opravdu pěkné zpracování, nádherné ilustrace.

01.01.2021 5 z 5

Velký příběh Velké pardubické Velký příběh Velké pardubické Tereza Marianová

Teda, kdyby mi bylo znovu třináct, tuhle knihu bych měla v poličce na čestném místě! Výtvarně nádherná, téma neohrané, koně na každé straně... Bravo.

01.01.2021

Zvířecí počítání Zvířecí počítání Petr Horáček

Po obrázkových knížkách P. Horáčka se tu konečně objevila i jedna z jeho knih, která se formou a obsahem blíží jeho geniálním leporelům (která zatím v češtině bohužel nemáme). Věřím, že se Zvířecím počítáním a jeho "odklápěčkami" si spousta mrňat užije spousty zábavy!

01.01.2021 5 z 5

Milion bilion vánočních skřítků Milion bilion vánočních skřítků Hiroko Motai

Zdá se, že mám novou nejoblíbenější vánoční knížku. Ten příběh je geniální. Zarezonoval jako dlouho nic.

24.12.2020 5 z 5

Pták a veverčák na útěku Pták a veverčák na útěku James Burks

Vtipná a zábavná jednohubka.

22.12.2020 5 z 5