lucie2371 lucie2371 komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Bylo mi ctí si tuto knihu přečíst. Chtěla jsem se do ní pustit již dávno ale nějak na no došlo až teď díky letošní vyzvě.
A jsem za to ráda neboť bych se k ní možná ani vůbec nedostala.

Pasáže s textem co psal Charlie jakožto negramotný se četli hodně těžko a některá slova jsem musela číst i několikrát aby mi dávali smysl.

Určitě doporučuji si knihu přečíst. Je zajímavá.

09.04.2024 5 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Trochu jsem se ztrácela v ději i postavách, kterých bylo trochu více než jsem zvyklá.
Příběh samotný také není úplně napínavý a tak dávám tři hvězdičky.
Ovšem na českého autora to nebyla úplně nejhorší kniha.

17.02.2024 3 z 5

Kočičí král Kočičí král Pavel Šrut

Tuto knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy 2024, jinak bych se k ní vůbec nedostala.
Ze začátku mi přišly ty pohádky na jedno brdo, jak se říká. Ale pak už to šlo. Nejvíce se mi asi líbila Chytrá obryně.

23.01.2024 4 z 5

Klan koní Klan koní Live Bonnevie

Tak tohle byla neuvěřitelná jízda.
Hodně napínavá kniha, kterou jsem nechtěla ani na chvilku odložit ačkoli jsem musela.

Co mě na knize nehorázně štvalo byl Amandin cynický, despotický otec, nejednou jsem měla chuť ho uškrtit a do práce jsem včera odcházela nehorázně na...no víte co.

Ani Amanda mi ze začátku nepřirostla zrovna dvakrát k srdci svým chováním.
AEgira mi bylo neskutečně líto.
Postupem se ale začali mé pocity měnit a Amandu jsem si nakonec oblíbila.

Konec jsem ale nečekala. Vysnila jsem si ho úplně jiný již od začátku knihy a tak mě dost překvapil. Avšak vzhledem k posledním 40-50 stranám knihy jsem to asi mohla čekat.

Při téhle knize, kdo ještě nečetl, budete potřebovat pevné nervy a i nějaké ty kapesníčky.
Vřele knihu doporučuji, je to opravdu krásný příběh.

09.01.2024 5 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Kniha je zařazena v žánru Pro děti a mládež ale já bych ji zařadila spíše do románu pro ženy.
Je to takový klasický, vánoční, romantický příběh s malým ušatým pejskem navíc.
Tahle kniha se skvěle hodí na Vánoce, když si chcete odpočinout od různých krvavých thrillerů.
Je to o tom, že právě na Vánoce se zázraky dějí.

19.12.2023 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Tak tohle bylo opravdu parádní psycho!
Napětí stoupalo s každou otočenou stránkou a jen jsem se zatajeným dechem čekala, jak to vlastně všechno dopadne!
Nejedna postava vám bude lézt šíleně na nervy a budete si přát aby jste se mohli ocitnout v knize a něčím jí bacit po hlavě.

Lepší psycho jsem prozatím nečetla a to psycho thrillery zrovna 2x nemusím (spíš jen na jedno přečtení aby se neřeklo) protože se v nich většinou nic moc zajímavého neděje. No...tady se dělo až příliš.

Tento nervy drásající psycho thriller vřele doporučuji ale připravte si pevné nervy.

25.11.2023 5 z 5

Lovkyně příšer Lovkyně příšer Aisling Fowler

Ze začátku byla kniha trochu nezáživná. Přišlo mi, že hrdinové knihy stále jen jdou a jdou a jdou a nikam snad nedojdou.
Nicméně to se změnilo zhruba v polovině knihy a pak nabrala spád! A těch zvratů tam! Hrozně jsem si oblíbila Veverčáka, který ačkoli nemluvil mi trochu připomínal veverčáka ze série Divotvůrce. K srdci mi přirostla i Sedmička, kterou jsem si oblíbila hned na začátku čtení.

Co mě trochu překvapilo bylo kolik chyb může být v knize pro děti. Některá slova byla dvakrát, jiným zase odešlo nějaké to písmenko na vandr a občas tam bylo nějaké slovo které tam vůbec nepatřilo a věta pak nedávala moc smysl

Nicméně jsem si všimla, že kniha má zde na databázi pouhých 7 hodnocení a jen 11x byla čtená! Což je trochu smutné když vyšla minulý rok.
Takže vy co čtete i knihy pro děti a mládež, neváhejte. Určitě jí dejte šanci a věřte, že bude stát za to. Jen ten rozjezd je trochu delší. Ale je to autorky prvotina tak se to dá pochopit a věřím, že druhý díl bude stát určitě za to!

22.11.2023 4 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Pěkný thriller ačkoli jsem se občas ztrácela v množství jmen.

15.11.2023 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Za mě to byla naprostá ztráta času. Četla jsem kvůli výzvy a z knihy si snad vůbec nic nepamatuju jak mě strašně nudila. Od autora si něco dalšího přečtu snad jen když to bude do výzvy.
Jediná kterou jsem ještě četla a líbila se mi byla Zelená míle.

15.11.2023 odpad!

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Další skvělá kniha od tohoto autora!
Moc se mi líbilo pošťuchování postav mezi sebou.

08.11.2023 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Příjemný, oddechový psychologický thriller.

24.10.2023 4 z 5

Dětská otrokyně Dětská otrokyně Nathalie Schwaiger

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy, jinak bych na ní vůbec nenarazila, což by byla škoda.
Je hrozné co se děje ve světě dívkám již v tak útlém věku. Co vše musí zažívat.
Upřímně obdivuji Urmilu a smekám před ní jak se nebála bojovat za práva oněch dívek aby už žádná jiná nemusela být prodána jako otrokyně do cizí domácnosti, tak jak ona sama.
Knihu by si určitě měl přečíst "povinně" každý.

28.09.2023 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Tenhle žánr opravdu není můj šálek čaje. Knihu jsem přečetla jen na základě čtenářské výzvy. Víckrát bych si tento žánr přečetla snad jen výjimečně.
Avšak kniha jako taková určitě není úplně špatná. Kdo má rád Sci-fi, určitě se mu líbit bude.

21.09.2023 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Polovina knihy je taková neslaná, nemastná. Od druhé poloviny je kniha zajímavá a akční a chcete vědět jak to celé dopadne.
Za mě takový průměr.

05.09.2023 3 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Tak tahle kniha se četla úplně sama.
Během čtení mi několikrát přejel mráz po zádech a měla jsem takovou husinu až mi vhrkly slzy do očí. Obrázky v knize tomu také moc nedaly (ty byly super!) a večer jsem měla problém usnout, cítila jsem jak na mě sahá čísi ruka.
A ten zvrat na konci knihy? Ten mi doslova vyrazil dech! Pak už jsem jen hltala očima řádek za řádkem abych se dozvěděla, jak to celé dopadne!
Nicméně knihu jsem přečetla za 3 dny. Kdybych však nechodila do práce, stačil by mi na ní jediný den. Což by byla škoda, protože už takhle mě mrzí, že jsem jí přečetla moc rychle.
Určitě doporučuji všema deseti. Není to úplně horor ale spíš takový duchařských thriller s nádechem tajemna, který ovšem jednoznačně stojí za přečtení!

30.08.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Přibližně 130-150 stránek trvalo než jsem se do knihy začetla. Pak už ale kniha měla spád a dílky do sebe začaly krásně zapadat. Téma kolem kterého se kniha točí je ale bohužel dost reálné...více spoilerovat nebudu.
U konce knihy ukápla slzička.

27.08.2023 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Krásný, dojemný příběh dvou do sebe zamilovaných lidí. Tentokrát z trochu jiné strany období války. A to ze zajateckého tábora.
Je až neskutečné, že se tento příběh skutečně stal.
Určitě doporučuji. Hlavně těm, co se alespoň trochu zajímají o toto téma a mají rády takovéto skutečné příběhy z onoho období.

06.08.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Krásná, odpočinková kniha u které se i zasmějete.
Poprvé znám celý příběh neboť jsem knihu četla poprvé díky výzvě tady na DK a film jsem ještě nikdy neviděla celý.
Určitě knihu doporučuji jako takové příjemné odpočinkové čtení.

26.07.2023 5 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Když jsem tuto knihu začala číst, říkala jsem si Co to jako je? To ani nedočtu a dám jí hodnocení ODPAD!"

Co si budeme, styl psaní pana autora byla katastrofa. Žádná přímá věta, žádná jména, četla se příšerně. Chudáci čtenáři kteří čtou knihy nahlas. Ti se ani nemůžu nadechnout, neboť tečka je někdy i po půl stránce ne-li po celé.

Ale jsem nakonec ráda, že jsem vytrvala! Ono stačí chvíli knihu číst a na styl psaní si postupně zvyknete (chce to čas). A když budu hodnotit především děj, kniha pro mě byla skvělým postapokalyptickým románem!
Jakmile jsem překonala hrůzný styl psaní, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Děj ubíhal před očima a s postavami jsem prožívala jejich útrapy které jim přinesla náhlá bílá slepota.

Jednu hvězdičku ale přeci jen musím strhnout neboť by mi to nedalo spát, však už víte za co.

21.07.2023 4 z 5

Náš nejmladší má čtyři tlapky Náš nejmladší má čtyři tlapky Dana Gringel

Milý a příjemný příběh o jedné čtyřčlenné rodině a jednom ztřeštěném pejskovi
Zakončení moc krásné a úsměvné.
Při čtení jsem si vzpomněla na našeho pejska který jako štěně také udělal doma tak 5 loužiček hned poté co byl vysvěcen, rocupoval svůj první pelíšek, sežral nám roh skříně a vykousal díru do zdi. :-D Nyní je s námi již skoro 16 let

16.07.2023 5 z 5