lucie2298 lucie2298 komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nadčasová kniha dokonale vystihující mnoho tváří lidství.

09.12.2018 5 z 5

Probouzení tygra Probouzení tygra Peter A. Levine

Kniha ve svém textu shrnuje složitou práci s traumatem cestou, kterou pochopí každý. Je psána nejen pro profesionály, ale takřka pro každého kdo má zájem.

09.12.2018 4 z 5

Fundraisingové aktivity - Jak získat finanční prostředky od místní komunity Fundraisingové aktivity - Jak získat finanční prostředky od místní komunity Zuzana Polačková

Kniha Vás provede množstvím technik, které je možné na poli fundraisingu využít. Velká část z nich má formu her, které lze připravit např. na NGO Market či na firemní večírky. Myslím, že pár osvojených her na zmar v praxi rozhodně nepřijde.

09.12.2018 4 z 5

Vlci, draci, bájná zvířata Vlci, draci, bájná zvířata Claude-Catherine Ragache

Příběhy a ilustrace této knihy stojí za to.

Kniha o pravěku Kniha o pravěku Zdeněk V. Špinar

Pamatuji si na úžasné ilustrace této knihy, jako bych ji držela v ruce před hodinou a to už je to 20 let, Zdeněk Burian se opravdu vyznamenal. Kniha sama o sobě mi poskytla dostatek informací pro většinu otázek na toto téma v rozsahu potřebném pro základní školní docházku. Je to jedna z knih, u které doufám, že zůstane zachována příštím generacím.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Odpočinková knížka, která si najde čtenáře všech věkových skupin.

30.11.2018 5 z 5

Doporučuji shlédnout divadelní hru pro kterou scénář byl napsán. Měla jsem tu čest a nelze dát jinak než 100%. Je potřeba si uvědomit, že scénář je dokreslen výpravou, hudbou, triky, hereckými výkony jednotlivých představitelů postav a ze vniklé show Prokleté dítě těží maximum. Chápu, ale zklamání mnohých čtenářů... suchý scénář, až tak fascinující není.

Memorix anatomie Memorix anatomie Radovan Hudák

Knihu jsem si zakoupila zejména proto, že nabízí přehledná barevná schémata ke studiu. Zpracování je relativně přehledné a chyby se sice občas najdou, ale není až takový problém na ně přijít.

30.11.2018

Služebník Boží Služebník Boží Jacek Piekara

Jde o jednu z mých nejoblíbenějších fantasy knih. Je paradoxní, že autor není překládán do češtiny neboť by si to zajisté zasloužil.

29.11.2018 5 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Úžasná kniha pro děti, ale i jako oddech od každodenních starostí pro dospělé. Zažijete zábavu, smutek, strach i lásku a budete zajisté překvapeni, jak to celé dopadne. Doporučuji

29.11.2018 5 z 5

Teorie literatury aneb Několik praktických slovníčků literárních pojmů Teorie literatury aneb Několik praktických slovníčků literárních pojmů Vladimír Prokop

Tuto knihu vřele doporučuji všem. Perfektně utřídí pojmy a vždy přidává literární příklad, aby bylo možné si jev dobře osvojit.

27.12.2014

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Neměla jsem čtení ráda, ale tahle kniha mi tu chuť vrátila. Překvapivá, napínavá, čtená jedním dechem.

09.05.2014 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Je to fajn kniha, ale Svědkyně ohně je přeci jen lepší. Je pro mě méně chaotická, autoři zde rozjeli dost linek a né všechny se mi daří stíhat.

09.05.2014 4 z 5