lucie.8

TrhlinaTrhlinaJ. Karika

Trošku pomalejší rozjezd, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Dlouho po přečtení bych se sama do lesa rozhodně nevypravila. A to ani nevím, z čeho mám tak nahnáno - prostě, že tam bude něco, co tam být nemá.

03.03.2019

DraculaDraculaB. Stoker

Možná je trochu škoda, že dneska všichni víme, co je karpatský šlechtic zač. Jinak by ten začátek musel být ještě děsivější. Moc se mi líbila forma deníkových zápisů jednotlivých postav, která knize dodává hodně autentičnosti.
A malá odbočka: být upírem ve viktoriánské éře nebylo tak jednoduché jako dnes, kdy (prý) na slunci jen světélkují. Těch omezení měl "chudák" hrabě tolik - pohyb přes vodu, hlídat si hlínu, nutné pozvání do domu apod. :)

18.11.2017

Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?M. Lavay

Přečteno jedním dechem. Rozbor případu je velmi podrobný (přepis deníků, pitevní zprávy, fotografie apod.), což se mi líbilo. Následují různé teorie, co se tam vlastně stalo, a argumenty pro a proti každé teorii. Jediné, co mi trochu kazilo čtení, byly velmi rozsáhlé poznámky pod čarou. Dala bych je s odkazem až na konec knihy, aby "nerušily" při čtení uceleného textu.

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceE. Brontë

Asi jsem měla od této klasiky přehnaná očekávání. Děj se mi vlekl, nutila jsem se knihu vůbec dočíst. Chování většiny postav mi přišlo úplně praštěné.

29.08.2018

Excelsior, gentlemani!Excelsior, gentlemani!M. Bronec

Steampunkové povídky jsem četla poprvé a okouzlily mě. Těžko se mi vybírají ty nejlepší, ale za mě to budou:
Den, kdy se město zastavilo - skvělý nápad o nekonečném putování
Igor - postava Igora je naprosto dokonalá
Paraboloid profesora Barina - kombinace expedice nehostinnou krajinou, podivných přístrojů, tajemných energií = skvělá povídka
Podraz v Lost Hope - vzdáleně mi to připomnělo nějakou lepší verzi Sin City - spiknutí, soukromé očko, soudce ...
Kniha byla výjimečná a doufám, že brzy vyjde druhý takový parosloní sborník.

30.03.2015

Zvěrolékař a kočičí historkyZvěrolékař a kočičí historkyJ. Herriot (pseudonym)

Dojemná a krásná knížka o kočkách a jejich lidech. Doporučuji.

19.01.2016

Poslední přáníPoslední přáníA. Sapkowski

Mé první setkání s Geraltem z Rivie. Nechápu, jak mi mohl tak výborný autor jako Andrzej Sapkowski tak dlouho unikat :)

09.02.2016

Sarajevská princeznaSarajevská princeznaE. Jaganjac

Do teď úplně nechápu, jak je možné, že se něco takového dělo v 90. letech a ještě k tomu v Evropě. Chování humanitárních organizací typu OSN či WHO bylo otřesné. Když nechtěli těm lidem pomoci, tak proč tam vůbec jezdili? Je docela škoda, že jsme se o válce v Jugoslávii ve škole vůbec neučili a proto tuhle knihu všem doporučuji!

13.03.2017

Sama mezi IndiánySama mezi IndiányE. Biocca

Může obsahovat SPOILERY:
Tuto knihu lze jen těžko hodnotit, protože je to skutečný příběh. Helena (Napaňuma) musela být neuvěřitelně silná - nějakou dobu žila úplně sama v pralese, porodila také sama v džungli, byla raněná otráveným šípem, neustále ji chtěl někdo zabít apod., ale všechno to přestála. Jihoameričtí indiáni žili v podstatě jako v době kamenné. Všeho měli relativně dostatek, půda je tam úrodná, jídlo stačí jenom sebrat. Možná právě proto se kmeny mezi sebou vytloukaly čistě z nudy (nebo tak mi to alespoň přišlo) a indiánští muži byly dost často na drogách. Neměla jsem o indiánech vysoké mínění a přečtení této knihy mi to jen potvrdilo. Konec byl poměrně hořký - civilizace Heleně nepřišla zas tak idylická, jak si ji vysnila (a částečně pamatovala).

21.12.2017

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Knihu jsem přečetla než jsem viděla film. Mohu prohlásit, že kniha je tisíckrát lepší.

21.06.2014

Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceV. Kaplický

Úžasná kniha, ze které až mrazí. Věrně vystihla zločiny katolické církve, která kvůli penězům a moci likvidovala své ovečky. Podobnost s komunistickým režimem nemůže nikdo popřít. Tuto knihu jednoznačně doporučuji!

06.10.2014

MalevilMalevilR. Merle

Naprosto úžasná kniha, nic tak čtivého se mi dlouho nedostalo do rukou. Nešlo se od ní odtrhnout. Jednoznačně doporučuji a určitě se k této knize vrátím.

01.07.2015

Mrtví se někdy vracejíMrtví se někdy vracejíS. King

Další sbírka povídek z nichž některé jsou lepší a některé horší. Nejvíce se mi líbila Římsa a Nekuřáci.

15.10.2015

Černí baroni aneb Válčili jsme za ČepičkyČerní baroni aneb Válčili jsme za ČepičkyM. Švandrlík

Naprosto úžasná kniha se skvělým humorem. Už dlouho mě žádná kniha nepobavila tolik, abych se nahlas smála v autobuse :)

14.01.2016

FrankensteinFrankensteinM. W. Shelley

Každý zná Frankensteina nebo si to alespoň každý myslí.
Po přečtení knihy musím říct, že je úplně jiná než jsem si ji představovala - ještě lepší. Jediné, co bych vytkla, je Viktorovo nelogické chováni.

26.02.2016

MementoMementoR. John

Velmi čtivá kniha o lidech, kteří zpackali snad každé životní rozhodnutí a podle toho taky dopadli. Michal dostal spoustu šancí začít znova, ale nevyužil jedinou. Přečtení této knihy mě jen utvrdilo v tom, že pokud takoví lidé nechtějí sami, nemá cenu zkoušet jim pomáhat.

14.04.2017

Kočičí hostKočičí hostT. Hiraide

První věc, která mě jako komentář k této knize napadá (stejně jako několik uživatelů níže) je: MILÁ. Tato knížečka je totiž opravdu strašně milá :)
Nečekejte žádný veledůležitý příběh světového významu, ale střípky z každodenního života obyčejných manželů v době, kdy japonská společnost poměrně rychle měnila staré pořádky. Tuhle knížku si budu dlouho pamatovat.

14.04.2017

Hlava XXIIHlava XXIIJ. Heller

Když jsem Hlavu XXII zkoušela číst poprvé, vydržela jsem jen pár kapitol. Působila na mě zmateně a chaoticky, nechápala jsem, jak se tahle kniha může tátovi tak líbit. Nicméně za rok či dva se mi to rozleželo a dala jsem Hellerovi ještě jednu šanci. A nelituji! Na podruhé už mi styl vyprávění sedl a kniha mě naprosto uchvátila. Nahlas jsem se smála v autobuse a nejlepšími částmi bavila (nebo otravovala) své přátele. Bláznovství z této knihy je nejspíš nakažlivé.
Je skoro nemožné, aby armáda nebyla takový šílený "podnik", když jí tvoří lidé jako major Major Major (kterému se rodiče pomstili jeho jménem), věčně kvílící Hladový Joe, Milo (obchodník celým srdcem) a hlavně Yossarian.
K této knize se budu vždycky ráda vracet.

16.05.2017

Zaklínač a jeho světZaklínač a jeho světM. Batylda

Knihu jsem dostala jako doplnění mé zaklínačské knižní sbírky. Knihy jsem četla všechny, hru jsem nehrála žádnou. Proto jsem se trochu bála, jestli bude tato kniha i pro mě. A ano, je :) Informace z Geraltova světa jsou pěkně rozdělené, hodně se mi líbila kapitola o magii a zaklínačích. Jediné minus vidím (stejně jako fvalek) v tom, že kniha mohla obsahovat více "knižních" monster.

12.09.2017

Adventní kletbaAdventní kletbaV. Vondruška

Všechny tři případy se mi líbily.

05.09.2018

Po strništi bosPo strništi bosZ. Svěrák

Nebýt Čtenářské výzvy 2018, tak po této knize asi nesáhnu. A byla by to škoda. Líbila se mi lehkost, s jakou je příběh vyprávěn a dětský pohled na svět. I film se moc povedl.

10.10.2018

Ve stínu ŘíšeVe stínu Říše*. antologie

Líbil se mi námět sbírky: kombinace tématu nacismu s mystikou a tajemnem. Z vážnějších povídek mě nejvíc nadchly: O lidském dobytku, Na vlastní kůži, Argentinské probuzení a Dos grosje generaj. A z těch odlehčenějších nebo komických: Ahaswehrmacht, Digimengele a Dým nad Mnichovem. Naopak vůbec jsem nepřišla na chuť povídkám: Meyrink, Jitro po zlé noci, Opona padá, hra skončila a Stroj na výrobu havranů.

03.03.2019

Znamení rožmberské růžeZnamení rožmberské růžeV. Vondruška

Tento díl se mi líbil ještě o něco více než jiné, co už jsem četla (nečtu díly popořadě). Líbilo se mi zasazení části děje přímo na Bezděz a do jeho okolí.

14.05.2019

Schindlerův seznamSchindlerův seznamT. M. Keneally

O moc lepší než film.

27.12.2019

Pac & PussyPac & PussyA. Smuten (pseudonym)

Sarkastické, nihilistické kočky. Co víc chtít?

LolitaLolitaV. Nabokov

Tak do půlky to bylo napínavé, ale jak potom jen jezdili sem a tam, byla nuda.

19.06.2014

Jak jsem vyhrál válkuJak jsem vyhrál válkuP. Ryan

Smála jsem se od začátku až do konce. Výborná kniha.

21.06.2014

Ztracený světZtracený světA. C. Doyle

Velmi povedená kniha, výborný nápad.

22.08.2014

NanaNanaÉ. Zola

Tahle kniha mě hrozně nudila, jako povinnou četbu jsem si musela vybrat něco jiného.

22.11.2014

Na západní frontě klidNa západní frontě klidE. M. Remarque

Výborná kniha s přesvědčivým popisem války.

11.07.2015