lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Do druhého dílu Pekelných strojů jsem měla problém se začíst. První polovina byla na můj vkus až moc "zamilovaná". Pak se děj zase rozjel a knihu jsem nemohla odložit, stejně jako u prvního dílu.

13.01.2018 4 z 5

Vánoční povídky Vánoční povídky Charles Dickens

Vánoční koledu jsem četla (jak jinak) o vánočních svátcích a výborně mi pomohla naladit se do té správné vánoční pohody. Je to taková pohádka pro dospělé, abychom nezapomínali, že Vánoce nejsou jen shon a stres a že bychom si je měli hlavně užít.
Bohužel druhá povídka Začarovaný mě nezaujala vůbec.

09.01.2018

Charlie a Zrcadlový hrad Charlie a Zrcadlový hrad Jenny Nimmo

Tento díl mi přišel slabší než předchozí, ale sérii si dočtu i tak.

09.01.2018 4 z 5

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Může obsahovat SPOILERY:
Tuto knihu lze jen těžko hodnotit, protože je to skutečný příběh. Helena (Napaňuma) musela být neuvěřitelně silná - nějakou dobu žila úplně sama v pralese, porodila také sama v džungli, byla raněná otráveným šípem, neustále ji chtěl někdo zabít apod., ale všechno to přestála. Jihoameričtí indiáni žili v podstatě jako v době kamenné. Všeho měli relativně dostatek, půda je tam úrodná, jídlo stačí jenom sebrat. Možná právě proto se kmeny mezi sebou vytloukaly čistě z nudy (nebo tak mi to alespoň přišlo) a indiánští muži byly dost často na drogách. Neměla jsem o indiánech vysoké mínění a přečtení této knihy mi to jen potvrdilo. Konec byl poměrně hořký - civilizace Heleně nepřišla zas tak idylická, jak si ji vysnila (a částečně pamatovala).

21.12.2017 5 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Bylo zajímavé číst o alternativní realitě, kde Němci s Japonci vyhráli druhou světovou válku a nelegálně se tam šíří kniha o alternativní realitě, kde ji nevyhráli :) Tato kniha se asi bude lépe číst lidem zběhlým v historii (hlavně pokud znáte osobnosti Třetí říše).

Čarodějův hrad Čarodějův hrad Debra Doyle

Trochu akčnější než předchozí díly a stále dobré čtení.

Velkokrálova dcera Velkokrálova dcera Debra Doyle

Pěkný závěr celé série.

Kočky - síla a elegance Kočky - síla a elegance Renate Jones

Praktická kniha do domácnosti s kočkou. Najdete v ní přehled kočičích plemen (s popisem vzhledu i povahy), rady do prvních dnů kotěte v novém domově nebo při problémovém chování, i informace o kočičích nemocích a způsobech první pomoci.
EDIT: asi se mi díky této knize podařilo odnaučit kočku brousit si drápy o křeslo (a to má hned vedle obrovské škrabadlo), už tři týdny jí při tom nikdo nechytil :)

05.12.2017 5 z 5

Hercule Poirot: Povídky Hercule Poirot: Povídky Agatha Christie

Jak píše ferda16 - je to opravdu čtení jenom na doma. Ale knížka je to krásná.

Nebezpečí v paláci Nebezpečí v paláci Debra Doyle

Lepší než třetí díl, líbily se mi ty intriky.

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Nasmála jsem se.

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Další pěkná detektivka, tentokrát ze zajímavého prostředí dobytého města.

29.11.2017 5 z 5

Čarodějova soška Čarodějova soška Debra Doyle

Trošku slabší než první a druhý díl. Asi mi Randal a soška moc připomínali Froda a prsten.

19.11.2017 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Možná je trochu škoda, že dneska všichni víme, co je karpatský šlechtic zač. Jinak by ten začátek musel být ještě děsivější. Moc se mi líbila forma deníkových zápisů jednotlivých postav, která knize dodává hodně autentičnosti.
A malá odbočka: být upírem ve viktoriánské éře nebylo tak jednoduché jako dnes, kdy (prý) na slunci jen světélkují. Těch omezení měl "chudák" hrabě tolik - pohyb přes vodu, hlídat si hlínu, nutné pozvání do domu apod. :)

18.11.2017 5 z 5

Lvi Lucemburští Lvi Lucemburští Jan Č. Galeta

K dočtení této knihy jsem se nutila čtyři měsíce (to má jen 176 stran) a jen kvůli čtenářské výzvě 2015. Byl tam bod "Kniha, kterou jste si vybrali pouze podle obálky", což přesně vystihovalo, jak se ke mně tato knížka dostala. Naneštěstí to nebyla moc šťastná volba. Děj pořád skákal mezi dvěma dějovými linkami, z nichž jedna by tam (podle mě) vůbec nemusela být. Pak přišel rychlý konec a já byla ráda, že už to mám za sebou.

18.11.2017 2 z 5

Na poli slávy Na poli slávy Henryk Sienkiewicz

Proti Křižákům je to spíše oddechovka, ale i tak se mi kniha líbila.

18.11.2017 4 z 5

Tajemná věž Tajemná věž Debra Doyle

Z nostalgie jsem se po letech pustila i do druhého dílu Kruhů magie. A líbil se mi ještě víc než ten první.

17.11.2017 5 z 5

Čarodějnická škola Čarodějnická škola Debra Doyle

Tuto knihu jsem poprvé četla, když mi mohlo být tak 12 nebo 13 let. Bylo to vlastně jedno z prvních fantasy, co jsem četla (spolu s Kronikou rodu Spiderwicků). Po deseti letech se mi kniha líbila, i když trochu jiným způsobem. Přesně jak píše pherenike8574, je škoda, že tuto sérii skoro nikdo nezná.
Za mě je trochu přešlap ta obálka, ale nenechte se odradit. Tady přesně platí "nesuď knihu podle obalu".

14.11.2017 5 z 5

Legenda o krvi a lásce Legenda o krvi a lásce Theresa Melville

Čekala jsem něco jiného. Na můj vkus to bylo málo o vyšetřování a Rozparovači a až moc to připomínalo červenou knihovnu.

21.10.2017 2 z 5

Lhář 2,5 – Machinomania Lhář 2,5 – Machinomania Jakub Ćwiek

Další setkání s Lhářem mě nadchlo. Povídky mají spád a vtip, přesně jak jsme byli zvyklí z prvních dvou dílů.

16.10.2017 5 z 5