lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Setkání s tajemnem 2 Setkání s tajemnem 2 Arnošt Vašíček

Můžete si říct, že jednotlivé příběhy samy o sobě nic nedokazují... ALE stejně vám to nedá spát. Výborná kniha, líbilo se mi, že příběhy jsou z českého (a někdy slovenského) prostředí.

01.10.2018 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Film se mi líbil víc, básničkám ubíral někdy trochu divný/krkolomný překlad.

01.10.2018 4 z 5

Sedm století Jihlavy v obrazech Sedm století Jihlavy v obrazech Gustav Krum

Kniha a ilustrace v ní pěkně mapují historii Jihlavy. Z posledních kapitol je ale poměrně cítit, že byly psány v 60. letech - hrdinná Rudá armáda, po válce vyhnání všech nacistů (o německém civilním obyvatelstvu zde není ani slovo) apod.

10.09.2018 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Druhý díl se mi líbil asi ještě více než ten první.

05.09.2018 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Všechny tři případy se mi líbily.

05.09.2018 5 z 5

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Zábavné příběhy, ale vlastně k pláči...

29.08.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Asi jsem měla od této klasiky přehnaná očekávání. Děj se mi vlekl, nutila jsem se knihu vůbec dočíst. Chování většiny postav mi přišlo úplně praštěné.

29.08.2018 2 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Film se mi líbil víc (což se mi stává dost zřídka). Knížka se mi zdála poměrně nudná, děj moc neubíhal.

29.07.2018 3 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Poslední díl Havraních kruhů mě nadchnul. Svět Umpiri i jeho obyvatelé byli skvěle vymyšlení.

29.07.2018 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Od této knihy jsem čekala něco jiného - více o práci odboje a situaci místních lidí (ať už Poláků nebo Židů) v okupovaném Polsku. Na můj vkus to byla příliš naivní "romanťárna". Na druhou stranu se kniha četla dobře a děj odsýpal.

19.07.2018 3 z 5

Závislost Závislost Heinz-Peter Röhr

Hodně poučná kniha - je psaná čtivě a přehledně, takže je vhodná i pro laika. Od tohoto autora si toho rozhodně přečtu více.

09.07.2018 5 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Byla jsem příjemně překvapena.

22.05.2018 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Skvělé čtení - smála jsem se na celé kolo. K Vogonům a čtyřicetdvojce se rozhodně ještě vrátím :)

25.03.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Hezky převyprávěné příběhy ze severské mytologie - pokud se vám nechce číst Eddu, tak tady se dozvíte to nejpodstatnější. Mohlo to být trošku delší :)

25.03.2018 5 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Taky jsem se těšila na "víc" kocoura a přitom se tam jen tam mihnul. Jinak poměrně příjemná oddechovka, ke které se už asi nevrátím.

07.03.2018 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Poslední díl Pekelných strojů byl proti druhému "dějovější" a akčnější, což se mi líbilo. Už v Mechanickém princovi mi přišlo romantiky dost, ale v Mechanické princezně už toho bylo příliš. Nebudu spoilovat, ale ten epilog mi docela zkazil dojem z celé série (pochopíte po přečtení - asi jsem na tento žánr prostě moc stará nebo moc cynik :) ).

19.02.2018 3 z 5

Oneiros Oneiros Markus Heitz

Moc se mi líbil ten nápad a prokládání děje pohádkami o Smrti.

19.02.2018 4 z 5

Islám bez závoje Islám bez závoje Robert Spencer

Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací - od úryvků z Koránu, přes výroky muslimských učenců po relativně současné události. Bohužel jsou často předkládány v porovnání s křesťanstvím tak, aby z nich křesťanství vždy vyšlo jako to "lepší a hodnější" náboženství a islám jako to "zlé". Například vztah k ženám nebyl v křesťanství (ani ve středověku) nikdy tak hrozný jako v islámu, ale argumentovat u otrokářství: my (křesťané) to UŽ neděláme a oni (muslimové) ano, takže oni jsou ti špatní a my jsme hodní, mi přišlo docela mimo. Jako by autor nechtěl vědět/přiznat, že i křesťanství má za sebou pěknou špínu.

19.02.2018 3 z 5

Kočky jsou vrženy Kočky jsou vrženy Jakub Horák

Perfektní čtení před prezidentské volby.

23.01.2018 5 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Takhle si dobrý horor nepředstavuji. Zvládla jsem první 4 povídky a pak jsem knihu odložila.

18.01.2018 2 z 5