lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Na pana Vondrušku to bylo trochu slabší. Divné rozuzlení.

30.08.2019 4 z 5

Prasopolis Prasopolis Martin Klusoň

Krásné zpracování (papír, barvy, ilustrace), ale na můj vkus to bylo až moc veganské. Možná hrál roli i fakt, že je kniha určena spíš mladším čtenářům.

12.08.2019 3 z 5

O kocourovi a bručounovi O kocourovi a bručounovi Cleveland Amory

Druhý díl o Ledním medvědovi mě poměrně zklamal. Dost pasáží mě nudilo a měla jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetla. Na můj vkus tam bylo "málo kocoura". První díl se mi moc líbil, ale třetí už asi zkoušet nebudu.

13.07.2019 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Přečteno jedním dechem za tři dny. Letos zatím nejlepší knížka.

11.06.2019 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Kniha se mi moc líbila. Bylo mi sympatické, že tentokrát nebyl hlavním hrdinou génius jako třeba H. Poirot. Zápletka mi tak přišla uvěřitelnější.

08.06.2019 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Tento díl se mi líbil ještě o něco více než jiné, co už jsem četla (nečtu díly popořadě). Líbilo se mi zasazení části děje přímo na Bezděz a do jeho okolí.

14.05.2019 5 z 5

Gotický svět Gotický svět Natasha Scharf

Začátek knihy mi zase tolik neříkal, protože kapely z počátků gothic subkultury neznám. Ale dál už jsem se chytala, takže mě kniha začala o to víc bavit. Bonusem jsou krásné fotky a grafické zpracování na kvalitním papíře

29.04.2019 4 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Röhr opět nezklamal. Už jsem od něj četla Závislosti a Narcismus, ale tahle kniha se mi zdála snad ještě lepší a čtivější. Na příkladech se své praxe autor celkem jednoduše vysvětluje i složitější problematiku, takže je kniha vhodná i pro úplné laiky. Myslím, že každý si z této knihy může něco "odnést".

29.04.2019 5 z 5

Jihlava a kámen mudrců Jihlava a kámen mudrců Tomáš Golský

Na jednu stranu je v knize spousta zajímavých informací, které člověk jinde nezjistí. Určitě vás donutí přemýšlet nad souvislostmi, protože všechno nemůže být jen náhoda. Na druhou stranu mi poměrně vadilo, že autor předkládá věci, které jsou diskutabilní, jako by to byla fakta, protože se mu to hodí.

25.03.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trošku pomalejší rozjezd, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Dlouho po přečtení bych se sama do lesa rozhodně nevypravila. A to ani nevím, z čeho mám tak nahnáno - prostě, že tam bude něco, co tam být nemá.

03.03.2019

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Jiné "Kingovky" se mi líbily více. Začátek se dost vlekl.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Šílené státní zřízení, které přicházelo po malých krůčcích.

Narcismus – vnitřní žalář Narcismus – vnitřní žalář Heinz-Peter Röhr

Velmi poučná kniha. Obzvlášť když máte ve svém okolí někoho, kdo touto poruchou trpí.

03.03.2019 5 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Líbil se mi námět sbírky: kombinace tématu nacismu s mystikou a tajemnem. Z vážnějších povídek mě nejvíc nadchly: O lidském dobytku, Na vlastní kůži, Argentinské probuzení a Dos grosje generaj. A z těch odlehčenějších nebo komických: Ahaswehrmacht, Digimengele a Dým nad Mnichovem. Naopak vůbec jsem nepřišla na chuť povídkám: Meyrink, Jitro po zlé noci, Opona padá, hra skončila a Stroj na výrobu havranů.

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Výborný závěr série. Rozuzlení mě vcelku překvapilo, byla jsem zvědavá, jak z toho autorka vybruslí. Mohu jedině doporučit.

10.01.2019 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Trochu slabší než první díl, ale potěšil mě příchod nových postav (hlavně Nikolaje).

26.11.2018 4 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Tahle kniha mě asi zasáhla více než Na západní frontě klid.

16.11.2018 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Jako dítě jsem tuhle knihu brzy odložila. Teď jsem se rozhodla k ní vrátit, ale moc nadšená jsem stejně nebyla. Příběh byl zajímavý, ale hrozně mě nudily popisy a zařazování druhů podmořské fauny a flory.

16.11.2018 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Nebýt Čtenářské výzvy 2018, tak po této knize asi nesáhnu. A byla by to škoda. Líbila se mi lehkost, s jakou je příběh vyprávěn a dětský pohled na svět. I film se moc povedl.

10.10.2018 4 z 5

Jsem poměrně zklamaná. Nápad byl dobrý, ale dál už se s ním nic nedělo. Nutila jsem se knihu vůbec dočíst. Část o bratrovi mi přišla úplně na hlavu a vytáčela mě forma, ve které je celá kniha psaná (žádné uvozovky, skákání od jednoho k druhému a dětský způsob vyprávění i v částech, kde je hlavní hrdince 20). Naopak se mi líbilo, jak z knihy "sálala" pochmurná až depresivní atmosféra, skrytá mezi řádky.

05.10.2018 2 z 5