lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Jak to u povídkových knížek bývá, některé byly lepší a některé horší. Přesto jsem spokojená, bavila jsem se.

24.04.2021 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Mám takový pocit, že kdyby se Revizor odehrával v současném Rusku, vypadalo by to úplně stejně...

24.04.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Ještě lepší než první díl. Konečně jsme se dozvěděli víc o Gileádu, lidech v jeho čele i obyčejných obyvatelích.

28.12.2020 5 z 5

Xenofobův národnostní průvodce: Američané Xenofobův národnostní průvodce: Američané Stephanie Faul

Nerada bych soudila jen na základě jedné knihy, ale mezi Američany bych rozhodně žít nechtěla.

28.12.2020 4 z 5

Nemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historie Nemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historie Mary J. Dobson

Skvělá kniha díky které získáte povědomí o 30 závažných chorobách, které sužovaly a sužují lidstvo.

28.08.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Ve spoustě situací jsem se viděla - hlavně co se týká sociální kocoviny :)

12.07.2020 5 z 5

Psychologické aspekty zabití: Prožitky vojáků Psychologické aspekty zabití: Prožitky vojáků Daniel Štrobl

Poměrně unikátní dílo (alespoň v našich končinách), kniha mě vážně nadchla. Doporučuji každému se zájmem o psychologii a vojenství.

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Knih ze série Hříšní lidé Království českého mám za sebou už celkem dost, ale tahle se mi líbila snad ještě víc než ostatní.

12.07.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Rozbor případu je velmi podrobný (přepis deníků, pitevní zprávy, fotografie apod.), což se mi líbilo. Následují různé teorie, co se tam vlastně stalo, a argumenty pro a proti každé teorii. Jediné, co mi trochu kazilo čtení, byly velmi rozsáhlé poznámky pod čarou. Dala bych je s odkazem až na konec knihy, aby "nerušily" při čtení uceleného textu.

02.06.2020 5 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Sbírka jako celek mi přišla trošku slabší než Ve stínu Říše.
Ale chtěla bych vyzvednout povídky: Pro pár krys šel bych světa kraj (tu jsem si vážně užila), Střep (výborný nápad) a Zákon smyčky (skvělá atmosféra a zápletka).

11.04.2020 3 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

O moc lepší než film.

27.12.2019 4 z 5

Ten, kdo jiným jámu kopá Ten, kdo jiným jámu kopá Jan Holan

Po letech jsem se zase zkusila číst gamebook. A byla to paráda. Děj odsýpal, skvělý humor i dějové zvraty. Určitě zkusím přečíst znovu a snad na příště tak pitomě neumřu :)

16.12.2019 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Anglické listy jsem si vysloveně užívala. Jednak mám ráda Čapkův styl vyprávění a taky jsem ve spoustě věcí poznala Anglii z roku 2009. Byla jsem tam po 85 letech od vydání této knihy a stejně jako Čapka mě naprosto fascinovalo, že Angličané chodí po trávnících :)

28.11.2019 5 z 5

Srpen v zemi indiánů Srpen v zemi indiánů Tracy Letts

Nebýt výzvy 2019, tak bych se k této hře asi nedostala. A o nic bych nepřišla.

18.11.2019 2 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Marianna von Lingenfelsová mi byla neuvěřitelně sympatická - morální, silná žena, která udělá všechno, aby splnila slib, který dala svému muži - atentátníkovi. Jiný pohled na Německo před, během a po válce.

14.11.2019 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Nechci Boba podceňovat, ale myslím, že normální kočičí chování není opravdová moudrost. Ráda jsem si přečetla další historky ze společného života Jamese a Boba, oba mi v předchozích knížkách přirostli k srdci. Jen v kocourovi (i když je skvělý) nevidím životního guru.

14.11.2019 3 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

Ne že by kniha byla špatná, ale téma mi nebylo blízké.

14.11.2019 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Trošku slabší než první díl, ale i tak přečteno jedním dechem.

24.10.2019 4 z 5

Padněte na kolena Padněte na kolena Ann-Marie MacDonald

Začalo to slibně, ale asi od poloviny se mi děj neuvěřitelně vlekl. Převládaly nudné pasáže a když se stalo něco zásadního, odbylo se to vždy jen v pár větách. Z hlavních postav mi k srdci taky nikdo nepřirostl.
Zpětně (cca po měsíci) když na knihu vzpomínám, vybaví se mi hlavně řeči o náboženství.

24.10.2019 2 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Z celé knihy se mi líbilo, jak je čtivá a taky prostředí, kde se odehrává. První dvě části mě vážně bavily, ale ta třetí už bohužel ne. Klidně by tam už nemusela být.

19.10.2019 4 z 5