Luci_in_books Luci_in_books komentáře u knih

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Existují knihy, u kterých si už po pár týdnech/měsících nepamatujete, o čem byli. Toto je jedna z těch, kterou si budete pamatovat navždy.

21.10.2021 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Knihy od tohoto autora jsou jízda od začátku až do konce. Vždy, když si myslíte, že víte, tak zjistíte, že jste úplně mimo a vše je úplně jinak. Knihy jsou plné zvratů a nikdy si nemůžete být ničím jistí. Všechny knihy tohoto autora doporučuji!

21.10.2021 5 z 5

Smrt u zavěšený skály Smrt u zavěšený skály Gregg Dunnett

Bohužel obrovské zklamání. Za mě tato kniha nemá vůbec nic společného s psycho thrillerem.
Dle mého názoru se jedná spíše o dobrodružnou knihu s kriminální zápletkou. Autorovi se jistě nedá odepřít vyprávěčský a popisný talent, ale vzhledem k tomu, že se mělo jednat o psycho thriller, je kniha velmi rozvleklá. Místy byla kniha až zdlouhavě nudná vzhledem k tomu, co jsem od knihy očekávala. V tuto chvíli jsem v rozpacích, zda se pustím do další knihy autora.

21.10.2021 2 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Tato kniha by měla obrovský potenciál, ale...
Bohužel naprosto nevyužité téma. Kniha slibuje zákulisí a detaily světových krimi případů,ale všechny zpracované případy nabízí pouze základní a velmi stručné informace k daným případům. Často narazíte i na nesrovnalosti.
Pokud pravidelně sledujete podcast, bude pro Vás kniha možná zklamáním, protože nepřináší ani jeden nově zpracovaný případ. Toto bylo pro mě asi největším zklamáním, protože kriminálních případů je nepřeberné množství a nabízela se příležitost do knihy zpracovat témata, která již nezazněla v podcastu.
Po jazykové a grafické stránce kniha obsahuje mnoho gramatických chyb, věty občas nedávají smysl a použité fotografie jsou ve velmi špatné kvalitě. Autorka je často prezentována jako precizní detailistka, ale bohužel s tímto výrokem nemohu vzhledem k úrovni a gramatice zpracovaných případů souhlasit. Podcast si ráda poslechnu, ale k případům, které mě zaujmou, si vždy musím dohledávat informace

20.10.2021 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Velmi povedený příběh se spoustou falešných stop a zvratů napsaný velmi čtivou formou. Jen mě trošku mrzelo, že o samotném pachateli se dozvídáme až na samém konci knihy. Úplně tak není možné si skládat celý příběh a motiv dohromady. I přesto se mi kniha velmi líbila, stejně tak jako první díl.
Doporučuji si nejprve přečíst první díl V lese visí anděl, ve kterém se dozvídáme více o postavách, které v knize vystupují a jejich dějová linka se v této knize více rozvíjí.

Vizita s Oscarem Vizita s Oscarem David Dosa

Kniha s velmi silným poselstvím, které ve mně vyvolalo velmi silný dojem. Po přečtení jsem knihu nemohla dostat z hlavy. Kniha nejen o životě a umírání, ale především o schopnosti zvířat vnímat daleko hlubší věci, které lidi vnímat nedokáží. Kniha je navíc doplněná velmi hezkými citáty. Doporučuji.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhé pokračování naprosto skvělé trilogie se mi líbilo ještě o něco více než první díl. Knize není co vytknout - skvělý příběh, sympatické postavy. Ačkoliv nepatřím do věkové kategorie, které je kniha primárně určena, kniha mě moc bavila. Doporučuji.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Kniha se skvělým tématem-cestování časem. Před přečtením jsem na knihu přečetla spoustu skvělých recenzí, ale i tak jsem se do ní poštěla s tím, že od ní moc nečekám, protože je určena pro mladší čtenáře. Po přečtení několika stran jsem ale zjistila, že kniha je naprosto skvělá - poutavý příběh, cestování časem, sympatické hlavní postavy. Knihu jsem přečetla jedním dechem a rozhodně si přečtu i další díly. Těším se na shlédnutí fimového zpracování. Rozhodně si nemyslím, že je kniha "pouze" pro young adults. Doporučuji.

24.03.2017 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Skvělá kniha od začátku až do konce. Skvělá zápletka, sympatická postava hlavního vyšetřovatele Toma Douglese, autorka má skvělý čtivý styl psaní a dokáže čtenáře udržet v napětí. Rozhodně se pustím i do dalších knih autorky. Doporučuji.

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Do knihy jsem se pouštěla s velkým očekáváním, protože mě velmi zaujala její anotace. Bohužel samotný příběh byl průměrný, možná trochu podprůměrný. Nicméně to přisuzuji, že kniha je určená mladší věkové kategorii, kterou kniha jistě zaujmě. Nicméně oceňuji originální myšlenku psaní formou dopisů.

24.03.2017 3 z 5

Otázka za deset Otázka za deset David Nicholls

Další skvělá kniha od tohoto autora .Kniha naprosto splnila má očekávání - dokonale mě vtáhla do děje a nešlo přestat číst, pobavila, rozesmála. Velmi oceňuji čtivý a humorný styl, jakým autor píše své romány. Kniha, která dokáže zaujmout čtenáře všech věkových skupin. Doporučuji.

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Pro mě byla kniha trošku zklamáním. Kniha slibovala strhující napínavý příběh, ale děje v obou časových rovinách mi přišli příliš zdlouhavé a místy nezáživné.
Na knížce velmi oceňuji nápad dvou časových rovin, které umožňuji čtenáři vrátit se do minulosti a dozvědět se tak více o postavách, ale v tomto případě realizace nebyla příliš zdařilá. Samotné rozuzlení příběhu mi naopak přišlo až moc uspěchané.

28.02.2017 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout od začátku až do konce. Dokonale promyšlená zápletka, která nutí člověka o souvislostech přemýšlet, protože takové věci se ve světě bohužel opravdu dějí. Jen konec hodnotím trošku negativně, protože se mi zda otevřený - čtenář už se nedozví, jak to s Natashou vlastně dopadlo..Knihu rozhodně doporučuji.

28.02.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velmi dobře napsaná a čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Autor dokáže ve čtenáři udržet napětí od začátku až do konce. Ze začátku jsem měla dojem, že vrah je úplně jasný, všechny vodítka k němu směřovaly a motiv se mi zdál více než jasný, ale říkala jsem si, že tak průhledné a jednoduché by to autor jistě neudělal. O to větší překvapení pro mě bylo rozuzlení. Určitě si přečtu další díl od autora. Doporučuji.

28.02.2017 5 z 5