Lucc93 Lucc93 komentáře u knih

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Miluji JP a vím proč. Na každou knihu, která se vydá v ČR se úplně klepu a nikdy mě nezklame. Navíc téma covidu a lockdownu je hodně zajímavé, vtáhlo mě to zase do těch časů, které jsme zažívali.. Vůbec není překvapivé, že dám 5 hvězd a kdybych mohla, dám jich i víc :-)

08.02.2024 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Přečteno za víkend, taková young adult rychlovka. Rozuzlení příběhu pěkné, trošku zvedl můj dojem z celé knihy.

07.06.2022 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Čekala jsem thriller, jednalo se ale spíš o příběh paniček z předměstí. Ale bavilo mě to, hezká zápletka.

07.06.2022 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Jak už jsem tu několikrát zmínila, nejsem moc na milostné románky, ale tahle autorka je můj totální oblíbenec. Upřímně si vždycky představuju, že jednou takovou lásku, co autorka popisuje zažiju..:))) Tahle kniha byla zase super, moc se mi to líbilo. Jenom konec byl trošku přitaženej za vlasy, asi na mě až moc sladký. Pochybuju ale, že by mě nějaká kniha od ní zklamala.

12.02.2022 5 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

(SPOILER) Temné, děsivé, psychologicky laděné.. Chvílemi mi to přišlo až příliš brutální, ale jsem trošku citlivější, na jiného to tak působit nemusí. Každopádně musím uznat, že mě to nutilo číst stále dál, četla jsem ve všech volných chvílích. Líbilo se mi to, jen jsem byla trošku zklamaná, že to nedopadlo pro Maggie happy-endem. Malinké mínus dávám za obálku, kniha by mě bez recenzí zde absolutně nezaujala (bohužel jsem ten typ člověka, co často vybírá knihu dle obálky:-)) Hodnocení to ale neovlivní, dávám 5 hvězd.

04.02.2022

V zajetí klamu V zajetí klamu Suzy K. Quinn

(SPOILER) Tohle mě neskutečně šokovalo.. Nechci úplně spoilerovat, ale týrání dětí tímto způsobem a ještě vlastní matkou mi přijde opravdu silné kafe. Bylo mi z toho konce zle, ale musím říct, že rozuzlení mě velmi překvapilo, nečekala jsem to. Kniha se skvěle četla, takže dávám po dlouhé době plný počet hvězd.

12.01.2022 5 z 5

Všechno nejlepší, paní Láryfáry Všechno nejlepší, paní Láryfáry Betty MacDonald

Miluju, miluju, miluju! Příběhy paní LáryFáry jsem četla v dětství a nyní jsem se k dalšímu dílu dostala díky Čtenářské výzvě 2022. Perfektní zážitek a příjemná nostalgie! Jednou snad budu předčítat svým dětem ️

08.01.2022

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Zvláštní, temné, děsivé a psychologicky náročné .. Konec trošku přitažen za vlasy. Hodnotím třemi hvězdami.

06.01.2022 3 z 5

Volný pád Volný pád Jessica Barry

Při čtení obsahu jsem věděla, že mě tohle bude bavit. Námět nehody letadla mě hodně zaujal.. a nezklamalo :) Jsem spokojená.

27.11.2021 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Zvláštní .. pro mě hodně sci-fi, pořád jsem se nemohla nějak smířit s tím, že příběh vypráví robot a že jsou vlastně běžnou součástí světa .. Posledních par stran jsem ani nedočetla, už jsem u toho nevydržela. Hodnotím průměrem.

27.11.2021 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Nádherná kniha. Ten styl psaní mě naprosto uchvátil, knihu jsem přečetla za dva dny během cest vlakem a musím říct, ze jsem si četbu opravdu užila. Příběh byl velmi smutný, strhující a překvapující. Doporučuji a těším se na další knihy od této autorky.

14.10.2021

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tohle byl masakr. Byla jsem napnutá a už jsem se nemohla dočkat, až konečně vyjde najevo, kdo vraždil. Konec byl dost psycho. Děsivé, ale doporučuju.

10.10.2021 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Asi se mi více líbila Fáma.. Tohle bylo takové zvláštní. Četlo se to sice hezky a děj pěkně utíkal, ale měla jsem z toho divné pocity. Nejspíše vzhledem k té závislosti na alkoholu. Jsem zvědavá na další knihy autorky.

06.10.2021 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Nádherná, citlivá kniha, plná lásky, bolesti a přátelství. Příběh se moc hezky četl, úplně jsem to zhltla. Zaujalo mě i prostředí velkoměsta z pohledu úspěšné kariéristky.

04.10.2021 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Perfektní. Absolutně mi vyhovovalo vyprávění příběhu z několika pohledů. Velmi zajímavý děj, bavila mě ta zápletka a čekala jsem, co z toho vyleze. Navíc velmi čtivé. Určitě doporučuji! :)

03.10.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Já jsem byla spokojená. Několikrát jsem si myslela, že už vím, kdo je pachatelem, až jsem na konci zjistila, že jsem se sakra sekla :). Jednu hvězdu ubírám za to, že se mi to chvílemi zdálo už moc zdlouhavé a “uměle” natahované.

03.10.2021 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Neskutečně čtivé a nepředvídatelné. Moc se mi to líbilo, kniha na mě dýchla velmi příjemnou atmosféru, příběh byl zajímavý, neobvyklý. Hodnotit velikost knihy a písma je asi trosku vedlejší, pro někoho možná až zbytečné, ale mne tento formát skvěle sedl. Určitě doporučuji.

17.09.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knihy od A. Mornštajnové jsou moje oblíbené a každá z nich vždy stála za to. Hotýlek je jedna z posledních knih, které od autorky čtu a taky je jedna z nejslabších. Přišlo mi, že i když se tam po celou dobu děje spoustu věcí, bylo to takové utahané a pořád jsem čekala na to, kdy přijde nějaký smysl celého toho příběhu. Proto odebírám jednu hvězdu.

11.09.2021 4 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tohle bylo super! Hodně zajímavé téma, krásně se to četlo a to rozuzlení bylo dost nečekané. Určitě doporučuji.

09.09.2021 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Velmi neobvyklé téma spojeno se sektou, pro mě hodně zajímavé. Hodně se mi to líbilo. Dějová linka v přítomnosti a minulosti, četlo se to moc pěkně. Za mě plný počet hvězd.

25.08.2021 5 z 5