LuCc1211 LuCc1211 komentáře u knih

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Knihu jsme přečetla s velkým zapřením. Bohužel pro mě jedna velká slátanina a škoda času nad knihou. Bohužel nejsem typ, co knihu odloží a nepřečte. Dávala jsme ji šanci až do konce. Bohužel to nevyšlo

25.07.2022 odpad!

Remade Remade Alex Scarrow

Kniha přečtena celkem rychle.

21.01.2020 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tuto knihu jsme začala číst z nudy. Jezdila jsem s přítelem brigádně. On si knihu přečetl a začal hrát. Jednoho dne jsem se nudila a objevila ji v tabletu. Bylo to buď a nebo. Buď mě začne bavit a budeme mít s přítelem stejné téma o kterém se budeme moct bavit a nebo prostě knihu po pár stránách "zavřu" a vrátím se k ní časem. Začala jsme číst...
Nejdříve jsem si říkala, že tento žánr mě asi moc bavit nebude, ale opak byl pravdou. I když některé pasáže byli zdlouhavé a já se občas ztrácela v chodbách moskevského metra. Hltala jsem prakticky každý Arťomův krok po kroku. Prožívala s ním celou knížku. Nejhorší bylo, když člověk potřeboval skončit. Kapitola skončila a nechtěl začít číst další kapitolu, ale musel začít, protože mu to nedalo, potřeboval odpovědi, více příběhu, více nadpřirozena, více všeho. Hltáte stránku po stránce. Najednou je konec a vy se přistihnete jak dáváte do košíku další díl.
Kniha je opravdu moc dobře čtivá, občas až moc a opravdu děsně moc návyková. :D Skončilo to u nás tak, že Metro 2033 zařazujeme i s dalšími díly do naší knihovny.

10.01.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem rozbalila pod stromečkem. Strašně jsem se na ní těšila, jak byla všude publikovaná jako super kniha a velký bestseller. Knihu jsem ihned začala číst. Bohužel pro mě kniha byla jedním velkým zklamáním. Tuny textu, jak nám má být vše u pr**le. U některých situací jsem se celkem i viděla a musela se zasmát. Jinak se mi kniha strašně špatně četla. Občas jsem se přistihla, že jsem četla a vlastně jsem po chvíli nevěděla ani o čem čtu. Nezáživná pro mě, zdlouhavá a místy i trochu depresivní. Místy mě přišlo, že místo motivace, to člověka spíše demotivuje. Dlouho jsem se přemlouvala na dočtení. Budu hodně dlouho váhat, zda si knihu přečtu znovu.

10.01.2020 2 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Jelikož seriál miluju, tak kniha byla pro mne jasnou volbou. Od první stránky člověka vtáhne do děje. Pokud člověk miluje seriál je pro něj tato knížka nutnost. Příběh doplňuje klíčové informace k seriálu.
Za mě doporučuji všemi deseti :)

05.11.2019 5 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Tuto knihu jsme dostala jako přílohu k jednomu nejmenovanému časopisu. Moc mangy nemusím. Do knihy jsem jen nahlédla a.. Najednou byl konec knihy. :D Dávám plný počet hvězd.

05.11.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje druhá kniha od Nesba. Začátek knihy byl strašně vleklý, že jsem si už říkala, že knihu odložím. V asi druhé půlce knihy se opak stal pravdou. :)

05.11.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Když jsme tuto knihy začala číst, byla jsem k ní celkem skeptická. Nemusím knihy plné hustého textu prakticky bez dialogu. Ale v živote mě takto kniha nevtáhla do děje. Trhlinu jsem dočetla, jak se říká jedním dechem. Cítila jsme se jak kdybych byla s nimi v lesích Tribče. Kniha je hodně poutavá a kdo miluje Thillery je pro něj jak stvořená. Celou dobu navozuje atmosféru. Dalo by se říci, že pokud se vám líbila Záhada Blair Witch, tak si myslím, že vás Trhlina nezklame. Já dávám plný počet hvězd, jelikož jsem dlouho nezažila u knihy to, že jsme se opravdu bála a cítila úzkost. Párkrát jsem knihu i na chvíli odložila s tím, že ji už v ten den opravdu nebudu číst, že na ni nemam nervy, ale opak byl pravdou. Člověka nutí číst dále a dále, dokud nedočtete poslední stránku a pak si řeknete "To bylo vážně vše?! Potřebuji víc odpovědí, více vysvětlení.". Tuto knihu opravdu doporučuji. Malá ráda, pokud chcete kouknout i na film, doporučuji dříve přečíst knihu. :))

04.09.2019 5 z 5

Velké problémy v malém Vietnamu Velké problémy v malém Vietnamu František Kotleta (p)

Krev, vnitřnosti a kulky létají vzduchem. Moje první kniha od tohoto spisovatele. Dostala jsme ji jako dárek k Pevnosti. Po zjištění, že to je vlastně druhý pan Kulhánek, byla pro mne jasná volba. Kniha je čtivá. Prostě zase jeden velký úlet. :D

21.08.2019 5 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Čtivá, krásná. Přečtena celá trilogie jedním dechem. Doporučuji. :))

30.07.2019 5 z 5

Princ Princ Sylvain Reynard

Kniha je jako celá trilogie Gabriela hodně čtivá, ale bohužel mě nesedla tím, jak se snažil propojit dva světy. Světy Prince a svět Emersových.

30.07.2019 2 z 5

Gabrielova trilogie (box) Gabrielova trilogie (box) Sylvain Reynard

Momentálně dočítám třetí díl a můžu říct, že tato trilogie je opravdu povedená. :) Měla jsme strach, že to bude porno v knize, po zkušenosti s 50 odstíny. Kniha je čtivá. I když to jsou trochu silnější knihy, člověk je hltá tak, že mu stránky zpod pravé ruky mizí a naopak pod levou rychle přibývají. Člověk přímo hltá děj mezi Gabrielem a Julii. Tuto triologii vřele doporučuji. :)) je to odpočinková kniha. :)

04.05.2019 5 z 5

Gabrielovo inferno Gabrielovo inferno Sylvain Reynard

Do celé trilogie jsem se pustila s tím, že nevím zda ji celou přelouskám. Po pravdě jsem knihu brala s velkým nadhledem. Jelikož jsem ji našla u nás v knihovně pod "erotický romány", tím pádem jsem čekala něco jako 50 odstínů. Měla jsme strach, že to bude zase po*no v knize. :D Ale kniha předčila mě očekávání. Sice je první díl trochu zdlouhavý, ale je čtivá. :) nebude mi vadit se k ní klidně vrátit :))

04.05.2019

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem přečetla jedním dechem (za jeden den). Moc se mi líbilo, jak jednotlivé příběhy propleteny. Opravdu jedna z povedených knih. Určitě časem po knize znovu sáhnu. :))

28.04.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Po pravdě nevím kde začít. Od této autorky považuji tuto knihu zatím za jednu z těch slabších. Osobně nemůžu říci, že v knize nejsou pasáže u kterých se člověk opravdu zasměje a ano, čte se i rychle. Bohužel mě nesedla matka hlavní hrdinky. Některé scény jsou pro mě moc přitažené za vlasy. Člověk místo toho, aby se u těchto pasáží zasmál, spíše přemýšlí nad jejich absurditou. Po pravdě bych po této knize podruhé nesáhla. Za mě jednou a dost. :( Očekávala jsem od knihy více.

28.04.2019 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Má druhá kniha od Kinga a opravdu musím říci, že to je Pan Spisovatel v tomto žánru. Strašidelná atmosféra až do poslední stránky. Přečteno jedním dechem :)

24.04.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Přečteno jedním dechem :))

22.04.2019 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Přečteni jedním dechem. Místy jsem až brečela smíchy ???? Josefína a její sarkastické odpovědi nemají chybu. Všem vřele doporučuji. :))

10.04.2019 5 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

K této knize jsem se vracela asi na třikrát a nejednou jsem měla chuť knihu prostě a jednoduše jen zavřít a vrátit zpět do knihovny. Nemám ráda, když odcházím od nerozečtených knížek a tak jsem se po asi 3 měsících zařekla, že tuto knihu prostě dočtu. Nevím po pravdě co bych o ní napsala. V knize jsem se dost ztrácela v ději a postavách, do asi 3/4 knihy, pro mě děj byl absolutně nezáživný. Jediný pocit, kdy to vypadlo, že si kniha napraví reputaci, se po přečtení asi 50 stránek zase vytratil. Bylo to moje první setkání s tímto autorem a bohužel asi poslední. Uvidíme...

03.02.2019 2 z 5

Nejbarevnější Mexiko Nejbarevnější Mexiko Kamu (p)

Knihu mám doma od autogramiády, která se konala v Hradci Králové. Neskutečně energetická slečna. Kniha plná inspirace, barev a úžasného vaření. Pár receptů máme vyzkoušený. Za mě nepostradatelná kniha v mé knihovničce. A ten obal.. Prostě úžasný!

15.01.2019 5 z 5