LucaMera LucaMera komentáře u knih

Pád Pád Lauren Kate

Četla jsem zatim 3 díly a první je z nich asi nejmíň propracovaný. Možná i nejslabší. Děj si pohrává s dobrou myšlenkou ale jsem přesvědčená že jiná autorka by z toho vyždímala víc a bylo by to i zábavnější-děj občas trochu pokulhával.
Co mi ale opravdu pilo krev byla ufňukaná a naivní hlavní hrdinka. Bezhlavě hned věřila Danielovi, a když začlo jít do tuhého začla dělat kraviny kterými to všechno ještě zhoršila.
I přes všechny tyhle nedostatky to chvilkama nebylo špatné a rozhodla jsem se tuhle sérii dočíst, protože mě zajímalo jak to s Luce a Danielem dopadne.

15.11.2016 3 z 5

Město z kostí: Oficiální obrazový průvodce k filmu Město z kostí: Oficiální obrazový průvodce k filmu Mimi O'Connor

Zajímavá knížka, která je příjemným doplněním k filmu i knihám od Cassandry. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých informací o kterých sem neměla ani páru. Po přečtení této knihy jsem začla film i herce vidět v jiném světle. Upřímně, film neměl tak velký úspěch a najde se vůči němu hodně kritizantů ale nikdo si už neuvědomí, jak velkou práci celá příprava a natáčení dalo. A právě tohle uvědomění mi knížka přinesla.
Zároveň mě trochu mrzí že do knihy nedali trochu víc názorů samotných herců, zajímalo by mě z jakého úhlu pohledu to vidí oni...
Ale jinak moc super knížka a pro každého fandu filmu i knih je to nutnost! :)

12.07.2016 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Tak tohle je docela zklamání. Asi jsem měla moc velká očekávání.
Nevím zda ještě zapadám do věkové skupiny, pro kterou to je psané ale i tak musím knihu zkritizovat. Co mě tady štvalo nejvíc, bylo to ohrané klišé. A navíc mi to přišlo hrozně naivní, povrchové, předvídatelné a v určitých situacích naprosto nereálné. Cat mi pořádně lezla na nervy, vůbec se mi její názory a chování nelíbilo.
(SPOILER) V jednu chvíli si Cat myslí jaký je Lorenzo pozér, a jak je směšný, a snaží se být odtažitá, a prakticky jako lusknutím prstu se už o 5 stran dále dočteme jak se jí při pohledu na něj v břiše třepotají motýlci...prostě uspěchané, jako by to tam autorka dala jen protože se to do takových knih dává a prakticky se s tím nechtěla nějak zdržovat.(KONEC SPOILERU)
Původně sem váhala jestli nemám dát ještě nižší hodnocení, ale konec mě nečekaně překvapil a pár posledních stránek mě docela bavilo, proto dávám 3 hvězdy. Ale stejně nevím, zda se pustím do dalšího dílu, zatím to asi nechám být.

18.06.2016 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Tahle kniha mi hrozně dlouho ležela v knihovně a moc se mi do ní nechtělo. Nakonec nastal den D a já si řekla, že prostě ted už si jí přečtu. No a docela mě ted mrzí, že jsem jí tak dlouho zavrhovala. Příběh je super a nadruhou stranu hrozně zvláštní, ale v dobrém slova smyslu. Opravdu musím pochválit myšlenku téhle knihy. Tenhle námět je fakt hodně neobvyklý a je dobře zpracovaný.
Čím více se blíží konec, tím je tam i více akce, takže když jsem jí dočítala, měla jsem docela problém ji odložit :D Jinak ten konec mě docela dost překvapil a nevím co si mám o tom co se tam stalo myslet.

SPOILER- Panebože chudák Alex, pořád doufám že to opravdu nebude tak jak to vypadá a tak jak si myslím...:/ KONEC SPOILERU

Myslím že tahle kniha je tak lehounce nadprůměrná a já se těším na další díly :)

13.06.2016 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Pro mě žádnej trhák. Je to jeho prvotina a tak (což ho částečně omlouvá) ale přišlo mi tam hodně věcí divných, neustálý závorky uprostřed vět, který mě rušily při čtení a musela jsem si větu kvůli nim přečíst víckrát, protože mi nedávala smysl. Výňatky z jiných knih mě nebavily a jen mě zdržovaly od hlavní dějové linky. Jinak v nich taky byly často spoilery, což mě celou dobu štvalo.
Vím že to asi bylo cíleně, ale v těch závorkách se autor (nebo překladatel, nevím) uplně vyprdl na nějaký čárky a všechny slova namrskal k sobě, takže z nich pak byl uplnej madlajs.
A navíc nemám ráda vulgární knihy, takže další mínus (ale uznávám, že tohle je čistě jen můj osobní problém).
Ale zase je tady dobře ukázáno, jak někteří lidé dokáží být pěkní zmetci.
No zkrátka jsem ji dočetla jen proto že ji máme v maturitní četbě.
Tohle byl u mě asi trochu přešlap, nevím jestli dám Kingovi ještě šanci ale zatím to neplánuji.

04.04.2016 2 z 5

Černá vlajka Černá vlajka Oliver Bowden (p)

Tohle byla jedna velká jízda! Edward ukázal že i přes jeho nedokonalost a tvrdost dokáže být rozumný a spravedlivý a že je jen člověk a uvnitř sebe má city jako každý jiný. Po přečtení jsem si uvědomila, že mi tento příběh připomněl myšlenku-každý člověk chybuje a nikdo není dokonalý...ani assassíni ne. Edward mi byl docela sympatický, jeho názory a chování mi bylo velmi blízké, choval se tak jak bych se zachovala v daných situacích i já. Bylo skvělé sledovat jeho příběh, jak dospívá, jak získává zkušenosti, jak si pomalu vytváří respekt ostatních, jak se stane někým. Líbilo se mi, že to bylo psané formou deníku, přičemž pro koho to se dozvíme až na konci knihy.

(A nutno dodat že James Kidd mě docela překvapil(mile), a celkově jsem si ho oblíbila snad nejvíc ze všech postav, hned vedle Edwarda samozřejmě.)

Dalo by se říct že občas to bylo trochu brutální (a teď to asi bude znít jako bych byla nějakej psychopat :D) ale právě to se mi na knížce strašně líbilo, koneckonců, co by taky člověk čekal od knížky plné zabijáků...
Tenhle díl Assassins creed jsem nehrála, protože už ho můj počítač neutáhne, a o to víc jsem vděčná za knihu. Příběh mě tak neskutečně pohltil, že jsem si skoro ani nevšimla když jsem knihu dočetla. A je mi upřímně líto že ten příběh už skončil, že to nemá další pokračování :( Tento příběh ve mě zanechal tak moc že se tahle kniha zařadila k těm nejlepším co jsem kdy četla. Každopádně se ke knize ještě určitě vrátím protože byla naprosto dokonalá a absolutně podle mýho gusta!! Zasloužené plné hodnocení :)

29.02.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Z toho konce se mi prostě chtělo brečet, jednak že už je konec a jednak že to prostě nemohlo dopadnout lépe(A Maxon byl prostě skvělej)! Jak já tuhle sérii miluju!
Kdyby mi někdo řekl že si tuhle sérii tak strašně zamiluju když jsem po ní zatím jen pokukovala v knihkupectví tak bych se mu vysmála do ksichtu(pardon) :D Kiera to vymyslela naprosto dokonale a já nemůžu jinak než ohodnotit ji 5 hvězdičkama, i když bych jí nejradši dala klidně 10!

Spoiler!!!: Hrozně by mě zajímal život Ameriky a Maxona po selekci. Už se prostě nemůžu dočkat až vyjde The Heir a The Selection stories.

10.02.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nemám co vytknout. Selekce byla sice o malinko lepší ale i tak mě Elita opět potěšila. Mnohokrát jsem byla překvapená zvraty. Myslíte si že to bude zrovna takhle, přijde něco nečekaného a najednou se ocitnete na uplně jiné vlně.
Sice mě dohání k šílenství Ameriky nerozhodnost...-no, nebudu spoilerovat(kdo četl, ví co mám na mysli)- a milostný trojúhelník mě taky trochu leze na nervy, ale nadruhou stranu, kdyby tam nebyl, nebylo by asi v tomhle případě o čem psát. (Už od začátku fandím Maxonovi, a asi při tom i nadále zůstanu.) Obdivuju Kieru, že vůbec dokázala něco tak skvělého vymyslet, natož to tak dobře napsat! Nemůžu se dočkat posledního dílu :)

03.01.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Bože, to je tak krásná kniha! Původně se mi do ní ani nechtělo ale hned jak jsem se začetla, zjistila jsem že vůbec není špatná, naopak, je skvělá. Když jí čtu, přijdu si doslova jak v pohádce. Všechny ty šaty, šperky, palác...tahle kniha si mě opravdu získala. Už po prvním díle vím, že se tahle série stává jednou z mých nejoblíbenějších. Jediné co mě dohání k šílenství je milostný trojúhelník, protože ty já ze srdce nenávidím. Ale to bych knize nevyčítala, to je čistě můj vlastní problém :) No, kdo nečetl tak má mé doporučení, fakt to stojí za přečtení!! :)

03.01.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tak tohle bylo prostě epický!!! Tris mi neskutečně sedla, byla to po dlouhé době hrdinka, se kterou jsem se nerozcházela v názorech, ani v chování. Bylo to napínavé, nepředvídatelné, mělo to spád, no prostě se to četlo samo, někdy jsem až měla problém přestat.
Prvně jsem viděla film, který se mi moc nelíbil. Proto jsem nechtěla číst ani knihu, ale jednou se mi dostala náhodou do ruky a já si řekla, že to zkusím. Teď lituju, že jsem po ní nesáhla dřív :D Takže jak jinak než 5 hvězd, a určitě to u mě neskončí jen první dílem, to přísahám!

27.11.2015 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Cassandry sérii Nástrojů smrti úplně miluju a proto jsem čekala že tahle knížka bude zase něco bombastickýho. Nechci úplně říct že mě to zklamalo ale rozhodně jsem čekala trochu něco jinýho. Příběh se mi líbil ale nebylo to nic tak úžasnýho jak jsem čekala, občas se to hrozně táhlo a přišlo mi že chvilkama to bylo trochu o ničem. Ač to nerada přiznávám, jsem jeden z těch lidí co se přiklání k názoru že je v tom moc Harryho Pottera. I přes to všechno musím uznat že prostředí a celková kulisa byla dobře vymyšlená.
Sečteno, podtrženo: Nebylo to až tak hrozné ale trhat rekordy to asi taky nikdy nebude. Možná jsem měla moc velká očekávání...Řekla bych že tři hvězdičky to vystihují nejlíp.

01.10.2015 3 z 5

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Přestože tu spoustu lidí píše, že to je ohrané klišé (což nepopírám ani já, opravdu to není nic moc originálního...ale mě klišé nevadí takže já s tím problém nemám) tak se mi dost líbila. Kniha se mi četla velice dobře a rychle, nejspíš mi dost sedl styl psaní. Příběh mě bavil, byla jsem zvědavá jak se celý ten konec vyvrbí a když jsem knihu dočetla řekla jsem si: OMG! Já chci další díl!!! Takže doufám že Knižní klub hodlá další díl vydat, a to co nejdřív.
Sečteno, podtrženo, asi bych si troufla říct že tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knížek proto dávám 5 hvězd :)

08.08.2015 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tahle kniha mě naprosto dostala do kolen!!
Strašně moc jsem si zamilovala postavy(hlavně Jace-jeho hlášky to prostě zabíjely :D) a styl autorčina psaní mi parádně sedl. V knize jsou krásně popsané charaktery postav a prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Na knize se mi obzvlášť líbí že příběh není jen o jednom hrdinovi který ho prožívá, ale je jich tam hned několik a my můžeme sledovat jak se jejich příběhy vzájemně prolínají.
Občas se člověk při čtení zasměje, následně kulí oči co to na něj autorka zase vybalila a v neposlední řadě dumá nad tím, k čemu celý tento příběh asi směřuje...jak to asi celé dopadne.
No jakmile jsem se dostala ke konci, přišel doslova šok(kdo četl tak určitě tuší o čem mluvím...) a já se tak naštvala že tohle autorka udělala, že jsem hned musela rozečíst druhý díl abych veděla jak se to bude vyvíjet dál. Zkrátka jsem byla úplně mimo když jsem tuhle knihu dočetla...
Možná se někomu bude zdát moje chvála přehnaná ale myslím si že tahle kniha si tu chválu zkrátka zaslouží :) Kdybych mohla, dám jí klidně 50 hvězdiček :D

30.07.2015

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

První díl se mi strašně líbil a s chutí jsem se pustila i do druhého, želbohu mi to moc dlouho nevydrželo. Zkrátka už mi to přišlo zbytečně moc překombinované, jako by autor už nevěděl co, tak začal plácat páty přes devátý...Neříkám že se mi to vyloženě nelíbilo, jen už to autor podle mě trošku přehnal. Ovšem abych jen nekritizovala, najdou se tam i chvilky kde doslova hltáte řádky a převracíte stránky jako nic...přesně jako v jedničce :)
Doufám že trojka bude lepší a už mě nezklame tak jako druhý díl :-)

30.07.2015 3 z 5

Na první pohled Na první pohled Grégoire Delacourt

Jedním slovem: PŘÍŠERNOST!
Nechci se nikoho dotknout ale co to proboha bylo?!! Nic horšího jsem ještě nečetla. Příběh je naprosto nesmyslná slátanina, autor snad nepíše(a evidentně ani nepřemýšlí) o ničem jiném než o poprsí Scarlett.
A ty závorky co se vyskytovali snad v každé třetí větě mě opravdu dorazily, připadala jsem si jak když čtu nějaký bulvární zpravodaj nebo co. Ta obálka je docela pěkná ale ta už to nevytrhne...
Nechápu jak toto mohlo nějaké nakladatelství vydat...Beru to jako velký přešlap a tomuto autorovi se v budoucnu už radši vyhnu!

07.07.2015 odpad!

Tajemství Lynburnů Tajemství Lynburnů Sarah Rees Brennan

Tahle kniha se mi líbila, sice to není nic světoborného ale pro odreagování je super :-) Jen ten konec to prostě úplně potopil. Jinak docela mě naštvalo že zbytek téhle série u nás nejspíš ani neuvidím :/ Dala bych 4 hvězdičky ale kvůli tomu konci dávám 3...

07.07.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Kniha je napínavá, každá kapitola končí tak, že se ihned musíte pustit do té další abyste honem věděli jak to bude dál, nechyběla tomu ani akce...Sice mi to přišlo trošku těžší na čtení a občasný slang mě trochu pletl ale jinak tomu nemůžu nic vytknout. Nutno dodat že kniha je opravdu plná myšlenek, teorií a pocitů hlavního hrdiny. Možná že bych tuhle knihu klidně doporučila i pro kluky (pro holky taky samozřejmě...) :-)
Oproti druhému dílu se mi tohle líbilo o mnoho víc! Dávám 4 hvězdy.

24.06.2015 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl byl snad ještě lepší než ten první! U téhle série se prostě nejde nudit :D Autorka knihu vždy ukončí v tom nejzajímavějším, takže potom úplně prahnete po dalším dílu abyste se konečně dozvěděli jak to bude dál....Jinak dějová linie je naprosto super a já se prostě nemůžu dočkat až si přečtu třetí a závěrečný díl (z toho mám trochu depku, jako vždy když dočítám oblíbenou sérii :D). Odvažuji se tvrdit že to bude opět pecka, stejně jako předchozí díly...

22.06.2015 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Výborná knížka, výborná série, originální nápad, úžasné zpracování...Postavy byly sympatické, prostředí příjemné, příběh oddechový a občas i vtipný. Opravdu se mi to četlo hrozně dobře, až jsem se nemohla odtrhnout. Můžu vřele doporučit!! Kerstin je opravdu skvělá spisovatelka a určitě si od ní ještě něco přečtu :-) Zasloužilých 5 hvězdiček.

22.06.2015 5 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Odložila sem jí :/ Absolutně mě nebavila, přišlo mi to o ničem, no narovinu řeknu že mě to zklamalo :/ Myšlenka je dobrá ale zpracování je nic moc, zkrátka nesedlo mi to, určitě se najdou lidé kterým by se to líbilo ale jak jsem zjistila tak já to nejsem. Dávám 1 hvězdičku za dobrý nápad, víc ani ťuk.

04.02.2015 1 z 5