luboskniha luboskniha komentáře u knih

Syn nekonečna Syn nekonečna Adam Silvera

Já ty urban fantasy moc nemusím, ale tohle so docela povedlo. Kniha je čtivá a příběh ubíhá docela rychle (přečteno za dva dny). Občas nějaké situace přišli absurdní a říkal jsem si ,,jako vážně?". Některé postavy mě bavily a některé zase naprosto iritovaly - ve finále jsem si nikoho moc neoblíbil, snad jenom oba bratry, okolo kterých se děj točí. Pro mě to byla pohodová fantasy na zkrácení volné chvíle. Doufám, že vyjde pokračování, protože mám pár otázek, které potřebuji vysvětlit. Tato kniha si našla místo v mé knihovně (i když na spodní polici).

17.08.2021 4 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Urban fantasy mě moc nebaví, ale u této knihy to neplatí. Je to celkem zajímavé čtení, trochu jiné než jsem zvyklý. Pro mě jednoznačně oddechová fantasy - nenadchne, ale i neurazí. Další díl si také přečtu, ale spíše z zvědavosti, jak to dopadne.

23.04.2021 4 z 5

Věčnoplamen Věčnoplamen Shannon Messenger

ÚŽASNÉ....zatím pro mě nejlepší díl. Opět se kniha čte s lehkostí a člověk od ní nemůže odlepit oči. Přečtete si jednu kapitolu a hned musíte číst další, abyste věděli co se stane. A to mě přesně na knihách baví - vtáhnutí do děje, bojíte se o hlavní postavy a na padouchy jste naštvaný. To všechno tahle kniha nabízí. Těším se na další díl.

Exillium Exillium Shannon Messenger

Opět dobrý díl (i když 1. byl pro mě lepší) a opět škoda, že nejsem mladší čtenář, který by si užil mnohem více. Zatím mě tato série baví. Kniha se čte velice dobře, děj ubíhá rychle a je nabytý akcí, zvraty, láskou, humorem a bůh ví čím ještě. Jsem velice rád, že jsem tuto sérii objevil. Hurá na další díl.

Zarua - ztracené město Zarua - ztracené město Suzanne Rogerson

Jako kniha na zkrácení dlouhé chvíle dobrá. Nic originálního a světoborného. Děj nějak tak plynul a mě vlastně bylo celkem ukradené, co se s postavami stane. Jsem rád, že jsem si jí přečetl, ale zároveň jsem rád, že má jenom jeden díl.

23.04.2021 3 z 5

Nikdykrál Nikdykrál James Abbott (p)

Nevím co si o této knize mám vlastně myslet. Bylo to takové nemastné neslané, i když občas se našel i šťavnatý řízek. Celkově mě děj moc nebavil a s hlavními postavami jsem se nevžil. Možná kdyby autor vynechal nějaké pasáže a neudělal z toho 600 stránkové těžítko, tak bych asi hodnotil lépe.

23.04.2021 2 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Tuhle sérii jsem si naprosto oblíbil a právem má místo v mé knihovně. Poslední díl byl pro mě opět úžasný. Děj ubíhal rychle, hodně akce, magie, zvratů i přešlapů. Nerad se loučím s některými postavami, které mi přirostly k srdci. Je veliká škoda, že to končí. Ale kdo ví, třeba se s Reichisem a i s Kelenem, ze kterého už není takový ufňukánek ještě někdy uvidíme. Nechám tomu nějakou dobu a celou sérii si s radostí přečtu znova.

Ozvěna věcí budoucích Ozvěna věcí budoucích James Islington

Zatím mě tato série baví. Druhý díl je podle mě mnohem lepší. Odkrývá stále více tajemství a odpovídá na otázky, které si čtenář pokládal u prvního dílu. Chvíli mi sice trvalo se začít a po roční pauze jsem si někdy nemohl vzpomenout na odkazy z prvního dílu, ale stejně mě kniha nakonec pohltila a nemohl jsem od ní odtrhnout oči. Těším se na další díl.

Návrat Temudžajů Návrat Temudžajů John Flanagan

Už to prostě není ono. Vždy si rád přečtu další díl od Flanagana, ale čím jsem starší, tím více mě ty knihy nebaví. Děj ubíhá rychle, kniha se čte dobře a je předvídatelná. Klasická Flanaganovka. Až vyjde další díl, určitě si ho přečtu (byl bych rád, kdyby mě po letech něčím překvapil).

23.04.2021 3 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

ÚŽASNÉ, ÚŽASNÉ a znovu ÚŽASNÉ. Tyto slova bych použil nejen k tomuto dílu, ale k celé sérii. Děj opět skvělý, spousta zábavy, akce a napětí. V podstatě to není ani konec že :). Nemůžu dát nic jiného než plný počet * a začít číst další sérii pro mě skvělého spisovatele.

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Kniha opět zábavná, napínavá a hlavně velice čtivá. Nápad, že se labyrint v podstatě nachází všude se mi velice líbil. Za mě tedy slabší než předchozí díly, ale čtení jsem si náramně užil. Opět plný počet *.

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Pro mě zatím nejlepší díl ze série a opět přečteno na jeden nádech. Na nic nečekám a vrhám se do čtení dalšího dílu :).

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl opět nezklamal a jak zde psalo už mnoho čtenářů, tato série mě naprosto uchvátila. Je to pohodové čtení na zkrácení dlouhé chvíle. Moc jsem si neoblíbil Tysona, ale třeba se to změní. Opět plný počet hvězd.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Po Magnusi Baneovi jsem se vrhl i na sérii o Percym. Neskutečně mě tato kniha pohltila, i když je to pro mladší čtenáře než jsem já. Kniha je čtivá, děj rychle ubíhá....prostě paráda. Nemůžu než dát 5*.

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Dlouho jsem nečetl příběh, kde je antihrdina a upřímně, tady se to povedlo. Trochu mi k tomu nesedí jeho věk, ale budiž. Kniha se četla dobře, nic složitého na čtení. Jenom mě trochu kniha zklamala ke konci vyprávění (proto jedna * dolů) - probudí se z kómatu, útěk, boj.... tramtadáda a konec. I přesto jsem si tuhle přisprotlou sérii oblíbil a těším se Trnového krále.

22.03.2020 4 z 5

Tvůrce osudu Tvůrce osudu Alice Shy (p)

Jednoduše: zajímavé. Kniha se mi líbila a hlavně již zmiňovaný výborný překlad. Kniha se četla sama a přečetl jsem jí téměř na jeden nádech. Konec byl pro mne poněkud trochu zvláštní, ale těším se na pokračování.

Zjevení démona Zjevení démona Taran Matharu

Nějak mi uteklo, že vyšla tahle kniha a protože mám celou sérii, tahle nemohla v mé sbírce chybět. Kniha se mi líbila. Byla čtivá, děj rychle utíkal a já byl naprosto pohlcen. Za mě naprostá spokojenost.

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Koupil jsem si celou sérii, takže i tyto povídky. Moc mě to nenadchlo, ale ani neurazilo. Jsem rád, že jsem si knihu přečetl, ale kdybych věděl dopředu její obsah a že se jedná o jednotlivé povídky, asi by součástí mé knihovny nebyla.

22.03.2020 3 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Jak jsem očekával, ani třetí díl mě nezklamal. Opět a znovu jsem se od knihy nemohl odtrhnout a užíval jsem si každou stránku. Celkem bych tuto sérii hodnotil klidně 10*. Stoprocentně si jí brzy přečtu znovu.

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Druhý díl naprosto úžasný. Opět jsem se neskutečně při čtení bavil a celou knihu jsem si naprosto užil. Hurá na další díl :).