LouSmetanka LouSmetanka komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Prostě WOW!

13.06.2020 5 z 5

Nedoporučuji lidem, kteří si po přečtení této knihy chtějí vyvolat pocit štěstí. Tohle opravdu není úkolem této knihy. Řekla bych, že naopak dala název pocitu, který jsem neuměla pojmenovat. Tím, že jsem si tomuto pocitu dala název, (hygge) se dá říci, ještě více umocnil.
Knížka je zaměřená na milovníky cestování. Dozvíte se opravdu hodně o kultuře, lidech, Kodani a správném mlsání.

Knížku doporučuji lidem, kteří se zajímají o sever a chtějí poznat kousek sebe.

30.12.2017 5 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Už na začátku jsem se obávala, že celá knížka bude jen o tom, jak je Mere ve Mavenově vězení a upřímě řečeno, to tak bylo celých 300 stran. Autorka tuto čast mohla rozhodně zkrátit, chvílemi jsem se nudila a říkala si, že to bude opravdu průser.
Maven mi příjde jako nejzajímavější postava, jelikož nevíme, co od něj očekávat a ještě k tomu, to neví ani on sám.
Ve vztahu Mavena a Mer si autorka nechává pootevřená zadní vrátka. Jsou zde vidět určité city, které Mere k Mavenovi stále chová a to, že v něm stále občas vidí toho starého dobráka, i přesto jsem to čekala trochu víc žhavější. Tak jako se tyto vrátka rychle otevřeli, se zase rychle na konci zavřeli a s tím i moje poslední nadějě.
Vztah mezi Calem a Mere mi nepříjde vůbec uvěřitelný a spíš uměle podstrčený.
SPOILER!
Konec byl předvídatelný a mnohem více zapeklité by bylo, kdyby Cal o tom všem dávno věděl. Nechápu, proč se Mere na něj zlobí. Je to jeho věc, jeho sen, jeho touha. Dokonce jí řekl, že by nemusela být ani královnou. Chápu, že nechce s korunou mít nic společného, ale její vztekání mi přišlo zbytečné.

30.12.2017 3 z 5