Louisareading Louisareading komentáře u knih

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Text obsahuje spoustu neotřelých nápadů. Vše je zpracované velmi dobře.

15.06.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Snažila jsem se textem prokousat, ale nebavil mě. Ani téma nebylo moc dobře podané.

15.06.2023

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha roku. Dokumentárnost není v textu na škodu, naopak je vše velmi čtivě podané. Příběh není těžkopádný, postavy se chovají lidsky a logicky. Tenhle román je ve všech ohledech moderní a autorka svým způsobem nebojácná, nepodbízivá. Kniha mě velmi potěšila.

15.06.2023 5 z 5

Zelený stan Zelený stan Ljudmila Jevgeňjevna Ulickaja

Moc krásný a smutný román o přátelství.

18.05.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Chci od autorky přečíst celou sérii. Kodaň se mi zatím líbila nejvíc.

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Těšila jsem se a nejsem ani trochu zklamaná! Miluju generační příběhy! Povedené!

24.04.2022 5 z 5

Juuu, tohle se mi líbilo. Ta doba, ty popisy. Ta něha. Ta ženskost sálající z každé stránky a láska k prostému příběhu, který se stal už nesčetněkrát a přesto vás fascinuje.

Johana Johana Pavla Horáková

Holky, co tohle psaly, si určitě moc rozumí a je to z textu znát!️ Krásné.

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Moc ráda čtu české autorky a ráda se k jejich knihám i vracím. Tohle je takové ne moc složité rodinné drama, ale oddychovka to také není. Hlavně ne pro ty, kdo zažili něco podobného, jako Štěpán. Dobře napsané.

Hospoda Jamaica Hospoda Jamaica Daphne du Maurier

Skvělá kniha, u které jsem se vždycky strašně bála - asi za to mohla ta skvěle vykreslená atmosféra, ta dokonalá ponurost. Pořád jsem čekala nějaký hororový výjev a on nepřišel. Jen skvělý text a čtenářský zážitek.

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Klasika, kterou jsem si musela přečíst několikrát, aby se mi konečně začala líbit. Abych postavy přestala vidět jako hysterické hlupáky. Ta jejich exponovanost mě vždycky strašně unavovala. Ale dneska můžu říct - konečně jsme text pochopila v celé jeho kráse. Konečně se soustředím na rytmus veršů, ne jen na tu na první pohled hloupou střeštěnost postav. Doporučuji. :)

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Přišlo mi to prázdné, nudné a předvídatelné. Většinou se do knih nenavážím a i v prostých textech něco najdu, třeba pobavení. Tady jsem ale nenašla nic, jen nudu a nudu nikdo zn ásp rožívat nechce. Už vůbec ne u čtení.

31.03.2022 1 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knihu mám moc ráda, film byl pro mě strašný zážitek, to snad radši ani nepokoušejte, pokud máte tuhle knihu rádi, jako já. Je to o krásách a strastech života, o putování. Smutné, hořké, ale i krásné. Doporučuji, je to ten typ románu, který se většinou zalíbí všem.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Celkem drsný příběh o do sebe zahleděné matce. Skvělá psychologie postav. Místy drsný a taky dojemný a neúprosný text. Čtení jsem si moc užila a knihu všem doporučuji.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dorian, to je láska na celý život.

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Další kriminálka, která nezklame. Je skvělé, že jde o sérii.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha, která mě na základce bavila snad jako jedinou. Kniha, ke které se ráda vracím, protože ten text je prostě úžasný. Vybroušený jazyk.

31.03.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, ke které se stále vracím a udivuje mě, jak nepřestává být aktuální, stejně jako to, kolik pasáží si nepamatuju. Nicméně teď, v době, kdy pociťujeme tolik úzkosti z událostí kolem nás, tuto knihu asi číst nedoporučuju. Po válce to bude lepší.

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Takový ten líbivý příběh, který nezklame, pokud od něj nečekáte nic velkého. Ten text je jako ta obálka, proto - pokud chcete něco nad míru odpočinkového, nemusíte se bát po téhle knize sáhnout. Musíte ale odhodit všechny ambice, které v případě čtení můžete mít... :)

Neutěšenci Neutěšenci Kazuo Ishiguro

Miluju jeho dialogy, to, jak umí vykreslit atmosféru a napětí mezi postavami. A tady je toho napětí víc než by čtenář mohl zprvu čekat. Doporučuji!