lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Hodnocení: Čistý, upřímný, smutný a zároveň krásný příběh o životě- taková je kniha Kde zpívají raci.
__
Kniha vypráví životní příběh hlavní hrdinky Kyi, kterou jsem si v průběhu příběhu opravdu oblíbila a to z toho důvodu že díky svému způsobu života byla prostě jiná- svá a to mám na postavách strašně ráda- když se jakýmkoliv způsobem vymykají stereotypu. Co se týče ostatních postav, tak jsem také měla své oblíbence, ale nějak víc mi v mysli neutkvěly. Postavy byly jako celek skvěle napsané- hlavně Kya.
___
Co se dějové linky a děje samotného týče, tak byl moc hezky promyšlený, líbilo se mi že byl děj rozdělen na kapitoly dělené na různá časová období Kyina života, též se mi líbila detektivní zápletka, kterou jsem upřímně před čtením knihy vůbec nečekala. Děj byl plný překvapení a šoků, čtivost knize nechyběla ani při nejmenším, prakticky jsem neměla problém se do knihy začíst.
__
Styl psaní mi také sedl, autorka psala čtivě a ne zbytečně komplikovaně. Co se mi neskutečně v knize bylo to prostředí - ta příroda plná močálů a života byla opravdu krásná a na základě autorčina poutavého popisu bych se tam měla chuť hned podívat, kdyby to šlo.
__
Pokud máte rádi neotřelé a velmi zajímavé životní příběhy, tak neváhejte a přečtěte si knihu Kde zpívají raci, určitě nešlápnete vedle.

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Hodnocení: Od této knihy jsem měla opravdu hodně vysoká očekávání, která se bohužel ani trochu nestala realitou a bude se pravděpodobně jedna o jedno z největších knižních zklamání tohoto roku.
__
Kniha měla podle anotace neskutečný potenciál a zrovna anotace společně s obálkou mě na knihu nalákaly. Věc co musím ale vyzdvihnout byla famózní atmosféra a prostředí knihy- starý, již opuštěný a zrezivělý lunapark se k celkovému námětu knihy opravdu strašně moc hodil. Ale pak už to všechno šlo bohužel z kopce a přišlo jen zklamání.
__
Postavy byly opravdu nepropracované, povrchní a jednoduše takové nijaké- neurazí, nenadchnou. Skoro všechny postavy mi neskutečně lezly na nervy a zároveň jsem si neustále pletla jejich jména. Možná kdyby bylo postav méně, tak se budu v příběhu mnohem lépe orientovat. K postavám jsem si žádný vztah nevytvořila a přešla jsem je tak nějak s povzdechem - byly mi prostě lhostejné a do konce příběhu se na tom nic nezměnilo.
___
Co se samotné zápletky týče, tak byla neskutečně chaotická a dost zvratů v ději bylo přehnaných a takových i umělých si troufnu říci. Někdy jsem měla problém se v celém to příběhu zorientovat a stejně jsem to měla i s postavami. Námět knihy měl potenciál, ale z toho potenciálu podle mě autorka holt nevytěžila maximum. To co mi též vadilo a nedokáži to přejít bez povšimnutí byly prvky nadpřirozena, které mi do knihy opravdu nesedly a já si pod pojmem young adult thriller představuji něco ze skutečného světa bez takto zbytečných prvků, ze kterých je člověk akorát otrávený.
___
Knihu nedoporučím nikomu, nápad dobrý, ale autorka dobrý nápad holt nedotáhla do konce, což mě mrzí.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Hodnocení: Tuto knihu jsem četla v rámci povinné četby a nejen že se mi do ní vůbec nechtělo, ale zároveň to byla jedna z těch horších knih z povinné četby.
__
Již od začátku byla pro mě kniha nezáživná- vůbec mi nesedl styl psaní a celkově mi přišly povídky takové mdlé, nezajímavé a všechny se točily okolo podobných témat a věcí, což tomu na zajímavosti též moc nepřidalo.
__
Věc, kterou jako jednu z mála na knize ocením je pěkný popis a věrohodná atmosféra dřívější doby, šlo z toho vždy dobře pochopit v jakém prostředí se kniha přibližně odehrává a co ta daná doba obnáší za nelehkosti.
__
Přiznám se že jsem už musela ke konci i přeskakovat stránky- a to já moc často u knih nedělám. Jak kniha nakonec dopadla jsem se dočetla na internetu, protože jsem se už nechtěla trápit tak jsem knihu asi 30 stran před koncem odložila.
__
Pokud hledáte nějakou fajn povinnou četbu, tak i přes velice kladné recenze na Databázi knih Vám knihu nedoporučím. Pro nějakou fajn povinnou četbu se podívejte na mém profilu- četla jsem dost fajn klasik, ale tato se mezi ty dobré nezařadí.

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Hodnocení: Už dlouho jsem si chtěla něco od Mony Kasten přečíst, protože na ní čtu chválu ze všech stran. A to co většina lidí co knihy od Mony Kasten se mi potvrdilo, píše doopravdy skvěle a už se nemohu dočkat až si od ní přečtu celou sérii Znovu.
__
Již od začátku jsem neměla problém se do knihy začíst. Kniha byla opravdu čtivá od začátku až do konce a místy jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout a nebýt školních povinností, tak jí mám přečtenou hned. Takže čtivost a poutavost děje určitě knize nechyběla a v tomto ohledu nemám knize co vytknout.
__
Co se prostředí týče, tak to bylo též skvělé, protože prostředí školy v knihách mám opravdu ráda. Tato kniha se odehrávala v Anglii z velké části v samotné střední škole Maxton Hall, kam hlavní hrdinka hodila. Za zdařile popsané prostředí dávám také velké plus.
__
Co se hlavních hrdinů týče, tak byli skvělí! Moc se mi líbil kontrast klidné, chytré a nenápadné Ruby s “králem školy” - Jamesem, který byl místy velice nafoukaný a myslel si o sobě bůh ví co, ale přesto jsem si ho celkem oblíbila a považuji ho za skvěle napsanou osobitou postavu. Více jsem si ale oblíbila hlavní ženskou postavu- Ruby, která mi byla povahově blíže než James. Líbilo se mi to, že byla taková nenápadnější a přesto dokázala mnohdy překvapit. Na postavách se mi líbilo také to, že každá postava skrývala své tajemství a příběh, který postupně vyplouval na povrch a že postavy nebyly povrchní a byly dobře promyšlené.
__
Co se děje a romantické linky týče, tak jsem byla spokojená. Romantická linka se vyvíjela celkem pomalu a přesto byla velice zajímavá a neokoukaná, celkově mi sedla a byla jsem s ní spokojená. Zvratů bylo v knize opravdu dost a díky tomu nebylo možné se od knihy skoro odtrhnout, překvapení zde bylo fakt dost.
Styl psaní mi také velice sedl a kniha se mi tak četla moc dobře.
__
Už se nemohu dočkat na další díl, protože tato série vypadá velice nadějně a zdařile. Všem mohu knihu vřele doporučit.

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Hodnocení: Jelikož jsem od Dominika Dána četla knihu Básník, která se mi moc líbila, tak jsem se rozhodla pro přečtení jeho nové knihy- Ve stínu, která byla o něco slabší než Básník, ale přesto musím říci že Dominik Dán píše velice zdařilé detektivky.
__
Knihu jsem četla bohužel 2 týdny, protože toho ve škole nemám úplně nejméně a když se vrátím domů, tak už na nic nemám náladu. Kniha byla napsána dobře- všechny detektivní a vyšetřovatelské postupy byly velmi dobře a detailně popsány a až na nějaké odborné pojmy se mi kniha četla dobře.
__
Co se samotného příběhu týče, tak příběh byl zajímavý ale bohužel mě tolik neoslovil a nevtáhl do děje jako jiné detektivky které byly mnohem více zamotané a lépe dějově promyšlené. Případ byl zajímavý, obsahoval dost zvratů, ale představovala jsem si to trochu více dějově nadupané a i více napínavé.
__
Co se postav týče, tak ty mi celkem sedly- líbilo se mi jejich časté používání surovějšího jazyka a sarkasmu, který se k příběhu opravdu hodil a prohluboval takovou tu temnou detektivní atmosféru. Celkově atmosféra byla perfektní- plná temnoty, záhad, spojitostí a tajemství, která se postupně odhalovala.
__
Pokud máte rádi detektivky, tak si klidně knihu klidně přečtěte, třeba Vás zaujme více než mě.

01.01.2022 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Hodnocení: Jelikož jsem na tuto autorku viděla samou chválu, tak jsem se rozhodla si přečíst její nejnovější knihu- Dětské duše - no a pocity jsem měla takové smíšené.
__
Kniha začala úplně skvěle, ihned mě oslnila originálním, vcelku drsným a nezvyklým případem, který se poté v knize vyšetřoval a postupně rozvíjel. Ze začátku mi nedělalo problém se do knihy začíst, protože mě opravdu zajímalo jak se vše bude vyvíjet. Ale poté přišlo veliké zklamání v podobě opravdu mnoha stran, kdy jsem měla nutkání knihu neustále odkládat a vůbec se mi do ní nechtělo, proto jsem jí četla asi týden. Prostředek knihy byl pro mě jedním velkým zklamáním a musím kvůli tomu odečíst dost v konečném hodnocení. Nevím zda to bylo stylem psaní, nebo tím že se tu dobu v knize moc nic zajímavého neudálo, ale čekala jsem to o něco lepší. Zato poslední cca 100 stran opravdu stálo za to- několik nečekaných převratů v ději, napětí a místy mrazivá atmosféra. Autorku určitě musím pochválit za velice propletený a velmi dobře promyšlený příběh- to vždy na autorech detektivek neskutečně obdivuji- zvraty, souvislosti- vše šlo skvěle dohromady.
__
Co se týče postav, tak jsem si skoro k žádné nevytvořila nějaký hlubší vztah, ale oblíbila jsem si hlavní vyšetřovatelku Kim, která byla úžasná- nezalekla se žádné výzvy a nerovnosti v případu, nenechala se ničím zastrašit, sarkastické poznámky měla taktéž skvělé a prostě to byla ženská postava hlavní vyšetřovatelky jak má být.
__
Co také musím ocenit byly krátké kapitoly, které mám v knihách raději a to že vlastně skoro vše co se v knize událo mělo jeden společný jmenovatel - a to dětská hřiště.
__
Pokud mám pominout střed knihy který mě vůbec nebavil a měla jsem chuť knihu odložit, tak kniha nebyla špatná, začátek a posledních cca 100 stran bylo super napínavých a nemohla jsem knihu odložit. Tak pokud rádi čtete detektivky, tak do toho klidně jděte.

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Hodnocení: Toto byla má 2. kniha od Darcy Coates a byla jsem opět velmi příjemně překvapená. Záhada domu Marwicků se mi líbila podobně jako Duchové rodiny Folcroftů- v obou případech se jednalo o skvělé hororové knížky plné mrazivé atmosféry, napětí a temnoty.
__
První věc, kterou musím vyzdvihnout je skvělá atmosféra knihy- kniha je schopna na Vás přenést tu mrazivou a temnou atmosféru, která se vyskytuje skoro v celé knize a úplně Vás dostat do temného příběhu a zároveň to nebylo tak strašidelné, že by se poté člověk bál i po přečtení knihy .
__
Děj se autorce také velice vydařil, bylo zde mnoho zvratů a překvapivých momentů v ději, děj nestál stále na jednom místě a mnohokrát když už jsem si myslela že jsem vše do nejmenšího detailu odhalila, tak to ve finále bylo úplně jinak a ještě se tam do toho událo mnoho věcí, které by mě nikdy nenapadly, že se mohou stát. Kniha byla čtivá od začátku do konce, takže čtivost se jí také nedá odepřít, dočetla jsem jí ve 2 v noci, takže to asi mluví za vše.
__
Hlavní hrdinky Josefína a Anna mi byly již od začátku sympatické, za každou z nich se skrýval příběh, který jsme se v průběhu děje dozvídali a odhalovali. Postavy mi povahově sedly a i když byly momenty kdyby zasloužily pár facek, tak se autorce povedly a bylo snadné se vžít do jejich příběhu.
__
Pokud jste milovníky temných a hororových příběhů, tak Vám knihu vřele doporučuji.

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Hodnocení: Jelikož jsem četla Zaslíbenou, ze které jsem zas tak unešená nebyla, ale byla jsem zvědavá na pokračovaní, tak jsem si půjčila i Zrazenou- 2.díl Zaslíbené. A tento díl se mi líbil o něco více, jsem ráda že jsem to po přečtení Zaslíbené nevzdala a dala jsem šanci i pokračování.
__
Jako první co se o dost zlepšilo oproti 1. dílu je chování hlavní hrdinky knihy- Hollis, která byla v prvním díle strašně naivní i hloupoučká, ale naštěstí v tomto díle dospěla a chovala se přijatelně,nebyla to sice nějaká top postava, do které bych se zamilovala nebo s k ní vytvořila nějaký hlubší vztah, ale posun byl u této postavy velký. Zamilovala jsem se do Etana, ihned po pár stránkách jsem hned věděla kdo bude v této knize mým favoritem, oproti němu byla Hollis takovým průměrem co se postav týče. Jinak byly postavy v celku dobře napsány, každá byla jiná a něčím charakteristická.
___
Co se stylu psaní a celkově děje týče, tak styl psaní mi sedl, byl přirozený, ne zbytečně komplikovaný a přeplácený. Ze začátku jsem měla akorát problém se zorientovat v příbuzenských a rodinných vazbách a vztazích a celkově v celém světě, který celou knihu provázel, ale po přečtení pár dalších kapitol jsem vše pochopila a neměla jsem s tím problém. Co se mi na knize strašně líbilo byla ta atmosféra, úplně do člověka přeneslo do toho kouzelného královského místa a po přečtení knihy jsem měla hned chuť se tam na chvíli přenést. Také se mi moc líbila romantická linka zakomponovaná v příběhu, lepší než kdyby to bylo jen čisté fantasy. Děj byl místy předvídatelný, některé zásadnější momenty jsem odhadla, ale to mi na knize zas tak nevadilo.
__
Zaslíbenou Vám zas tolik nedoporučím, ale pokud se přece jen rozhodnete přečíst si tuto sérii, tak po přečtení tohoto dílu nebudete litovat, že jste se do série pustili.

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Hodnocení: Toto byla má 3. přečtená kniha ze série objektů touhy a za mě zatím nejlepší díl. Už netrpělivě vyčkávám další díl, protože jsem si tuto sérii úplně zamilovala. Od začátku jsem se do knihy začetla a nechtěla jsem jí do konce odložit. Dost lidí říká, že je zákusek zatím tím nejslabším dílem, ale já jsem opačného názor a zákusek u mě opravdu zabodoval.
__
Celý příběh je neskutečně čtivý, vtipný a zároveň strašně nereálný. Nic z toho se nemůže ve skutečnosti stát, ale zároveň to bylo neskutečně vtipné-autorka umí neskutečně poutavě a čtivě psát. Nemohu zde také nezmínit úžasný humor a dvojsmysly, kterých v knize bylo také požehnaně. Styl psaní mi také sedl - kniha byla čtivá a strašně rychle se četla.
_
Co se samotného příběhu týče, tak byl místy celkem předvídatelný, ale to nic neměnilo na tom že mě to neskutečně bavilo a i přes předvídatelné časti jsem si čtení užila.
__
Co se postav týče, tak byly skvělé- neskutečně sympatické, vtipné a Ryana jsem si neskutečně oblíbila, ale u mě zatím vede Bruce z knihy Jeho banán. Postavy, které autorka vytváří jsou vždy skvělé, upřímné a vtipné, sarkasmus já prostě mohu, o něj v knize není nouze.
__
Pokud chcete nějakou oddechovku, u které si odpočinete a zasmějete, tak Jeho zákusek je skvělou volbou.

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Hlavním tématem této knihy byl knižní kroužek a celkově knižní tematika a já na knihy, kde jsou hlavní hrdinové milovníky knih nedám dopustit. Celkově se mi moc líbily velmi časté zmínky o knihách, které i znám, ale také nemohu zapomenout ocenit to, že mimo knihy se v knize řešila i vážnější témata jako úzkosti, šikana a do jisté míry i stalking-autorka tyto problémy v knize velice pěkně a srozumitelně popsala a kniha se díky tomu stala důležitější a i plnohodnotnější. Takže za téma knihy a snahu poukázat i na problémy dnešní doby dávám velký plus. Strašně se mi též líbilo to, že kniha vyvrací dost domněnek, které o nás knihomolech vznikají a snaží se poukázat na to že i knihomolové si dokáží užívat života naplno, ale jen pod podmínkou, pokud jsou mezi těmi správnými lidmi.
__
Co se hlavní postavy celé knihy týče, tak Tabby byla prostě úžasná hlavní hrdinka- byla svá, na nic si nehrála, nesnažila se za každou cenu všude zapadnout a když se nad tím zamyslím, tak jsme si byly v dosti věcech velice podobné. Stejně tak jsem si oblíbila i další hlavní hrdiny knihy- všechny postavy knihy byly moc hezky vymyšlené- každá skrývala jedinečnou osobnost a životní příběh.
__
Co se týče stylu psaní autorky, tak mi neskutečně sedl a kniha díky tomu byla opravdu hodně čtivá a chvílemi jsem nebyla schopná se od knihy odtrhnout.
__
Troufnu si říct že pro všechny knihomoly je tato knihy takový must read, protože se v tom většina knihomolů alespoň trochu najde, anebo alespoň si to myslím. Opravdu za mě velké doporučení!

Hacker Hacker M. K. Hardy

Kniha se už od začátku četla dobře a rychle, byla napsána ne zbytečně komplikovaným jazykem , díky kterému jsem neměla problém se do ní ihned začíst. A čtivost knize nechyběla od začátku do konce knihy.
__
Kniha byla psána z prostředí vysoké školy a lázní, takže ne tak obvyklá místa, na která jsem v knihách zvyklá- a o to více mě to bavilo. Místa byla v knize popisována tak, že si člověk vždy krásně představil , jak asi dané místo vypadá - ne zbytečně komplikovaně a přesto výstižně.
__
Co se postav týče, tak jsem si jich oblíbila hned několik a byly moc pěkně vykreslené- každá byla úplně jiná a měla tak svá specifika. Některým jsem měla chuť vlepit facku a některé jsem si oblíbila ihned po prvních přečtených stránkách. Moji favorité byli hlavní hrdinka celého příběhu - Jessica a John, do kterého jsem se zamilovala a klidně bych takového chlapa brala i v reálném životě . Takže za postavy také velké plus!
__
Co se děje týče, tak byl místy překvapivý, moc se mi líbila hlavní zápletka s hackerem - sice jsem ji částečně odhadla, ale i tak byla zápletka taková neokoukaná a originální, zatím jsem nic podobného v knize neviděla.
__
Pokud chcete nějakou originální letní oddechovku s originálním námětem, tak Vám Hackera mohu doporučit.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Hodnocení: Již delší dobu jsem si chtěla přečíst nějakou knihu od velice chváleného českého autora- Patrika Hartla a jeho kniha Malý pražský erotikon se mi moc líbila, určitě to nebyla poslední kniha kterou jsem od autora četla.
__
Kniha byla úplně nabitá emocemi, jednu chvíli jsem se přemáhala, abych se nesmála nahlas a hned o pár stránek dále člověk pociťoval úplný opak. Emocí se tu prostřídalo opravdu hodně a i díky tomu jsem si knihu tak oblíbila.
__
Co se stylu psaní autora týče, tak mi sedl od první stránky a díky němu kniha byla velmi čtivá. I když se v knize vyskytovalo dost sprostých a hovorových výrazů, tak se to prostě k příběhu hodilo a autorovi to nevytýkám.
__
Postavy a jejich životní příběhy se skvěle splétaly do sebe a každá postava byla svým způsobem úplně jiná a osobitá, líbilo se mi že jsem v knize mohla nahlédnout do života téměř všem postavám.
__
Co se týče zvratů a překvapení, tak jich v knize zase tolik nebylo, ale to nic nemění na tom, že kniha byla čtivá, vtipná a no..prostě ze života.
Určitě si plánuji od autora ještě nějaké knihy přečíst, pokud chcete nějaké nějaké nenáročné čtení, tak Malý pražský erotikon od Patrika Hartla vřele doporučuji .

01.01.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Hodnocení: Jelikož jsem na tuto knihu mnoho pozitivních ohlasů jak na Databázi knih, tak na Instagramu, jsem se rozhodla si knihu také přečíst a udělala jsem dobře.
__
Jednalo se o krásně napsaný příběh z období před,během a po 2. světové válce a za mě se jednalo o 2. nejlepší knihu z tohoto období, myslím si že Zuzanin dech slušně šlape na paty Haně od Aleny Morštajnové, která se mi líbila přece jen o něco více, ale jedná se o slušného konkurenta.
__
Kniha krásně období 2. světové války popisuje, vše co se v té době odehrávalo je napsáno srozumitelně a ne zbytečně komplikovaně. Opravdu hodně mi sedl autorčin styl psaní, příběh byl procítěný, srozumitelný a krásně napsaný. Po celou dobu čtení jsem neměla problém se díky autorčinu stylu psaní začíst, ke konci příběhu už jsem nebyla prakticky schopna knihu odložit a s napětím jsem četla až do poslední strany.
__
Co se postav týče, tak ty se autorce také velmi povedly, každá měla jedinečnou a skvěle vykreslenou povahu a líbilo se mi propojování jejich osudů v průběhu knihy. Nejvíce jsem si oblíbila Jana a ústřední postavu celé knihy- Zuzanu.
__
Bylo opravdu hrozné jak se v té době s Židy nakládalo a autorka to poslala opravdu velice dobře, až z toho někdy člověka mrazí, celkově celkový odraz dřívější doby je velice reálně a trefně popsán.
__
Pokud máte rádi historické romány a knihy z války, tak Vám tuto mohu vřele doporučit, určitě do ní jděte, nebudete litovat!

Její konec Její konec Shari Lapena

Hodnocení: Toto byla má 3. přečtená kniha od autorky a opět jsem byla velice příjemně překvapena, sice se mi kniha Jeden z nás líbila o něco víc kvůli dynamičtějšímu ději, ale tato kniha patří též k velmi kvalitním thrillerům.
Kniha měla v tomto případě velice pomalý rozjezd a zvratů jsem se dočkala až ve 2. polovině knihy, za to knize odebírám 1 ⭐️. Ale za to ty překvapivé momenty v 2. polovině knihy byly bomba a ty autorka opravdu umí, když už je člověk přesvědčen že odhalil celý příběh, tak se to nakonec převrátí úplně jiným směrem. Co se týče autorčina stylu, tak mi tato kniha přišla celkem odlišná od ostatních autorčiných knih, ale ty suprové a strhující momenty nechybí ani v této knize. Styl psaní autorky mi sedl ve všech jejích knihách, je srozumitelný , ne zbytečně komplikovaný a přeplácaný. A co se postav týče, tak na ty si také nestěžuji- skvěle vykreslené charaktery, příběhy každé z postav, které do sebe skvěle zapadají a vzájemně se doplňují a propojují.
Pokud Vám nevadí pomalejší rozjezdy a máte rádi napínavé čtení s překvapivými momenty a originálním námětem, tak si knihu klidně přečtěte, myslím si že nešlápnete vedle.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Hodnocení: Jednalo se o 2. knihu, kterou jsem od Shari Lapeny četla a byla jsem opět velice příjemně překvapena, autorka prostě thrillery umí.
Kniha byla plná zvratů, takže chvílemi nešla vůbec odložit a neustále mě zajímal další vývoj příběhu. Na konci knihy, když jsem si myslela že už mám v odhalení pachatele jasno, tak to bylo nakonec úplně jinak- zvratů tam byl opravdu nespočet a v momentech kdy by je člověk ani nečekal. V knize je krásně popsáno že ani v tak malém okruhu lidí, jako bylo městečko popsané v knize se žádná tajemství neutají a vše se časem dostane na povrch.
V knize též musím ocenit skvěle vykreslené postavy, za kterými se vždy skrýval příběh a nějaká ta tajemství. Postavy byly tak dobře vykreslené, že člověk vůbec netušil komu věřit a komu ne.
Styl psaní mi též sedl a knihu tak dělal čtivou od začátku do konce, místy zde byly méně poutavé pasáže, ale to je detail, který mohu tak dobré knize prominout.
Všem milovníkům thrillerů, kteří milují napětí od první do poslední stránky knihu mohu doporučit.

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Hodnocení: Po dlouhé době jsem se dostala k romantické knize a byla jsem velice příjemně překvapená. Knize nemohu upřít čtivost, která knize nechyběla od první do poslední stránky a po celou dobu čtení jsem nebyla schopná od knihy odtrhnout.
Kniha nabízí velice originální a vtipný příběh hlavní hrdinky Poppy, která je tak trochu praštěná a prostě svá, což se mi na ní neskutečně líbilo. Poppy se rozhodne ucházet o místo asistentky ředitele místní firmy, kterou již ztvárnila v telenovele, ve které si zahrála jednu z hlavních rolí a rozhodne se vystupovat jako postava kterou hrála i v reálném životě, no a je to prostě neskutečně legrační odpočinkový příběh od začátku do konce knihy. U knihy jsem měla nutkání se smát i nahlas, protože vtipných momentů zde bylo opravdu mnoho. Kniha rychle ubíhala, některé scénky byly sice předvídatelné, ale to nic knize neubere ve finálním hodnocení. Neskutečně jsem se zamilovala do hlavní mužské postavy- Ryana, takové typy postav prostě mohu- z morouse, který postupem knihy roztaje a stane z něj muž snů,tedy alespoň pro mě .
Styl psaní mi sedl, příběh a postavy byly ve všech ohledech dokonalé, takže nevidím důvod knize cokoliv vytýkat a vřele ji mohu doporučit všem milovníkům vtipných a romantických oddechovek.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hodnocení: Už delší dobu jsem žádnou fantasy knihu nečetla, ale po přečtení Hraničářova učně jsem byla opravdu velmi příjemně překvapena a i jsem dostala chuť si přečíst mnoho dalších fantasy knih.
Již od začátku jsem neměla problém se do knihy začíst a čtivost v knize přetrvávala až do konce. Styl psaní mi taktéž sedl- sice nijak zvláštní, ale přidával knize na čtivost, stránky mi rychle ubíhaly pod rukama.
Věc, která se mi na knize moc líbila byla ta skvělá atmosféra a svět ve kterém se kniha odehrávala- prostředí plné hradů, temných lesů a záhad si mě vždy dokáže získat a tady bylo to prostředí úžasné. Kniha zas tolik překvapivých zvratů neobsahovala, ale nějaké zde byly, ale to nijak neubíralo na kvalitě knihy. Neskutečně jsem si oblíbila Willa a hraničáře Halta a celkově se mi moc líbil vývoj osobnosti několika hlavních postav, jak postupně zmoudřely a staly se lepšími a silnějšími lidmi. Kniha též obsahuje mnoho pěkných myšlenek a citátů.
Neskutečně se těším, až si v knihovně půjčím další díly této zatím úžasné série, která má našlápnutou se stát jednou z nej fantasy sérií, pokud to tak bude pokračovat i nadále. Pokud jste milovníky fantasy knih, tak hraničáře zkuste, myslím si že nešlápnete vedle.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Hodnocení: na tuto knihu jsem četla několik pozitivních recenzí a svou anotací mě taktéž zaujala, tak jsem se rozhodla si knihu přečíst- udělala jsem dobře.
Ze začátku jsem byla celkem zklamaná a měla jsem tendenci knihu neustále odkládat a vůbec mě nebavila. Ale po přečtení cca 80 stran kniha už konečně měla pořádné grády a neustále se tam něco dělo. Poté už knihu nešlo skoro odložit- neustálé skvělé převraty v příběhu, skvěle propletený a propracovaný příběh a když už jsem si myslela, že vím kdo za tím vším stojí, tak to nakonec bylo úplně jinak, než jsem předpokládala. Povahové vlastnosti postav a celkově postavy zde byly popsány velice dobře a podrobně, takž jsem si pod popisem dokázala představit konkrétní osobu. Zápletku autor promyslel opravdu bravurně- napínavý příběh s propracovaným dějem a zároveň zde také můžete celkem dobře nahlédnout do zákulisí vyšetřování případu, kde pachatel na místě činu zanechává postavičku z kaštanů. Byla to má první přečtená severská detektivka, pokud si dobře vzpomínám a byla jsem velice příjemně překvapená. Pokud pominu pro mě dost pomalý a nudný začátek knihy, tak všem milovníkům severských detektivek mohu knihu doporučit.

01.01.2022 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Kniha byla již od začátku čtivá, četla se mi neskutečně dobře a rychle, stránky mi rychle ubývaly pod rukama. Již od začátku jsem byla napjatá, jak bude příběh pokračovat, kniha měla sice pomalý rozjezd, ale poté mě neustále zajímalo více a více a potřebovala jsem pořád pokračovat ve čtení. Jedna zásadní věc, která mi na knize vadila byla docela velká předvídatelnost a málo akce v knize, moc momentů mě nepřekvapilo a moc zvratů, které bych nečekala tam také nebylo-od knihy jsem v tomto ohledu čekala mnohem více a byla jsem celkem zklamaná, když jsem se dozvěděla, že tam moc překvapivých momentů v ději nebylo.
Věc, kterou musím vyzdvihnout a moc se mi líbila bylo výborné vykreslení postav- každá byla úplně jiná-psychologie postav se autorce opravdu povedla. Akorát jsem někdy měla problém vystát chování jedné konkrétní postavy-to bylo opravdu k nevydržení a naopak jsem si i jednu postavu oblíbila a prožívala jsem její strastiplný příběh.
Pokud hledáte nějaký méně náročný příběh z rodinného prostředí a nevadí Vám, že je děj předvídatelný, tak do knihy klidně jděte.

Kreativní učení Kreativní učení Kim Da Silva

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Já osobně studuji na gymnáziu, tak jsem si říkala, že by mi kniha mohla pomoci v nových a účinných metodách, jak bych se měla lépe učit, ale bohužel jsem byla celkem zklamaná a kniha mi moc nic nepřinesla. Asi to bylo i tím, že nejsem úplně cílovou skupinou pro tuto knihu. Kniha obsahovala mnoho cviků a tipů, které by měly pomáhat ve větší koncentraci při učení, já jsem tedy z těchto tipů moc moudrá nebyla a vůbec mi nesedl styl ve kterém byla kniha napsána, styl psaní mi vůbec nesedl a tón ve kterém to bylo napsané také ne, přijde mi že cílovou skupinou byly primárně mladší děti na základních školách, mně bohužel kniha moc přínosná nebyla. Myslím si že mladším dětem, které ještě hledají ten správný způsob, jak se učit by se kniha mohla líbit, ale mně bohužel nic nepřinesla.