Lory Lory komentáře u knih

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Opravdu výjimečná kniha, která je atraktivní nejen neotřelým příběhem, ale především netradičním prostředím a časovým zasazením.
Příslib krve se mi opravdu líbil - nicméně dokonce i on má své mouchy. A které přesně to jsou? To si můžete přečíst v recenzi: http://tichyodpor.blogspot.com/2018/07/prislib-krve-s-vuni-strelneho-prachu.html

20.07.2018 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Mnozí z nich si prošli peklem - ale to ještě netuší, že to nejhorší je teprve čeká. Kdo z nich vyvázne živý? Který z přízraků minulosti se jim stane osudným? A jak gigantický může mít jedna loupež dopad na zbytek světa? Jedna loupež, šest kriminálníků a tisíc způsobů, jak se to všechno může zhatit.
Tak nějak začíná další geniální fantasy. A jak to s vranami dopadlo z mého pohledu? Čtěte zde: http://tichyodpor.blogspot.cz/2017/09/sest-vran-zadny-slzy.html

25.09.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Věřte nebo ne, nechápu a nerozumím tomu, jak to dělá, ale Sarah J. Maas mi opět dokázala zlomit srdce a rozmetat jeho střepy do všech světových stran. Postupně mi dochází, že nejspíš neexistuje dílo, na němž by se podílela a já bych si ho nezamilovala.
Můj kompletní názor na knihu je k mání zde: http://tichyodpor.blogspot.cz/2017/03/krvave-ostri-vsechno-ma-svou-cenu.html :)

08.03.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Sarah J. Maas opět nezklamala - a začínám pochybovat o tom, zda je to vůbec možné. Přečtěte si celou recenzi: http://tichyodpor.blogspot.cz/2017/01/kralovna-stinu-nastal-cas-se-pomstit.html

07.01.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Sarah J. Maas patří v současnosti mezi mé nejoblíbenější autory fantasy literatury, a tak jsem celkem pochopitelně byla na tuto knihu neskutečně natěšená. Zpočátku jsem k ní sice byla lehce skeptická, ale postupně jsem jejímu kouzlu (celkem snadno) propadla i já.
Můj celý názor si můžete přečíst zde: http://tichyodpor.blogspot.cz/2016/09/dvur-trnu-ruzi-zivot-za-zivot.html :)

20.09.2016 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

A John Flanagan opět prokázal, že je mistrem svého řemesla.
Celý můj názor zde:

21.05.2016 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Finální říše má sice poměrně pozvolný začátek, ale postupně vygradovala v naprosto úchvatný fantasy skvost.

16.04.2016 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Originální prostředí, znamenitá zápletka, sympatické postavy a nanejvýš chytlavý styl psaní.

27.03.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Nádherná kniha plná napětí a akce obsahující přímo grandiózní zápletku a jedny z nejpodařenějších postav, se kterými jsem se doposud v knižním světě setkala.

15.02.2016 5 z 5