Lolila Lolila komentáře u knih

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Výborné ukončenie trilógie. Pán Niedl je skvelý spisovateľ. Jeho príbehu sú oddychové, pútavo napísané.

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Dobrodružstvo pokračuje. V tejto časti sa dej odohráva v Miláne. Aj tu musí hlavný hrdina Lukáš prekonávať veľa nebezpečenstiev, dostáva sa do stredu intríg mocných... Opäť rýchlo prečítané:-)

Platnéř Platnéř František Niedl

Veľmi príjemné oddychové čítanie. Skôr rozprávka pre dospelých s detektívnou zápletkou z historickej Prahy za vlády Václava IV. Zaujímavé, veľa informácií o starých remeslách, napínavé a tiež vtipné. :-)

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Ďalšia dánovka prečítaná :-). Baví ma štýl akým píše Dán - svižný, pútavý. Dialógy len tak sršia vtipnými hláškami :-). Niekedy trochu viac vulgárny, ale ako to asi môže prebiehať medzi takým "pánskym kolektívom", ktorí potrebujú aj ventilovať?:-) Zaujímavý detektívny príbeh s dvoma dejovými linkami z obdobia deväťdesiatych rokov.

Orlové v bouři Orlové v bouři Ben Kane

Ani tento diel nesklamal. Opäť pútavé, akčné, napínavé, autentické,.... Určite sa pustím do ďalších sérií tohto autora.

21.07.2022 5 z 5

Křižovatka soumraku Křižovatka soumraku Robert Jordan (p)

Slabšia časť série. Takmer nič sa nedialo. Pribudli ďalšie postavy, rozhovorov bolo veľa.... Ale predpokladám, že to má svoj účel a niekde sme sa mali týmto "nič dokopy dejúcim" sa dejom:-) dostať. Dúfam, že v ďalších častiach sa pohneme (výraznejšie) ďalej:-).

22.06.2022 4 z 5

Štvanice na orly Štvanice na orly Ben Kane

Ďalší diel opäť výborný. Napínavé, akčné, historické, pútavo napísané do poslednej strany:-) Určite odporúčam.

22.06.2022 5 z 5

Orlové ve válce Orlové ve válce Ben Kane

Výborne napísaný historický román o bitke v Teutoburskom lese. Zaujímavé postavy (historické aj vymyslené), veľmi dobre vykreslené udalosti, ktoré predchádzali zrade Arminia, život rímskych légií v provincii Germánia a nakoniec krvavá bitka, ktorá skončila porážkou Ríma. Určite odporúčam všetkým, ktorých zaujíma obdobie starovekého Ríma.

01.06.2022 5 z 5

Dedičstvo Boleynovcov Dedičstvo Boleynovcov Philippa Gregory

V tretej časti sa prelínajú osudy troch postáv - Anna Clevska, Katarína Howardová a Jana Boleynová. Opäť pútavo napísané, aj keď viac červená knižnica ako historická literatúra:-). Ale román sa čítal dobre. Také nenáročné oddychové čítanie.

23.05.2022 4 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Ďalšia výborná kniha od p. Niedla. Príbeh vojnového veterána z prvej svetovej vojny, ktorý sa domov vráti pripútaný na invalidný vozík, neschopný vnímať svet okolo seba, neschopný akejkoľvek komunikácie. Až po zážitku s bleskom..... Odporúčam prečítať:-) Nechýbajú zážitky z bojov zo zákopov, drsná realita vojny, priateľstvá, život ľudí v čase vojny, vtipné situácie... Ale koniec bol úplne prekvapivý, toto som nečakala...

16.05.2022 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Ďalší skvelý diel tejto série. Napínavé, zaujímavé prostredie... , tentokrát Kate vyšetruje smrť amišského dievčaťa mimo Painters Mill.

09.05.2022 5 z 5

Druhá Boleynová Druhá Boleynová Philippa Gregory

Veľmi dobre a pútavo napísané. Mám rada historické romány, ktoré zachytávajú aj skutočné historické postavy a udalosti. Tento román zachytáva obdobie Henricha VIII. prostredníctvom Mary Boleynovej. Jej príchod na dvor až po skončenie vplyvu rodu Boleynovcov.

05.05.2022 5 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Väčšina deja prebieha organizovaním a prípravou sa na akciu (prevrat vo fiktívnom africkom štáte). Nie je to žiadna nuda, veľa detailov od najatia žoldnierov, obhliadnutia terénu, nakupovania zbraní, prípravy akcie až po jej uskutočnenie. Dej postupne naberá na tempe a nakoniec - prekvapenie na záver. To som nečakala. :-) Ďalšia skvelá kniha od tohto autora.

05.05.2022 5 z 5

Katarína Aragónska - Večná princezná Katarína Aragónska - Večná princezná Philippa Gregory

Pútavo napísaný román o Kataríne Aragónskej a jej ceste k anglickému trónu.

14.04.2022 4 z 5

Srdce zimy Srdce zimy Robert Jordan (p)

Dej sa posúva pomaly, hlavné postavy sa nachádzajú v rôznych oblastiach, plnia svoje úlohy, aj keď niekedy musia riešiť nečakané situácie, a k tomu pribúdajú ďalšie postavy:-). Ale záver (ako v každej časti) je stále strhujúci.

12.04.2022 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Stále dobré čítanie. A aj medzi Amišmi sa nájde niekoľko nie veľmi mierumilovných členov:-)

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Opäť veľmi dobrá detektívka, zaujímavé prostredie, sympatické postavy....
Castillo nesklame:-)

24.03.2022 5 z 5

Cesta nožů Cesta nožů Robert Jordan (p)

Dej sa posúva pomaly dopredu, je dosť opisný, pribúdajú postavy, niektoré majú väčší priestor, niektoré skoro vôbec...., ale stále je to fantasy, do detailov prepracovaný svet, plný príbehov a postáv. Som fakt zvedavá ako toto všetko skončí:-)

24.03.2022 4 z 5

Drak Drak Conn Iggulden

Skvelé ukončenie série. Zaujímavo podaná tzv. vojna ruží, kde je veľa histórie, napätia, pútavo opísané postavy a boje medzi dvoma rodmi, ktoré sa postupne navzájom pozabíjali a nakoniec z toho víťazne vyšli Tudorovci:-).

Dynastie Dynastie Conn Iggulden

Výborné pokračovanie. Vojna medzi Lancasterovcami a Yorkovcami pokračuje. Udalosti a zvraty v deji preskupujú sily medzi jednotlivými tábormi. Bojové scény sú strhujúce, intrigy pokračujú a dejiny sa píšu:-). Teším sa na posledný diel.

25.02.2022 5 z 5