Lolila Lolila komentáře u knih

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Ďalší vynikajúci diel z amišského prostredia. Ako vždy - napínavé, zaujímavé, rýchlo čítajúce....:-)

27.02.2023 5 z 5

Posledná šanca Posledná šanca Andy Weir

Výborná kniha. Vôbec mi nevadilo množstvo technických informácií, informácií z fyziky, chémie, ....:-) Príbeh bol veľmi pútavý, zábavný, napínavý, dojímavý a záver určite prekvapivý.

20.02.2023 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Túto sériu som si zamilovala. Sympatická hlavná postava, stále napínavé príbehy. Našťastie sa stále dokáže dostať z každého "prúseru", do ktorého sa dostane, veľa krát mi to pripadá dosť nereálne.:-) Ako napísala Evaho73, je ako mačka s deviatimi životmi.:-)
Ale aj napriek tomu je to výborná detektívka so sympatickými postavami, odohrávajúca sa v zaujímavom prostredí.:-) Určite odporúčam a pokračujem v ďalších častiach.

17.02.2023 5 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

Ďalší diel už neprekvapil. Stále ten istý úvod, zápletka, záver, zlí, dobrí, ...... Všetko ako má byť.:-) Viete ako to dopadne. Ak ste pripravení na to, že žiadna zmena a beriete to ako oddychovku, tak fajn. Kniha sa číta dobre.
Ale - chýbala tomu akčnosť a napätie z predchádzajúcich kníh.
Ale:-) - určite si prečítam aj ďalšiu knihu:-) - na pohodku:-)

10.02.2023 4 z 5

Krvavý mesiac Krvavý mesiac Jo Nesbø

Nesbo je stále skvelý spisovateľ, napätie, zápletka, .... - všetko ok. Vraha som odhadla, ale samozrejme, nebol by to Nesbo, aby nemiešal "karty" a "zavádzal" ďalšími udalosťami a postavami až do konca:-). Ale tentokrát mi niečo vadilo.... Neviem to definovať, je to len môj pocit.... Určite má nabehnuté na ďalšiu časť, takže uvidím, či to bolo len touto knihou alebo .....

02.02.2023 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Ako rýchlo sa dokáže zmeniť milý "psík" (bernardín) na zabijáka. Začiatok bol pomalý, autor dokonale vykreslil charaktery postáv. Atmosféra postupne hustne a potom to už ide a nemôžete prestať čítať. King ma jednoducho baví.

30.01.2023 5 z 5

Portrét špionky Portrét špionky Daniel Silva

Silva nesklamal, stále výborný špionážny thriller s akciou, zápletkami, intrigami, rôznymi agentami z rôznych agentúr:-)

26.01.2023 5 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Kniha ponúka rôzne verzie o páde Gondolinu s vysvetlivkami ako sa príbeh vyvíjal. Tiež je doplnená krásnymi kresbami:-).
Je to Tolkien, je to srdcovka:-)

26.01.2023 5 z 5

Čína Čína Edward Rutherfurd (p)

Nevedela som sa dočkať ďalšej knihy od tohto autora. Opäť nesklamal, aj keď predchádzajúce časti sa mi páčili oveľa viac. Tentokrát nebolo potrebné podrobne sledovať veľký rodokmeň hlavných postáv počas xxx-rokov:-). Ale aj napriek tomu je to veľmi zaujímavé čítanie zo sveta, ktorý je (aspoň mne) dosť vzdialený a neznámy. Príbeh je opäť postavený na osudoch obyčajných ľudí. Najviac ma zaujal (ako aj iných:)) príbeh eunucha, ktorý už je spomínaný v predchádzajúcich komentároch, prostredníctvom ktorého autor približuje život v Zakázanom meste. Určite stojí za prečítanie:-)

28.12.2022 5 z 5

Stříbrný orel Stříbrný orel Ben Kane

Táto časť má trochu ďalej k historickému románu, ale nevadí....čítala sa dobre... dobrodružné, rozprávkové, pohodové:-)

28.12.2022 4 z 5

Zapomenutá legie Zapomenutá legie Ben Kane

Ďalšia zaujímavá séria zo starovekého Ríma. Dej sa odohráva v období vládnutia triumvirátu - Caesar, Crassus, Pompeius. Crassus je odhodlaný získať slávu na vojnovom ťažení. História skombinovaná s fikciou, spolu so sympatickými hlavnými postavami ponúka dobrodružný, napínavý príbeh.

09.12.2022 4 z 5

Nové jaro Nové jaro Robert Jordan (p)

Po prečítaní celej série som sa vrátila k "nultej" časti.:-) Podrobne opisuje život v Bielej veži, vysvetľuje vzťahy medzi Aes Sedai,... Dej začal byť akčnejší až niekde v druhej polovici a koniec bol veľmi rýchly. Možno som aj rada, že som túto časť nečítala ako prvú, asi by som postavy z tejto časti vnímala v inom svetle.

23.11.2022 4 z 5

Vzpomínka na světlo Vzpomínka na světlo Robert Jordan (p)

Výborná fantasy séria. Niektoré časti boli slabšie, ale celkovo skvelé. Veľa postáv, veľa osudov (ktoré bolo potrebné naplniť), veľa miest, nádherný svet s rôznymi národmi,... niekde nebolo všetko dopovedané, ale pri tak rozsiahlom deji ani nie som prekvapená.

14.11.2022 5 z 5

Hrdina a hriešnik: Sága o Winstonovi Churchillovi, jeho rodine a bitke o Britániu Hrdina a hriešnik: Sága o Winstonovi Churchillovi, jeho rodine a bitke o Britániu Erik Larson

Veľmi dobre napísané. Spisovateľ sa zameral na obdobie, keď sa W. Churchill stal premiérom v r. 1940 - 1941, na jeho osobné aj politické rozhodnutia, na jeho blízke okolie a aj rodinu počas nepretržitého bombardovania Anglicka. Literatúra faktu napísaná skôr štýlom beletrie..... - zaujímavé čítanie.

02.11.2022 5 z 5

Věže půlnoci Věže půlnoci Robert Jordan (p)

Celá séria výborná, ale tieto posledné časti nemajú chybu. Skvelé fantasy.
Sanderson dokazuje, že dopísanie tejto série je v dobrých rukách:-)
Som zvedavá ako sa celá séria v poslednej časti uzavrie.

31.10.2022 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Opäť výborná detektívka, trošku iná stavba príbehu:-). Najskôr prejdete výpovede svedkov (podozrivých) a potom príde odhalenie. Už som si myslela, že viem kto je vrah, ale na konci ma Poirot prekvapil.:-)

04.10.2022 5 z 5

Bouře přichází Bouře přichází Robert Jordan (p)

Páči sa mi ako sa Sanderson chopil pokračovania série. Dej sa posúva rýchlejšie, je akčnejší, možno preto, že sa blíži záver. Určite skvelá časť, núti čítať ďalej.... ako sa vyvinú osudy hlavných hrdinov, ako dopadne "posledná bitka"? :-)

04.10.2022 5 z 5

Skrotenie kráľovnej Skrotenie kráľovnej Philippa Gregory

Sériu uzatvára príbeh o poslednej z manželiek Henricha VIII. Kráľ je už chorý a starý, intriguje, manipuluje.... a je nebezpečný.
Obdobie Tudorovcov je nekonečná téma pre spisovateľov, napísaná rôznymi spôsobmi, ale stále zaujímavá.

14.09.2022 4 z 5

Nůž snů Nůž snů Robert Jordan (p)

Dej sa výrazne pohol dopredu, viac akčnejší ako predchádzajúce časti. Som zvedavá, ako sa príbeh bude vyvíjať ďalej, keďže posledné časti napísal na základe autorových poznámok Brandon Sanderson.

05.09.2022 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Ďalšia časť - opäť skvelá. Mám rada túto sériu z amišského prostredia.

16.08.2022 5 z 5