Lolila Lolila komentáře u knih

Válka s běsy Válka s běsy Juraj Červenák

Oddychovka od Červenáka vo forme poviedok s Roganom a Goryvladom. Všetky sú veľmi dobré,... akčné, vtipné, plné mágie, prízrakov, čarovných postáv,... Určite stoja za prečítanie.

27.10.2023 4 z 5

Krvavý oheň Krvavý oheň Juraj Červenák

Veľmi dobrá oddychovka z fantasy žánru. Akčné, vtipné, veľa zvratov, démonov, krvi,.... plus výborné ukončenie série. A Rogan spolu s vlkom Goryvladom sú podarená dvojka:-), ktorá príbeh robí ešte zaujímavejším.

23.10.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Opäť skvelý Carter, záruka skvelého čítania. Od začiatku vás vtiahne do deja nechutným a neuveriteľným činom nejakého psychopata, ktorý prvou vraždou samozrejme nekončí.... prepracované, zvrátené, mrazivé, prekvapivé.... Už teraz som zvedavá, čo príde v ďalšej knihe.

17.10.2023 5 z 5

Dočítané.... Celá séria bola pútavo napísaná.... búrlivé husitské obdobie a potom ďalšie roky nepokojov, neustálych bojov o moc, územia, peniaze,.... A vždy si to najviac odniesol obyčajný človek...
Veľa zaujímavých myšlienok a tá naj.... ľudia sa nikdy nepoučia.

10.10.2023 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Určite zaujímavé obdobie z českých dejín, stále pútavo písané. Osudy rodiny Prokopa sa blížia ku koncu, takže sa vrhnem na posledný diel:-)

04.10.2023 5 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Stále výborné čítanie, zábavné, poučné,... Ďalšia generácia Prokopov "odchádza", ale nie je núdza o ďalšie prírastky:-).

25.09.2023 5 z 5

Stále ma baví čítať túto sériu. Je zaujímavé sledovať ako sa vyvíjajú osudy rodiny Prokopa a Mikuláša, kde neustále prebiehajú boje o moc, zisky, .... V tejto časti je to viac o jednoduchých ľuďoch, o ich živote a prežití.

14.09.2023 5 z 5

Výborne napísaný ďalší diel z husitskej doby, kde bitky, vraždenie, drancovanie, nenávisť, strach, hlad sú súčasťou života všetkých - kališníkov alebo katolíkov alebo aj tých, ktorý prechádzali z jednej strany na druhú, buď aby si zachránili život alebo kvôli zisku. Bola to zlá doba a ľudia sú nepoučiteľní, pretože história sa neustále opakuje.
Pustím sa do ďalšej časti, som zvedavá ako budú pokračovať v tejto bojovnej dobe osudy rodiny Prokopa a tiež aj Mikuláša.

07.09.2023 5 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Zaujímavá zápletka, napätie tiež fungovalo. Logiku v severskej krimi nehľadám, ide si svojím životom:-) Hlavné postavy sú tiež sympatické, aj keď sa niekedy chovajú nelogicky. Ale ani to mi nevadí. Pri tomto žánry hľadám oddych, ale aj napätie, .... hlavne zmenu od iných druhov beletrie:-) A to severské krimi má..., takže som spokojná:-)

04.09.2023 4 z 5

Zaujímavé pokračovanie osudov rozvetvenej Prokopovej rodiny v husitskom období, kde nie je veľmi jednoduché rozlíšiť fikciu od histórie. Takže sa pustím do ďalšej časti:-)

24.08.2023 5 z 5

Poslední weekend Poslední weekend Agatha Christie

Prvá polovica knihy mi skôr pripadala ako psychologický rozbor jednotlivých postáv, ale potom už to malo štýl A.CH.:-)

24.08.2023 4 z 5

Dlho som sa chystala na túto sériu,.... a nie som sklamaná, história prepletená fikciou. Spisovateľ cez osudy niekoľkých rodín popisuje udalosti, ktoré predchádzali upáleniu Jana Husa. Veľmi dobre napísaný román, kde nikto nie je vyzdvihovaný alebo naopak. Zastúpené sú všetky spoločenské triedy, od kráľovského dvora až po posledného obyvateľa českého kráľovstva.

14.08.2023 5 z 5

Tieňová sestra Tieňová sestra Lucinda Riley

Ďalšie príjemné oddychové čítanie. Páčili sa mi obidve linky - historická aj súčasná.

03.08.2023 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Príjemná oddychovka - detektívka zo stredoveku. Pán Vodndruška sa s tým "nepára".... Prečo by sa mal stať len jeden zločin, keď ich môže byť naraz aj viac:-)

19.07.2023 5 z 5

Tvář zrady Tvář zrady Iris Johansen

Trochu rozťahané so zbytočnými emočnými vsuvkami, ktoré sa veľa krát opakovali. Keď si toto odmyslím, malo to zaujímavý dej, napätie, konšpiráciu a veľmi dobré zvraty.

17.07.2023 4 z 5

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Napínavé, akčné, aj vtipné so zaujímavým záverom. Stále ma baví táto špionážna séria, hlavný hrdina je charizmatický. Agenti, vlády, intrigy, podrazy,...... Aj keď našli by sa možno nejaké slabé miesta, ale tie vôbec neriešim. Pri čítaní tejto série dokážem vypnúť a to je podstatné.:-)

17.07.2023 5 z 5

Římská čest Římská čest Simon Scarrow

Opäť skvelá časť. Hlavný hrdinovia sa vracajú do Británie, najskôr Macro spolu s Petronellou. Samozrejme, že žiadny oddych a dôchodok na Macra nečaká:-). A tiež som sa nevedela dočkať, kedy sa v Británii objaví aj Cato, aby to malo tie správne "grády":-) Teším sa na každé pokračovanie.

17.07.2023 5 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Veľmi dobrý román s aktuálnou témou. Je hrozné zistiť ako rýchlo sa môže zničiť svet, všetko je so všetkým prepojené. Jedno zlé rozhodnutie - a už to nezastaví nikto.

17.07.2023 4 z 5

Búrková sestra Búrková sestra Lucinda Riley

Pekné pokračovanie, také oddychové:-).
Druhá sestra Ally sa rozhodne pátrať po svojej minulosti a odchádza do Nórska. Páči sa mi prelínanie dvoch dejových liniek. Príbeh je zaujímavý, pútavo prepája historické postavy s fiktívnymi, postupne odhaľuje rodinné tajomstvá. Tiež sa venuje tvorbe skladateľa Edvarda Griega, ktorý je súčasťou príbehu. Vypočula som si Peera Gynta, ikonické.... ako je uvedené v obsahu knihy.
Určite si prečítam aj ďalšie diely. Som zvedavá na ostatné sestry, odkiaľ pochádzajú, aké tajomstvá odhalia.:-)

22.06.2023 4 z 5

Poslední léto Poslední léto Konstantin Simonov (p)

Dej sa odohráva v posledných mesiacoch vojny v Sovietskom zväze. Tam, kde séria začala - pri Mogileve vpádom nemeckých vojsk, tam aj končí. Osudy hlavných hrdinov pokračujú, pripravujú sa na bieloruskú ofenzívu a bojujú. Pre niektorých je to osudové....
Určite stojí za prečítanie.

19.06.2023 4 z 5