Loky Loky komentáře u knih

LATeX pro začátečníky LATeX pro začátečníky Jiří Rybička

Skvělá kniha, hodně mi pomohla. Přehledně a srozumitelně napsané. Doporučuji všem, kteří chtějí začít psát v LaTexu.

08.06.2017 5 z 5

Sláva hrdinům Sláva hrdinům František Lopour

Výborná kniha, velice čtivá, plná napětí, dobrodružství a akce. Velice se mi líbí styl psaní tohoto autora. Nezaměřuje se pouze na jednu postavu, ale když se hrdinové rozdělí můžete být s každým a vědět, co všichni prožívají ve stejný okamžik. Také se mi líbí rozmanitost charakterů postav, každý z nich je jiný a to úžasně dotváří celý příběh. Velká část knihy tvoří přímá řeč, což nám dokonale ukazuje vlastnosti postav a dokresluje pocity z tohoto dobrodružství. Jsem velice rád, že kniha obsahuje jen málo popisu, místo nějž dobře poslouží ilustrace F. Lopoura. Za mě palec nahoru a všem příznivcům sci-fi doporučuji...

18.10.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

I třetí kniha od U. Poznansky je stejně dobrá, stejně překvapivá a stejně originální. Rozuzlení je velice překvapivé. Škoda jen, že většina knihy byla pouze o Beatrici a ne o Florinovi. Osobní problémy Kaspariové příliž prodlužují text.
Až na tyto drobnosti, velice dobrá kniha, velice přehledná jen je lepší při čtení umět anglicky- lépe pochopíte text.

19.07.2015 4 z 5

Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Poslední střet Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Poslední střet Michael Citrin

Nejlepší kniha z celé série. Zajímavé jsou články na konci kknihy o Anglii atd....
Zajímavý způsob vypravování, pro pochopení doporučuji přečíst všechny díly, ikdyž to není nutné.
Podle mého názoru spíše pro děti.

13.05.2015 3 z 5

Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Hledá se Watson Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Hledá se Watson Michael Citrin

Autoři u třetího dílu už trochu polevili, ale stále je to zajímavé čtení pro mladší čtenáře.

13.05.2015 3 z 5

Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Záhada zhmotnělého muže Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Záhada zhmotnělého muže Michael Citrin

O něco zajímavější pokračování "Pádu akrobatů Zalindových". Doporučuji dětem do 15-ti let.

13.05.2015 3 z 5

Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Pád úžasných akrobatů Zalindových Sherlock Holmes a příležitostní malí detektivové z Baker Street: Pád úžasných akrobatů Zalindových Michael Citrin

Je vidět, že to nepsal sir. A. C. Doyle. Jinak, jako dětská slabší detektivka s motivy Sherlocka, dobrý.
Jak už je zde zmíněno, to co má být Wtson, Watson není.

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Další dobrá kniha od U. Poznanski. Začátek je trochu pomalejší, ale když se jím prokoušete, přijde odměna- velice zajímavý příběh. Protože v této knize je více postav a každá je jiná, každý si najde nějakou postavu k sobě podobnou.
Zdá se mi, že příběh je zbytečně protahován. Zatím, co hrdinové stále netuší, kdo za tím vším vězí, já už celé rozluštění znám (cca od 4. kapitoly od vysvětlení se dá vše rozluštit.) Ale i tak překvapí.

Ale i přez všechno to, co se tam stane, bych jel na takový larp.
Také by bylo velmi zajímavé vidět zfilmovanou verzi, snad se brzy objeví nějaké studio, které natočí Saeculum.

13.05.2015 4 z 5

Šílený mrakodrap Šílený mrakodrap Frank Stieper

Úžasný pohled do budoucnosti- tak takto to tu bude za pár let vypadat. Rébusy jsou velice jednoduché, ale aspoň není obtížné záchranu mrakodrapu dokončit. Stejně, jako u předchozího dílu lze předpovídat správnou cestu.

10.05.2015 2 z 5

Spiknutí robotů Spiknutí robotů Frank Stieper

Jeden z dalších zajímavých Gamebooků. Zajímavý námět s robospidery. Dobrý děj, ve kterém nechybí akce a napětí. Po chvíli čtení , ale lze pochopit jak kniha funguje- myslím tím, že lze předpovídat, která cesta je ta správná aniž by jste potřebovali štěstí.

10.05.2015 2 z 5

Společenstvo klíčníků Společenstvo klíčníků Daniela Krolupperová

Zajímavý příběh, leccos se i dozvíte. Avšak závěr nelogický a podle mne nedomyšlený. Kniha je mírně nábožensky motivována. Část se jeví jako pro mladší, ale jiná část spíše pro starší.
Je zde velmi málo kritických názorů takže nechci kohokoli odradit od této knihy.

28.03.2015 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Erebos je velice zajímavá kniha a rozhodně stojí za přečtení.
Ale nikdy nehodnoť Erebos podle obalu! "Thriller, při kterém vám v žilách tuhne krev" !? Tak to fakt NE. Obálka jak pro horor, ale pod slupkou se skrývá pohádka pro starší děti. Jinak je to dobrá, občas akční, dobrodružná knížka. Jen ten "románek" tam být nemusel. Každopádně doporučuji :)

10.02.2015 4 z 5