Lokina Lokina komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

První autorčiny knihy se mi moc nelíbily, ale s dalšími knihami je to lepší a lepší. Kniha není takový psychothriller, jak sama uvádí. Čtením postupně odhalujete, že každý má tajemství, které nesmí být odhaleno. Ale jak už to bývá, nitky osudu jsou nevyzpytatelné a čím víc tajemství máte, jednou to musí vyjít ven.
Autorčin styl psaní je velmi svižný, jednoduchý, takže knihu máte hned přečtenou. Líbilo se mi, že příběh nebyl vyprávěn pouze jednou postavou a měly jsme možnost, ne byť v tak velkém měřítku, něco se dozvědět o dalších postavách, které mohly být podezřelé z vraždy.
Ke konci už jsem tušila, kdo by mohl být vrah, ale stejně je lepší si to přečíst, jak to vymyslela autorka. Nevím, jestli bude pokračování, ale já bych ho uvítala.

31.10.2020 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Pro ty, kteří milují Selekci, je tato kniha nezbytností. A abych měla i já celou sérii pohromadě, nechybí jí čestné místo v mojí knihovně. Jelikož už jsem trochu jiná věková kategorie, tak se ze mě nestal velký fanoušek Selekce. Kdybych to četla v mých patnácti letech, ohromilo by mě to. Přesto jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst a v dobrém na ni budu vzpomínat.
Povídky k Selekci mě jenom utvrdily v tom, že Selekce je romantická moderní pohádka, někdy i naivní. Velice mě bavily povídky z pohledu Marlee, Celesty a Druhé výročí. Součástí knihy jsou milé ilustrace, které povídky doprovází. Potěšily mě i kapitoly věnované dívkám ze Selekce, bylo zajímavé dovědět se, jaký život vedly po Selekci.

25.10.2020 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Jsem vděčná, že jsem měla možnost si Selekci přečíst. Nelituji ani toho, že jsem si ji zakoupila a teď svými překrásnými obálkami zdobí moji knihovnu. Koruna uzavírá jeden velký příběh, který jsem si velice oblíbila. Selekce je čistě dívčí, romantické a velmi pohodové čtení.
Ke konci, kdy Eadlyn procitla a věděla, komu patří její srdce, se začala chovat jako dospělá a rozumná žena hodna svého postavení. Bylo velké překvapení, když jsem se dozvěděla, do koho je Eadlyn zamilovaná. Příběh tak nebyl předvídatelný a nakonec jsem byla ráda, koho si vybrala.
Samotný konec je moc uspěchaný a snaha vměstnat tam pasáže, v nichž se dozvídáme překvapivé i šokující momenty, na mě sice moc dobrý dojem neudělalo, ale zajímavá zjištění to opravdu byla.
Nyní mě čeká Šťastně až navěky a věřím, že to bude důstojné ukončení tohoto pohádkového příběhu.

17.10.2020 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Na pokračování Selekce jsem byla velmi zvědavá, proto jsem nelenila a ihned jsem se dala do čtení. Byla radost vrátit se do tohoto světa, téma knihy je stejné, jen místo dívek, si dcera Maxona a Americy, vybírá z nápadníků. Je to zajímavé čtení, opět velice čtivé, milé a oddechové.
Potěšily mě návraty hrdinů ze Selekce, bylo hezké vědět, jak to s nimi po tolika letech dopadlo. Co se týče akce, tak v knize téměř žádná není a vůbec mi to nijak nevadilo, i tak mi příběh dobře ubíhal.
Eadlyn se občas chovala jako rozmazlené děcko a chvílemi mi přišla zmatená a nevěděla, co chce. Ke konci se ale její chování začalo měnit k lepšímu, snad jí to do druhého dílu vydrží.

14.10.2020 4 z 5

První První Kiera Cass

Konečně dočteno..a musím přiznat, že závěrečný díl se povedl. Budu se opakovat jako u předchozích dílů, ale i tento byl čtivý, líbivý a zvláště od druhé poloviny byl zajímavější, napínavý a šokující.
America se chvílemi pořád chovala jako dítko, které neví, co chce. Ale postupně si začala ujasňovat, koho chce a s tím se měnilo i její chování k lepšímu. Za Marlee jsem velice vděčná, jak to s ní dopadlo a America si nemohla přát po svém boku lepší přítelkyni.
Poslední kapitoly uvrhly na příběh trochu více akce, aby měl větší jiskru a měl nás šokovat, ale připadalo mi to uspěchané a nedomyšlené. Rebelové byly dobrý nápad a v tomto díle se nám více odhalili, ale mě to přišlo málo, na to aby v závěrečných kapitolách byly hybateli příběhu a měl přijít nějaký "wow" efekt.
Z některých úmrtí jsem byla smutná a jistý dopad to na mě mělo, proto jsem s nervozitou a strachem dočítala poslední stránky. Díky epilogu mě opustily veškeré pochybnosti a konec je sice předvídatelný, ale krásný a dojemný.

04.10.2020 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl se četl stejně dobře jako ten první. Obálka je opět skvostná a už jenom proto ji chci v mé knihovně.
Elita je jednoduché, milé a oddechové čtení. Více přibylo dramatických a "akčnějších" scén, takže knihu jako nudný a vycpávkový díl, nemohu hodnotit. Chápu proto tah s rebely, ale když už tam jsou, chtěla bych se o nich dozvědět více a ne je jenom využít proto, aby si příběh vysloužil naši větší pozornost.
America mě zase jako v předešlém díle iritovala svojí nerozhodností mezi Aspenem a Maxonem. A Aspena taky moc nemusím, protože jenom svojí přítomností rozptyluje Americu, která se pak chová jako malé děcko.
Co se mi líbí, je její vřelý vztah s komornými, pasáže s nimi patří k mým oblíbeným částem knihy. Jsem opravdu zvědavá na poslední díl a doufám, že si jeho čtení užiji.

28.09.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Dlouho jsem otálela, abych si knihu přečetla. Už celé věky na mě kniha s překrásnou obálkou křičela, ať už si jí přečtu a teď nastala ta chvíle. Bála jsem se, že nakolik je kniha oblíbená, přijde jen hořké zklamání. A světe div se, velice se mi to líbilo. Už dávno nejsem cílená věková skupina, takže nějaké výtky ke knize mám.
Příběh je jednoduchý, velice čtivý a líbivý. Někdy je to přeslazené, že by i bonboniéra roztála. V knize je minimum akce, celé to je o romantice, vztazích a přátelství.
America jako hlavní hrdinka je fajn, ale její rozhodování a citové výlevy o pravém muži jejího života, to mě někdy vytáčelo, ale vzhledem k jejímu věku, se takové chování dalo čekat.
Selekci si může přečíst kdokoliv, vůbec neprohloupíte její četbou.

26.09.2020 4 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Rozhodně jedna z nejzajímavějších knih, kterou jsem za poslední čas četla. Příběh je nápaditý, čtivý a rozebírá aktuální problém, jak jsme závislí na technologiích a do budoucna, jaký by z toho mohl být problém.
Už od první kapitoly mě čtení začalo bavit a postupným odhalováním tajemství jednotlivých pasažérů, to nabralo ještě větší spád a chtěla jsem se dozvědět, kdo přežije jízdu smrti. A nečekané zvraty na mě čekaly ještě ke konci příběhu a já si říkala, že to nemohlo skončit lépe.
V dohledné době si určitě přečtu Spřízněné duše, protože se to odehrává ve stejném světě jako Pasažéři.

19.09.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Další knížka od Kasie West mě opět nezklamala. Až je mi líto, že jsem si ji nešetřila a měla ji rychle přečtenou.
I v tomto případě se jedná o velice pohodovou a fajnovou četbu. Příběh je jednoduchý, ale jsou v něm ukrytá moudra běžného života. Už dopředu víte, jak to dopadne, ale stejně není nic lepšího než si počkat a přečíst si to.
Takováto kniha je nejlepší, když chcete zvolnit a odpočinout si. Už se těším na autorčino další dílo :-)

08.09.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Z knihy nejsem nadšená, ale ani zklamaná. Za zavřenými dveřmi se mi líbilo mnohem víc.
Je to obstojný a napínavý příběh, začátek mě sice trochu nudil, jak ale ubíhala kapitola za kapitolou, přeci jenom se mi to začalo líbit.
Cass jsem moc nemusela, její výkyvy nálad, věčné strachování. Na její obranu, k takovému chování měla opodstatněný důvod, to jak se na konci dokázala vzchopit a dát si život dohromady, bylo obdivuhodné.
Pachatele jsem neodhadla, měla jsem nějaké tušení, ale radši jsem si počkala na konec a nechala se překvapit.

05.09.2020 4 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Knihu jsem si kupovala nejen kvůli její obálce, protože v knihovně takovou knihu s děsivě krásným obalem nemám. Kniha mě oslovila svým tématem, oživování mrtvých znělo velmi dobře a já doufala v neobvyklý thriller okořeněný o nadpřirozeno a tajemno.
Začátek byl velice slibný, napínavý s kapkou hororové atmosféry. Zhruba před polovinou se příběh začal zpomalovat a některé pasáže mě nudily a nevěnovala jsem příběhu takovou pozornost. Závěrečné vyústění příběhu a jeho průběh mě bavil, ale myšlenka konce světa mě nijak nenadchla. Epilog mě zklamal jen tím, že mě navnadil na pokračování, kterého se asi nedočkáme.
Čekala jsem spíše duchařský thriller v noir stylu, ale i tak kniha nebyla špatná a autor
má u mě velké plus za kreativní téma.

30.08.2020 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

(SPOILER) Na Válkonošku jsem se těšila, protože autorku mám ráda; Griša a zvláště Šest vran patří k mým oblíbeným sériím. Wonder Woman znám z filmů, komiksy jsem nečetla, takže jsem byla zvědavá na její ztvárnění v knižní podobě.
Musím říct ale, že jsem se do příběhu začetla až po několika kapitolách. Příběh byl čtivý, ale místy se mi zdál těžkopádný a vůbec se to nepodobalo stylu, na který jsem zvyklá od Leigh Bardugo.
Diana byla někdy svou ochranitelskou povahou otravná, na druhou stranu bojové scény, kde vystupuje, patří v knize k nejlepším částem. Líbil se mi šokující twist v konečné části i neodhalený a zajímavý návrat Diany na Themiskyru jako hrdinku, která v tajnosti zachránila svět.

18.08.2020 4 z 5

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst a i z většího množství postav jsem se ztrácela v ději. Postupem času jsem ději přišla na chuť a už se to četlo samo od sebe. Rozmanitost postav a jejich charaktery z nichž každý je svým způsobem ojedinělý, zvláštní, humorný a někdy až šílený, dělá z knihy něco, co jsem doposud nečetla a líbilo se mi to.
Některé kapitoly měly pomalejší tempo, jindy mě obsah někdy zhnusil a šokoval, příběh tak neztrácel moji pozornost a musela jsem to dočíst.
Zajímavé byly osudy všech postav i to, jak se na konci různorodým způsobem propletli s osudem bratrů a do jaké míry to změnilo či ovlivnilo jejich životy, jestli k lepšímu nebo horšímu.

09.08.2020 5 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Tak moc se jsem se na Rozvratník těšila. Při jeho čtení mě ale doprovázely i hořkosladké pocity, protože se jedná o poslední díl a já nechtěla, aby příběh skončil.
Jako u předešlých dílů příběh ubíhal velice svižně, kniha je velmi čtivá, napínavá a u některý pasáží jsem se upřímně zasmála, protože i po několika dílech příběh neztratil jiskru ani vtip.
Moc se mi líbily různá místa, díky nímž byla i kniha rozdělena. Přišlo mi to poutavé a záživné a neměla jsem pocit, že by mě kniha nudila popisy návštěv do různorodých zemí, jejich měst či výklady tamějších kultur s jejich pestrou minulostí.
Konec se možná bude zdát pro někoho neuspokojivý, ale to je krása nevyzpytatelnosti zejména postavy Kellena, který si během šesti dílů, prošel velkou změnou.
Kellen s Reichisem jsou a budou výjimečně zvláštní dvojice, se kterou zažijete spousty zábavy, napětí i strachu a budete chtít, aby kočkoveverákovi byly dopřány oční bulvy nepřátel, na nichž by si smlsnul :-D

01.08.2020 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Poslední díl nešlo lépe zakončit a já jsem ráda, že jsem mohla být jeho součástí. Marissa je skvělá spisovatelka, její styl psaní mě baví, příběh byl čtivý, napínavý a při některých pasážích bral až dech. Líbilo se mi, že kapitoly (hlavně poslední věnované bitvě) nebyly popisovány jednou postavou, takže jsem příběhu dokázala udržet pozornost.
Novu jsem si moc neoblíbila, někdy mně už vadila ta její oddanost a závislost na Aceovi, ale čím se blížil konec její postava byla snesitelnější. Adrian byl až moc naivní klučina s dobrým a odvážným srdcem a i tak jsem jemu i Nově přála, aby zůstali spolu.
Příběh vygraduje v epickou bitvu, kde nemáte chvíli na odpočinek, protože díky akci propletené s šokujícími momenty, knihu nelze jen tak odložit.
Když jsem dočítala poslední stranu epilogu, byla jsem jak ohromená i naštvaná. Já pevně doufám, že nás autorka nenechá tápat v temnotě a napíše pokračování.

24.07.2020 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Závěrečný díl Pána prstenů úspěšně za mnou a jak jsem si oblíbila rozmanitou krásu Středozemě, loučení s ní bylo na konci velice těžké.
První část knihy má rychlejší tempo, napětí a akce zajisté nechybí; příprava na velkou bitvu a následovné dobývání Minas Tirith nepřáteli či jeho osvobozování statečnými Rohiry i Aragornem, mě velmi bavily.
Druhá polovina knihy věnovaná putování Froda a Sama zpustlým a temným Mordorem se může jevit jako méně záživná část, ale právě cesta vyprahlou zemí nepřítele, popisy zdevastovaného Mordoru, jeho obyvatel (skřeti, otroci), mi přišlo hodně zajímavé, napínavé a někdy skličující až depresivní.
V knihách miluji mapy a ani zde nechybí, dotváří ucelenost příběhu a máte přehled v místech, kde se odehrávají klíčové momenty.
Příběh Aragorna a Arwen je lépe zpracován ve filmové podobě než v knize. V dodatcích je popsán jejich vztah, ale líbilo by se mi, kdyby ho autor začlenil rovnou do příběhu.
Obdivuji autorovu fantasii, všechno má promyšlené, historie Středozemě je komplexní, složitá a přesto tak krásná. Při čtení dodatků jsem se často ztrácela ve jménech, místech. Ale to mě neodradilo (četla jsem Silmarillion) a sama za sebe mohu říci, že Tolkienův svět je úžasný a nádherný.

16.07.2020 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Co jen k této knize napsat? Je to součást jedné z nejúžasnějších trilogií a já byla nadšena být součástí tak velkolepému příběhu. Svět Středozemě je nádherný, nevyzpytatelný, neustále vás překvapuje a odhaluje nejen krásu, ale i temná a zlá místa, kde hrdinové musí najít naději a sílu dál bojovat.
Entové, jejich historie byly jedny z úchvatných částí knihy. Tak jako bitva o Helmův Žleb, která byla popisována velice poutavě.
Postava Sméagola patří k nevýraznějším charakterům a scény, kde vystupuje, patří k mým oblíbeným. Velmi jsem si oblíbila udatného Rohira Eomera, který byl v těžkých časech oporou strýci Théodenovi.
Je to radost, číst skvost, jako je kniha Dvě věže.

11.07.2020 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Třetí díl úspěšně za mnou a bylo to krásné, nevyzpytatelné a pohádkově milé čtení. Tento díl byl nejdelší, tak jsem si příběhu užívala, dokud to šlo. Svět, ve kterém se vše odehrává je velice nádherný i temný zároveň. Kdy už si myslíte, že vás nic v něm nepřekvapí, postupně jsem v něm nacházela nové a zajímavé věci.
Mezi mé oblíbené postavy patří jednoznačně Hestera, Bledule a Otylka, čarodějnice s dobrým srdcem a ostrým jazykem (zvláště Hestera).
Sofie s Agátou jsou jako noc a den a přeci vám na nich záleží a přejete jim šťastný konec. Závěrečná bitva je povedená, srdcervoucí a bojíte se o osudy vašich oblíbenců. V posledních kapitolách na vás čeká nejedno šokující odhalení, které rozhodne bitvu mezi dobrem a zlem.
Nezbývá mi nic jiného než si dokoupit další díly, protože v tomto světě chci ještě zůstat :-)

05.07.2020 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

I na podruhé jsem se do Školy dobra a zla ráda vrátila. Ke druhému dílu nemám, co bych vytkla, bavilo mě to, někdy jsem se zasmála, litovala hlavní hrdiny nebo jsem se bála o jejich osud v příběhu.
Zajímavé bylo i pojetí konce pohádek bez princů, například Popelka či Sněhurka nepotřebovaly muže, aby je zachránil, ale vystačily si sami jako soběstačné ženy.
Kniha je velmi čtivá, plná záhadných odhalení, napětí, která vedou k překvapivému závěru. Některé věci se daly ale předvídat a na konci vypluly na povrch, takže tak nečekané pro mě nebyly.
Poslední navěky už čeká a já se těším :-)

25.06.2020 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Já ani nevím, kde začít. Po dlouhém čase jsem se odhodlala tuhle sérii přečíst, protože by mi asi v knihovně ležela až do důchodu. Jsem ráda, že jsem ji začala číst. I když je kniha převážně orientována na mnohem mladší čtenáře než jsem já, první díl jsem si užila a bavil mě.
Pořád se tam něco dělo, takže kniha mi nedovolila si na chvíli oddechnout. Líbily se mi kresby na začátku kapitol, které odrážely, co kapitoly budou vyprávět. Nadšená jsem i ze světa, který je velmi zajímavý, pestrý a nepochybuji, že v dalších dílech mě něčím novým překvapí.
Tím, že je to pro mladší čtenáře, se i projevilo v charakterech hlavních postav. Agátu se Sophií jsem si hned oblíbila (hlavně Agátu), ale právě Sophiino chování a časté měnění stran, mně někdy vadilo.
Já se s chutí pouštím do Světa bez princů, protože musím vědět, jak to bude pokračovat. :-)

18.06.2020 5 z 5