Loginus Loginus komentáře u knih

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Kniha se mi moc líbila, nejspíš kvůli tomu, jak moc pěkně je napsána. Myslím sloh, který oproti Vondruškovi budí opravdu historický dojem. Dávám maximální hodnocení, právě kvůli atmosféře a pak taky, že příběh beru jako čistě dobrodružný. Občas to připomene Petra Kukaně, hlavně zahraniční mise. A taky odpouštím autorovi drobné nedostatky. Například špatné zařazení přijímání pod obojí. Hus by o tom určitě nemluvil a ani nikdo jiný v té době. Přišel s tím Jakoubek ze Stříbra(myslím), když už Hus byl v Kostnici a ten se z toho nijak nadšený nezdál. Co mi vadilo víc, je představa, že vynikající Kumánští střelci nedokážou dostřelit na hradby hradu Kost. Ehm. Věnoval jsem se lukostřelbě a na Kosti jsem byl. Ehm

25.08.2019 5 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Moc příjemné a realistické pojetí. Nepotrpím si na Bondovky, ale tohle je docela jiná věc. Spokojenost

13.03.2019 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Po první knize že série hlídek jsem myslel, že pokračování nemůže překonat tak zdařilou věc. Obvykle se nepletu rád, tentokrát ano!

Mort Mort Terry Pratchett

Moje první kniha ze Zeměplochy. A už jsem byl chycený.

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

A tímhle startuje to, co mám od Terryho nejraději. Super. Co dodat?

12.03.2019 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Ach můj bože... Jedna z mála detektivek, kde bych nechal nejraději umřít téměř všechny postavy. Hlavní hrdinka má být autorka detektivek, což je dost smutné, protože to s tím čajem byla naprostá demence. Jak hrdinky, tak autorky. Dvě hvězdy pro audioknihu, protože je to výborně načtené. Být to kniha, tak se nedostanu za první třetinu. Takhle se to při práci dalo vydržet. I když

09.03.2019 2 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Odpouštím autorovi lithiovou bombu, která umožnila tohle úžasné, slunečné a kvetoucí postapo. Je to vlastně spíš takový pokojný způsob řešení přelidnění. I náboženství a jeho důležitost se dá pochopit, vzhledem k době vzniku a také zemi. V naší zemi, v tom ateistickém hnízdě to působí dost zvláštně, ale stačí mrknout do sousedního Polska. Tam by se na to pohlíželo určitě jinak.
Co je však velký problém (možná jen osobní) tak to jsou ženské charaktery. Teda charakter je pro ty postavy asi silné slovo. Staré jsou omezené, otravné, protivné hašteřivé šílenosti. Ty mladé zase mají jediný důvod k životu a to je koketování, popřípadě uspokojování mužů. Většinou jsou jednoduché a vypočítavé. Nechtělo se mi psát, že jsou úplně blbé. Když jsem četl Smrt je mým řemeslem, tak mě ovládlo naprosté nadšení, jak se autor dokázal vžít do role sociopata. Po tomhle se začínám obávat, že se nemusel příliš vžívat. Dvě hvězdy za to, že jsem se u toho celkem bavil. I když to bylo většinou kouzlem nechtěného. Plus jedna hvězda za rozhlasovou dramatizaci. Ta se skutečně povedla a je mnohem zábavnější než kniha( čistě subjektivní názor)

09.03.2019 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Ehm. Bavilo mě to, neříkám že ne. Ale spíš jako fandů oddělení q, protože krimi linka spíš byla podobná starému seriálu Podivné náhody. Nakonec to působilo spíš jako legrácka, než detektivní dílo. Dávám čtyři hvězdy, ale nevím jestli je to zasloužené. Ale pořád lepší než Oliver Marco Twist.

09.01.2019 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Kniha je to skvělá, alespoň pro lidi, kteří chtějí poznat blíž historii doby a já jsem spokojený. Ale pro normálního čtenáře je to příliš. Naproti tomu film mě zklamal, protože je velmi, velmi osekaný a přizpůsobený stopáži. Co mohli dělat... Nejvyšší uznání má u mě v tomto případě rozhlasová verze, protože je to něco mezitím. A je tam všechno podstatné, navíc aktéři byli naprosto úžasní.

15.08.2018 5 z 5

U veliké lžíce! U veliké lžíce! Sid Fleischman

Tohle byla moje top kniha...

17.04.2018 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Totální a naprostá kravina. Ale pokud to někdo přepíše na povídku, která bude mít tak cca 30 stran, tak to bude fajn. Pokud se mnou nesouhlasíte, je to váš boj.
Doporučuji

11.09.2017 odpad!

To To Stephen King

Tahle knihu vnímám jako něco neobvyklého. Prostě je to jako by se geniální věc a naprostá sračka prolnuly. Tak se maličko rozepíšu.
Dětská část zaslouží plné hodnocení, myslím že každý z nás si najde svého oblíbence se kterým se ztotožní. Seznámení, stavba hráze a velký boj je pro nádherný. Mám to opravdu rád. I ten souboj a strašení je fajn. Když nepočítám ten brutální renonc se sexem(King to vážně přehnal!) myslím že bych dal pět hvězd. Určitě. ¨
Dospělá část pro mě byla přínosem především v tom, že se ukázalo jak moji oblíbenci dopadli. Ale jinak je to špatný, hlavně souboj a Kingův pokus o vysvětlení TO. Kdyby se raději vykašlal na tohle a příběh tak strašně nedeklasoval. Neříkám že je to úplně špatná věc... Ale proti dětské..-.
Závěr- To co si dovolí King, myslím rozepisování o historii města a dalších věcech... Je na pováženou. Kdyby si dovolil nový autor takhle ulítnout jen z dvaceti procent, tak ho kritika sežere. Ale pořád to není takový shit, jako Řbitov zvířátek.
Takže tři hvězdy. (Ale..) King by zasloužil nakládačku.

11.09.2017 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Překombinovanost, osudová setkání, šílená propojení. Průměrné hodnocení jen za autorův sloh. Jinak zklamání na všech frontách.

16.08.2017 2 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Za mě velké překvapení. A spokojenost. Asi mě chytl ten daleký sever a prostředí téměř komorní. Způsob vyprávění mi sedí a přes drobné výhrady- To že to působí maličko béčkově, mapy, poklady, Frantík... No prostě mi to dost sedlo. Asi jsem potřeboval vydýchat díla mistrů, která mi vyrazila dech. Ehm.
Takže kdo si chce užít dlouhé noci ve sněhu a dozvědět se něco o sobí policii atd., nemůžu než doporučit.

16.08.2017 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Když napíše nový autor sračku, tak mu to každý řekne pěkně od plic. Když ji napíše někdo jako pan Nesbo, dostane hodnocení jako kráva, protože... Setrvačnost? Protože jsme shovívaví k svým oblíbencům? Protože spousta dalších důvodů?
Ne všichni... Naštěstí ne. Děkuji všem kdo sice hodnotili o něco víc než se mi zdá přijatelné, ale upozornili na spoustu hovadin. Sám bych nehodnotil odpadem, jelikož se to dá číst. Ale takhle přehodnocená kravina... BOže. Láhev od Jima. Proč někdo pracuje v Norsku jako policista? Proč pachatel musí všechno povědět? Vždycky??
Ale stačí. Za mě nedoporučuji a myslím to upřímně.

16.08.2017 odpad!

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Zápletka mi přišla celkem dost stupidní. Hlavně to lepidlo atd. Navíc silně neoriginální.
Spoiler. Motiv tak kreténský, že lepší byl i v mnoha béčkových seriálových detektivkách i bez šaškovského převlékání. Tady mi to přijde jako sázka na jistotu. Lidi milují sekty, satanismus atd. To táhne. A prodává.
Možná je to můj osobní problém, ale poznal jsem hned, kdo bude pachatel, jen co se mihnul scénou. Policistka je fakt boží, zase má problémy a zase je geniální. Ale jak? Náhodnými poznatky. Postava Ptačinský. Omg. Ať někdo, kdo chválí toto veledílo, ještě zkusí kritizovat postavy třeba od Michaely Klevisové.

16.08.2017 odpad!

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Netroufám si spočítat, kolikrát jsem četl tuhle knihu, která mi dala tolik. Clavell je úžasný vypravěč a jeho postavy jsou uvěřitelné a živé. Člověk chápe i Greye s jeho zatrpklostí,čestného Petra i tvrdého Krále. Nemusím psát víc, jen tolik, že kdo tuhle knihu otevře, už od ní neodejde.
Závěr knihy ve mě vyvolal tolik emocí jako málokteré dílo. Když tohle píšu, mám husí kůži...

27.07.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Lepší než první díl v tom, že tentokrát jsem měl alespoň dva možné pachatele, ale jeden měl dost nejasný motiv, takže ani tentokrát se překvapení nekonalo.
Začíná mi vadit, že pachatelé prozatím silně připomínají umírající rytíře Jedi, či Albuse Brumbála. Jejich tendence všechno vysvětlit je skoro ... Ehm.. No.. Ale to je jedno. Bavilo mě to i když myslím, že svoje velké zásluhy na tom má Hynek Čermák. Takže audioknihu mohu vřele doporučit.

27.07.2017 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Má první kniha od Nesba. Docela mě dostal způsob vyprávění a vtípky autora mě dokázaly pobavit. Ani to že se to neodehrává na severu mi nevadilo.
Vadilo mi ale, že se dal tak strašně snadno poznat pachatel. Mám pocit že si z nás autor dělá srandu.
Spoiler.
Ta legenda o černém hadovi byl totální přestřel a já se svým asociativním myšlením měl před očima poplivané hroby od Viana...
Ale jinak to bylo celkem zábavné.

27.07.2017 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tak tato kniha mi jako první dala poznat Geralta a vůbec mi nevadilo, že je to druhý díl ságy. Dostalo mě to, naprosto. A od začátku sněmu na Thannedu nastane totální jízda. Vynikající.

04.07.2017 5 z 5