Lofda

Ztracená manželkaZtracená manželkaA. Richman

Dlouho jsem nečetla tak krásný příběh.. A když si člověk uvědomí, že velká část knihy vychází z příběhů skutečných lidí? Google mi ukázal spoustu obrázků namalovaných dětmi z Terezína, knížku pro Tomíka, našla jsem si články o Ditě Gottliebové nebo Friedl Brandeisové. Prožíváte příběh Lenky a Josefa a protože znáte historii, víte, že to bude jen horší a horší.. Říkáte si všechna ta KDYBY, jak mohlo být všechno jinak. Ale v tu chvíli nikdo netušil co víme my dnes a zdálo se to tak absurdní a nemožné.. Oba dva si prožili peklo, Lenka na vlastní kůži a Josef pak ve snech, vzpomínkách a výčitkách. Je strašné si uvědomit, že ti co přežili měli mnohonásobně těžší život, ten pocit nenahraditelné ztráty všech co milovali.. Ještě teď je mi smutno a autorce tleskám, protože dokázala stvořit něco nadčasového a nádherného.

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Knížku mi půjčila kamarádka a když už jsem ji měla, řekla jsem si, že tomu dám šanci. A byla jsem příjemně překvapená :-) No dobře, holub Fido, to už byl opravdu úlet, navíc ani nechci přemýšlet o tom, proč se někdy vztahy komplikují pro nic a nevěra se táhne celou knihou.. Za mě čtivé, zábavné, taky někdy smutné, někdy přitažené za vlasy.. Vztahovky čtu ráda a tuhle můžu určitě doporučit. Ohodnotila bych ji asi na 4,5* - což ale nejde, takže dávám plný počet a pustím se určitě i do dalších knih tohoto autora. I když v tuto chvíli bych nejraději pokračování, je mi líto, že už je konec ;-)

Pekáč buchetPekáč buchetK. Petrusová

Moje druhá knížka od této autorky a opět jsem nadšená! Po "S hlavou v pejru", kdy jsem se královsky bavila, je to další skvělá knížka. Vtipné, příběh utíká ani nevíte jak.. K tomu pár receptů (nejsem zrovna superkuchařka, ale určitě něco vyzkouším).. a pak najednou, přijde ten zlom, který rozhodně donutí k zamyšlení a já si zase musela říct, jak mám být vděčná za svůj život a že si mám užívat všechna ta Teď, protože nikdo neví, co bude zítra a nemá cenu plánovat zbytečně na dlouho dopředu.. A i když jsem si i pobrečela a docela mě to sebralo, autorka umí a všechno je zaobaleno vlastně i tak do jakéhosi pozitivního konce. Děkuji! a rozhodně doporučuji!

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaL. Moriarty

Páni! Teď jsem dočetla a nemám pořádně slov, protože tahle knížka (a hlavně posledních cca 55 stránek), to byla prostě smršť emocí. Je to první má kniha od této autorky a rozhodně ne poslední, protože ona prostě umí vyprávět.. Po většinu knížky na mě dýchal jakýsi smutek, víc jsem asi prožívala vyprávění Elizabeth formou jejich "úkolů".. Bylo mi neskutečně líto vidět, kam se její život za ty roky dostal. Alice a Nick mě střídavě štvali a říkala jsem si, jak jste tohle mohli dopustit?! A pak to všechno zapadlo do sebe a vás napadne, že někdy člověk nepozorovaně "sejde z cesty" a pak už možná ani není cesta zpátky..?.. "Napravil bych to, kdybych mohl, člověče." A v tomto případě bylo asi opravdu požehnáním, že se Alice praštila do hlavy. Protože možná každý z nás by někdy měl zastavit a přehodnotit.. Minimálně ti z nás, kteří žijeme už nějaký ten rok v manželství, protože i když se nám to třeba nebude líbit, v tomto vyprávění se alespoň někde poznáme.. ;-)

Velmi osobní kniha o zdravíVelmi osobní kniha o zdravíM. Slimáková

Nechci být negativní, mé hodnocení je asi půl na půl.. Ve spoustě věcí s autorkou souhlasím! (buď jsem k tomu dospěla nebo četla již tolikrát jinde?), jen jsem měla chvílemi pocit (někdo už to tady také napsal), že jsem obklopena samými jedy a všechno je špatně. A také bohužel nemohu souhlasit s tím, že autorka dává na výběr a svůj názor nevnucuje. Viz téma menstruačních kalíšků. Vůbec nic proti jejich používání nemám, každého volba, ale já prostě patřím do té skupiny "moderních žen, které se přece o novinky nezajímají a preferují složité, nepříjemné, neekologické a nákladné řešení před jednoduchým, pohodlným, šetrným a levnějším" ;-) Tolik asi k toleranci těch, kteří dělají něco jinak než autorka. Škoda :-( Hvězdička navíc za krásné (nejen) grafické zpracování, dlouho se mi takhle pěkná kniha do ruky nedostala.

A každé ráno je cesta domů delší a delšíA každé ráno je cesta domů delší a delšíF. Backman

S autorem jsem se setkala poprvé, takže nemám srovnání s jinými jeho knihami, ale toto téma mě zajímá obecně. Milá jednohubka, novela co přečtete za chvíli. Ale asi delší chvíle bude potřeba na to, abych to v sobě zpracovala. Je to smutné téma, ale je to realita a tady opravdu krásně zachycena.. Hodně jsem vzpomínala na svého dědu a babičku a na své dětství, které díky nim bylo v mnohém stejně kouzelné jako u Noahnoaha.

30.12.2018

Šťastní lidé čtou a pijou kávuŠťastní lidé čtou a pijou kávuA. Martin-Lugand

Podle optimistického názvu a obalu jsem si vybrala úplně jinou knihu než jakou ve skutečnosti byla. Už dlouho jsem se u čtení nerozbrečela, tady se mi to stalo několikrát. Četla jsem o autorce, že je psycholožkou a věřím, že se ve své praxi s podobnými příběhy potkává. Jestli někoho Diane rozčilovala a nechápal její jednání, já mohu pouze říct, že asi málokdo dokáže říct, co by v takové situaci dělal on. Víc mě někdy štval Edward, ale víc prozrazovat nebudu. Každopádně je to hodně smutný, hodně zvláštní, ale zároveň krásný příběh o tom, jak je někdy těžké najít sílu vstát ráno z postele a prostě žít.. Jsem opravdu ráda za konec knihy tak jak byl, nic přeslazeného. Můžu se těšit na další díl a těm kdo ještě nečetl, doporučuji..

Možná jednouMožná jednouC. Hoover

Obsahuje spoiler! Tak jsem si myslela, že v milostných příbězích se už nedá přijít s něčím novým.. něčím byl ten příběh možná jako jeden z mnoha, ale.. Nikdy by mě nenapadlo, jak emocionálně lze popsat "hádka" s člověkem, který je neslyšící. To mě opravdu dostalo! Za mě 5* a kdyby to šlo, přihodím ještě jednu! Nad touhle knížkou budu určitě ještě dlouho přemýšlet. Jen ta milostná scéna na závěr mi tam až tak nepasovala, ta už možná byla trochu navíc. Ale i tak, tleskám!

Jamaica LaneJamaica LaneS. Young

Z této série se mi tahle dvojka, Liv a Nate, líbila zatím nejvíc. Styl autorky mi sedí, dobře se čte. Jak se jeden začte, špatně se knížka odkládá ;-) Navíc oceňuji, že se nenásilně objevují i postavy z předchozích dílů a víme "jak to s nimi bylo dál"...

30.12.2018

Muž, který už nezavolalMuž, který už nezavolalR. Walsh

Nádherný příběh! Musela jsem se doslova prokousat začátkem, chvílemi se mi zdálo psaní příliš těžkopádné, ale to jsou veškeré moje výhrady. Reálně vykreslené a uvěřitelné postavy, nádherný popis emocí a výborně "zamotaný" příběh, který se postupně odkrývá a i když si myslíte, že víte.. Vracet se ke knížce nebudu, zápletka rozmotána, ale rozhodně jedna z těch, které stojí za přečtení!

Růže pro CharlotteRůže pro CharlotteE. Craft

Obvykle mívám problém s tím, že mi dlouho trvá, než se začtu a pak je mi líto, že je najednou konec a já bych o těch dvou chtěla číst dál a dál.. Tady to bylo asi tak nějak naopak? Začátek super, opravdu mě ti dva bavili hned od prvních stránek. Zato v druhé polovině už jsem si občas říkala, že to snad ani není možné, že se zase Tate rozhodl jak se rozhodl? Už jsem si přála, aby mu to došlo a aby se zachoval konečně jako chlap! Já bych to s ním vzdala už dávno.. Ale ano, patří k těm lepším knížkám v rámci žánru, hezky napsaná, ale víc než na *** to prostě ocenit nemůžu.

Nebezpečná láskaNebezpečná láskaK. Petrusová

Začala jsem číst v letadle směr dovolená a knížka mi dělala prima společníka u moře. Kateřina opět nezklamala! Jen jsem si říkala, proč já čtu ty komentáře ke knihám? Tady jsem nepotřebovala vědět, že knížka bude dobrá. S hlavou v.. a Pekáč buchet jsem si užila a i tentokrát to nebylo jinak. Takže nebudu psát kdy bylo a nebylo jaké překvapení, přečtěte si sami, opravdu škoda prozradit cokoliv dopředu.. Já byla zpětně naštvaná sama na sebe, protože mi z komentářů (byť náznaků) došlo vše podstatné.. Ale i tak, smála jsem se, pobrečela si.. Prostě další parádní kousek a těším se z toho, že mám ještě po čem od autorky sáhnout. A doufám, že její knihy budou přibývat!

S hlavou v oblacích (pejru)S hlavou v oblacích (pejru)K. Petrusová

Ano, ano, ano! Jasně, je to pohádka pro velký holky, ten konec.. Ale co, já jsem se bavila a hodně bavila! Milé, vtipné.. S jazykem si autorka opravdu umí pohrát, ono takové holení holení, případně Zmrzlina Mrázová x Winter.. ;-) Doporučuji! Jen škoda, že je to tak krátké, četla bych i dál. Ani bonusová povídka na webu autorky nebyla dost.. Už se těším na další knížky, které napsala, rozhodně po nich sáhnu!

NabíječNabíječA. Clayton

Má druhá kniha od této autorky (první byla Sexy farmář) a musím říct, že jsem byla docela zklamaná. Na slovo Óčko už jsem dostala alergii, to bylo opravdu moc :-( Je to škoda, nápad byl celkem originální, min. v rámci žánru. Zasmála jsem se, příběh pěkně ubíhal, téma cestování mě také bavilo. Dokonce jsem si našla na mapách to jejich místečko ve Španělsku, abych věděla, kam to vlastně odjeli ;-) ... Jsem ráda, že nakonec bylo Óčko nalezeno, ale do dalšího dílu už se nejspíš nepustím.

Ztracená nadějeZtracená nadějeC. Hoover

Možná se mi příběh z pohledu Deana líbil ještě o trochu víc.. Vyrovnat se se vším kolem Les, pochopit jak to všechno bylo s Hope. Jsem ráda, že jsem si to přečetla, ale přiznávám, že jsem dočítala spíš ze setrvačnosti, protože jsem hlavní dějovou linku znala. A proto jsem ráda za dopis od Les na samém konci, byl to ten poslední kousek skládačky..

Sexy farmářSexy farmářA. Clayton

Odmyslete si ten podivný přebal knihy a pro mě nepochopitelný překlad názvu (v originále Nuts.. a že ořechy se v knize nejednou objeví..). Vtipně napsáno, možná pomalejší rozjezd, ale pak jsem se začetla a už se jen bavila. Navíc mi několikrát napadlo přemýšlet o tom "poctivém zemědělství", které už se kamsi vytratilo. Komu chutnají okurky dovezené odněkud z druhého konce Evropy? Třeba je opravdu lepší zajít na farmářský trh pro tu největší nejchutnější okurku ;-) Přečtěte si a bavte se.. Mmch. v knize se hodně vaří a peče a je škoda, že autorka nepřihodila i pár receptů :-(

NávrhNávrhE. Kennedy

Jo, bavila jsem se! A hodně! ;-) Pravda, možná že tahle knížka až tak nevybočuje z řady, ale byla vtipná, byla milá, měla i momentíky překvapení.. Četla se výborně a já se těším na další várku.

Zimní mořeZimní mořeS. Kearsley

Tak nevím, váhala jsem a nakonec jsem přidala jednu hvězdičku navíc.. Sice jsem se nemohla pořád začíst, četla jsem "na etapy" a odbíhala k jiné knize.. Ale když už jsem se začetla, musím uznat, že je to hezký příběh a stojí za přečtení. Ta hvězda navíc je za mé oblíbené Skotsko, jakobity a ten závěr ;-)

Amy a Roger: Na cestěAmy a Roger: Na cestěM. Matson

Možná přehnaný, ale za mě tentokrát plný počet hvězdiček.. Toulavý boty mám už od malička a přesně takhle bych si taky přála procestovat Ameriku.. Někdo psal, že mu v knížce chybělo víc romantiky, mně tentokrát ne. Prostě ten příběh utíkal tak nějak jak měl a za mě také plus za přiložené fotky, účtenky.. Obzvlášť ta úplně poslední účtenka, za tu asi u mě autorka získala tu pátou *.. Miluju, když nám na konci někdo ukáže, že konec není ještě konec a jak to všechno bylo dál ;-)

Jestli zůstanuJestli zůstanuG. Forman

Já se ke knize dostala až poté, co jsem viděla film.. Takže jsem vlastně věděla o co půjde, nic nového ani přijít nemohlo, ale knížka mi bavila i tak. V knize vždycky najdete ještě něco navíc ;-) Četlo se mi to dobře a lehce a teď už pokračuji dalším dílem.. Jsem moc ráda, že jsem našla i pokračování, tihle dva mi prostě baví..

Dopisy z ostrova SkyeDopisy z ostrova SkyeJ. Brockmole

Nádherné čtení, chvílemi se až tajil dech.. ale ten závěr pro mě byl tak trochu zklamáním.. Neumím říct proč, možná až moc překombinované.. ? Nicméně dávám skoro plný počet bodů a rozhodně doporučuji!

ŠéfŠéfV. Keeland

Nevím jak, ale tahle knížka přišla přesně v tu správnou dobu. Moc dobře se mi to četlo, bavila jsem o trochu víc než jindy, romantika se vším všudy, milostné scény tak akorát, trochu tajemství.. Za mě ještě o kousek lepší než Alfa samec, takže dávám tentokrát plný počet. A těším se na další knížky od autorky, baví mě ;-)

P.S. Líbíš se miP.S. Líbíš se miK. West

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že má úžasný styl vyprávění a já, i když dávno nepatřím k vrstevníkům Lily, jsem si čtení opravdu užívala. Těším se na další knížky!

KultiKultiM. Zapata

Celou knížku jsem váhala mezi hodnocením 3 nebo 4 *, záleželo na části, kterou jsem zrovna četla. Třeba kapitola 28 mě hodně pobavila ;-), ale k ostatním vysokým hodnocením se nepřidám, můj závěr je pořád 3,5 - alespoň slovně. Knížka je nakonec jiná, než by se na první pohled (i díky obálce) zdálo, příběh sám o sobě je úžasný, moc se mi líbilo to postupné poznávání hlavních postav.. Co mi ale vadilo, byly stále se opakující komentáře typu "ponožky velké holky" a to neustálé "kadí, kadí.." Nevím, na to jsem asi už opravdu stará.. jestli to poprvé bylo vtipné, popadesáté už mi to opravdu štvalo. Ráda jsem si příběh přečetla, už jen proto, že já fotbal mám ráda ;-), ale mezi nadšené recenzenty této knihy se nepřidám.

TurbulenceTurbulenceW. G. (pseudonym)

Páni!!!...(a ta výpustka sem rozhodně patří ;-) ) Tak tohle byla jízda...Budu se opakovat, vše už tu bylo napsáno ;-) Ano, Jake měl dost "osobitý" způsob vyjadřování, leckde bylo možné "ubrat", ne každý zrovna tenhle styl ocení, ale jako celek?! Inteligentní erotický román? Jde to? V rámci žánru už lze jen těžko přijít s něčím novým, něčím originálním, ale tady se to autorce povedlo na 100%! Bylo to celkovým pojetím "knihy v knize", množstvím zvratů, skvělých vtipných, až ironických, situací.. Už jen když mi došlo, kam směřuje scéna s jejich seznámením, už tehdy mě poprvé napadlo Páni! a musela jsem se fakt smát :-) Takže já přidávám tuto knihu mezi svoje TOP, rozhodně DOPORUČUJI k přečtení a budu doufat, že se na trhu objeví od Whitney G. něco dalšího!!

30.12.2018

Nepřítel mého nepříteleNepřítel mého nepříteleK. Petrusová

Chtěla bych dát 4,5* což ale nejde, tak abych byla spravedlivá, jednu hvězdičku jsem musela ubrat. Nic to ale nemění na tom, že Kateřina Petrusová se pro mě stává nejoblíbenější českou autorkou a její knížky považuji za skvělé. Jen mi tentokrát chybělo.. já nevím? Víc emocí nebo co? Ještě pořád si pamatuji, jak se mi v minulé díle chtělo brečet kvůli Paige, to se mi tentokrát nestalo.. Každopádně jsem se ale hoodně bavila, nejvíc jsem si užila slovní přestřelky mezi Robertem a Johnnym :-) párkrát jsem se dokonce přistihla, že se směju nahlas ;-) Takže mohu jen doporučit, možná nenajdete to co čekáte, ale třeba v knížce najdete něco co jste vůbec nečekali ;-) a protože nechci prozrazovat děj, nic moc víc už nenapíšu. Snad jen, že mi potěšila provázanost s prvním dílem a těším se na ten poslední!

Rockový riskRockový riskK. Scott

První díl a příběh Davida a Ev zůstane nejspíš top. Ale musím přiznat, že i tentokrát jsem se hodně bavila. Jejich slovní přestřelky byly super a Lena byla fakt "něco".. I když ji autorka připsala sebepochybování, to co jí o ní řekl její táta sedlo úplně přesně ;-) A ty její myšlenky občas, jak si povídala sama se sebou.. Jo, bavila mě!

Rockový polibekRockový polibekK. Scott

Obsahuje spoiler ;-) Mám trochu dilema.. Celou dobu jsem si říkala, že tohle je prostě nejlepší díl celé série.. Oba byli skvělí ;-) Svým způsobem mi tahle dvojka přišla nejvíc reálná?! Ok, Liz byla někdy až moc dospělá, ale holt studentka psychologie ;-) No, konec to trochu pokazil :-( David musel mnohem víc máknout, než Ev dostal zpět.. I miláček Jimmy musel za Lenou přes kus Ameriky.. Zápletka s Marthou fajn, ale nějak rychle vyřešeno, na můj vkus ;-) Ale i tak, opět vtipné a lehké čtení, přesně to co od tohoto žánru očekáváte.. Za sebe doporučuji celou sérii, i když druhý díl s Malem mě moc nebavil, někomu jinému třeba sedne.

Vášnivý sprosťákVášnivý sprosťákC. Lauren

Nevím, čím to mám, ale vypozorovala jsem, že druhé díly mě baví dost často o moc víc než ty první. A ani tentokrát to není výjimka. Harlow je skvělá, Finn super, mají tu správnou chemii a příběh neuvěřitelně letí. No dobře, žádné velké překvapení, ale moc se mi líbilo, co napsala jedna z autorek v poděkování na závěr. „Když jsem s tátou mluvila naposledy, řekl mi, že mě nikdy neviděl tak šťastnou a je na mě moc hrdý, že jsem se vydala za svým snem psát. Moc to pro mě znamenalo. Mého tátu – profesora, psychologa, epidemiologa – nezajímalo, že naše knížky nejsou vysokou literaturou a nejsou vnímány jako kulturní zjevení. Prostě ho bavilo dívat se, jak si je užívám, a já jsem byla na oplátku vděčná, že mě mohl vidět šťastnou při psaní příběhů, které mají našim čtenářům vykouzlit úsměv na rtech a pomoci jim alespoň na zlomek času uniknout každodennímu stresu.“ A to je přesně to, co od knížky dostanete, takže já doporučuji!!

Kaleidoskop srdcíKaleidoskop srdcíC. Contreras

Dlouho jsem měla tuhle knížku na seznamu, že si ji chci přečíst (už jen pro ten krásný obal) a když se mi dostala konečně do ruky, byla jsem mile, opravdu mile překvapena. Styl autorky mi naprosto sedl! Chvílemi jsem si říkala, že na tak krásně napsanou knížku už jsem dlouho nenarazila. Líbily se mi poměrně krátké kapitoly a pak skok v ději dál, líbily se mi vzpomínky z pohledu Olivera, které lecos vysvětlily.. Tolik emocí.. Ale nevím, ke konci už autorce docházel dech? Vůbec mi nevadilo to romantické klišé, proto tyhle knížky čtu, ale.. celou dobu děj utíkal a někam směřoval, ale ke konci jakoby ti dva vůbec nevěděli co se sebou? Vždyť se pak už jen "plácali" v tom samém.. Takže budu kritická, nedám plný počet, ale i tak považuji autorku za jednu z těch nej v tomhle žánru a těším se na další její knihy..

1 2 3 4 5