Lofda Lofda komentáře u knih

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Moc pěkný příběh, zase trochu něco jiného, i když vlastně ne tak docela. Arya mě hodně bavila, nejednala zrovna tak, jak by se čekalo, ALE NECHÁPU, jak mohla tak dlouho nevidět?! Tím myslím povahu otce i vše, co se týkalo Nickyho??.. To mi prostě přišlo nereálné!! A Christian? Ten mě od začátku bavil možná ještě víc ;-) Doufám, že se dočkáme i dalších dílů série, ujít si je nenechám.

19.06.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

V rámci žánru musím hodnotit plným počtem, protože tady najdete všechno. Vtip, romantiku, trochu té sousedské soudržnosti (občas na hranici vlezlosti ;-)..), trochu té sportovní terminologie, trochu toho dramatu.. Prostě všeho trochu a všeho tak akorát. Bonusem je krásná obálka, rozhodně zaujme.

15.06.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Mám ráda historii, Švédsko patří k zemím, jejichž návštěvu bych si ráda zopakovala, mám totiž na návštěvu ve Stockholmu jen samé hezké vzpomínky, no a když se příběhem vine romantická linka? Co víc si přát! Archeologie byla velkým bonusem a trochu těch "záhad mezi nebem a zemí" se mi také líbilo - já tomu vlastně věřím, že s našimi předky nás pojí to Něco.. Trochu zklamáním byl konec, tak nějak celou dobu pomalu graduje děj a pak všechno šmahem vyřízeno? Třeba zápletka s Ivarovým otcem?! Škoda. Každopádně pokud v sérii vyjde další příběh, ráda si ho přečtu, už jen proto, že jsem se o období Vikingů dozvěděla zase spoustu zajímavostí.

11.06.2023 4 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

První díl jsem četla už dávno a přiznávám, že jsem si při čtení tohoto dílu musela několikrát přiznat, že už si nic nepamatuji.. No nic.. A hodnocení?? Kdybych hodnotila jen první část knihy, dám nejspíš plný počet. Ale pak mi došlo, že to je vlastně ta část, jejíž děj mi už předem prozradila anotace, což je vlastně škoda.. Červenou knihovnu mám ráda, ale tady byl závěr tak přeslazený, až trnuly zuby. Škoda veliká, první část bylo super čtení.. Za malou Gracie přihodím ještě aspoň půl *, ta mě bavila celou dobu ;-) Takže všeho všudy 3,5*..

04.06.2023 3 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

(SPOILER) Nevím, jak to teď hned po dočtení všechno shrnout..?? Asi se hodně rozepíšu ;-)

Na knížku jsem narazila náhodou, díky oblíbené uživatelce Wabinka, tímto děkuji!! Když jsem zjistila, že se odehrává ve Vietnamu, bylo hned rozhodnuto a navíc jsem si ji mohla okamžitě online půjčit v knihovně, paráda!!

Ve Vietnamu jsme strávili letos v březnu tři týdny a já jsem se domů vrátila s tím, že jsem toho stihla poznat (a ochutnat ;-)..) hrozně málo a že se ještě někdy musíme vrátit a já do té doby musím o této úžasné zemi nasát co nejvíc informací jen půjde!!
Takže - najdou se pasáže (viz citáty co uvádím na závěr), kdy jsem si řekla, že takhle přesně jsem se tam cítila já, ale celkový dojem? Kdybych tuto knížku četla před tím, než jsme koupili letenky, asi by mě od návštěvy odradila. A to by byla hrozná škoda! Protože Vietnam je nádherný, plný neuvěřitelně milých lidí, výborného jídla a s neskutečně krásnou přírodou!!! A i když jsem si to dopředu vážně nemyslela, zamilovala jsem si i ten blázinec, který nabízí Hanoi, má to prostě svoje kouzlo. Takže, nás se nikdo nepokusil okrást, podvést, max. zjistíte, že jako turista máte "příplatek", což se vám stane i jinde a každopádně pořád jsou to směšné ceny.. Neviděla jsem jedinou krysu ani švába, nepotkala nás žádná "Faraonova pomsta".. Je to prostě Asie, s tím jsme odjeli a to jsme dostali. Vedro a dusno taky pár dní bylo, bohužel za nás i docela děsivý smog, což bylo snad ale jediné negativum (jo a komáři). Takže je mi líto, to co jsem od knížky čekala nejvíc - Vietnam a nový/ještě lepší pohled na něj, to jsem nedostala. Možná jsem jen naivní turistka, ale s dovolením si svou naivní iluzi ponechám, pro další návštěvu bude možná potřeba ;-)

Ale teď vezmu knížku z té druhé strany, a to jsou postavy - Aneta, Petr, Marta.. Musím říct, že tady mě autorka víc než mile překvapila, ten příběh mě opravdu moc bavil, líbilo se mi, že ani jeden nejednal podle "šablony".. Několikrát mě svým chováním dokázali překvapit, všechny ty leckdy vypjaté emoce jsem jim věřila. V tomto případě není co vytknout, snad jen ten kraťoučký epilog, já bych totiž moc chtěla vědět, jak to s nimi bylo dál??!!
Ta pointa související s názvem knihy, ta je vlastně geniální. Doufám, že se s autorčinými knihami ještě v budoucnu setkám, budu se těšit!!

"Marta říkala, že v ní vidí jen chodící bílou peněženku, ale Aneta získala i opačnou zkušenost. Možná chtěla mít nasazené ty růžové cestovatelské brýle, avšak začínala se tu cítit prostě dobře. A to jídlo!"
"I ona byla okouzlená. Zamilovala se. Tentokrát ne do muže. Zamilovala se do země. Do města. A tušila, že nejvíc se zamilovala do iluze." ;-)

29.05.2023 4 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Moc pěkný příběh, zajímavé prostředí rehabilitační kliniky, hezký poklidný vývoj vztahu. A samozřejmě tajemství, jehož podstatu znáte téměř od začátku a pak už jen čekáte, kdy to bouchne.. Dávám plus za krásnou obálku, origami se prolíná celým příběhem, vlastně celá ta "papírová" myšlenka se mi líbila, nevědomky další věc, co ty dva spojovalo..

20.05.2023 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Ještě o kousek lepší než první díl. Opravdu povedené čtení, vymyká se většině klasických romancí, ta detektivní zápletka celý příběh posouvá ještě o trochu výš. A do toho dva lidé, jejichž vztah se rozvíjí pomalu, opatrně, krásně.. Líbí se mi i propojení příběhů postav z ostatních autorčiných knih (Nick i Kaine.. ), moc bych si přála, aby jich u nás vyšlo co nejvíc. Našla jsem novou oblíbenou autorku ;-)

14.05.2023 5 z 5

Král Král Devney Perry

Tohle vyprávění mi sedlo.. Není to žádná temná romance, jak by obálka asi napovídala, ale bavilo mě to. Přidrzlá novinářka a motorkář s ne úplně bezchybnou čistou minulostí. Pár zajímavých vedlejších postav a detektivní linka, která zůstává nedořešená, takže jdu rovnou na další díl ;-)

10.05.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

"Překvapeně na mě zíral. Nebyla v tom žádná něha ani láska. Jen překvapení a naprostý údiv někoho, kdo sleduje masakr při vlakovém neštěstí jako ve zpomaleném filmu."

Zvláštní knížka, hraje si na vtipnou, ale občas je vám při čtení vážně smutno. Hlavní hrdinka Tennessee (co to mají Američané za zvláštní zvyky při výběru jmen?) si užila svoje, jednou to "tak trochu" zvorala a teď už není cesty ven..?!? Někdy (a to celkem často) mi jí bylo líto, i když to bylo až neuvěřitelné, jak po sobě nechala "šlapat", když to byla vlastně taková holka od rány?? A pak tu máme pana doktora, hrdinu se vším všudy, až na ten knír (cožeee? to si ani představit nechci..) a příběh je tu. Pár kotrmelců, pár nedorozumění, trochu vysvětlování a zazvonil zvonec, pohádky konec.. Podle názvu a obálky jsem čekala víc děje na lodi, ale vlastně mě ten návrat do města pak bavil ještě víc. Není to top literatura, ale příjemná oddychovka, kdy máte občas chuť někoho profackovat, ale nakonec (překvapenííí) se všichni usmíří, všechno dobře dopadne a proto tyhle příběhy čteme, ne??

30.04.2023 4 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Povedená, tak trochu jiná, romantika. Celkově bylo uvažování Clementine zvláštní, ale zajímavé, celý ten přístup ke ztrátě paměti. Ale těžko říct, jak takový člověk přemýšlí, když se o svém "minulém" já dozvídá jen z vyprávění. Clem byla někdy docela drsně upřímná, vtipně sarkastická a za to díky, jsem ráda, že se příběh obešel bez přeslazené omáčky. Další díly si ujít nenechám.. Plný počet nedám, ale kdyby šlo hodnotit na 4,5*, tak je to tam ;-)

24.04.2023 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Taky bych asi chtěla patřit do rodiny, která vlastní síť klenotnictví.. no nic ;-)
Hodnotím vysoko, v rámci žánru. Není to úplná bomba, ale na druhou stranu mi tu vlastně nic nechybělo. Milé, vtipné, odpočinkové a přesně proto jsem po knížce sáhla. Určitě si časem přečtu i další díly. Harper a Nick, sestra a nejlepší kamarád, to zní slibně.

19.04.2023 4 z 5

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

Přiznávám, že jsem zklamaná. Na tuhle knížku jsem se těšila, protože.. mám ráda romantické příběhy, trocha té erotiky nikdy není na škodu, v poslední době jsem přišla na chuť polským autorkám, opravdu hodně se mi líbila obálka, navíc u nás doma jsem odmala byla obklopena knížkami z hor, protože můj taťka tyhle příběhy a hory miluje, v Himálaji byl několikrát a absolvoval mj. i trek do základního tábora pod Everest, ale.. Sorry, tahle knížka měla všechny předpoklady, ale nesedlo mi to. Já mám ráda příběhy, které hezky plynou, tady byl samý skok, všechno páté přes deváté, některé situace byly popsány až nekonečně detailně a za chvíli hop a řešíme už uspěchaně něco jiného. Trochu jsem se ztrácela. Samotný výstup na horu jak z rychlíku a už seděli v letadle domů. Livii jsem nechápala celou dobu a ani to vysvětlení na závěr jí extra plusové body nepřineslo, škoda..

"Nejtěžší je popadnout dech. Musíte se zastavit a hodně se soustředit. A když se to podaří, všechno pak už bude jen lepší."

16.04.2023 2 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Nesuď knihu podle obalu.. Protože tenhle obal skrývá úplně jiný příběh, než byste čekali. A já teď jen doufám, že vyjdou i další díly této série, protože tohle je přesně ten typ vyprávění, který mám ráda. Tohle vyprávění mělo hlavu a patu, skrývá mnohem víc než jen klasickou romantiku. Vtip, sarkasmus, bolestné vzpomínky, panické stavy, postupné uzdravování, přátelství.. Vlastně nic není podle běžné šablony a i když téma prostupující celou knihou rozhodně není lehké čtení, přesto se to čte samo. A já potřebuji vědět, jak se s tím vším vyrovnají i ostatní! Určitě knížka, kterou můžu doporučit..

14.04.2023 5 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

První díl jsem četla už před nějakou dobou. Tušila jsem, co mě opět čeká, stačí se podívat na obálku, že? Každopádně mě tyhle pohádky baví, dokonce bych řekla, že tento díl byl oproti prvnímu i uvěřitelnější. A upřímně? Už se těším na další, vždyť autorka si na konci tak pěkně našlápla s Kieranem a Hazel, takže..

09.04.2023 4 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

Dokonalost! Přesně ten typ příběhů co mám ráda. Oba dva si prožili ztrátu, museli změnit svoje plány a v tuhle chvíli možná přesně neví jak dál. Prostě se objevila cesta a oni se po ní vydali, lépe řečeno jejich cesty se sejdou a oni vyplují společně.. Autorka vůbec netlačí na pilu, prostě nechává příběh plynout. A ono to funguje. Žádné velké zvraty, i když párkrát nastala chvíle, že jsem zadržela dech.. Celé to vyprávění, všechny ty popisy míst (děkuji opět Google mapám, že jsem mohla být o kousek blíž), všechny ty pocity.. Za mě to krásně šlapalo a já už se těším na další díly, ráda si přečtu i příběhy dalších postav z knížky..

07.04.2023 5 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Když si odmyslím to v podstatě sexuální obtěžování na začátku (sorry jako, ale tohle by přece nemohlo projít..), tak se z toho vyklubala celkem příjemná romantika (a vkusně napsaná erotika). Kdyby šlo o zahraničního autora, byla bych nejspíš přísnější, ale mám pocit, že naše autorky jsou mi něčím bližší, ráda je podpořím a občas si od nich něco přečtu. Padesát odstínů jsem nečetla (ani se nechystám), tu škrabošku na obalu bych si odpustila, ale já už jsem se naučila nesoudit knihu podle obalu, takže.. Přečteno za dva dny, bavilo mě to, knížka se mi trefila do nálady.

04.04.2023 4 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Je to klasický ženský román. Ale velmi pěkně je zde popsaný život v Austrálii před více než 150lety, moc dobře se mi to četlo a zase jsem se dozvěděla něco nového a zajímavého. Jak doufá můj muž, třeba se tam taky někdy podíváme, ta krajina musí být úchvatná.

01.04.2023 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Já jsem se na tuhle knížku těšila už dlouho, všechny ty nadšené komentáře.. Mám ráda romantické příběhy, pohádky pro velký holky. Tady byla krásná myšlenka ohledně ztráty v první části, příběh o vážkách, ale dál?? Reálného za mě nebylo nic, nemůžu si pomoct, pardon.. Už jsem pochopila rčení o jednorožcích zvracejících duhu, je mi líto, tohle nezachránila ani malá Lorelai.

28.03.2023 2 z 5

Záležitost lásky Záležitost lásky Julie James

Postupně jsem přečetla už asi celou sérii. Pohodové oddychové čtení, jedna z těch knih co zabaví, ale za chvíli už ani nevíte o čem byla. Autorku mám ráda, ale tentokrát hodnotím jen půl na půl, četla jsem od ní již lepší příběhy.

26.03.2023 3 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Páni, tleskám!! Tolik zvratů.. Upřímně, chvíli jsem si říkala "Riley, to jako fakt?" Úplně mi vyrazila dech a vlastně až do konce jsem si říkala, že si stejně takového chlapa asi nezaslouží, těžko jsem hledala pochopení.. Protože Jack? Jack byl prostě nejvíc. Autorce tleskám, tolik emocí, to jsem nečekala. Skvěle popsán vztah co byl jak na houpačce, skvěle popsáno, co dokáže bulvár.. A ten závěr?? Nechtěla jsem, aby to skončilo, četla bych dál a dál. Bude ještě další díl, prosím?

11.03.2023 5 z 5