lla.veronica lla.veronica komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Knihy Jodi Picoult mají všechny jedno společné, a to že nutí čtenáře k zamyšlení nad životem, jeho hodnotami, či vlastním svědomím jako v případě tohoto příběhu.
Rasová diskriminace, občas i nevědomá nadřazenost bílé rasy, tragický konec života už na jeho počátku, lidské předsudky a morální dilemata..to vše příběh nabízí a stejně jako další knihy této autorky stojí určitě za přečtení.

06.03.2018 4 z 5

Černý hřebec Černý hřebec Walter Farley

Srdcový příběh pro všechny milovníky koní a ty, co se stávají dobrodruhy alespoň v myšlenkách. Moc pěkně napsaná kniha a vtáhnout čtenáře do děje pro Waltera Farleyho opravdu není problém.
Možná to není kniha pro dospělé, ale s věkem ještě někde na prahu dospělosti si knihu oblíbí asi většina čtenářů.

05.02.2018 5 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Od téhle knihy jsem mnoho nečekala a mile mě překvapila. Ano, možná že příběh sám byl trochu moc romantické klišé, možná že mnozí čtenáři už v polovině knihy věděli jak to skončí..ale kniha je moc pěkně napsaná a po přečtení mě naplnila krásným pocitem a vírou v lásku. Někdy je potřeba přečíst si takovou knihu, zvlášť když máte svatbu na spadnutí a říkáte si jaké to asi mezi námi bude za třicet let :)

05.02.2018 3 z 5

Dítě zvané „To" Dítě zvané „To" Dave Pelzer

Při čtení této knihy jsem měla v očích slzy, v srdci bolest a hlavu plnou myšlenek o vzteku a zlosti na domnělé rodiče. Domnělé proto, že stále nedokážu vstřebat jak se matka může tak strašně chovat ke svému dítěti a jak by otec mohl přehlížet zavážnost situace až do takové míry..
Otřesný příběh napsaný velmi živým a poutavým stylem, příběh po jehož přečtení poděkujete vlastním rodičům za lásku a péči a budete obdivovat autora za to, že o tak krutých vzpomínkách dokázal tak bravurně psát.

30.01.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Upřímně nevím, co si o knize myslet.. z obrovského množství pozitivních komentářů a celkové popularity jak díla, tak autorky, jsem se pustila do čtení s příjemným očekáváním. Nicméně, ačkoli bych ráda doporučila českou autorku s hrdostí, celkově pro mě byl příběh spíše zklamáním. Každá z postav v knize mi přišla něčím až tragicky nereálná, vadilo mi velké množství použitých vulgarismů a označení detektivka mě nutilo očekávat něco víc. Věřím, že jde i o načasování..vzít do ruky tento příběh po přečtení brilantních děl severských autorů krimi se prostě nedá.

30.01.2018 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásné, dojemné, srdcervoucí...příběh, který se dotkne duše čtenáře a zanechá tam stopy.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kniha, která mě přivedla k tomuto žánru. Kniha, která mě přesvědčila o tom, že přečíst všechny autorovy knihy je nezbytností a začíst se do tohoto žánru téměř nutností. Skvěle napsaný příběh, který strhne čtenáře už o prvních řádků...mě osobně stačil úryvek z obalu knihy (Soon the first snow will come and then he will kill again).

29.01.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nejlepší a zároveň nejstrašnější příběh o moci drog, který jsem četla. Kniha je působivě napsaná a zanechá ve čtenáři trvalou stopu..

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Velmi silný a nádherně napsaný příběh o lásce, bolesti, strachu a tíze volby...když není možné rozhodnout se dobře, nebo špatně...když ani jedna z možností není tou naprosto správnou. Paradox kruté volby zasazený do kontextu historických událostí.

29.01.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knihy téhle autorky mám moc ráda. Co nestačilo vyjít u nás, četla jsem v originále...chci tím říct, že autorku vřele doporučuju a při čtení jejich knih cítím velké emoce. Ale musím říct, že tahle kniha pro mě byla zklamáním, hodnocení je spíš z nostalgie. Je to pochopitelné, že tak úžasný příběh jako Než jsem tě poznala prostě nelze předčít či se mu vyrovnat pokračováním. Nicméně si myslím, že kniha je spíš výsledkem autorčina podlehnutí tlaku čtenářů, za mě její nejmíň povedený příběh.

29.01.2018 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knihu jsem četla před pár lety a naprosto mě strhla, líbil se mi styl i příběh sám. Až po přečtení jsem vzala navědomí jméno autorky a jsem tomu ráda, že jsem se nenechala odradit předsudky. Vážně moc pěkný příběh.

29.01.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Za mě jedna z nejlepších knih tohoto žánru. Jo Nesbo dokáže příběhem čtenáře strhnout a vyvolat touhu po dalším knize. Od jeho Sněhuláka je příběh stále lepší a děj skvěle promyšlený, zvlášť propojenost mezi určitými díly je bravurní. Určitě stojí zato přečíst, a to nejen tato kniha, nejlépe celou sérii..