Livia Online Livia komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Výborný triller so vzráteným vrahom a sympatickým policajným duom. Jediné čo mi vadilo, že od začiatku presne vieme kto je vrah. Mám rada keď bývajú kapitoly aj pohľadu záporákov,ale tu neostával žiadny prirestor pre nejaké tajomstvá alebo prekvapenie.

Na druhú stranu oceňujem sympatického hlavného hrdinu. Konečne policajt, bez problémov s alkoholom, drogami, traumami s detstva a podobne s akými sa stretávame pomaly v každnej druhej kriminálke. Príjemná zmena. Určite sa časom pustím aj do pokračovania

17.10.2019 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

celkom príjemná kriminálka, ale nedokázala som sa do nej poriadne začítať. Vadilo mi, že sa neustále preskakovalo medzi postavami. Najväčší problém vidím v tom, že sa riešili dva prípady ten hlavný - obeť skočného prílivu a vedľajší - útoky na bezdomovcov a paradoxne ten vedľajší ma bavil niekoľkonásobne viac, takže som stále len čakala keby sa k nemu v knihe vrátia. Vyobrazenie života bezdomovcov bolo veľmi silné a zaujímavé.

Každá kriminálna séria potrebuje poriadne hlavné postavy na ktorých celá séria stojí, a v tomto prípade ma hlavná hrdinka neskutočne štvala. Ale na druhú stranu sa tu objavili skvelé postavy Toma Stiltona, Mette a Abbas, kvoli ktorým dám šancu aj pokračovaniu.

02.02.2016 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Veľmi uspokojivé zakončenie série (koniec možno až príliš slniečkový, ale chápem, že niekto z neho bude nadšenejší viac ako ja). Všetky dejové a vzťahové linky dostatočne uzavreté. Aj keď sa mi veľmi páči svet, ktorý Cassandra Clare vytvorila, musím priznať, že by mi nevadilo, keby kniha mám o nejakých 100 strán menej. Ale inak nemám celej sérii čo vytknúť a autorke ďakujem za príjemné chvíle strávené v spoločnosti úžasných knižných postáv, prechádzok po Alicante a stránok plných napätia, hnevu, smútku ale aj smiechu

31.01.2016 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Chcem okamžite pokračovanie, teda skôr prequel o dobrodružstvách babičky, pretože to je neskutočne úžasná, vtipná postava, a kedykoľvek sa tam objavila, skvele som sa bavila. Okrem babičky musím vyzdvihnúť aj ostatných obyvateľov domu. Okrem vtipných príhod babičky, ma najviac bavilo práve odhahovanie príbehov a vzťahov jednotlivých susedov

31.01.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

skôr 3,5*. Po všetkých tých 5* hodnoteniach a nadšených recenziách som asi mala príliš vysoké očakávania. Mám rada príbehy z tohoto prostredia, o vojne a holokauste by sa malo písať čo najviac aby ľudia nikdy nezabudli čo sa dialo, a viac si vážili toho čo majú teraz. Najväčší problém som mala so štýlom rozprávania, ktorý ma stále vytrhával z deja. Smrť ako rozprávač je určite zaujímavý nápad, ale v tomto prípade, nešťastne realizovaný. Tiež mám rada príbehy písané z pohľadu detí, ktoré vojnu a dianie okolo seba vnímajú inak ako dospelí. Z príbehov písané takýmto spôsobom ma oveľa viac zaujala Osvětimská knihovnice a v Šedých tónoch.

31.01.2016 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Prvé veľké sklamanie od Jussiho. Príliš veľa Marca a príliš málo tímu oddelenia Q. Mala som veľký problém knihu dočítať, čo sa mi pri tejto sérii stalo prvýkrát. Dúfam, že ďalšie pokračovanie bude lepšie

25.09.2015 2 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

3,5* veľmi príjemná dystopia. Mám rada príbehy tohoto typu. Jediná vec, ktorá by už trochu vadí je, že hrdinovia majú len 15 rokov, asi sa už začínam cítiť trochu stará. Keby mali o 2 alebo 3 roky viac, bolo pri to pre mňa aj na tie 4 hviezdičky, ale aj tak sa teším na ďalšie pokračovanie a chcem sa dozvedieť viac ako Republike a Koloniách.

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Veľmi príjemné nemecké prekvapenie. Skvele vykreslený vzťah takmer celej dediny k Tobiasovi. O tom aké následky si nesie nie len odsúdený ale aj celá rodina. Ku koncu možno príliš prekombinované, ale posledných 100 strán som sa nemohla od toho odtrhnúť.

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

pre mňa zatial najslabšia kniha od Gillian Flynn. Hlavná postava ma vyložene štvala. Celú knihu zachraňovali kapitoly z minulosti, ktoré ma bavili oveľa viac ako súčasnosť.

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Aj keď som predtým videla film, kniha ma dokázala neustále prekvapovať, čo sa nestáva v podobných situáciách často. 300 strán plných napätia, bezmoci a zmätku, ktorý čitateľ prežíva spoločne s hlavnou hrdinkou.

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

Po všetkých tých pozitívnym hodnoteniach u mňa prišlo sklamanie. Možno je to danou témou. Kto je vrahom ma vôbec nezaujímalo, pretože obeť mi bola krajne nesympatická a hlavné zvraty mi neprišli nijak prekvapujúce. Ale ako veľké plus považujem psychologický vývoj Harryho Holea, pretože tento hrdina bol hlavný dôvod prečo som tuto knihu dočítala.

25.09.2015

Hodvábnik Hodvábnik Robert Galbraith (p)

Páčilo sa mi to oveľa viac ako Volanie Kukačky, možno to bude aj tým, že téma z prostredia spisovateľov je pre mňa oveľa aktraktívnejšia, ako prípad nejakej modelky. Síce veľmi pozitívny posun v pred, ale že by som netrpezlivo očakávala ďalšie pokračovania a povedať nedá. Ale Cormoran a Robin sú úžasní, tak raz sa k tým budúcim pokračovaniam aj tak dostanem

25.09.2015

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

25.09.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Moja vnútorná bohyňa zrejme nie je dostatočne nadržaná aby ocenila túto "knihu". Christian je egoistický kretén, ktorý psychicky asi nebude úplne v poriadku a Anastazii som mala chuť každých 5 stránok dať pár faciek aby sa prebrala. Myslí si (a spolu s ňou všetky naivné čitateľky ktorých sa táto kniha páči), že Christian je je princ na bielom koni a absolútne jej nevadí že už mal tých princezien na hranie asi 13. Moja feministická vnútorná bohyňa chce spáchať harakiri a hambí sa za tú časť ženského pokolenia, ktorá z tejto knihy urobila taký fenomén

25.09.2015 1 z 5

Cary Grant Cary Grant Marc Eliot

Zbožňujem filmy z doby tzv. zlatého Hollywoodu. Cary Granty vždy patril k mojim naj mužským favoritom. Táto kniha mi dosť zničila ilúzie o síce talentovanom ale arogantnom a značne psychicky nevyrovnanom chlapovi. Je mi jedno, že bol zrejme gay (v tej dobe to určite nebolo jednoduché), ale ani to mu nedávalo právo chovať sa ku svojim manželkám ako hovädo.

Ale životopisy týchto hercov väčšinou nečítam kvôli informáciám z ich osobných životov. Vždy ma viac zaujímajú informácie o tom, ako sa v danej dobe točili filmy, čo je v porovnaní so súčasnosťou fascinujúce. A práve k tejto téme som sa z knihy dozvedela strašne veľa. Hlavne ma potešili množstvo zmienok aj o iných osobnostiach najmä Katherine Hepburn, Ingrid Bergman, Howard Hughs a sám majster napätia Hitchcock.

Mám strašnú chuť pustiť si pár starých filmov. A začnem Príbehom s Philadelphie - Grant, Hepburn a Stewart - dokonalá kombinácia

Ty Ty Caroline Kepnes

Ten zvláštny pocit, keď najsympatickejšou postavou knihy je vyšinutý stalker. Mám rada kriminálky a bolo príjemných osviežením prečítať si príbeh tentokrát z pohľadu zápornej postavy. Joe je veľmi zvláštna a super napísaná postava. Striedali sa chvíle keď som ho naprosto nenávidela a o pár stránok som u opäť fandila. A naopak všetky ostatné postavy ma v podstate len štvali, takže sympatizovať s Joeom nebolo ťažké. Som zásadne proti násiliu na ženách, ale Beck bola často na facku.

Na 5* niečo tomu pre mňa chýbalo, ale aj tak sa strašne teším pokračovanie