LittleMonste LittleMonste komentáře u knih

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Autoři se snažili být tak originální, že se nakonec zamotali do kolotoče kýčů ze kterého se už nevyhrabali. Je to škoda, čekal jsem od knížky víc zvlášť poté, co mi ji vychvalovala kamarádka, která už má něco načteno. Všechny hlavní postavy se chovaly přihlouple a do závěru knížky se nikam pořádně neposunuly. Čekal jsem na nějaký pořádný zvrat, který pak dějové linky nasměruje jinam, ale nic takového se nestalo. Tuctová vyvražďovačka.
Hodnocení - 60%

14.01.2017 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dobrá knížka to je, říkali...a málem jsem se ukousal nudou. Obvykle píšu, co se mi na přečtené knížce líbí respektive nelíbí, ale tohle mi za ten čas fakt nestojí...
Hodnocení - 40%

05.10.2015 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Asi se nedá popsat, co po dočtení tohohle válečného románu cítím - nespravedlnost, smutek, utrpení...to všechno se mísí a zaniká. Román velmi výstižně popisuje jak byla celá generace mladých lidí poznamenána válkou, jak byli nalákáni propagandou a následně ztratili veškeré iluze o tom co bude. Viděli smrt svých přátel, byli šikanováni a nakonec sami padli. A teď jdu zapálit svíčku, abych aspoň takhle mohl uctít jejich památku.
Hodnocení - 100%

10.05.2015 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Názory těch, co četli knihu mě nakonec přemluvili k tomu abych si ji koupil a hned přečetl. U mě ale asi bude méně pozitivních superlativ než u ostatních komentátorů. Jednoduše napsaný příběh dětí, které na cestě do školy postihne abnormální bouře. Postavy se mi pod kůži vůbec nedostaly. Malé děti, kterých je většina se chovali vážně příšerně otravně a na to, že jim je, kolik jim je až moc dospěle. Všichni brečeli nebo se smáli ve chvílích, kdy se to nehodí, ale to je spíš můj problém. Ani hlubších psychologických pochodů jsem se nedočkal a proto postavy působí příliš šablonovitě, uměle a nesmyslně. To nemění nic na tom, že je skvělá pro odreagování. Monument 14 má skvělý námět, je to dobrá kniha, ale mně moc nesedla :/

02.04.2015 3 z 5

Uzdrav se sám Uzdrav se sám Markus Rothkranz

Knížka, která mě naučila spoustu věcí, odhalila mi pár šokujících informací o kterých většina lidí ani neslyšela - bohužel působily dost nepravdivě a zkresleně. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že autor nám svůj názor násilně nutí a místy to působilo vyloženě agresivně. Markus vede zvláštní způsob života, který se mi celkem i líbí (jíst jen syrovou stravu, ovocné a zeleninové šťávy), možná někdy i zkusím jaké to je, ale rozhodně bych u toho nezůstal.

25.02.2015 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Sestupná kvalita téhle série se ani se závěrečným dílem nezastavila. Zdlouhavý, nezáživný děj až moc politicky zaměřený. Tris jsem, stejně jako v Rezistenci, ani tady úplně nechápal. Z té odvážné holky z prvního dílu se změnila k nepoznání. Můj negativní vztah k hlavní hrdince vyústil v to, že konec ve mě vůbec nic nevyvolal. Naopak Tobiase jsem měl rád, líbil se mi jeho způsob uvažování, ale místy bylo dost náročné odhadnout, jaká kapitola jez kterého pohledu.
Divergence jako série se mi celkově líbila, hlavně tedy první díl, který mě ohromil a měl jsem ho přečtený během pár dnů. S ostatními díly to tak kladné není, ale i tak na ně budu vzpomínat v dobrém a možná časem se k nim někdy vrátím.

21.02.2015 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ani po dočtení tak úplně nechápu v čem spočívá to nezaměnitelné kouzlo, které v sobě kniha má - tolik krásných myšlenek na pár stránkách papíru. Možná to další přečtení nebo dvě napraví a budu si to moc vychutnat plnými doušky :)
Hodnocení (prozatím) - 80%

09.12.2014 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Knížku jsem měl v knihovně dobré dva roky a tak jsem to s ní zkusil...bohužel se ukázalo přesně to, co jsem si myslel a to, že detektivky nejsou nic pro mě. Trvalo mi příšerně dlouho než jsem knížku přečetl a to už o mém názoru něco vypovídá - nedokázal jsem se začíst, přečetl jsem kapitolu a neměl ani tucha o čem vlastně byla. Kathryn Danceová celý příběh drží nad vodou, ale i tak je to zoufale málo.
Hodnocení - 20%

22.11.2014 1 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Řekl jsem si, že zkusím celou sérii (znovu) a opět se nad tím nedokážu povznést, stejně jak před lety, kdy jsem četl Narnii poprvé. Musel jsem strávit dost věcí, ale rozhodl jsem se to přehlédnout, protože tohle už opravdu není knížka pro mě... a po dlouhém zvažování můžu říct, že film je lepší
Hodnocení - 50%
Přečteno - 2x

05.10.2014 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Další ze zajímavých námětů od Kinga (sakra, kde ten chlap bere tak skvělý nápady?) Naprosté vcítění do postav, probudí ve vás soucit a porozumění...účastnil jsem se pochodu a došel až do konce s mrazivým pocitem, který jen tak nepřejde.
Hodnocení - 85%

14.09.2014 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Ke konci opravdu vyčerpávající :D (v dobrém slova smyslu). Knížka je skvěle napsaná se sympatickým hl. hrdinou a velmi originálním příběhem. Strašně se mi líbily posunky, které dělali upíři místo projevování emocí (místo smíchu se drbali za zápěstím :D)
Hodnocení - 83%

19.08.2014 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Asi jeden z nejslabších dílů. Žádná velká zápletka... bez napětí. Díkybohu, že je kniha tak krátká :/
Hodnocení - 40%

06.08.2014 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

O poznání horší než první díl, ale stále dobré. Děj byl na můj kus moc zmatený a přeplácaný, zkrátka moc všeho... a mně osobně trvalo strašně dlouho než jsem se dostal zpátky do děje a připomněl si všechny postavy. Hlavní hrdinové - Tris a Tobias - se chovali úplně jinak než v Divergenci. Musím ale pochválit Veronicu za styl psaní, protože to je opravdu neuvěřitelné...smekám. Skončilo to skvěle...a snad Aliance obhájí kvalitu série.
Hodnocení - 78 %

19.07.2014 4 z 5

Je to skvěle propracovaná série o dystopickém světě. Nechybí nic - akce, láska, nenávist, napětí...každý si najde něco, čeho se bude držet od první do poslední stránky. Co se týče postav oblíbil jsem si hlavně "ty v ústraní" jako je např. Finnick, Johanna, Cetkie. Není co dodat, možná jen to, že kdybych byl v kůži Katniss, tak se nikdy nevydám za zdi léčebny a nechám se ovládat vlnami morfionu a sladkého zapomnění.
Hodnocení - 80%

02.07.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Tolik rozporuplných emocí...nemůžu se zbavit dojmu, že to mělo dopadnout jinak. *SPOILER* Mé oblíbené postavy buď zemřely nebo nedostali prostor, aby se víc projevily. Byl jsem zvědavý na to jak na mě kniha zapůsobí, protože je to jediný díl, který jsem dřív četl a opravdu lituji toho, že Arénu smrti a Vražednou pomstu jsem viděl prvně na pláně.
Hodnocení - 79%

02.07.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Abych řekl pravdu.....čekal jsem víc. Pral jsem se se stylem psaní, který mi sice přijde logický, ale v mých očích to jen sráží pátou hvězdičku. Dále mi chybělo podrobnější seznámení s dalšími postavami, protože např. o ostatních splátcích se toho moc nedozvíme. Katniss se mi zdá až moc přemýšlí o věcech, což se ale v její situaci dá pochopit a odpustit...(Člověk by nevěřil, co dokáže hrst bobulí v nesprávných rukou :D)
Hodnocení - 74%

30.06.2014

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Díky seriálu jsem se strašně těšil na knihu, ale porovnávat tyhle dvě formy opravdu nejde... seriál je akční, plný zvratů a v knize šlo o tu romantickou stránku....dal bych přednost dobrodružství před romantikou, zvlášť v těchhle post-apokalyptických příbězích. Styl psaní byl velmi příjemný, jediné co mi vadilo je opakování některých stejných slov, frází a slovních spojení. Těším se na pokračování
Hodnocení - 76%

30.06.2014 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Strašně lituji toho, že jsem prvně viděl filmy, protože knihu jsem si pak nemohl plně užít. Obdivuji Collinsovou za to jaký vymyslela příběh, různé zápletky a vše do sebe zapadá. Oblíbil jsem si Johannu a Finnicka a tak mě trochu iritovaly myšlenkové pochody Katniss...každopádně mě to bavilo víc než první díl.
Hodnocení 84%

25.06.2014 5 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Jeden z nekrásnějších příběhů o obětování se pro cizí lásku, který se mi vryl tučným písmem do paměti...

21.06.2014 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Procítěný příběh plný nejrůznějších emocí. Já se při čtení smál, když Charlie byl šťastný... já měl špatnou náladu, když Charlie brečel.... jedno mu závidím a to TO, že se v jistých chvílích "cítil nekonečně..."
Hodnocení - 93%
Přečteno - 3x (1x v angličtině)

11.06.2014 5 z 5