Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Temná pláň Temná pláň Andy Maslen

Třetí díl série s detektivem Henrym Fordem nás zavede do vojenského prostoru, kde je nalezeno tělo mrtvé vojačky. Na první pohled jde o jasnou sebevraždu, Ford ale cití pochybnosti. Rozhodne se celý případ pořádně vyšetřit a jeho instinkt mu napovídá, že dobře dělá. Problém ale je, že všichni podezřelí mu brzy odletí speciálem na vojenskou misi. Detektiv tedy nemá moc času.

Kromě případu je v tomto díle zajímavá dějová linka s Henryho synem Samem, který absolvoval lezecký tábor a začíná se víc vyptávat na smrt své matky, která zemřela při lezení na skále právě s Henrym.

Nemůžu zapomenout na velký důvod, proč mám tuto sérii ráda - Hannah. Taková moje oblíbená ženská verze Sheldona Coopera. Je milá, geniální a životem potřebuje trochu provádět, ale miluju jí. Ona má spadeno na Forda a mě baví sledovat a očekávat, jestli a jak se bude jejich mimopracovní vztah vyvíjet.

Jako celek však vnímám tento díl jako nejslabší, chyběla mi akce, místy jsem se až nudila a ani zvraty mi nepřišly nějak světoborné. Být tohle první díl, asi by si mě série nezískala. Doufám, že nám nenastává klesavá tendence.

19.04.2024 3 z 5

(Ne)skrývaná pravda (Ne)skrývaná pravda Lindsay Cameron

Úspěšná advokátka Cassie se spoustou přátel, rodinou a úsměvem na tváři? To je bohužel minulost a my v knize poznáváme Cassie, která je nezaměstnaná, smutná, bez kontaktu s lidmi a zhroucená. Finanční situace ji donutila najít si brigádu, kontroluje e-maily v právnické firmě k velkému případu.

Tam se dostane k jednomu osobnímu e-mailu Foresta Wattse, který je adresován jeho ženě Annabelle. Je tak krásný a plný citu. Takových e-mailů se jí k revizi objevuje víc a ona se zamiluje do jejich krásného života a chce o něm vědět víc, být součástí. Trochu psycho, že?

Možná ale Annabelle není úplně dobrá žena pro Foresta, Cassie by to zvládla lépe. Rozhodne se tedy s Forestem potkat osobně. Jak to dopadne? Ucítí Forest to pouto?

Musím říct, že jsem si tento thriller moc užila. Stalkovací psychouši jsou vždycky úplně mraziví, ale v této knize je příběh velmi originální a dějová linka není předvídatelná, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Častokrát jsem si říkala, že na Cassie nenajdu absolutně nic dobrého, že je prostě jen čirý blázen. A přesto mě autorka donutila jí alespoň v něčem chápat. Rozhodně doporučuji!

18.04.2024 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Zajimavy namet, originalni uhel pohledu - vypravi petilety Jack. Co mi vadilo byla silena neempatie postav, nebudu spoilovat, ale par lidi bych propleskla. Kazdopadne to musi byt sileny, byt s ditetem zavrena v jedne cimre.

30.03.2024 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Hunter a García se i ve čtvrtém díle série od Chrise Cartera potýkají se zvráceným sériovým vrahem.

Tento psychopat jim na místě činu nechává zvláštní umělecká díla. Vzkazuje jim něco? Nebo se je naopak snaží zmást? Na to musí detektivové přijít co nejdříve.

Tentokrát policii pomůže asistentka státního návladního Alice, která to umí velmi dobře s počítači. Hunter z toho není příliš nadšený, ale tuto pomoc musí díky rozkazu kapitánky přijmout.

Kniha se na začátku opět rozjede jako nezastavitelný vlak, četla jsem s otevřenou pusou a hltala každou kapitolu. Bohužel pak přišel jakýsi útlum a já měla pocit, že sice je to skvělá Carterovina, ale úplně mě nedostala. Neumím vysvětlit, co knize chybělo, možná jsem si u této série zvykla na více překvapení a zvratů, každopádně něco bylo jinak. Malinko se bojím, aby pokračování neměla klesavou tendenci, snad nebudu zklamaná dalšími díly.

Konec opět akční, Robert si dá dvě a dvě dohromady, detektivové se (jak je už zvykem) rozdělí, každý jede do konce svých sil a jen na vlas stihnou co mají. To už je ale takový Carterův folklór, v Kobře 11 taky musí kluci zničit alespoň pět aut na díl, ne?

27.03.2024 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí díl série s detektivem Robertem Huntrem přečten. A?

Hunter a García přichází k novému případu - žena se zašitými ranami ukrývajícími děsivé překvapení. Opět je jen s podivem, kam až sahá Carterova představivost a fantazie.

Při řešení případu se Hunter setká se soukromou vyšetřovatelkou a zjistí, že si možná mají o zmizelých ženách co říct.

Příběh se stupňuje, ubíhá opět v krátkých a přehledných kapitolách, které končí přesně tak, aby vás to donutilo knihu neodložit.

Co musím na tomto díle naprosto vyzdvihnout je Carterovo umění vyděsit čtenáře. Několik pasáží jsem četla se zatajeným dechem, běhal mi mráz po zádech a vážně jsem měla stejné pocity jako při koukání na horor. Sama. V noci.

Na konci do sebe vše krásně zapadlo a nemůžu jinak než hodnotit jako další skvělou knihu!

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat ma IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

27.03.2024 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Totálně pohodová romantická jednohubka? Jste tu správně!

Charlotte prožije ošklivý rozchod se svým klukem, rozhodne se letět z NY domů za rodinou, aby s nimi strávila Vánoce a trochu vyléčila zlomené srdce. Její let však kvůli počasí zruší a ona je díky tomu svědkem rozchodu ve velkém stylu.

Anthony čekal na letišti na přítelkyni, aby zjistil, že nečeká sám, ale s novým partnerem své holky. Na přivítanou tedy dostane kopačky a je zhroucený.

Odrazový můstek mají tedy oba hrdinové stejný a rozhodnou se strávit spolu den a zlepšit si náladu. Vždyť je vánoční čas, čas zázraků, ne?

Klišoidní románek překvapil vtipnými situacemi, do kterých se ti dva dostávají, opravdu je to krátká knížka a krásně u toho vypnete hlavu.

27.03.2024 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Za mě takový průměrný příběh lásky za války. Na válku nezapomenout samozřejmě, ale v románech těžko hledat něco nového a neohraného.

03.03.2024 3 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Recenze:

Druhý díl série Osobní strážce představuje bodyguardku Silver, které se přiliš nedaří a potřebuje si dát pauzu od všedních starostí. Jede tak do Kanady za svým kamarádem Ryanem, kterého známe z prvního dílu. Místo dovolené se jí však do cesty připlete princ Prescot a vše se mění. Rozhodne se ho chránit a zjistí, že to nechce dělat jen kvůli penězům.
Intriky v královské rodině jsou čím dál víc znepokojující, probíhá boj o trůn a mezi členy rodiny se hraje pěkně špinavá hra.

Ze začátku jsem se trochu bála, že se ve jménech a postavách ztratím, ale vše postupně začalo dávat smysl, o každém jsem se dozvěděla, co jsem potřebovala. Moc se mi líbilo, že se okrajově objevily i postavy z prvního dílu.

Kniha je rozdělena do kapitol z pohledu obou hlavních hrdinů, což bylo vyhovující a příjemné. Silver se mi moc líbila, má super smysl pro humor, je to tvrďačka, ale v situacích, kdy je potřeba, se dokáže ovládat a umí se i otevřít. Prescot byl občas naivní až hloupý, u spousty věcí jsem si říkala, že to přece musí vidět a musí mu být jasné, o co jde.

Každopádně i přestože se jedná o román, u kterého od dvacáté strany víte, jak to dopadne, tak mě mile překvapilo pár zvratů, nějaké to podezřívání a odkrývání tajemství rodiny.

Malinko mě mrzí, že vedlejší postava prince Williama na konci vyšuměla, čekala jsem jiný konec, co se jeho týká.

Každopádně super oddechovka, užila jsem si ji.

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ❤️❤️❤️

01.03.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Detektivní příběh, který nám servíruje Lars Kepler pod novým pseudonymem, začíná v kanceláři soukromé vyšetřovatelky Julie Starkové. S prosbou o pomoc přichází Per Günter Mott, bohatý spolumajitel rodinné firmy, který má zvláštní požadavek. Když pije, má výpadky paměti a tentokrát by si večer pamatoval rád, v telefonu totiž našel fotku mrtvého muže a neví ani kdo to je nebo jak fotku pořídil. Julie se tedy vydá do rodinného sídla a při pátrání přijde na to, že neobjasněná mrtvola není jediné tajemství.

Musím říct, že kdo chce napětí cítit až v malíčku u nohy, prožívat šokující odhalení a zažít něco opravdu wow, tentokrát to neprožije u této knihy.

Ovšem já si jí užila moc. Z příběhu jsem cítila Agathu Christie, děj nebyl nijak extra komplikovaný, podezřele se chovali vlastně všichni a já spokojeně relaxovala u oddychové detektivky.

Knížka je krátká, má necelých 300 stran, takže jsem se nenudila u zbytečné omáčky. Na druhou stranu se díky tomu už nevešlo tolik z Juliina života, kolik bych chtěla, a to mě mrzelo. Zároveň nebyly nijak popisovány její myšlenkové pochody, takže její jednání často působilo zbrkle a zkratkovitě.

Pořád ale dominuje fakt, že jsem se při čtení cítila skvěle, kniha mi sedla a rozhodně hodnotím jako lepší průměr. K proložení mezi nějakou složitější četbou ideální!

21.02.2024 3 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Kniha o spoustě bolesti, která zbyla po smrti dvou úžasných lidí. O smutku, smiřování a o uvědomění, že stačí vteřina a všechno může být úplně jinak.

Hlavní hrdince Leah zemřou rodiče při autonehodě. Její psychický stav je velmi špatný, proto se její bratr, který musí vydělat peníze, aby mohla na univerzitu, uchýlí k žádosti o pomoc směřované svému nejlepšímu příteli Axelovi.
Tomu se za dlouhou dobu, kterou u něj Leah tráví podaří dostat ji z jejího mlčení a uzavíraní se do sebe. Vyjde ovšem najevo, že mladá sestra jeho nejlepšího kamaráda v sobě už léta dusí emoci, která dokáže přebít i smutek po ztrátě rodičů.

Neuvěřitelně romantický příběh, který mě dostal! Zápletka se mě velmi dotýkala a já hltala stránku za stránkou, pobrečela si a dokázala jsem se do děje vžít tak moc, jak už dlouho ne.

Kniha je dělená na kapitoly z pohledu obou hlavních hrdinů, což mi naprosto vyhovovalo. Je psaná opravdu poutavě, budete nuceni číst dál a dál.

Existuje pokračování a bohužel nebo bohudík ho opravdu budete potřebovat, o to se autorka postarala větou “Pokračování v příštím díle. Malinko k naštvání, ale není třeba na nic čekat, už vyšel. A já se na něj moc těším.

16.02.2024 5 z 5

Dáma a tučňáci Dáma a tučňáci Hazel Prior

Příběh chladné Veronicy nám ukazuje mrzutou seniorku, která chce mít vše podle svého, je necitelná a za své peníze si koupí co potřebuje, především dobrý čaj a sušenky.
Jediný člověk, kterého má, je její služebná Eileen, nemá ani rodinu ani přátele. Jelikož je velmi bohatá, rozhoduje se, co s penězi po její smrti.
Zjistí, že má vnuka, ale po nešťastném seznámení by raději ani neměla, takže považuje za velmi dobré znamení, když jí v televizi učaruje pořad o tučňácích na Antarktidě.

Musím říct, že jsem se malinko bála, aby pro mě kniha nebyla nezajímavá, ale opak byl pravdou! Veryin chlad a odstup mě často velmi bavil, seniorka to byla rozhodně rázná.

Zároveň jsem se pročetla k minulosti, pravdě a jen jsem zírala, co všechno Veronica musela zvládnout. Zatlačila jsem dokonce pár slz.

Vnuk Patrick je tak trošku týpek, hůř už v očích své babičky vypadat nemohl, každopádně to rozhodně není zlý člověk.

Pokud si chcete přečíst odpočinkový román, při kterém se budete usmívat, dojímat a dozvíte se něco málo o tučňácích, hurá do toho! Neuvěřitelně jsem u knihy vypnula a relaxovala, žádné extra náročné čtení.

15.02.2024 4 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

120 dnů Sodomy - Markýz de Sade

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě.

Recenze:

Kniha, která je považována za první pokus o sepsání lidských sexuálních úchylek. Nejsem žádná puritánka, ale rozhodně jsem knihu brala do ruky s tím, že se asi občas začervenám, budu překvapená, šokovaná, protože všichni víme, že člověk je tvor velmi vynalézavý.

Nečekala jsem však, že mě čeká téměř 400 stran hnusu, humusu a násilí páchaného na lidech, dětech, zvířatech

Příběh čtyř pánů, kteří se rozhodnou udělat si na zámku orgie a vyprávění bordelmamá o všemožných úchylkách, které se pak nebáli vyzkoušet. Nevěřím, že to píšu, ale fekálie nebyly nejhorším, o čem jsem četla. Naivně doufám, že většina děje nebyla pro nikoho vzrušující a už vůbec ne inspirací.

Především vidím problém v nedobrovolnosti “souložníků, jak byly nazývány sexuální oběti na zámku. Nechutnosti, ke kterým byli chlapci i dívky nuceni, byly každou stránkou stupňovány a vedly až k opravdu brutálnímu mučení končícímu smrtí.

Když se budeme bavit o nějaké jazykové stránce knihy, tak tu nemluvíme o žádném šlágru, celkem jednoduchý jazyk, často se opakující slovní zásoba, protahovaný a opakující se děj a velmi uspěchaný, jen v bodech sepsaný konec.

Čekala jsem a doufala, že spravedlivě budou páni nakonec nějak potrestáni, z jejich konání mohla vzejít aspoň infekce nebo pohlavní nemoc, ale tihle čtyři gentlemani si prostě jen užili postupné umučení desítek lidí a navzájem se za to poplácali po zádech. Poučení nulové, žaludek se vám při čtení zvedne asi stokrát, popisy některých “scének mě až fyzicky bolely, když jsem si je představila.

Humus, odpad, příšernost. Moc nevím, co by to čtenáři mělo dát kromě šoku. A knihu opravdu nedoporučuji lidem se slabším žaludkem nebo narušenou psychickou rovnováhou.

Dávám jednu hvězdu za sloh, přečíst se to zjevně dalo.

1/5

11.02.2024 1 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Docela slušná oddechovka, za mě možná příliš zdlouhavá v některých místech, ale oceňuju zvraty a nečekané reakce některých postav.

11.02.2024 3 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Druhý díl série Temné vábení je pokračováním stejnojmenného thrilleru. Netušila jsem, jestli bude přímo navazovat, každopádně některé z postav se znovu objeví.

Temnému vábení jsem dala pět hvězd s takovou trochu nejistotou, ale tady už takhle na začátku můžu propálit, že jsem si plným počtem naprosto jistá.

Pokud znáte krimi seriál Odložené případy a při čtení si v hlavě z knihy vytváříte film, tak se vám odeharje jeden z dílů. Střídaní minulosti a přítomnosti, rozplétání dvacet let starého případu a odkrývání tajemství obyvatel malého města mě naprosto uchvátilo.

Byla jsem několikrát velmi překvapená, wow momenty přicházely v pravý čas a všechny otázky byly nakonec zodpovězeny. Hrdiny příběhu jsem si rychle oblíbila a všechno bylo krásně propletené a zahalené tajemnem.

Malinko mě zklamala Olívie z prvního dílu. Tentokrát nebyla ústřední postavou, takže se objevila jen okrajově, ale chovala se vlastně na můj vkus dost hloupě a hlavně úplně jinak než bych čekala.

Nechyběly ani dojemné momenty a romantické zápletky, bez toho by to nebylo ono. Hltala jsem jedním dechem, tuhle knihu jsem si vážně užila.

04.02.2024 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Thriller, který představil hlavní hrdinku Olívii, dříve Sarah, mě pohltil od prvních stránek. Zvěrstvo, které musela přečkat a které kniha postupně odkrývá, je naprosto zničující a nepředstavitelné.

Moc se mi líbilo, že byly perfektně popsány postavy, takže jsem je “znala a mohla tak odhadovat (i když mylně), co se děje a co na nás autorka přichystala.

Příběh je to velmi zapletený a aby nebyl tak negativní, některé dějové linky se ukáží být i velmi dojemné a krásné.

Oceňuji střídání minulosti a přítomnosti, přehledné dělení kapitol, vždycky jsem věděla o kom a o čem čtu. Rozhodně doporučuji!

04.02.2024 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Tak tato historická detektivka mi příliš nesedla. Bohužel byla zdlouhavá, strašně pomalu se děj sunul k nějakému zvratu, spoustu stran jsem četla úplně o ničem.

Co ale naopak můžu vychválit jsou postavy. Jsou dobře popsané, takže každá má nějaký charakter, který velmi brzy vyplyne na povrch. Černý humor hrobníka a sarkasmus inspektora Herzfeldta byly světlými chvilkami při čtení.

Zapletení tématu upíři nebudu ani komentovat.

Samotný případ mě nějak extra nenadchnul, asi bych se měla na historickou krimi vykašlat a vrátit se k té moderní verzi.

Rozhodně bych hodnotila pod průměr, ale vzhledem k žánru věřím, že může být mnohem hůř, takže tam ten průměr nechám.

24.01.2024 3 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Super kniha plna zvratu a prekvapeni! Libi se mi prostredi zaoceanske lodi. Jen bych ji trochu zkratila, prostredek se misty nudne tahnul, ale jinak moc fajn cteni :)

17.01.2024 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

K tomuto románu jsem se dostala díky knižní štafetě s tím, že jde o erotiku.

Jak moc jsem byla překvapená z rychlosti, jakou plynul děj. Už někde na straně 60 byla dějová linka v bodě, kde u jiných autorů vstupujeme do druhého dílu čtyřdílné série.

Hlavní postavy Míša a Adam si střídali kapitoly, což bylo fajn, díky oběma pohledům bylo objasněno spoustu věcí. Míša za mě byla občas příliš hysterická a vlastně tak jako víc na záhlavek než vzteklý lev Adam (kterého jsem si oblíbila jakože moc ), některé její reakce byly nesmyslné a zbytečné.

Zhruba v polovině knihy se k erotice přidávají prvky psycha, thrilleru a detektivky, ovšem se stejným stylem psaní a jednáním románových postav, takže na mě bohužel pár věcí zapůsobilo jako neskutečná fraška a vyumělkované drama.

Každopádně hlavní linka je jasná, sledujeme cestu bílé a černé, dobra a zla, chudinky a boháče, neviňátka a prznitele a ani si netroufáme tipovat, zda na konci budou tvořit pár nebo se jejich cesty navždy rozdělí.
Podobnost s jinými podobnými romány jako je 50 odstínů apod. je samozřejmě náhodná.

Za mě průměrná oddechovka, nad kterou není třeba příliš přemýšlet, ale líbila by se mi mnohem víc, kdyby některé věci nebyly tolik lámané přes koleno. Někdy je méně více.

13.01.2024 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Okej. Přiznávám. Do kolonky “Nejoblíbenější spisovatelé se vedle Jefferyho Deavera definitivně posadil do křesílka Chris Carter.

Druhý díl řady mě totálně odpálil. To, jak jsou úžasní detektivové a jak moc jsem spokojená s popisy postav, míst a vůbec všeho, jsem psala u prvního dílu. Dělení na ultrakrátké napínavé kapitoly - stále skvělé, téměř dechberoucí.

Takže co na druhém díle pro mě bylo tak uchvacující? Byly to vraždy. Sériový vrah, který ví, čeho se bojíte a nebojí se to použít. V jednom případě jsem se našla a při čtení jsem cítila opravdu fyzické napětí a děs. To jen tak nějaká kniha nevyvolá. V podstatě budete u některých pasáží jen zděšeně koukat s otevřenou pusou.

Opět do posledního detailu promyšlené a propracované, do posledních stránek napínavé.

Tohle čtení je vážně jízda a nemůžu se dočkat dalších dílů!

05.01.2024 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Wow, wow, wow!

Detektivní thriller, který si mě k sobě přivázal od začátku až do konce.

Naprosto miluju autorovy popisy - všechny postavy jsou vykresleny tak, že je úplně vidíte a máte pocit, že je znáte. Dokázal do knihy propašovat i jejich výšku, a to na prosto nenásilně!

Kniha je dělena na kratičké kapitoly a ty jsou ukončovány přesně tak, abyste prostě MUSELI číst dál. Celou dobu jsem dostávala drobečky řešení případu a na konci přišlo wow odhalení, děj krásně gradoval.

Chvílemi jsem si knihu v hlavě srovnávala s Jeffery Deaverem a sérií s Lincolnem Rhymem. Konečně jsem našla něco podobně napínavého a čtivého, s nápadem.

Vraždy byly promyšlené, neokoukané. A o hlavních detektivech ani nemluvím - oba jsou skvělý a miluju je!

Modlím se ke spisovatelskému Bohu, ať jsou ostatní díly stejně skvělé, prosím, prosím.

Znáte Cartera? Máte sérii rádi?

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday

05.01.2024 5 z 5