LittleBubble LittleBubble komentáře u knih

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Krásná knížka, ve které se rád člověk schová před realitou. Moc se mi líbily příběhy o tom, odkud přišli Bozi. Člověk má pak chuť věřit :)

23.08.2017 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Myslela jsem si, že dílo mě ničím nezaujme, že příběh už všichni známe a nic nového se nedočtu. Jak jsem se spletla! Velice zdařilé!

27.01.2017 5 z 5

Dracula: podle příběhu Brama Stokera (převyprávění) Dracula: podle příběhu Brama Stokera (převyprávění) Mike Stocks

Dracula je prostě klasika. Oceňuji dvojjazyčné zpracování.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Po prvních stránkách jsem byla odhodlaná knížku vyhodit a už se k ní nikdy nevrátit- tak depresivní byla. Ale nakonec to byla nejhezčí kniha, kterou jsem kdy četla. Ta rodičovská láska mezi synem a otcem a okamžiky prchavého štěstí mi vzaly dech. Na konci jsem brečela jako želva. Ráda se k ní zase vrátím.

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Podle mě je Klub rváčů nejlepší knížka od Palahniuka. Ta surovost, beznaděj, absurdita...Mělo to něco do sebe.

26.01.2017 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Absurdní myšlenka vypracovaná do dokonalosti, skvělý černý humor, zajímavé řešení textu. Za mě kniha číslo 1!

21.01.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Miloučká knížka, bohužel ztrácí na svém kouzlu- Co druhý člověk má vytetovanou lišku, nebo prince. Citáty, které kdysi měly hloubku, známe nazpaměť, protože jsou skoro pod každou fotkou náctiletých slečen. Zajímá mě, co by na to řekl sám Exupéry.

21.01.2017 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Vynikající kniha, silný čtenářský zážitek, bourá předsudky

21.01.2017