little.chemik

Příspěvky

Naprosto pozoruhodná věcNaprosto pozoruhodná věcHank Green

Příběh mladičké April mě naprosto uchvátil. Nějaká nadpozemská síla (že by Carl?) mě neustále nutila hltat každé slovo. Při čtení se ve mně střídaly vlny emocí, od strachu, znepokojení, hřejivého tepla až po zvědavost. Všemu korunovala myšlenka, že spojení lidstva a lidstvo jako celek dokáže zázraky a vlastně vytváří celý náš svět. Jestli bude pokračování, rozhodně po něm sáhnu, protože by mě vážně zajímalo. Trošku mě mrzí, že už mám dotčeno....
.... tak ráda, bych byla součástí Snu, tak ráda bych se dotkla Carla, tak ráda bych se ocitla ve společnosti April a Andyho...

14.04.2020


Zelená jako smaragdZelená jako smaragdKerstin Gier

Trilogii Drahokamů měl jeden z uživatelů zařazenou na prvním místě v TOP 10, tak si říkám: proč to nezkusit? Ohlasy jsou slušné... Po přečtení prvního dílu jsem čekala mnohem mnohem, opravdu mnohem víc, přesto je kniha psaná tak, že prostě musíte sáhnout po další. V druhém pokračování se objevil Xemerius a celé to tak nějak korunoval, oživil, stal se příjemnou součástí toho všeho. Takže třetí díl byl jakousi samozřejmostí, navíc mě celá záležitost s cestováním chytla docela dost za srdce a proto se ptám: CO JE TO SAKRA ZA KONEC? To má být vše? Prostě mi tam něco chybí, zajímalo by mě jak to je dál, jak naloží s nesmrtelností Gwenny a Gideon? A opravdu jsem postrádala více rozvedený rozhovor mezi Gwen a Lucy s Paulem. Celkově je děj čtivý, příběh se mi moc líbil, ale ten závěr mě zklamal.

11.10.2016


Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJennifer Niven

Proč?! Proč se musí dít takové věci? To vůbec není fér. Život někdy není fér. Hořkosladký příběh, který mě vzal za srdce, zrychlil můj tep a vehnal slzy do očí. Láska je prý jako slza - rodí se v oku a padá k srdci. A to se mnou udělal Theodor Finch - spadl do mého srdce. On i Violet jsou výjimeční a přála bych jim mnohem lepší osud, než který je potkal, ale zřejmě to z nich udělalo takové osobnosti jaké jsou a jsem velmi ráda, že alespoň na určitý čas se jejich cesty zkřížily a vydali se na neuvěřitelné, neobyčejně obyčejné putování... Děkuji, že jste mi umožnili nahlédnout na svět Vašima očima.

17.09.2016


Eleanor & ParkEleanor & ParkRainbow Rowell

Melancholický příběh dvou odlišných lidí, kteří k sobě našli cestu v autobuse u komiksů. Vytvořili mezi sebou tak silné pouto, že se mi nechtělo věřit, že jej něco dokáže přetrhnout, vytvořili mezi sebou tak silné pouto, že jim pomohlo překonat veškeré zlo, ať už v podobě chudoby, domácího násilí, šikany nebo předsudků okolního světa, vytvořili mezi sebou tak silné pouto, že jim všichni můžeme závidět . Mají komiksy, hudbu, ale hlavně sami sebe. Působivá knížka, u které nevíte jestli zadržovat slzy smutkem či dojetím.

13.09.2016


Dopisy na konec světaDopisy na konec světaAva Dellaira

Nádhera. Shrnuto jedním slovem. Je pravda, že zlomení srdce se u mě až tak úplně nekonalo, přesto se jedná o úžasnou knížku. Je psána formou dopisů, které občas působí deníkovou formou. Líbil se mi výběr osob, kterým byly dopisy adresovány i nepatrné odkrytí jejich minulosti. Jedná se o působivý příběh, v němž jsem našla moudra i pravdy života a spousty nezapomenutelné hudby. Nádhera.

06.09.2016


NávratNávratSophie Jordan

Ach jo. Tolik rozporuplných pocitů! Na jedné straně se knížka četla velmi dobře, člověka to táhlo dál a dál aby věděl, jak to konečně dopadne.. Na druhé straně byl děj přeplněný vyhrocenými situacemi, zkrátka až neuvěřitelně moc náhod, moc akce. Na jedné straně jsem se těšila na konec a na druhé straně když jsem k němu dospěla, tak mi bylo líto, že už nastal. Můj názor zřejmě ovlivňuje to, že jsem hlavní aktérce nepřišla na chuť, něčím mi vadila. A v žádném případě nepřekousnu její volbu a rozhodnutí...

30.08.2016


DrakieDrakieSophie Jordan

Drakie. Co na to říct? Mám ráda fantasy, doposud jsem se setkala s upíry, vlkodlaky a dokonce i s anděly, takže draci... páni, to byla výzva :-) Stránky knížky se otáčely rychle, nicméně mi tomu opravdu něco chybělo. Dost mi vadila sebelítost hlavní hrdinky, byla pořád smutná, pesimistická, neustále kvůli něčemu nebo někomu trpěla...To mi ovšem nezabrání, abych sáhla po druhém díle, protože konec je hodně otevřený a vy prostě chcete vědět jak to bude dál, vlastně závěr je asi nejakčnější a nejzajímavější z celé knihy, takže s chutí do dalšího čtení :-)

23.08.2016


DceraDceraKiera Cass

Troufám si říct, že se jedná o nejlepší díl. Je velmi zajímavé nahlížet na selekci z opačného pohledu, kdy jsou kandidáty pánové. Najdete zde plno zvratů, akce a z hlavní hrdinky budete mít rozporuplné pocity. Místy jsem ji nerozuměla, místy jsem ji obdivovala a místy mě pěkně štvala :-) Prostě pohodové počteníčko na relax.

16.08.2016


Čtyři vteřiny rozhodnouČtyři vteřiny rozhodnouK. A. Tucker

Velice kvalitní počteníčko, je opravdu vidět, že ze všech tří knížek je tato nejpropracovanější. Není tak úsměvná jako Livie a její Jedna malá lež, označila bych ji jako "seriózní a přesto uvolněná" :-) Zaznamenáte spletený děj, který postupně odhaluje minulost dvou hlavních postav. Každý má co skrývat, ale najdou v sobě navzájem důvěru aby se svěřili, aby se vyrovnali s tím co bylo? Myslím, že to zvládnou na jedničku a ještě nám naservírují kvalitní duševní stravu v podobě nevšedního zážitku. Tato série mě taky opravdu baví.

25.08.2015


Všichni jsme z toho úplně na větviVšichni jsme z toho úplně na větviKaren Joy Fowler

Co říct.. ze svých pocitů jsem úplně na větvi:) Je to hodně rozporuplná knížka plná emocí. Mám z ní v hlavě guláš, který chutná krásně, úsměvně, dojemně, ale obsahuje i krutost a smutek se špetkou ironie. Ať už je tato knížka jakákoli, zanechá ve Vás spoustu námětů k přemýšlení a spoustu dojmů. Nechci prozrazovat podrobnosti, ale ve zkratce jde o příběh rodiny, která se díky otce - vědátora, zapojí do zvláštního experimentu. Jediné, co mi moc nesedlo, je občasné používání odborných termínů a některé výklady ohledně psychologie, ale v konečné fázi vřele doporučuji. Je to úplně něco jiného, než co jsem doposud četla a v hodně směrech mě knížka obohatila.

29.07.2015


NevítaníNevítaníSophie Jordan

Moc dobrá knížka. Žánrově mi vyloženě sedla. Příběh s hlavní hrdinkou jsem prožívala od začátku do konce. Při čtení jsem zároveň pocítila vlnu nesouhlasu a nespravedlnosti ohledně společnosti, která vás dokáže během vteřiny odsoudit. Je škoda, že se lidé dají tak snadno zmanipulovat a nepřemýšlet, prostě jdou ve stádu... Ale to už se zamýšlím až moc :) jde o příběh a ten se mi líbil, hrdinka je velmi sympatická a silná osobnost, která prochází těžkými zkouškami, samozřejmě nechybí láska a napětí.. za mě pět hvězdiček ;-)

22.07.2015


ElitaElitaKiera Cass

Přečteno během jednoho dne. Opravdu velmi poutavě a čtivě napsáno nehledě na zajímavý příběh, samozřejmě je třeba mít trochu trpělivost s Americinou nerozhodností, ale ta se doufám prolomí a bude mít konečně jasno v tom co chce. Pokračování Selekce nezklamalo. Nemůžu se dočkat závěru.

08.07.2015


SelekceSelekceKiera Cass

Původně jsem na tuto knížku nahlížela se značnou skepsí, ale nakonec mě dílo příjemně překvapilo a zanechalo ve mně velmi povznášejícící pocit. Oblíbila jsem si vášnivou povahu hlavní hrdinky, její odhodlání, upřímnost a smysl pro humor. Zároveň mě ničila svou nerozhodností v oblasti lásky. Příběh z prostředí královského paláce mě zaujal a poskytl mi neskutečný relax. Velmi čtivé a plné očekáváni jaký osud prince Maxona a lady Ameriku čeká...

08.07.2015


Moře kliduMoře kliduKatja Millay

Příběh traumatizované dívky a záhadného chlapce, jež jsou poznamenáni temnou minulostí. Vytváří se mezi nimi velmi křehoučké pouto. Mají svou "neviditelnou bublinu", mají garáž, mají dřevo, mají čerstvě upečené sušenky, mají noční běhání, a to nejdůležitější - mají jeden druhého... Líbí se mi jejich snaha bojovat a nepoddat se špatným a smutným myšlenkám, což je v některých situacích obzvláště těžké.
Nutno podotknout, že si paní autorka nebezpečně zahrávala s mou trpělivostí :-) měla jsem hlavu plnou otázek, na které poskytovala odpovědi velmi pozvolna. Celkově na mě knížka působila kladně.

27.05.2015


PoselPoselMarkus Zusak

Wau, to ale byla jízda! Neobyčejný příběh obyčejného mladíka, který Vás nenechá být, dokud jej nedočtete. Ed, hlavní postava, se cítí jako dokonalý budižkničemu, žije si svůj nezajímavý život, hraje karty s přáteli, stará se o svého psího spolubydlícího a jezdí taxíkem. Záhy se však rozjede neuvěřitelný kolotoč událostí, stane se poslem, pozná nové lidi, zachrání nové lidi, vysvobodí nové lidi, pomůže novým lidem, pomůže kamarádům, pomůže sobě a zjistí, že není "mrtvý" muž, který se neumí hnout z místa.
Je to strhující, dojemná i veselá knížka, která Vám nedá spát, dokud ji nedočtete. Na jejím konci Vás čeká úsměv na tváři a takový příjemný pocit, tam někde uvnitř, nejspíš tam, kde by měla být duše ;-)

03.05.2015


Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Skličující a bolestně krásné. Najdete tady velká srdce, hrdiny, lásku i nenávist, přátelství, statečnost a v neposlední řadě knihy. Role vypravěče se zhostila Smrt, provází nás celým příběhem o Liesel a musím říct, že to zvládla bravurně. Přenese Vás do kruté válečné doby, seznámí s hlavními představiteli, které si okamžitě oblíbíte. Budete u zrodu křehkého a později velmi silného pouta vznikajícího mezi Liesel a Maxem, stanete se svědky krádeží, které nepobouří a nakonec část cesty projdete společně se Smrtí, ale pozor - představí Vám všechny, jež při své cestě bere do náručí.
Působivé dílo, po jehož dočtení mi bylo smutno, že už skončilo.

30.04.2015


Bez nadějeBez nadějeColleen Hoover

Spisovatelka mě dokonale omámila a vtáhla do děje tak, že jsem vše prožívala jako bych tam byla. Příběh, láska a to vše okolo bylo moc pěkné, hlavní představitelé sympatičtí (jj důlky ve tváři mě dostaly taky). Co se týče míry sladkosti - mě to tak vyhovuje. Život je takový jaký je a já mám prostě někdy chuť si ho pořádně osladit tak proč ne takovým způsobem... (hořčí je pak návrat do reality).

17.04.2015


Život jedna báseňŽivot jedna báseňColleen Hoover

Ufff, ještě teď se mi klepou ruky. Nevím, jestli jsem jediná, která to tak prožívá, ale knížka mě tak silně vtáhla do děje, že jsem vše prožívala s hlavní hrdinkou Lake. Je pravda, že se jedná o docela jednoduché počteníčko (takový relax, řekla bych. Teda nebýt mých emocí;-), přesto se mi líbilo.

15.04.2015


Příliš mnoho KateřinPříliš mnoho KateřinJohn Green

Pan Green opět nezklamal. Tentokrát naopak mile překvapil, knížka nekončí tragicky ani smutně, naopak je plná naděje na lepší zítřky :-) Byla čtivá, vtipná (na mé výbuchy smíchu při čtení, reagoval partner vyděšeně) a poučná. Je pravda, že matematika není mou silnou stránkou, takže Colinův Teorém byl pro mě jako ozvěna z dálky, kterou nejsem schopna rozluštit, přesto - moc jsem se bavila.

14.04.2015


Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Bolestivě nádherná kniha, těžko vystihnout slovy..... Vždy se k ní budu ráda a s nadšením vracet. Je pravda, že by si toto dílo zasloužilo květnatější a rozvinutější komentář, ale v jednoduchosti je síla.

13.04.2015


AlianceAlianceVeronica Roth

Nooooo... celá tahle série mě chytla od prvního okamžiku, ovšem z toho konce jsem byla špatná celý víkend. Budu se opakovat, ale nečekané, smutné a slzavé....

13.04.2015