Liška Emily Liška Emily komentáře u knih

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Povedený soubor povídek. I když většina jich byla spíše neveselá, dobře dokreslují svět Měsíčních kronik a knížka je tak skvělým rozloučením s celým příběhem. Po dočtení jsem měla dobrý pocit - hlavně díky poslední povídce, na kterou jsem se těšila celou dobu a která je tou skutečnou "happy endovou" tečkou za jednou z mých nejoblíbenějších sérií.

30.03.2017 4 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Nečekala jsem, že mě kniha bude tolik bavit. Čekala jsem jednoduchou vtipnou oddychovku, ale nakonec v tom bylo víc, přestože se všechno semlelo během poslední třetiny. Kniha je psaná čtivě, téměř jsem se nedokázala odtrhnout. Už se těším, až si přečtu další díly. :)

30.12.2014 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Dokonalé! Cinder byla dobrá, Scarlet skvělá a Cress úžasná. S každým dílem je série lepší a lepší. Autorčin způsob vyprávění, postavy, humor i napětí, to všechno je prostě perfektní. Čekání na poslední díl bude nekonečné.

04.06.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Pro mě nejslabší díl z trilogie. Vadilo mi chování Tris, spousta "nakousnutých" věcí, ke kterým se autorka už nevrátila, aby je dovysvětlila, i to, že děj místy moc neplynul. Je to celkem škoda - slibná série s nepříliš povedeným závěrečným dílem.

22.05.2014 3 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

První třetina byla nudná, myslela jsem, že knihu nedočtu, ale jakmile došlo na samotné cestování v čase, příběh to zachránilo. Co se týče charakterů dvou hlavních postav, mohla autorka klidně zvolit er formu, protože chvílemi jsem si musela připomínat, kdo kterou kapitolu vypráví. Na druhou stranu chválím námět a prostředí, vedlejší postavy, které byly možná lepší než ty hlavní, kdyby dostaly více prostoru, a překvapivé zvraty. Poslední kapitoly knihy to nakonec vytáhly, ale víc než tři hvězdičky prostě dát nemůžu. Další díly pravděpodobně číst nebudu.

14.02.2014 3 z 5

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

Pátý a tento díl série už byly opravdu hodně přitažené za vlasy, ale protože jsem přečetla všechny předchozí, chtěla jsem "dotáhnout" celou šestici. Pro mě by bylo v pořádku, kdyby série skončila čtvrtým dílem, Návrat z Podzemí, tuším, ten má také hodně otevřený konec. Ovšem nikdy, opravdu nikdy v životě by mě nenapadlo, že to vyvrcholí takhle.
Jinak se knížka stejně jako ty přechozí četla opravdu skvěle a téměř na každé stránce se odehrálo něco překvapivého (i když mnohdy nepochopitelného). Celkově velmi dobrá knížka, ale - jak už bylo řečeno - oproti prvním dílům hotová fantasmagórie.

18.01.2014 4 z 5

Purpurová stuha Purpurová stuha Kathleen Weise

Dlouho jsem si chtěla Purpurovou stuhu přečíst, vždycky, když jsem kolem téhle knížky procházela v knihkupectví, měla jsem takový pocit, že si ji zkrátka mám koupit. Nakonec je v mojí knihovničce a já toho nelituju. I když obálka působí dětská knížka, jedná se o dost ponurý, ale velmi poutavý příběh, který ve vás zanechá dojem.

12.12.2013 4 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Úchvatná knížka se skvělým dějem, plná originálních nápadů a tajemné atmosféry. Milé bylo taky, že autorka děj zasadila do Prahy, což se u zahraničních autorů nestává. S Karou jsem se tak trochu ztotožnila, zvlášť ze začátku. Vůbec jsem nečekala některé zvraty a konec mě nechal s otevřenou pusou, protože jsem si uvědomila, že na další díl si budu muset pěkně dlouho počkat. Tak jako tak - jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla.

12.12.2013 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Nerada odkládám knížky nedočtené, ale u této jsem váhala. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy celou dobu; nakonec to zachránily dvě věci za dvě hvězdičky - krásné a zajímavé prostředí Indie doplněné o ochutnávku z kultury, a přítomnost Kišana.

12.12.2013 2 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Pěkná knížka s okouzlujícím prostředím, které bylo popsáno tak, že jsem si na chvíli skutečně připadala součástí Lindina světa. Celkově průměr, nic mě vyloženě neuchvátilo, ale ani nevadilo. To, kdo byl Oren doopravdy, jsem vážně nečekala a nejvíce jsem si oblíbila překvapivě Zinku. Bzučilku, která se naučila sarkasmus, prostě nelze nemilovat :D

11.12.2013 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Když jsem si četla anotaci, zaradovala jsem se nad originálním nápadem. Bohužel, už po pár stránkách mi bylo jasné, že tahle knížka moje očekávání nenaplní. Autorka měla v rukách neotřelý nápad - aspoň jsem nic s podobnou tématikou dosud nečetla - ale forma to všechno zabila. Někomu možná tento styl vyhovuje, ale číst něco jako denníkové zápisky z pohledu třetí osoby ještě k tomu v přítomném čase pro mne bylo utrpením. Knihu jsem dočetla spíš jen, abych se dozvěděla, jak příběh dopadne.

11.12.2013 1 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Podle toho, co se všude psalo, jsem od Legendy čekala trochu víc. Možná je to tím, že už jsem přečetla víc dystopií, a tak mi připadalo, že to není nic nového. V podstatě jsem knížku prostě přečetla a když jsem skončila, moje reakce byla asi: "Hm, hezký." Nic víc. Postava June mi nesedla, ani po svém prozření mi nebyla symaptičtější. Jediná postava, kterou jsem měla šanci si oblíbit, byl bohužel brzy zabitý Methias. Kniha měla velký potenciál, ale jedno jediné překvapení za celou dobu a absence něčeho vyjímečného mě odrazuje od čtení dalších dílů. Myslím, že to "něco" budu hledat jinde.

09.12.2013 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Zajímavá a čtivá knížka. Sice kombinuje různé na první pohled neslučitelné prvky, jako vložení motivů klasické pohádky do světa budoucnosti, ale ve výsledku to není přeplácané. Čekala jsem, že to bude úplná hloupost, ale Cinder mě mile překvapila. Knížka je napínavá, místy vtipná i smutná. Příběh se čte jedním dechem, i když děj je celkem předvídatelný. Vzhledem k tomu, že jsem už přečetla i Scarlet, musím podotknout, že druhý díl je ještě lepší :)

09.12.2013 4 z 5