LišákPlyšák

Sto roků samotySto roků samotyGabriel García Márquez

Kniha ve mě zanechala negativní pocit. Je sice čtivě napsaná ,ale na můj vkus příliš kouzel a náhod.

25.03.2018

Kniha se čte dobře , bohužel mi až moc připomínala Forresta Gumpa , proto pouze 3 hvězdy.

16.01.2016

Tchaj-panTchaj-panJames Clavell

Naprosto úžasná kniha s naprosto neobvyklým koncem , což nebývá úplně zvykem.

16.01.2016

Souostroví Gulag: 1918–1956Souostroví Gulag: 1918–1956Alexandr Isajevič Solženicyn

Rozhodně strašná a nebezpečná doba , v režimu , kde jednotlivec nemá v podstatě žádnou cenu a život dokáže zachránit naprosto absurdní čin , který člověk udělá z náhlého popudu .

23.01.2016

VykoupeníVykoupeníLauren Kate

Dočetla jsem jenom proto ,že jsem chtěla vědět ,jak to dopadne a nemám ráda nedodělané věci,ale bylo to utrpení.Hlavně díky tiskovým chybám a ve 4.díle také díky nespisovné češtině,která mi v psané formě strašně vadí a tady byla obzvlášť jako pěst na oko,protože v předchozích dílech nebyla.

31.03.2020

Továrna na AbsolutnoTovárna na AbsolutnoKarel Čapek

Čapka mám ráda , ale tohle se mi nečetlo nejlíp . Občas jsem se přistihla , že čtu mechanicky a pořádně nevnímám obsah , ale myšlenka je až strašidelně aktuální takže 4 hvězdy .

27.01.2016

Sputnik, má láskaSputnik, má láskaHaruki Murakami

Podle ostatních komentářů jsem zjistila , že jsem buď měla zvolit jinou knihu pro první setkání s tímto autorem a nebo to prostě není pro mne . Každopádně z toho mám dojem , že se do ničeho dalšího asi pouštět nechci . Uvidíme .

19.02.2016

Život jde dálŽivot jde dálBoris Vasiljev

Četla jsem před lety , ale dodnes ve mně zanechala silný dojem obzvláště povídka A zbylo jen ticho . Bylo zdařile zfilmováno pod názvem ... a jitra jsou zde tichá , ale kniha je i přesto mnohem lepší.

10.01.2016

120 dnů Sodomy120 dnů SodomyDonatien Alphonse François de Sade

Přečetla jsem celé , protože nerada odcházím od rozdělané práce a byla jsem i zvědavá(to přiznávám bez mučení) , ale nijak mne to neoslovilo . Nejsem žádný puritán , ale pojídání exkrementů mi přijde opravdu hodně nenormální a nechutné.

28.01.2016

P.S.P.S.A. Geislerová (pseudonym)

Kniha je nádherně ilustrovaná , ale není to můj šálek kávy. Sama od sebe bych ji určitě do ruky nevzala , přečetla jsem ji jenom proto ,že jsem ji potřebovala do Knižní výzvy. Některé fejetony byly až moc pocitové a vůbec jsem nepobrala , co tím Aňa chtěla říct .

20.03.2016

Konkubína ze ŠanghajeKonkubína ze ŠanghajeHong Ying

Kniha mne vysloveně zklamala.Neseděl mi styl,kterým je kniha napsaná.Vadilo mi,jak spisovatelka nesouvisle přeskakuje z děje do děje a nejhorší bylo ukončení knihy slovy "všichni v Šanghaji ví jak to skončilo".Já bohužel žiju v Čechách a fakt mne naštvalo,že čtu 400 stran něčeho co nemá konec.

27.12.2017

Psáno v kójiPsáno v kójiZuzana Maléřová

Typický humor dua Kaiser-Lábus .Zábavná knížečka.

25.03.2018

Adina Mandlová Fámy a skutečnostAdina Mandlová Fámy a skutečnostArnošt Tabášek

Neseděl mi autorův styl,stále opakování již řečeného,přeskakování dopředu a zase zpět.

18.02.2020

Stále v tvém stínuStále v tvém stínuNora Roberts

Souhlasím s lifeoptimist , konec odfláknutý , jinak super

23.02.2021

Maturitní srazy radši ne!Maturitní srazy radši ne!Miroslava Besserová

Nějak mne to neoslovilo , ani styl psaní ani příběhy. Kdybych to nepotřebovala do výzvy , tak bych skončila u 2. povídky.

30.04.2021