Lisa123 Lisa123 komentáře u knih

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Od knihy jsem měla asi větší očekávání. Už jen upozornění "pro silné povahy" ve mně vyvolalo pocit, že to bude opravdu drsný příběh, avšak situace, že bych nemohla hrůzou otočit stránku, opravdu nenastala. Zpočátku jsem se do děje nemohla začíst, především kvůli neustálému přeskakování částí, časů (přítomnost, minulost) a postav. Přišlo mi, jako bych četla několik knih najednou a nemohla jsem se vůbec zorientovat. V knize mi často chyběly popisy postav a míst (i vzhledově), takže se mi všechno hůř pamatovalo a k postavám jsem si nevytvořila žádný "vztah". Postupně jsem se do děje dostala, části se začaly spojovat a i pachatele jsem dokázala brzy odhalit. Určitě to ale pro mě (z důvodu mnoha dějových linek) nebylo lehké čtení a text jsem musela opravdu vnímat, abych se v celkovém příběhu neztratila. Nakonec si stejně nejsem úplně jistá, jestli mám všechny souvislosti. Hodnotím 3* především nápad, zpracování se mi už moc nelíbilo. Opravdu nevím, jestli si přečtu další díly. Spíše jen ze zvědavosti, ale v bližší době určitě ne :)

04.09.2018 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Kniha se mi moc líbila. Kim opět nezklamala. Její nedostatečná empatie projevující se skoro ve všech rozhovorech (hlavně s kolegy) mě vždy dostala. Případ byl úplně jiný než v prvním dílu, ale opravdu zajímavý, stejně jako postava Alex. Nejvíce mě zaujala její věta, že má ráda, když mají její protivníci alespoň jednu mozkovou buňku. Líbilo se mi, že se prostřednictvím této knihy může člověk dozvědět něco víc o sociopatii. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Tichou modlitbu. Knihu určitě doporučuji :)

26.08.2018 5 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Moc hezká kniha (ostatně jako všechny knihy této autorky). Dlouho jsem ji odkládala, vlastně celou tuto sérii o Hetty, ale jsem opravdu ráda, že jsem se ke čtení dokopala. No, dokopala, možná tak k první stránce, pak už jsem nemohla knihu zvědavostí, jak to bude s Hetty dál, odložit. Postava Hetty je mi velmi sympatická. Především tím, že má dobré srdce a myslí více na ostatní, než na sebe. Líbí se mi, jak autorka popisuje pocity všech postav, člověk se pak do děje více vžije. Už se těším, až si přečtu další díl. Knihu můžu jedině doporučit :)

26.08.2018 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Po dočtení této série bych knihu umístila na 2. místo (za Sanctum). Byla stejně čtivá jako předešlé 2 a docela napínavá - teda alespoň do půlky knihy, než byl konec zřejmý (no, žádná detektivka to teda není). Jsem ráda, že se v knize objasnila kapitola "Danova matka". Mrzí mě ale, že vztah Abby a Dana se od začátku série neposunul. Celkově jsem ráda, že jsem si knihy přečetla, i když to není úplně můj oblíbený žánr a určitě bych je doporučila mladším, kteří mají rádi fantasy (horor to podle mě určitě nebyl :) ).

26.08.2018 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Moje první kniha od tohohle autora a určitě ne poslední. Děj se mi líbil, byl čtivý a pro mě dost neobvyklý, protože "případ" nevyšetřovala policie, ale právě soukromý detektiv David Raker. Jeho postava mi přišla sympatická, ale někdy až přehnaně popisována jako "superman", který přemůže sám, skoro nahý a omámený 2 muže s pistolemi.. A jak jsem postupovala ve čtení, tak jsem zjišťovala, co všechno David ještě takhle sám zvládne (a že toho bylo). Celkově mi ale příběh přišel zajímavý a napínavý, na čtení jsem se těšila. Konec mě opravdu překvapil, hlavně Alexův otec. Knihu můžu doporučit :)

22.07.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se mi moc líbila. Je velmi dobře a čtivě napsaná, takže se od ní člověk nemůže odtrhnout. Téma je sice smutné, ale občas jsem se i pousmála nad malou Mirou a jejími problémy s hrachem. Také se mi líbilo, že příběh je vyprávěn hlavními postavami -Mirou a Hanou, které mi bylo (hlavně na konci) dost líto. Knihu mohu určitě doporučit :)

02.07.2018 5 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Kniha se mi líbila víc, než první díl Asylum, ale přesto to není úplně typ četby, který vyhledávám. Text je čtivý, dobře srozumitelný a oproti prvnímu dílu mi přijde, že je v knize i více akce a jasný cíl děje. Přesto mi ale některé čísti v knize připadají až moc "nadpřirozené".Postavy mi jsou jinak velmi sympatické a ze zvědavosti, jak to celé dopadne, se chystám přečíst i třetí díl :)

28.06.2018 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Od knihy jsem asi měla větší očekávání. Dobře se četla, jelikož mi přijde celkem jednoduše napsaná, děj byl však pro mě dost nesmyslný a nevím, jestli jsem ho správně pochopila. Postavy jsou však sympatické. Druhý díl se chystám číst pouze ze zvědavosti a také proto, abych si ujasnila všechny souvislosti děje.

06.06.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na knihu jsem čekala několik měsíců a vyplatilo se to. Je napínavá od začátku do konce, dobře se čte a děj s postavami je přehledný. Postava Kim mi přijde celkem sympatická, občas svojí nedostatečnou empatií i vtipná. Nejvíce jsem si ale oblíbila Bryanta - obdivuji jeho trpělivost s Kim. Příběh je skvěle vymyšlený, vše do sebe zapadá. Na konci jsem byla opravdu překvapená. Akorát mi přijde, že by se z všeho toho, co se v knize událo, daly udělat 2 knihy. Němý křik určitě doporučuji a už se těším, až si přečtu další díla této autorky :)

10.05.2018 5 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

Kniha se mi líbila. Je napínavá od první stránky, hezky se čte. Akorát mi přišel celý příběh přitažený za vlasy. Nevěřím, že by měla Kristine po všem, co se jí stalo, ještě tolik sil, aby se dokázala porvat s vrahem, který se dal podle mě odhadnout už po 50 stránce. Líbily se mi ale části z minulosti Kristine, díky kterým vše v ději zapadá. Myslím, že kniha by měla být spíš fantasy, než detektivka.

22.04.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi moc líbila. Chytla mě od začátku, četla se sama. Postavy mi byly sympatické, hlavně Holger. Konec mě velmi překvapil, opravdu bych tohoto vraha netipovala (možná kvůli až moc překombinovanému příběhu, za což ubírám jednu *). Myslím, že kdyby v knize nebyly části s Pastorem Simonem, tak by byla mnohem kratší a méně zamotaná. Přišlo mi to spíš jako další příběh do jiné knihy, moc se mi to k tomu nehodilo. Celkový námět knihy se mi ale opravdu líbil, proto knihu doporučuji :)

20.04.2018 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Kniha se mi moc líbila. Od začátku mě chytla, je čtivá, vůbec jsem se u ní nenudila. Konec mě překvapil. Nevím proč, ale celou dobu jsem si hrdiny knihy představovala díku popisu autorky jako trpaslíky :D Především Bradavičáka a nebo Kamínka. Knihu určitě doporučuji :)

12.04.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nejprve jsem četla knihu, pak jsem viděla film. Přijde mi, že v knize je mnohem více informací (možná někdy až zbytečných). Prvních 100 stran mě moc nebavilo, prakticky se nic nedělo. Poté to ale začne být dost drsné a postava milého pana Kopfrkingla se rázem změní. Celkově je děj dobře pochopitelný (pro mě až na některá německá slova, kterých je v knize alespoň 50). Hrozně mě rozčilovala postava Karla Kopfrkingla, u kterého jsem měla pocit, že musí všechno řídit a vždy má pravdu. Navíc jeho oslovování "nebeská" nebo "čarokrásná".. Film je ale podle mě velmi dobře zpracovaný, někdy je až hororový. Knihu (i film) doporučuji :)

29.03.2018 3 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Kniha se mi (kromě konce) velmi líbila. Od začátku byla napínavá, musela jsem číst pořád dál. Při čtení člověk vůbec neví, komu má věřit (nedokážu si představit, že bych byla Erikem nebo Jo). Konec.. no, asi jsem čekala trochu něco jiného. Ale pořád tam je akce a napětí. Knihu mohu doporučit :)

25.03.2018 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Kniha se mi moc líbila. Je čtivá a napínavá až do konce. Je pravda, že vraha lze odhalit už v polovině, ale zároveň je ještě spoustu věcí nevyjasněných - dokonce i částečně konec, což mě trochu mrzí. Je to asi nejvíce brutální kniha, kterou jsem od této autorky četla (dokonce i více než Kazatel). Konec mi přišel trochu překomplikovaný, především Louise (stále nevím, jestli jsem její postavu dobře pochopila). Erika je v knize opět extrémně zvědavá a já se jenom divím, že ze všech situací, které si svým chováním způsobí, vždycky dobře vyvázne :D Podle mě je tato kniha jedna z nejlepších, určitě ji mohu doporučit :)
PS: Doufám, že v další autorčině knize z této série to Anně a Danovi konečně vyjde :)

20.03.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha mě ze začátku moc nebavila, čekala jsem, kdy se konečně začne něco dít (cca. až strana 200). Čte se dobře, ale obsah mě úplně nezaujal. Když už je v knize nějaké napětí, hned o 2 stránky dál se dozvíme, co se děje. Už v polovině prakticky víme, co se stalo, až na vraha (50/50). Je pravda, že konec mě docela překvapil. Určitě se mi ale více líbilo dílo Manželé odvedle.

15.03.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po zkušenostech s některými "bestseller" knihami (např.: Hadrový panák) jsem neměla moc velká očekávání. Kniha se mi ale líbila. Je čtivá, je v ní málo postav a děj je přehledný. Hlavní hrdinky mi bylo docela líto. Líbilo se mi, jak autorka popisuje její pocity a myšlenky. Knihu doporučuji :)

11.03.2018 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Prvních 100 stránek knihy mě moc nebavilo - příliš mnoho postav, které jsem si nemohla v Erebosu zapamatovat. Obávala jsem se, že budu číst jen o tom, jak Sarius získává další a další úrovně a propojení s reálnými postavami (mimo hru) bude nulové. Četla jsem dál jen proto, abych zjistila, co, nebo kdo za hrou stojí. Pak to ale začalo být napínavé (hlavně části s různými úkoly). Kniha dobře poukazuje na to, že je člověk schopný pro svůj prospěch udělat téměř cokoliv. Konec mě docela překvapil, všechno do sebe zapadne. Erebos doporučuji :)

04.03.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka se mi líbila, četla se velmi dobře. Autorka dobře vystihuje chování postav v těžké situaci a poukazuje na to, jak člověk ve stresu úplně zapomene, co dělal a začne se sám obviňovat z něčeho, co vůbec neprovedl. Přišlo mi akorát, že se detektiv Rosbach moc nezapojoval do vyšetřování, jen vyslýchal osoby a dělal si z toho závěry ve vlastní hlavě (nechal ten případ, aby se vyřešil sám a pak jen všem řekl, co si celou dobu myslel...). Taky jsem se po dlouhé době setkala s knihou, která je psaná celá v přítomném čase. Moc mi to sice nevyhovuje (to je asi můj problém), ale postupem knihy jsem si zvykla. Nakonec do sebe vše zapadne a případ je jasný. Jenom ta poslední stránka no.. to jsem vůbec nečekala, že by se mohlo stát. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo. Knihu doporučuji :)

26.02.2018 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Další kniha této autorky mě opět nezklamala. Celý děj byl napínavý, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jen mi přišlo, že v tomto díle se Erika chová dost nezodpovědně (mnohem víc, než v minulých), míchá se do věcí, do kterých jí nic není a vždycky jí všechno nějak projde. Taky jsem myslela, že vysvětlení zmizení rodiny bude trochu jiné (asi víc "podivné"), ale i tak to bylo dost nečekané. Líbilo se mi ale, že jsme se mohli dozvědět něco víc o Göstovi. Knihu doporučuji :)

23.02.2018 4 z 5