Lionis Lionis komentáře u knih

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Já jsem velkým fanouškem S. J. Maas Rapsodie je tudíž pro mě jako dělaná. Možná - nebo spíš určitě - je to také tím, že inspirace Maasovou tu balancuje na hranici s totálním vykradením. ALE, já si jakožto čtenář a milovník Dvorů, Trůnu či Půlměsíčního města doopravdy nemůžu stěžovat, jelikož je to přesně to co mám rád.
Nutno přižnat, že na originály od Maas to nemá. Ty vynikají perfektní propracovaností světů a postav v dehberoucím příběhu. Rapsodie se však snaží a to se cení.

22.07.2023 5 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

Not great, not terrible.
Nad hodnocením poměrně váhám, poněvadž já osobně nejsem fanouškem nějakého velkého střídání vypravěčů ve knihách. Ale špatné to rozhodně nebylo, to ne. Jen to nebyla taková pecka, jakou jsem od Steraka čekal.
Hlavně ze začátku mi tam chyběly energie, chtíč a nutkání do toho, abych četl dál a dál, postupoval příběhem a takové to že nejdu spát, ale prostě to MUSÍM číst dál a dál, tak přesně tento pocit tu chyběl. Je pravda, že dále v příběhu energie a hybnosti děje přibývalo a bylo to lepší.
Zajímá mě, jak se bude Sterak jakožto spisovatel dále vyvíjet, ale nevím, jestli je zrovna tohle směr, který by mě bavil.

05.06.2023 4 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Tato kniha se mi četla jednoduše špatně. Nevím, čím přesně to bylo, ale přišlo mi to napsané špatně. Divné skoky v příběhu, který by možná sám o sobě při dobrém zpracování nemusel být špatný, ale tady jsem si jej doopravdy neužíval.
Ale nutno přiznat, že název série je poměrně trefný. Zažíval jsem vnitřní bouři, zda to má ještě cenu dál číst a následně jsem trpěl, když jsem se snažil prokousávat stránkami a viděl vedle sebe jiné rozečtené knihy, které by rozhodně stály za to...
Minimálně za mě se tady rozhodně nemá smysl pouštět do druhého dílu, jelikož už jsem po těch pár hodinách na většinu věcí v knize zapomněl a co se stane s postavami je mi poměrně jedno.
Ty dva z pěti asi za to, že obálka nevypadá zas tak zle a je tam mapa. Ale to je asi tak všechno.

05.07.2022 2 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Sice komiks, ale toto bylo opravdu super.
Ano, našla se balada, která nebyla graficky zas tak krásná, ale jako celek super.
Koncept toho, že je zde jak klasická psaná podoba, tak ilustrovaná je dle mého názoru skvělý.
Rozhodně 5/5 tohle si je zaslouží.

09.06.2022 5 z 5

Batman v černé a bílé Batman v černé a bílé Neil Gaiman

Nejsem fanoušek komiksů. Natož těch se superhrdiny.
Když jsem uviděl toto, řekl jsem si, že by to mohlo být jiné. A bylo. Nebylo tam přehršle barev, ze kterých po chvíli bolí hlava. Ale to asi tak vše.
Graficky je to samozřejmě hezky zpracované, ale i tak jsem více než polovinu knihy už jen přelítával pohledem.

09.06.2022 2 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Po Xemeriovi se mi stýská už teď, nějakých deset minut po dočtení. Ano tak moc jsem si to s ním užil!
Ale je nutno podotknout, že i ostatní postavy byly super. Gwen mi byla až na pár pokojovo-fontánových scén :D(které byly místu možná až moc přehnané) doopravdy sympatická a její postoj k celé té situaci, která nabrala ve finále rychlého spádu se mi na rozdíl od mnohých podání jiných autorů velice líbil.
Když už jsem načal ten rychlý spád, tak finále bych mohl označit spíše za až až moc rychlý spád, takových padesát stránek na víc i s nějakým alespoň trochu "jak plánují být v budoucnosti spolu" vysvětlením by mi tam nevadil.
Například povídkovou knihu, jako měla například série Dvůr trnů a růží bych ihned bral.
Ale i přesto čistých 5/5 a kupuju, abych si mohl sérii v budoucnu ještě alespoň jednou přečíst.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Krásné čtení na krásný volný den. Tak by se asi dal shrnout druhý díl, ale chybí tam jeden důležitý faktor. Ano Xemerius! Ten knihu posunul někam úplně jinam, a když se zrovna nacházel v ději (což bylo naštěstí často), tak jsem se na úkor prakticky čehokoliv od knihy prostě nezvedl.
Prvnímu dílu jsem dal bezchybných 5/5, ale zde je škoda že množství hvězdiček nejde zvětšit. Dal bych mu snad jen kvůli Xemeriovy 7. Bez něj by to bylo slabší, to je pravda, ale já si vybavím až na pár výjimek jen scény s ním a vždy se při tom ještě zpětně zasměju.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Jednoduše super.
Nikdy jsem nebyl fanouškem tématu cestování času, ale... tady to bylo super!
To že jsem knihu nejen já, ale i několik dalších lidí co znám přečetlo za jeden volný den vypovídá o tom, že kniha je napsaná krásně a čtenář se nikde zbytečně nezasekává.
Vyprávění 16-ti leté Gwen mě sedlo (nejspíše i tím, že jsem ve stejné věkové kategorii) a příběh jsem si společně s ní krásně užil.
Knížku mám prostě tak rád, že tu ani nemám chuť vypisovat, za co kolik bodů a tak. Jedině ta průměrná obálka by mohla být lepší... ale co, obsah to krásně vynahrazuje.
A jen pro ty z vás, co se ještě nerozhodli, jestli jdou do dalších dílů, tak mám pro vás menší spoiler. Těšte se na Xemeriuse, je boží :D

Stínová šifra Stínová šifra Laura Ruby

Na odreagování super.
V první řadě je na knize poznat, že je určená pro 2. stupeň na ZŠ. Rozhodně to však neznamená, že by kniha byla špatná.
I přes to že hlavní hrdinové nebyli v mé věkové kategorii, mě nedělalo moc problém se s nimi do děje vžít. Spíš mě vadila jedna věc, která mi ale vadí u většiny knih- kapitoly byly rozdělené mezi jednotlivé postavy... Souhlasím že pohled na věc z různých osob může být místy zajímavý, ale nejsem zrovna zastáncem toho, aby každá kapitola byla přidělená jinému ze tří našich hlavních hrdinů.
Ale to je asi tak vše, co bych knize vytkl, jelikož i tak je kniha napsána pěkně, utíká pěkně, námět má pěkný a jak už od knihy Vadná budu hodnotit taktéž, má i pěknou obálku.
To je asi to, co bych o ní ve finále řekl. Je pěkná a zaslouží pěkné 4/5. Teď honem na další díl. ;-)

03.10.2021 4 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Bál jsem se.
První díl se jmenuje Vadná, druhý díl Dokonalá. Říkal jsem si... vlastně jsem ani nevěděl, co bych si tak mohl říkat.
Potvrdil se však citát: Nesuď knihu podle obalu.
A pod tím obalem jsem objevil krásný obsah.
Nápad na knihu- super
Postavy- ve finále super
Prostředí- super
Motiv- super
Mohl bych pokračovat. Samozřejmě, že kniha není dokonalá, ale co to vlastně znamená dokonalá kniha, nic nemůže být ve finále dokonalé. Toto je jedna z myšlenek, které se mi v knize velmi líbili a rozhodně si zaslouží hvězdu a půl.
Některé postavy byly místy v takovém stádiu, že jsem se musel zamyslet, abych je pochopil, ale nakonec se z toho všechny dostaly a příběh jsem si s nima výborně užil. Bod.
Knihy jsem četl ihned za sebou a tím pádem už si nepamatuji, kde přesně skončila první kniha a kde začala druhá, ale ten nápad s tím, že ona, která je původně dokonalá, chodí se synem muže, který v zemi určuje co je dokonalost se najednou ocitne na úplně druhé straně společnosti. Jak vše eskaluje, vyvýjí se... dva a půl bodu.
Také je důležité nezapomenout říci, jak se kniha dobře čte, jelikož to je při čtení poměrně důležitý aspekt, nečekaně. Styl se mi líbil a rozhodně si bod a půl zaslouží.
Ale ta obálka, kterou ještě podtrhává ten název... Bože proč?! Kdo si řekl- "Jo lidi, myslím si že jsme při tvorbě tý obálky odvedli fakt doubrou práci." To si říct asi nikdo nemohl. Sice jsem hned na začátku citoval: Nesuď knihu podle obalu, ale to neznamená, že to něco mění na tom, že obal je pořád součásí knihy. I z obchodního hlediska to není povedené, rozhodně bych si v knihkupectví tuto knihu jen tak bez doporučení nevybral a ani bych si jí nezapamatoval- prostě knížka s nějakou holkou na obrázku, konec.
A co se týká obálky druhého dílu, tam taky nevím, co si o něm mám myslet... Tohle je rozhodně alespoň bod a půl dolů, v kombinaci s tím názvem spíše dva.
Dostal jsem se tedy na čtyři a půl bodu, ale jelikož jsem si knihu doopravdy oblíbil, tak tam těch pět hvězd dám.
Takže jo, kniha s vadným obalem a dokonalým obsahem. Přečtěte si to a nezanevřete nad knihou kvůli jejímu obalu, nejen v tomto případě.

27.09.2021 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Jo, tak tohle se Sterakovi povedlo.
Zkoumání, co je vlastně dobrý skutek, co je třeba pro to stát se hrdinou. To všechno je za mě povedené a po "duchovní", nebo emoční stránce vážně super.
Námět je také rozhodně ojedinělý a s do něj zasazeným dějem se neměl žádné problémy a krásně se to četlo.
Uznávám, že někoho to mohlo po prvních dvaceti stránkách přestat bavit, ale jestli si to tady někdo takový čte, tak tomu dejte šanci.

Takže když to shrnu, tak je to za mě vážně povedená fantasy, u níž se doopravdy těším další díl, který je už naštěstí napsaný a doufám, že co nejdříve i vydaný.
Jo super. Hodnocení 4,5/5, ale pět jde nahoru, takže nemám vůbec problém dát pět hvězd a jen doporučuju.

11.08.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tohle je kniha, která vás vtáhne.
Prakticky se nedá knihu odložit a říct si např. že jdu spát, nebo jdu se dívat na film.
I když tématika tohoto dílu není nic zvlášť jedinečného, tak to jak vás kniha vtáhne už něco jedinečného bez pochyby je.

Když se podívám na postavy, tak je to za mě jedna ze silnějších stránek knihy. Celaena je dle mého názoru perfektní hlavní hrdinka, jejíž osobnost je doopravdy velmi silná a zajímavá, přičemž zajímavost v příštích dílech je roste. Její myšlenkové pochody příběh krásně protkávají a výborně doplňují.
Dorian je lehce ohranější styl postavy, ale ve čtení mi jeho postava nijak nevadila a i když podobného prince, který je v rozporu se svým zlým královským otcem a zamiluje se do hlavní hrdinky, kterou otec samozřejmě neschvaluje se objevuje v knihách dost často. Nevadí mě tu, chci ho a tu a hodí se sem, i když je už docela lehce předvídatelné, co bude dělat a jak se bude chovat. Ostatně si ihned vybavím několik knih kde v podstatě takový princ byl, např. Rudá královna, ale jak jsem říkal, nevadí mě to a spíše mě to vyhovuje. Jeho zpracování rozhodně není špatné a když by někomu přišel nezajímavý, tak jsem přesvědčen, že Celaena mu tu zajímavost a originalitu osobnosti rozhodně vynahradí.
Málem bych zapomněl na Chaola, ale napsal bych k němu asi něco podobného jako k Dorianovi. Předvídatelné, ale nevadí mě to a jsem za to rád.

Děj/příběh samotný není minimálně v tomto díle nic extra nadprůměrného. Ano, je zajímavé, že jsem říkal(a nejen já), že se to čte perfektně a skoro nelze se ve čtení zastavit. Ono ve finále bych tento první díl bral spíše jakožto seznámení se světem, postavami apod. Samozřejmě že se postavy a svět vyvíjejí čím dál více i v jiných dílech a toto není jejich finální podoba, ale přesto bych to bral jako seznámení, jelikož děj tu jednoduše není nic moc.

Tak snad toto dávalo nějaký smysl, ale ještě nakonec říkám, že rozhodně si doporučuji přečíst další díly, jelikož je to jeden provázaný příběh a jeho vývoj stojí za to vidět.

Vedlejší postavy 4/5, Celaena 5/5, děj 3/5 svět si dle mě zaslouží 4/5. Takto to jednoduše vypadá na krásné 4/5, ale díky té perfektní čtivosti a tomu vtáhnutí mě to vsadit tam těch 5/5 vážně láká.

Palec nahoru a já jdu číst další díly.

26.04.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

(SPOILER) Ten konec... Proč?
Knihu jsem dočetl v noci a už jsem neusnul. Celou noc jsem si jen říkal sakra, proč to skončilo zrovna takhle? Jak ho něco takého mohlo napadnout? Vždyť to mohlo skončit jinak...
No nic, tak na zhodnocení.

V první řadě naprosto souhlasím s @Tarja666. Tak zkusím něco ještě vymyslet.

Kniha je jeden příběh, správně jedna kniha, ale z nějakého důvodu ji rozdělili do dvou knih. S tím souvisí obsáhlý dodatek na konci druhé části knihy, který velmi osvětluje a vyjasňuje, jak vlastně funguje RNS cestování, ale i mnoho jiných věcí. Jen je škoda, že když už knihu rozdělili, tak že to není i v první části, kde bych to snad ocenil ještě více. Takovéto dodatky jsou za mě rozhodně super, jelikož u takto tematických dějů jsou pojmy potřeba a s tím i vysvětlení.

Největší plus, co jsem na ději druhé části viděl byl (až na konec) vývoj postav. Jak emocionální, tak příběhový. Kira se konečně začala [až na konec (to zde bude často)] chovat jako člověk a o hodně lépe jsem (až na konec) vplynul do děje. Velmi se mi líbil vývoj medůzáků, kteří konečně začali dávat smysl a velmi oceňuji zakomponování tlamy, které má dle mého velkou významovou hloubku. Akce byla skoro všude, ale v krásně zpracovatelné a přijatelné formě. Nebylo to jen jedno velký BUM na konci a nic víc, zároveň to však nebyla jen čistá akce bez jakékoliv hloubky.

Líbilo se mi i celé zpracování světa. Mezi hvězdná politika, osidlování planet, SVV, stanice, antihmota k cestování, lodní mozky... Tohle se Paolinimu vážně povedlo a od Eragona je to doopravdy velký posun dopředu.

Hodně oceňuji propracovanost, detaily lodí, lidí... Všeho. Tohle knihu posouvá na úplně jinou úroveň. Například spojitosti mezi Medůzáky, Zmizelými a Měkkým ostřím/osévačem.

Takže co se světa týče, není za mě nic důležitého ani zajímavého, co bych vytknul.
Teď na děj.

Děj se celou dobu krásně rozjížděl. Útěk ze stanice Orsted byl výborně zpracovaný. Kiřino větší souznění s Měkkým ostřím a vytváření pomocí něho bylo super. Přípravy na bitvu včetně Kiřinýho duševního boje a následného sblížení se se Salvou/Falconim bylo zase napsaný perfektně a plně jsem se do jejích pocitů z toho co ji čeká vžil. Boj s velkým a mocným Cteinem... Všechno bylo takřka perfektní, dokud ji v tlamě nezasáhl casaba-howitzer... Pak přišlo zklamání.

Podobný konec mě napadl již v první části. Co když by ji měkké ostří ovládlo, to by se asi stala nějakou "bohyní" a vládla by vesmíru, ne? Ale to je blbost, to určitě bude něco jiného, lepšího. A ono se hold něco takového stalo, ale snad ještě hůře. Vůbec nemám rád konce, kde hlavní hrdina zjistí, že někoho miluje, ale pak se musí vydat na dlouhou cestu osudem... Neboli naprosto tuctový klišé. Tady se však stalo něco podobného, ale ještě hůře. Z Kiry se stala mnoha osobní bytost, které stačilo tlesknou, flusnout a lusknout, aby vytvořila cokoliv, poté se sama vydala na dlouhou cestu vesmírem, aby zničila hrozící hrozbu a nejspíše se už nikdy nevrátí ke svým přátelům... Mnohem lepší konec by byl, kdyby zničila Tlamu a získala plnou kontrolu nad Měkkým ostřím, poté by se setkala s Falconim a bude happy end. Díky Měkkému ostří by zajistili mír a mohli by se podílet na objevování a osidlování vesmíru.
Těm z vás, kteří ještě nečetli to může připadat předvídatelné a o ničem. Já bych to tak bral normálně taky, ale zde bych takovýto konec doopravdy ocenil.

Napsal jsem tady doslova slohovku, (jestli někdo chce, může to tak využít), ale Spát v moři hvězd si to zaslouží.

Abych to nějak shrnul. Kniha měla vše. Postavy, které jsem si oblíbil. Akci, která byla všude kde měla být. Hluboký děj plný detailů, který člověka pohltil. City a emoce, do kterých se vžil i již zmiňovaný dodatek.

Kniha se mi doopravdy líbila a nebýt nepovedeného a v podstatě smutného konce, instantně 5/5. Takto 4/5.

03.04.2021 4 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Celý příběh Kiry má dva hlavní problémy- Rozdělení na dvě části a konec.
Jsem rád, že Paolini zkusil něco nového a vzal to úplně jiným stylem. Eragon byl jednoduchý příběh, nasazený do tuctového fantasy podání. Středověk, koně, draci, kouzla, elfové a trpaslíci, k tomu šílený a mocný záporák, kterého nakonec porazí a náš hrdinu odcestuje do dáli, aby začal nový příběh. Originalitu aby člověk pohledal.
Tady však Paolini udělal něco jiného, něco lepšího. Vím, že velmi lidem mohou být různé názvy a pojmy vesmíru při čtení proti srsti, ale když mám velký vesmírný příběh, tak je tam chci.
Je pro mě složité hodnotit knihu jakožto dvě části, jelikož je to jedna a ta samá kniha(něco jako relikvie smrti), ale zkusím to.
Největší problém první části je to, že je to ta část. Kdyby knihy vyšli najednou, bylo by to o hodně lepší. Například i kvůli pojmům.
Většina lidí si určitě říkala, co je to ta RNS, nadsvětelný a podsvětelný prostor apod. Toto vše je však podrobně vysvětleno v obsáhlém dodatku na konci druhé části a když jsem si ho přečetl, byl to jiný zážitek ze čtení, jelikož si lépe představoval příběh v hlavě. Toto však nelze vyčíst Paolinimu, jelikož originál je vydán jako jedna kniha.
Příběh jako takový je za mě dobrý. Je sice pravda, že je někdy Kira celá zmatená a místy jsem byl z její zmatenosti zmatený i já, ale když se to stalo, tak jsem si jednoduše pasáž přečetl znova a pomaleji. Toto mě u knih rozhodně nevadí a občas to beru i jako malé plus, jelikož to není jen o přejíždění očima po stránce, ze které můžu v polovině přeskočit na další a stejnak vím, co se přesně do detailů, které často chybí stalo. Obsáhlost je za mě rozhodně bod nahoru.
U čeho si však už nejsem body nahoru moc jistý, je emoční rozvoj a vyspělost postav v první části příběhu, ve druhé se vše lepší, ale tady nic moc.
Ano, mimozemšťané jakožto tvorové s chapadly a divným jazykem nejsou zrovna vrchol originality, ale na druhou stranu bych asi nic jiného smysluplného nevymyslel. Navíc jsou tu velmi zajímavě podaní.
Spát v moři hvězd beru od Eragona jako velký posun v Paoliniho tvorbě a kdyby v budoucnu navázal na tento příběh, těšil bych se o hodně více, než na pokračování Eragona.
Dal bych 4,5, ale jelikož to není možné, tak kvůli rozdělení je 4 hvězdy.
Poslední co chci rozhodně napsat je to, aby jste si určitě přečetli druhou část příběhu a teprve potom ho posoudily a přemýšleli nad ním, toto jen jeho začátek.

03.04.2021 4 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Ne, za mě byl tento dodatek naprosto zbytečný. Těšil jsem se na návrat do Alagaesie, ale rozhodně ne na takovýto. Jestli chtěl Paolini vydat další Dračí jezdce, tak je měl vydat pořádně.
Přečtěte si to, ale neočekávejte od toho Dračí jezdce, jelikož je nedostanete.
Upřímně jsem četl několik různých pokračování od fanoušků a i ta byla o hodně lepší.
Jsou to příběhy, odehrávajíc se v daném světě, ale to je tak vše, co mají společné.
I čtivost lehce pokulhává a to především u příběhu s červem.
Čekal jsem více, ale hold se nedostalo. Snad to napraví příštím pokračováním.

03.04.2021 3 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Je znát, že je to jedna z jejích prvních, ne-li první kniha.
Občas se mi zdálo, jako by autorku při psaní napadlo, že tohle by mohl být dobrý nápad, s čím musím většinou souhlasit. Nelíbí se mi však to, že je to tam prostě teď, ale nikdy jindy. Není to nijak objasněné, nijak rozvedené a podobně. Jako by to bylo psané narychlo stylem-napíšu a vydám.
Některé detaily tam jsou prostě nedopracované. Podivoval jsem se například nad vývojem hlavní hrdinky. Jednou je nejistá a ví se o ní málo a na další stránce je odbornice a víme celé její dětství. Najednou se o ní něco zmíní a není to nijak "předpřipravené", najednou se o ní něco dozvíme a není to nijak předpřipravené. Jsou to všechno takové detaily, které se ale čím dál více nashromažďují a ke konci mě jednoduše vadily.
Konec je pro mě hrozně ohraný. Hrdinka si ke konci uvědomí, že někoho miluje, ten si to uvědomí také, ale musí odjet pryč. To vše se stane po velké akci..... Proč?
Kdyby se mě někdo zeptal, jakou YA fantasy bych mu doporučil, tak bych si na Z kouře a kamene nejspíše ani nevzpomněl. Kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych mu doporučil Z kouře a kamene, tak bych řekl nevím, klidně si to přečti.
Chci si přečíst její novou knihu a budu doufat, že ty detaily budou tentokrát dotažené.

25.12.2020 3 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Velmi pěkné,
rozhodně jiné než předešlé díli. Ne tím, že by byla kniha horší, hůř se četla a nebo něco podobného.
Byla jiná tím, na co se autor zaměřil stylem psaní. Jiný děj, jiná místa... jiné prostředí to je to, co za mě vystihuje knihu nejlépe.
O čtivosti se však zas nedá pochybovat. Dnes ráno jsem s knihou začal a ten samý den večer jdu na další díl. Když se mě toto stane, tak si většinou nepamatuji, o čem to pořádně bylo, jelikož to bylo o ničem. Ale tady ne.
Musím říct, že mě to překvapilo stejně, jako mě překvapili minulé díli a to tím, že člověk o nich přemýšlí furt a furt mu zapadají jednotivé díli příběhu ostatních knih. Abych to lépe popsal, tak za mě jsou všechny knihy jeden velký příběh, který dohromady tu hloubku má. Jehož tvůrce to za mě musel mít vymyšlené, protože i když se od sebe lehce stylem liší, především tento díl, tak je to furt to samé a jen ten samý příběh, jak si teď uvědomuji. Velice zajímavé.
Zajímá mě, jak se příští díl vyvine.

22.11.2020 4 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Ostaně jako všechny minulé díly. Rychle a svižně se čte. Děj se nezasekl prakticky nikde.
Ostatně se to první dvoum dílum stylem čtení velice podobalo. Nic složitého, nic moc nepochopitelného.
Pěkné pohodové čtení, které člověka nepustí a pár hodin na knize rád stráví.
Pěkné a těším se na další díl, jestli se ponese v tomto stylu, budu spokojen.
Co dodat?

22.11.2020 4 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Kniha stejně jako první díl krásně a plynule ubíhá. Děj se nezasekl prakticky nikde.
Ostatně se to prvnímu dílu stylem čtení velice podobalo. Nic složitého, nic nepochopitelného, nic co by člověku narušilo plynulost a čistost příběhu.
Pěkné pohodové čtení, které člověka nepustí a pár hodin na knize rád stráví.
Pěkné a těším se na další díl, jestli se ponese v tomto stylu, budu spokojen.
Co dodat?

18.11.2020 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kniha s nijak složitým příběhem, který mě však nepustil.
Celou knihu jsem přečetl za necelé dva dny a přitom jsem dělal i jiné věci. Vypovídá to o tom, že se kniha rychle a pěkně čte.
Rozhodně nemůžu říct, že by příběh měl nějakou velkou hloubku, velké množství velkých postav, přičemž by každá z nich měla několik zápletek. Zároveň se ale nedá říct, že by byl příběh o ničem.
Je to takové klidové rychlo čtení, které člověka nijak nevysílí, jako se to stává u některých velkých fantasy románů.
Můžu doporučit na takové odpolední relaxační počtení. Kniha nejspíše vyloženě nenadchne, ale zároveň by určitě neměla urazit.
V kategorii do jaké spadá, si za mě ty tři až čtyři hvězdy z pěti zaslouží.

16.11.2020 4 z 5