Linda007 Linda007 komentáře u knih

Zvon Zvon Neal Shusterman

Nejlepší byl za mě druhý díl. Tohle bylo dobré, ale ne tolik. Nejslabší je první díl.

27.03.2024 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Moc se mi to líbilo. Je to zajímavým stylem napsané.

14.03.2024 5 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Poměrně průměrná kniha. Znovu ji číst nehodlám.

01.03.2024 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tenhle díl mi zatím přišel nejslabší. Postavy se chovali celkem hloupě.

26.02.2024

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Mám radši knihy, kde vraha nevíme, ale jednou za čas proč ne.

20.02.2024 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Zatím nejlepší kniha od autora. Fakt se mi to líbilo. Reálné mi to přišlo, znám i lidi, co mají naloženo více.

15.02.2024 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Hodně rozvláčné s minimem děje. Vlastně x stejných dnů na jedné tvrzi, pak na druhé, potom v opatství. Pořad se tam vypráví o tom samém dokola. Jestli jsou takhle natahované i další díly, tak se nedivím, že jsou tak dlouhé. Kniha by v klidu mohla mít do 300 stran a bylo by to OK.

09.02.2024 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

(SPOILER) Líbilo se mi to, jen kapitolu z pohledu Marka bych udělala jinak. Líbilo by se mi více, kdyby jeho pohled byl jiný než Dáši a my museli přemýšlet, kde je teda pravda. Takhle dal vlastně zapravdu Dáše.

31.01.2024

Sametové iluze Sametové iluze Petr Čepek

Tohle bylo super. Moc se mi to líbilo, jak každý detail do sebe zapadl. Určitě si přečtu i další díly.

28.01.2024 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Hezké, ale spíše čtení pro ženy.

24.01.2024 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Konečně jsem se kousla a poněkolika měsících doposlouchala Medvědín. Byla to strašná nuda, vůbec mě to nebavilo. Mám ještě další díly, ale nevím, jestli najdu odvahu se do nich pustit. Přitom jiné knihy se mi od autora líbily.

23.01.2024 2 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Tu myš bych tam nemusela mít, ale jinak se mi to moc líbilo. Bylo to skvělé. Zkusím i jiné knihy autorky.

17.01.2024 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

První díl byl lepší. Tohle bylo poměrně nudné. Modlila jsem se, aby tam nebyla popsána i cesta zpět, ale bohužel byla.

16.01.2024 3 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

(SPOILER) Kdyby kniha byla tak o 300 stran kratší bylo by to lepší. Jsou zde nekonečné popisy toho, co kdo vypil, kolik toho vypil, kolik cigaret, kolik léků. Stále dokola to samé. Navíc jsem po jedné recenzi pochopila, že postupně začnete Bunnyho nenávidět a vraždu pochopíte. To se u mě nestalo, nepřišlo mi, že by měli právo ho zabít. V tomhle jsem spíš na straně Bunnyho a oni měli prostě zmizet a živit se prácí.
Takže pozor, děje málo, atmosféry málo. Hrdinové pořad jen chlastají, kouří a občas někoho zabijí.
Z jakého důvodu se do toho nechal Richard zatáhnout a toleroval vraždu kamaráda?
Myslela jsem, že to bude jedna z nejlepších knih, co budu číst a byla jedna z nejhorších.

16.01.2024 2 z 5

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Moc milá vánoční oddechovka.

18.12.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Něco na způsob knih Barbary Erskinové.

18.12.2023 5 z 5

Nadia Nadia Elizabeth Norebäck

Chápu, že někomu se ten konec nelíbí, ale mně se líbil moc.

07.12.2023 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

K Ina je hezká a dojemná, ale musím říct, že pár věci mi tam přišlo, že by se nemohlo stát.

02.11.2023

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Kupodivu se mi to líbilo. Bylo to zajímavé, náhled do královské rodiny.

27.10.2023 5 z 5

Alžběta a Nina Alžběta a Nina Jana Poncarová

Na toto téma jsem letos přečetla hodně knih, tak jsem se tak první půlku do knihy nutila. Sice mě bavila, ale už jsem měla Sudet dost. Ale líbilo se mi to. Hezky to plynulo, krásně popsaná krajina.

27.10.2023 5 z 5