lin24

Záhada hlavolamuZáhada hlavolamuJaroslav Foglar

Knížku jsme četla někdy na základní škole. Dodnes si pamatuju, jak se mi líbila tajemná atmosféra Stínadel a hrozně jsem toužila tam bydlet. Dnes už to tak neprožívám :-) Ale příběh se mi líbí pořád, ráda jsem se vrátila do dětských let...

22.03.2017

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Krásná kniha. Přečetla jsem za jeden den, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Příběh o nevyzpytatelnosti života, člověk si nemůže být nikdy ničím jistý...

31.12.2017

Zkurvenej příběhZkurvenej příběhBernard Minier

Přečetla jsem všechny knihy od tohoto autora a tato se mi líbila nejvíc. Příběh postupně gradoval. Nakonec jsem četla až do čtyři do rána, protože jsem to musela prostě dočíst :-) Ukázka ztráty soukromí je děsivá. Konec příběhu je sice lehce přitažený za vlasy, ale když se na tím člověk zpětně zamyslí, bylo to promyšlené do posledního detailu.

29.12.2017

Čtyři po půlnoci II. - Policajt z knihovny / Sluneční pesČtyři po půlnoci II. - Policajt z knihovny / Sluneční pesStephen King

Policajt z knihovny se mi celkem líbil. Do Slunečního psa jsem se nemohla pořádně začíst. Celkové hodnocení - spíš průměr.

30.12.2017

Tři vánoční dárkyTři vánoční dárkyDavid Kaps

Knížku jsem si vybrala kvůli Haně Marii Körnerové, navíc se mi hodila do Čtenářské výzvy. Bohužel přišlo velké zklamání. První povídka, sice určitě nejlepší, mi přišla jak z červené knihovny. Druhá mě nebavila a ve třetí povídce mi hlavní hrdinka lezla neskutečně na nervy.

31.01.2018

Falešný tolar, Tichý jazyk, Boskovická svodniceFalešný tolar, Tichý jazyk, Boskovická svodniceVlastimil Vondruška

Tuto sérii jsem objevila díky Čtenářské výzvě. Oddychové čtení, určitě si přečtu další díly.

26.11.2016

Mějte nadějiMějte nadějiJohannes Mario Simmel

Od Simmela jsem četla již více knih. Tato mě zas až tolik neuchvátila. Chvílemi mi přišla velmi zdlouhavá. Měla jsem velmi podobné pocity jako Bláža 9. První půlka knihy výborná, postupem času ztrácela náboj. Bezkonkurečně nejlepší kniha od Simmela, co jsem četla: Všichni lidé bratry jsou.

25.02.2017

Pověz mi, jak žijetePověz mi, jak žijeteA. C. Mallowan (pseudonym)

Kniha pro Agathu netypická, ale o to raději jsem si ji přečetla. Úžasný humor, jsem nadšená.

OsmOsmRadka Třeštíková

Není to zcela typická detektivka. Líbilo se mi vyprávění z pohledu různých postav, i prolínání se časových rovin. Celkově hezká kniha až na ten konec...

Mladý muž & bílá velrybaMladý muž & bílá velrybaVladimír Páral

Pro mě nejlepší kniha od Párala, co jsem zatím četla. Chystám se podívat i na film, ale mám obavu, abych nebyla zklamaná...

16.01.2017

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Přečteno během jednoho dne, docela jsem se u toho nasmála. Absurdita některých situací mě dostala.

Pravidla sýrárnyPravidla sýrárnyMichael Paterniti

Bohužel jsem nedočetla. Ze začátku jsem byla nadšená, nadšení však postupně upadalo až odpadlo úplně. Poznámky pod čarou mi nevadily, naopak to beru jako zajímavé oživení knihy. Námět knihy - Ambrosiův i Michalův příběh - je sám o sobě velmi zajímavý, ale kdyby autor knihu zkrátil na polovinu, ubral sáhodlouhé popisy, které se neustále opakovaly, bylo by to určitě čtivější.

29.12.2017

Poslední cantilena, Tajemství TudorovcůPoslední cantilena, Tajemství TudorovcůVlastimil Vondruška

Oddychové, nenáročné čtení, ale za mě zatím nejslabší kniha z této série.

Ráj a pekloRáj a pekloJón Kalman Stefánsson

Z knihy jsem celkem rozpačitá. Chvílemi mě jsem byla nadšená, chvílemi jsem chtěla knihu odložit. "Letní světo a pak přijde noc" se mi líbila určitě mnohem víc.

Okolo Irska s lednicíOkolo Irska s lednicíTony Hawks

Neplánovaně jsem si knihu vypůjčila v knihovně. Pro čtenářskou výzvu jsem měla vybraný jiný cestopis, ale zaujal mě název knihy. Celkem jsem se pobavila, ale znovu už bych si ji nepřečetla.

27.03.2019

Z lodiček do holinZ lodiček do holinMarcela Mlynářová

Oddychovka. I dobrá inspirace na výlety. Nedaleko mám chalupu, určitě něco z toho využiji.

31.12.2019