lin24 lin24 komentáře u knih

Z lodiček do holin Z lodiček do holin Marcela Mlynářová

Oddychovka. I dobrá inspirace na výlety. Nedaleko mám chalupu, určitě něco z toho využiji.

31.12.2019 3 z 5

Okolo Irska s lednicí Okolo Irska s lednicí Tony Hawks

Neplánovaně jsem si knihu vypůjčila v knihovně. Pro čtenářskou výzvu jsem měla vybraný jiný cestopis, ale zaujal mě název knihy. Celkem jsem se pobavila, ale znovu už bych si ji nepřečetla.

27.03.2019 3 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Knížku jsem si vybrala kvůli Haně Marii Körnerové, navíc se mi hodila do Čtenářské výzvy. Bohužel přišlo velké zklamání. První povídka, sice určitě nejlepší, mi přišla jak z červené knihovny. Druhá mě nebavila a ve třetí povídce mi hlavní hrdinka lezla neskutečně na nervy.

31.01.2018 2 z 5

Ráj a peklo Ráj a peklo Jón Kalman Stefánsson

Z knihy jsem celkem rozpačitá. Chvílemi mě jsem byla nadšená, chvílemi jsem chtěla knihu odložit. "Letní světo a pak přijde noc" se mi líbila určitě mnohem víc.

26.01.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Není to zcela typická detektivka. Líbilo se mi vyprávění z pohledu různých postav, i prolínání se časových rovin. Celkově hezká kniha až na ten konec...

26.01.2018 4 z 5

Pověz mi, jak žijete Pověz mi, jak žijete Agatha Christie Mallowan (p)

Kniha pro Agathu netypická, ale o to raději jsem si ji přečetla. Úžasný humor, jsem nadšená.

26.01.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha. Přečetla jsem za jeden den, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Příběh o nevyzpytatelnosti života, člověk si nemůže být nikdy ničím jistý...

31.12.2017 5 z 5

Policajt z knihovny se mi celkem líbil. Do Slunečního psa jsem se nemohla pořádně začíst. Celkové hodnocení - spíš průměr.

30.12.2017 3 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Oddychové, nenáročné čtení, ale za mě zatím nejslabší kniha z této série.

29.12.2017 3 z 5

Pravidla sýrárny Pravidla sýrárny Michael Paterniti

Bohužel jsem nedočetla. Ze začátku jsem byla nadšená, nadšení však postupně upadalo až odpadlo úplně. Poznámky pod čarou mi nevadily, naopak to beru jako zajímavé oživení knihy. Námět knihy - Ambrosiův i Michalův příběh - je sám o sobě velmi zajímavý, ale kdyby autor knihu zkrátil na polovinu, ubral sáhodlouhé popisy, které se neustále opakovaly, bylo by to určitě čtivější.

29.12.2017

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Přečetla jsem všechny knihy od tohoto autora a tato se mi líbila nejvíc. Příběh postupně gradoval. Nakonec jsem četla až do čtyři do rána, protože jsem to musela prostě dočíst :-) Ukázka ztráty soukromí je děsivá. Konec příběhu je sice lehce přitažený za vlasy, ale když se na tím člověk zpětně zamyslí, bylo to promyšlené do posledního detailu.

29.12.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Přečteno během jednoho dne, docela jsem se u toho nasmála. Absurdita některých situací mě dostala.

29.12.2017 4 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Knížku jsme četla někdy na základní škole. Dodnes si pamatuju, jak se mi líbila tajemná atmosféra Stínadel a hrozně jsem toužila tam bydlet. Dnes už to tak neprožívám :-) Ale příběh se mi líbí pořád, ráda jsem se vrátila do dětských let...

22.03.2017 5 z 5

Mějte naději Mějte naději Johannes Mario Simmel

Od Simmela jsem četla již více knih. Tato mě zas až tolik neuchvátila. Chvílemi mi přišla velmi zdlouhavá. Měla jsem velmi podobné pocity jako Bláža 9. První půlka knihy výborná, postupem času ztrácela náboj. Bezkonkurečně nejlepší kniha od Simmela, co jsem četla: Všichni lidé bratry jsou.

25.02.2017 3 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Pro mě nejlepší kniha od Párala, co jsem zatím četla. Chystám se podívat i na film, ale mám obavu, abych nebyla zklamaná...

16.01.2017 5 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Tuto sérii jsem objevila díky Čtenářské výzvě. Oddychové čtení, určitě si přečtu další díly.

26.11.2016 4 z 5