lima123 lima123 komentáře u knih

Vyhliadka Vyhliadka Michael Connelly

Pútavý kriminálny príbeh. Dynamický dej ma zaujal. Pre mňa prvá kniha od tohto autora , ale asi nie posledná.

02.03.2021 4 z 5

Marína Marína Andrej Sládkovič

Jednoducho láskyplná...

08.11.2020 4 z 5

Jeden deň Ivana Denisoviča Jeden deň Ivana Denisoviča Alexandr Isajevič Solženicyn

Zaujímavo popísaný jedeň deň väzňa v ruskom pracovnom tábore na Sibíri. Výborne opísané pocity, myšlienky, túžby, duchovné aj fyzické prežívanie väzňa Šuchova. V dobe vydania určite vzbudila veľký rozruch.

08.11.2020 4 z 5

Zvláštny utorok Zvláštny utorok Sandra Brown

Nebol to práve môj žáner. knihu som si vybrala do čitateľskej výzvy. Inak od začiatku som tušila, ako to dopadne.

25.10.2020 3 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Knihu som si vybrala do knižnej výzvy. Niektoré časti sa mi zdali zdĺhavé, nudné - týkajúce sa politiky. Niektoré zase veľmi vtipné, zábavné - zo života psíkov.

07.09.2020 3 z 5

O myšiach a ľuďoch O myšiach a ľuďoch John Steinbeck

Vynikajúci krátky príbeh priateľstva Georga a Lennieho. Skvelý talent rozprávača - autora v krátkom príbehu výstižne vykresliť charakterové črty postáv aj prostredie. Určite odporúčam.

20.07.2020 5 z 5

Príbeh stratenej dcéry Príbeh stratenej dcéry Elena Ferrante

Štvrtý diel so čítala nasilu, aby som vedela ako to dopadne. Trochu ma sklamal. Zdá sa mi zo všetkých dielov najslabší.

20.07.2020 3 z 5

Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú Elena Ferrante

Aj tretí diel neapolskej ságy nestrácal na napätí a pútavosti. No záver tohto dielu ma prekvapil. Štvrtí diel dočítam už asi len zo zvedavosti ako to dopadne.

02.06.2020 3 z 5

Klub nerozbitných detí Klub nerozbitných detí Slávka Kubíková

Nečítam veľa kníh o výchove, no táto sa mi zdá kvalitná, rozumná, zdravá. Aj keď niekomu sa možno bude zdať náročná a protiprúdna. Určite odporúčam.

29.03.2020 5 z 5

Žítkovské bohyne Žítkovské bohyne Kateřina Tučková

Netušila som o existencii bohýň a bol to pre mňa veľmi zaujímavý, podrobný, objavný, pútavý príbeh. A mal pre mňa pridanú hodnotu v tom, že sa zakladal na skutočnosti.

25.03.2020 4 z 5

Príbeh nového priezviska Príbeh nového priezviska Elena Ferrante

Druhý diel neapolskej ságy pokračuje v príbehu kamarátok Eleny a Rafaely. Každá je už v inej spoločenskej role, no i tak hľadajú k sebe cesty. Kniha je napísaná veľmi pútavo. Dej má spád.

16.03.2020 4 z 5

Geniálna priateľka Geniálna priateľka Elena Ferrante

Začiatok sa rozbiehal pomaly, no asi v tretine dej zobral taký spád, že sa mi nechcelo pustiť knihu z ruky. Bohato opísaný citový život dvoch najlepších kamarátok v tinedžerskom veku na prelome 50. a 60. rokov minulého storočia v Neapole.Vrelo odporúčam.

17.02.2020 4 z 5

Chlapec v pásikavom pyžame Chlapec v pásikavom pyžame John Boyne

Veľmi silná ,výborná kniha. Písaná pre mladého čitateľa, vhodným spôsobom opisuje život v koncentračnom tábore, prinúti zas a znova sa zamyslieť nad nezmyselnosťou a krutosťou vojny. Určite odporúčam.

02.02.2020 5 z 5

Kniha džunglí Kniha džunglí Rudyard Kipling

Kniha skorej pre deti 10 a viac ročné. Ale zaujala aj mňa. Pekné príbehy zvierat z indickej džungle.

06.01.2020 4 z 5

Nils Holgersson a jeho zázračná cesta Nils Holgersson a jeho zázračná cesta Selma Lagerlöf

Krásny príbeh o Nilsovi a jeho zvieracích priateľoch na ich cestách. Zaujímavá, poučná, nestarnúca kniha.

07.11.2019 5 z 5

Dni opustenia Dni opustenia Elena Ferrante

Pohľad do duše sklamanej ženy, ktorú opustil manžel. Jej nálada je z veľkej časti pesimistická, depresívna, negatívna, agresívna, plná vulgarizmov. Občas som mala pocit, že je hlavná hrdinka psychicky chorá. Kniha ma veľmi nezaujala.

04.11.2019 2 z 5

Schôdzka so smrťou Schôdzka so smrťou Agatha Christie

Detektívka pri ktorej sa ani minútu nenudíte, jednoducho skvelá. Odporúčam.

28.10.2019 5 z 5

Červená hmla Červená hmla Mária T. Štefanová

Kniha popisuje život členov tzv. podzemnej cirkvi, ktorá existovala v Československu počas komunizmu. Pre kresťanov môže táto kniha pôsobiť povzbudzujúco a motivačne. Niektoré časové údaje mi v nej však nesedeli.

26.10.2019 3 z 5

Prah večnosti Prah večnosti Ken Follett

Aj tretí diel trilógie Storočie nesklamal. Skvelo, pútavo napísaný príbeh viacerých rodín, ktoré žijú v rôznych kútoch sveta a ich zážitky z obdobia studenej vojny. Určite odporúčam.

20.10.2019 5 z 5

Štyri sestry Štyri sestry Colleen McCullough

Celkom zaujímavý román z austrálskeho prostredia v období 20. - 30. rokov minulého storočia. Poukazuje na silu sesterskej lásky 4 sestier, ktoré pri sebe stoja vo všetkých životných situáciach.

04.08.2019 3 z 5