lily_maleckova lily_maleckova komentáře u knih

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

A zase je tady KONEC! :( A já jsem jako obvykle nadšená, protože prostě strýček Rick píše tak skvěle!! Začala jsem se čtením jeho knih na základní škole a ani po letech na vysoké škole mě to neomzelo a pořád to miluju stejně jako poprvé!:)
Zakončení série to bylo moc fajn, jsem ráda, jak to skončilo, postavy mi moc přirostly k srdci️
Teď jen trpělivě čekám na další autorovu knihu - a nemůžu se dočkat, už aby to bylo!:)
5/5⭐

Jsem holka. Co s tím? Jsem holka. Co s tím? Holly Bourne

Po více jak roce jsem se "dokopala" k dočtení posledního dílu série. Musím říct, že se mi knížky od Holly líbí, ačkoliv nejsou na 100% můj šálek kávy.
Je tam spousta feminismu a historek, které asi zná každá slečna.

Tohle léto říkám ano Tohle léto říkám ano Lindsey Roth Culli

Další fajn milá letní oddechovka - nic zvláštního, ale mně se moc líbila a dobře se četla :) na teplé letní dny někam na dovolenou nebo k bazénu je skvělá

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha se moc dobře četla, byla fajn oddechová. Na začátku jsem měla trochu problém, ale jakmile jsem se začetla, stránky utíkaly velmi rychle:)
Na další díl se hodně těším - hlavně kvůli hlavním hrdinům, o kterých bude děj pojednávat ️

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Na další YA thriller od mojí oblíbené Karen Mcmanus jsem se velice těšila - a nejsem zklamaná ️
Už podle anotace mě kniha velmi nadchla svým originálním tématem a podivným tajemnem. Pokud máte rádi tento žánr, určitě si knihu přečtěte:) za mě stále vede autorčina kniha Jeden z nás lže, ale toto bylo velmi povedené dílo

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

O této knize jsme se učili na střední škole a už tam mě dějem zaujala, takže když se kniha objevila za super cenu, neváhala jsem s objednala si ji.
Kniha se mi líbila, jde o pěkné dílo, které dobře popisuje tehdejší dobu a myslím si, že by posloužila i jako dobrá kniha k maturitě

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Na druhý díl této série jsem se pustila s velkou časovou rezervou od přečtení prvního dílu a bála jsem se, protože celkově tato kniha dostává na internetu dost negativních recenzí.
A upřímně? Já si knihu užila a nepřišla mi horší než první díl. Za mě si přečtěte oba, je to fajn fantasy kniha, od které pokud nebudete očekávat něco nadčasového, tak zklamání nebudete:)

Draugova oběť Draugova oběť Åsa Larsson

(SPOILER) Poslední díl! Nezbývá mi jen říct - co to bylo ksakru za konec?????
To jsem opravdu opravdu nečekala a bylo mi z toho hodně smutno :(
Celkově však musím říct, že jsem si sérii velmi užila, ačkoli už nejsem cílová skupina ️

26.11.2021 3 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Moc pěkná kniha ️
Čtení jsem si velice užila, děj byl napínavý a stránky mizely pod rukama. Nebudu lhát, není to zrovna veselá kniha, ale ty smutné člověka umí pořádně zasáhnout. A to se mi přesně stalo. Moc doporučuju :)

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Fanoušci Stranger Things si tento komiks určitě užijí:) do jisté míry jde o převyprávění děje první série seriálu, ale jsou zde i části, které v seriálu nebyly, takže za mě fajn a další díly této série si přečtu

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Co mám říct?️ Nick a Charlie jsou prostě sladký pár a čtení o nich člověka pohladí na duši a zlepší mu náladu️ moc se těším na další díl!:)

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že to bylo zajímavé počtení! V některých verších jsem se našla, jiné mi byly vzdálenější. Rozhodně to nebylo pozitivní čtení, myslím ale, že stojí za to!:)
Určitě si přečtu i další autorčiny knihy

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Další Kasie!️ Je to jedna z mých oblíbených autorek, takže si ráda přečtu vše, co napíše. Tato její kniha byla mile počtení, měla zajímavý námět, bohužel však musím říct, že to je jedna z těch slabších knih od autorky. Každá kniha ale nemůže být nejlepší, takže se nic neděje a moc se těším na další knihu od autorky:)

26.11.2021 4 z 5

Tato básnická sbírka byla hrozně moc silná.
První půlka byla dost depresivní a bylo mi autorčina osudu hrozně líto. Druhá polovina byla taková víc "motivační" a cítila jsem se u jejího čtení prostě skvěle, že jsem žena ️
Myslím si, že tato sbírka rozhodně stojí za přečtení, ačkoliv to není úplná oddechovka.
Určitě se podívám i na další knihy od autorky!

15.11.2021 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Po tak 5-6 letech jsem si dala re-reading a je to tak fajn, jak si to pamatuju ️ tato série je jedna z mých oblíbených a moc se těším, až se znova vrhnu do dalších dílů:)
Knihu všem doporučuju!
5/5⭐

23.08.2021

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Za mě jedna z lepších Shakespearových děl, bavilo mě to ️

Šestka Šestka Jody Houser

Pro mě, jako velkého fanouška Stranger Things, byla kniha přínosem a dozvěděla jsem se fajn informace️ tento komiks určitě nebyla k zahození, není to však nic, bez čeho by se člověk neobešel.
Za mě 3,5/5⭐ a přečtu si i zbylé díly

23.08.2021 3 z 5

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Tato kniha mě příjemně překvapila ️
Z mého okolí kniha nedostávala nijak dobré retence, mně se však kniha líbila.
Byla čtivá a stránky mizely pod rukama. Jediné, co mě trochu štvalo, bylo až někdy nesmyslné lpění na pravidlech hlavní hrdinky. Kniha však skončila pěkně a můžu doporučit:)

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Bylo to roztomilé a moc mě to bavilo ️
Přečteno v angličtině, doporučuju!

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Za mě taková průměrná, fajn YA kniha. První díl se mi líbil trošku víc, jsem ale ráda, že jsem si oba díly přečetla ️ knihy jsou totiž svým pohádkovým námětem poměrně hodně originální, takže si myslím, že za přečtení určitě stojí:)
3/5⭐

23.08.2021 3 z 5