lily_maleckova

Harry Potter a Relikvie smrtiHarry Potter a Relikvie smrtiJ. K. Rowling (pseudonym)

PANE BOŽE!!️️️
Jak já miluju tento svět a postavy! K Harrymu jsem si našla cestu už jako malá, tehdy jsem dost milovala audioknihy a právě díky nim dobře znám knižní verze prvního a čtvrtého dílu. Nikdy jsem se ale nedostala dál. Teda až do tohoto roku, když jsem si dala výzvu, že za rok 2021 přečtu zbylé tři knihy. Za necelé 4 měsíce je můj cíl splněn ️ a já jsem plná emocí.
Tento díl patří ve filmovém zpracování k mým dvěma oblíbeným (spolu s Ohnivym pohárem).
Tak čtivý, propracovaný a úžasný svět neznám ️ autorka je naprosto úžasná a já ji nikdy nepřestanu obdivovat, že vymyslela něco tak promyšleného, co dává smysl!
Kniha mě několikrát rozplakala, umřely úžasné postavy. Ale ten konec? Poslední věta? ️
Jsem tak moc ráda a vděčná, že jsem si mohla tyto úžasné knihy přečíst ️ jsem si jistá, že se k nim mnohokrát vrátím.
Závidím každému, kdo sérii ještě nečetl a koho celé dobrodružství teprve čeká! ️
A hodnocení? I 10 hvězdiček by bylo málo!!! ️

26.04.2021

Věc MakropulosVěc MakropulosKarel Čapek

Karel Čapek je prostě nadčasový ❤️ jeho díla jsou vážně skvělá. Nejvíc se mi líbí Bílá nemoc, ale Věc makropolus je taky skvělá

24.12.2020

Bylo nás pětBylo nás pětKarel Poláček

Parádní klasika! :) mám k ní citovou vazbu, protože se jsem jako malá viděla televizní seriál a opravdu se mi moc líbil, takže mi čtení knihy připomínalo dětství.

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

Nádherná vzpomínka na dětství!️
Jako malá jsem měla tuto knihu jako audioknihu a při čtení se mi úplně vybavovala! Moc krásné a doporučuji!
5/5

24.07.2021

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Musím říct, že obvykle se tomuto tématu v knihách i filmech stráním, protože jsem dost citlivá duše a čtení by pro mě bylo náročné.
Tatér z Osvětimi mě však zaujal, protože na sociálních sítích byl velmi chválený, že jsem na přečtením začala přemýšlet. Bylo mi také řečeno, že tato kniha je ideální pro lidi, kteří jsou na toto téma citliví, protože je jiná než ostatní - a musím souhlasit,že byla skvělá ️
Samozřejmě, to co se v knize děje je hrozné a fakt, že to není jen fikce, ale realita je ještě děsivější. Nejde tam však jen o hrůzy, co se během války děly.
Knihu moc moc doporučuji️ je poměrně krátká a rychle se čte.
Určitě se pustím i do Cilčiny cesty!
5/5

24.07.2021

Ze života knihomolkyZe života knihomolkyD. Tung (pseudonym)

Moc milá kniha, ve které se najde každý knihomol ❤️

13.05.2020

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelkyPříběhy na dobrou noc pro malé rebelkyElena Favilli

Tak tahle knížka byla vážně paráda!❤️ To by si měl přečíst každý, bez ohledu na věk. Strašně moc jsem si knihu užila, dozvěděla se o spoustě nových žen a jejich životním příběhu. Knihu doplňují barevné ilustrace ❤️
Za mě 5/5⭐ a doporučuji!

14.03.2021

Romeo, Julie a tmaRomeo, Julie a tmaJan Otčenášek

O této knize jsme se učili na střední škole a už tam mě dějem zaujala, takže když se kniha objevila za super cenu, neváhala jsem s objednala si ji.
Kniha se mi líbila, jde o pěkné dílo, které dobře popisuje tehdejší dobu a myslím si, že by posloužila i jako dobrá kniha k maturitě

26.11.2021

NimbusNimbusNeal Shusterman

Autor vymyslel skvělý svět, za mě to byla úžasná kniha???????? autor píše hrozně čtivě, nemůžu se dočkat posledního dílu

25.05.2019

Kluk odvedleKluk odvedleKasie West

Další skvělá romantika od Kasie ❤️ ona prostě nezklame. Moc doporučuju! :)

26.07.2020

Červená, bílá a královsky modráČervená, bílá a královsky modráCasey McQuiston

Tahle kniha se mi moc líbila! ❤️ Hlavní hrdinové mi byli moc sympatičtí a roztomilí.
Osobně moc nemusím politiku, ale do této knihy prostě patřila a bez ní by to nebylo ono :)
Knihu můžu doporučit každému, kdo má rád slaďárny ❤️

23.08.2020

Prohnilé královstvíProhnilé královstvíErin Watt

Co můžu říct? Tahle série je prostě skvělá! ❤️ Hrozně moc čtivě napsaná, dobře zpracovaný děj, skvělé postavy - bratry Royalovi prostě nejde nemilovat ????
Všech pět dílů můžu doporučit, za mě fakt výborně série! 5/5⭐

14.09.2020

Láska a jiné úkolyLáska a jiné úkolyKasie West

tyhle romanťárny od Kasie prostě miluju! :) lehká, zamilovaná oddechovka, která se skvěle čte.
Autorka za mě napsala i lepší knížky (nejradši mám PS. Líbíš se mi, První opravdový polibek a Po tvém boku), ale tato určitě stojí za přečtení ❤️ doporučuji!

17.09.2020

Něco skutečnéhoNěco skutečnéhoErin Watt

Takhle knížka byla skvělá! ❤️
Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická, což je vždycky velké plus. Oddechové romanťárna, to je prostě moje ❤️ určitě jsem četla za mě i trochu lepší YA romantiky, ale tahle opravdu stojí za přečtení! ????
Od autorky za mě každopádně stále vítězí série Papírová princezna, ale tohle je hned na druhém místě!❤️
4,5/5⭐

26.11.2020

Harry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řádJ. K. Rowling (pseudonym)

Co můžu říct? Prostě pecka!❤️
Už od toho ani nic jiného nečekám! První čtyři díly jsem přečetla (a naposlouchala) už v dětství, na poslední tři přišel čas až teď o několik let později. Nevím, na co jsem tak dlouho čekala ❤️
V příběhu se vyskytují nové postavy, back stories a prostě je všechno skvělé promyšlené!
5/5⭐❤️

20.01.2021

OvšemOvšemK. K. Kovář (pseudonym)

Moc skvělá kniha! Autor je vtipný a celkově mi to moc sedělo! Jen tak dál, Kovy! ☺️

04.05.2018

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbeníDárek z pravé lásky: 12 zimních políbení* antologie

Moc krásná kniha! Strašně mi sedly povídky a to jak má každý autor svůj vlastní styl psaní a téma. Některé povídky byly skvělé, jiné slabší, ale celkově určitě doporučuji! :)

22.02.2020

R.U.R.R.U.R.Karel Čapek

Kniha se mi líbila, doporučuji jako četbu k maturitě :)

22.02.2020

Štěstí v lásceŠtěstí v lásceKasie West

O téhle knížce jsem prostřednictvím sociálních sítí od různých čtenářů slyšela, že tahle knížka byla zklamáním a celkově, že je mnohem horší než autorčiny ostatní knihy.
Nevím, jestli to bylo tím, že jsem kvůli těmto hodnocením od knihy moc neočekávala, každopádně knížka sem I hrozně moc líbila, byla parádní stejně jako ostatní autorčiny knížky! :) ❤️
Můžu jen doporučit!

17.03.2020

Papírová princeznaPapírová princeznaErin Watt

Od knihy jsem neměla žádné větší očekávání, každopádně kniha je velmi čtivá a moc se mi líbila❤️ moc se mi líbila hlavní hrdinka Ella, musím se brzo pustit do dalších dílů ???? 4,5/5⭐

16.05.2020

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání)Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání)M. Scamander (pseudonym)

Boží kniha, skvělé ilustrace ❤️ pro mě hodně zajímavé a myslím, že pro fanoušky kouzelnického světa nutnost ????????????

11.11.2020

SuchoSuchoNeal Shusterman

Sucho bylo moc fajn! :) Neal Shusterman (s pomocí syna) to prostě umí.
Kniha je napínavá a moc čtivá, takže netrvá dlouho ji dotáhnout do konce.
Na Smrtku asi nebude mít nic, ale i tato kniha od stojí za to! Doporučuji.

06.01.2021

Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání)Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání)J. K. Rowling (pseudonym)

BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍ!
přečteno znovu a tentokrát v ilustrované edici, obrázky moc hezky doplní příběh :)

Duchové rodiny FolcroftůDuchové rodiny FolcroftůDarcy Coates

Moje první zkušenost s autorkou a musím říct, že jsem si čtení užila ️ knihu jsem raději četla jen přes den, večer před spaním jsem si netroufla :D kniha však nebyla až tak děsivá, jak jsem čekala. Líbil se mi dej knihy, škoda toho konce.
Do dalších autorčiných knih se určitě pustím! :)

03.07.2021

Možná jednouMožná jednouColleen Hoover

Tahle kniha se mi hrozně moc líbila!️ Je to moje třetí kniha od CoHo (a zároveň jedna po delší době) a tato byla opravdu skvělá.
Strašně moc se mi líbí vztah a komunikace hlavních hrdinů, jejich city a emoce. V osobním životě si teď procházím ne úplně lehkým obdobím a musím říct, že jsem se s mnohými věcmi v knize mohla ztotožnit️
Takže za mě velké ANO, doporučuju všem a dávám 5/5⭐

23.08.2021

Pět kroků od sebePět kroků od sebeRachael Lippincott

Moc pěkná kniha ️
Čtení jsem si velice užila, děj byl napínavý a stránky mizely pod rukama. Nebudu lhát, není to zrovna veselá kniha, ale ty smutné člověka umí pořádně zasáhnout. A to se mi přesně stalo. Moc doporučuju :)

26.11.2021

Deník Anny FrankovéDeník Anny FrankovéAnne Frank

Neuvěřitelně silný příběh, který byl napsán v neuvěřitelné době. Všem doporučuji

08.08.2018

Cinder & EllaCinder & EllaKelly Oram

Tak tato knížka byla opravdu úžasná! ❤️
Hlavní hrdinka je fakt správná, moc se mi líbila a zároveň mi ji bylo hrozné líto, kvůli tomu všemu, co jí potkalo a co jí v knize ještě potká.
Cinder je taky úplně skvělý, toho si zamiluje snad každý a spolu jsou úplně parádní ❤️
Příběh byl hrozně čtivý a já ho můžu doporučit všem! 5/5⭐

18.10.2020

10 rande naslepo10 rande naslepoAshley Elston

Další moc hezká vánoční romantika! ❤️
Na knize je super ta originální tématika rande naslepo, protože každý "přítel" byl jiný a i náplň rande se odvíjela pokaždé jinak, podle toho, kdo ho vymýšlel, to bylo fakt moc dobré:)
Za mě bylo hodně velké plus vztah hlavní hrdinky Sophie s její starší sestrou Margot a celkově jsem si užívala tu velkou rodinu❤️ hlavní hrdinka má spousty tet, strýců, bratranců a sestřenic, nikdy nebyla nuda, to se mi vážně líbilo ????
Ke knize mám drobné výčitky, někdy mi nepřišlo chování Sophie tak, jak bych ho já chtěla a taky mě trochu zarazila jedna část na konci knihy, to sem psát nebudu, nikdo nechce spoilery :)
Každopádně za mě opravdu moc fajn feel good vánoční romantika a doporučuji!
4,5/5⭐ + ta obálka je fakt boží!

06.12.2020

Nevím kudy kamNevím kudy kamGayle Forman

Tahle knížka byla hodně zajímavá ❤️ byla jiná než ty, co normálně čtu, věnovala se docela vážným věcem.
Každý z hlavních hrdinů řeší své problémy, což mi přišlo hodně zajímavé. Nebylo to zrovna pozitivní čtení, každopádně za mě určitě ano ❤️ je důležité číst i o takových věcech.
Za mě 4/5⭐

23.12.2020