lily_maleckova lily_maleckova komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍ!
přečteno znovu a tentokrát v ilustrované edici, obrázky moc hezky doplní příběh :)

06.01.2021 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Sucho bylo moc fajn! :) Neal Shusterman (s pomocí syna) to prostě umí.
Kniha je napínavá a moc čtivá, takže netrvá dlouho ji dotáhnout do konce.
Na Smrtku asi nebude mít nic, ale i tato kniha od stojí za to! Doporučuji.

06.01.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Přečteno v angličtině ❤️ sladký, roztomilý komix, který je rychle přečtený ❤️
Na špatnou náladu je to ideální ????

27.12.2020 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Takhle knížka není jako většina vánočních knih, není plná optimismu a lásky. Je zde spousta smutku a lidí, kteří přišli o své milované.
Nejvíce se mi líbily povídky Bratrské pouto, Nejdelší noc v roce, Polička vyřazených knih a Zub času ❤️
Povídky jsou krátké, většina má míň než 15 stránek, takže se kniha rychle čte. Taky se mi líbily části, kde jsme se mohli dozvědět něco málo o autorovi dané povídky ❤️
Za mě kniha stojí za přečtení, jen by člověk neměl čekat sladkou vánoční romantiku ????

26.12.2020 4 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Karel Čapek je prostě nadčasový ❤️ jeho díla jsou vážně skvělá. Nejvíc se mi líbí Bílá nemoc, ale Věc makropolus je taky skvělá

24.12.2020 4 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Fajn romantika, za mě lepší než první díl.
Oba hlavní hrdinové za mě nic moc, ale to prostředí Paříže je moc fajn ❤️
Dávám slabší 4/5⭐

24.12.2020 4 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

Tahle knížka byla hodně zajímavá ❤️ byla jiná než ty, co normálně čtu, věnovala se docela vážným věcem.
Každý z hlavních hrdinů řeší své problémy, což mi přišlo hodně zajímavé. Nebylo to zrovna pozitivní čtení, každopádně za mě určitě ano ❤️ je důležité číst i o takových věcech.
Za mě 4/5⭐

23.12.2020 4 z 5

Pro fanoušky nutnost ❤️ kniha byla moc fajn, člověk se dozvěděl spoustu zajímavosti, jak o kouzelném světě, tak o tom mudlovském ❤️
Kniha je asi pro mladší, ale já jsem si ji moc užila a doporučuju!
4/5⭐

09.12.2020 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Další moc hezká vánoční romantika! ❤️
Na knize je super ta originální tématika rande naslepo, protože každý "přítel" byl jiný a i náplň rande se odvíjela pokaždé jinak, podle toho, kdo ho vymýšlel, to bylo fakt moc dobré:)
Za mě bylo hodně velké plus vztah hlavní hrdinky Sophie s její starší sestrou Margot a celkově jsem si užívala tu velkou rodinu❤️ hlavní hrdinka má spousty tet, strýců, bratranců a sestřenic, nikdy nebyla nuda, to se mi vážně líbilo ????
Ke knize mám drobné výčitky, někdy mi nepřišlo chování Sophie tak, jak bych ho já chtěla a taky mě trochu zarazila jedna část na konci knihy, to sem psát nebudu, nikdo nechce spoilery :)
Každopádně za mě opravdu moc fajn feel good vánoční romantika a doporučuji!
4,5/5⭐ + ta obálka je fakt boží!

06.12.2020 5 z 5

S láskou tvůj Santa S láskou tvůj Santa S.A. Domingo

Tak přesně tohle kniha, kterou bych popsala jako skvělá vánoční romanťárna! ❤️ tohle mi vážně moc sedlo!
Velice čtivé, fajn hlavní hrdinka, se skvělou rodinou a přáteli. ????
Za mě opravdu skvělé! Člověk má po přečtení vánoční náladu ❤️

30.11.2020 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Takhle knížka byla skvělá! ❤️
Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická, což je vždycky velké plus. Oddechové romanťárna, to je prostě moje ❤️ určitě jsem četla za mě i trochu lepší YA romantiky, ale tahle opravdu stojí za přečtení! ????
Od autorky za mě každopádně stále vítězí série Papírová princezna, ale tohle je hned na druhém místě!❤️
4,5/5⭐

26.11.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Tahle knížka byla skvělá! ❤️ Taková ta slaďoučka romanťárna, která člověka zahřeje na duši :)
Určitě to není nic překvapujícího a plného zvratů, díru do světa to neudělá, ale za mě fakt super, moc se mi to líbilo a určitě se vrhnu na další díly ❤️
Přečteno v angličtině, opravdu nic těžkého (+ vzhledem k tomu, že je to komiks, tam moc textu ani není ????)

18.11.2020 5 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Knížka se mi líbila, děj byl fajn a zajímalo mě, jak to dopadne :)
Velký problém jsem měla s hlavní hrdinkou, ta mi hooodně nesedla a docela mi to knihu kazilo.
Knihy bych hodnotila tak 3,5/5⭐ body strhávám za hrdinku a taky za to, že jsem četla i daleko lepší romantické knihy ????
Každopádně i tak kniha stojí za přečtení!

17.11.2020 3 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Mlok Scamander (p)

Boží kniha, skvělé ilustrace ❤️ pro mě hodně zajímavé a myslím, že pro fanoušky kouzelnického světa nutnost ????????????

11.11.2020 5 z 5

Opak věčnosti Opak věčnosti Justin A. Reynolds

Tahle kniha byla skvělá❤️ hrozně moc čtivá, stránky mizí před rukama. Na knize se mi nejvíc líbilo kamarádský pouto, které je mezi hlavními hrdiny ❤️
Plně sdílím názor jedné slečny, že konec byl uspěchaný a čekala jsem od něj trochu víc. Každopádně kniha za mě moc skvělá a doporučuji!????

11.11.2020 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Tak tato knížka byla opravdu úžasná! ❤️
Hlavní hrdinka je fakt správná, moc se mi líbila a zároveň mi ji bylo hrozné líto, kvůli tomu všemu, co jí potkalo a co jí v knize ještě potká.
Cinder je taky úplně skvělý, toho si zamiluje snad každý a spolu jsou úplně parádní ❤️
Příběh byl hrozně čtivý a já ho můžu doporučit všem! 5/5⭐

18.10.2020 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Tahle knížka byla bezva! ❤️ Od autorek už mám přečtenou celou sérii Royalů, na ty asi nic mít nebude, ale Jediná maličkost má své kouzlo ???? kniha je čtivá a můžu ji doporučit!
4/5⭐

13.10.2020 4 z 5

Motýlí klub Motýlí klub Jacqueline Wilson

Jako malá jsem knížky od paní Wilsonové opravdu milovala, proto se k nim vždy ráda vrátím ❤️ jsou tu ale knížky, které vyšly v době, kdy už jsem přešla na jiné knižní žánry, a já si je prostě nemůžu odpustit ❤️ bylo krásné se vrátit do autorčiných knih, tato se mi moc líbila a můžu doporučit všem malým slečnám!????

09.10.2020 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Tak tohle byla pecka!❤️ Hunger games je jedna z mých oblíbených sérii, proto jsem si tuhle knihu nemohla nechat ujít. Měla jsem trochu obavy, jaká kniha bude, ale nečekala jsem ani druhé Hunger games, ro by snad ani nešlo. Každopádně mě kniha moc bavila, byla velice čtivá, neustále se něco dělo ???? taky jsem moc ráda, že Snow byl vlastně takový, jakého ho známe z původní triologie, je to prostě hajzlík???? každopádně mi nebyl tak protivný, jak jsem myslela, že bude. Ostatní postavy byly taky výborné ❤️
5/5⭐ a za mě jedno velké doporučení!

06.10.2020 5 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

tyhle romanťárny od Kasie prostě miluju! :) lehká, zamilovaná oddechovka, která se skvěle čte.
Autorka za mě napsala i lepší knížky (nejradši mám PS. Líbíš se mi, První opravdový polibek a Po tvém boku), ale tato určitě stojí za přečtení ❤️ doporučuji!

17.09.2020 4 z 5