lily_maleckova lily_maleckova komentáře u knih

Eden Eden Helen Douglas

Přečteno za dva dny, čtivá a milá kniha. Že začátku mi přišla taková zvláštní, jiná. Řešilo se tam zajímavé téma, v YA ne moc obvyklé. Za mě pěkná průměrná kniha ❤️

05.04.2021 3 z 5

Žárlivá holka @ Tajnosti v dívčí škole Žárlivá holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Milá, čtivá kniha ❤️ přečetla jsem za den, některé části a hlášky mě velmi baví!
Oddechové čtení, moc se těším na další díly

03.04.2021 3 z 5

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky 2 Elena Favilli

Stejně skvělé, naučné a motivační jako první díl ❤️ opět moc doporučuji!

28.03.2021 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Fantasy už moc nečtu, jsem spíš na YA contemporary nebo dystopie.
Když jsem knihu začala číst, myslela jsem si, že mi kniha zabere spoustu času. Už ale druhý den čtení jsem se začetla a stránky mi rychle ubíhaly.
Námět knihy mi přišel dost originální a celkově zajímavý. Kniha měla některé prvky, které jsou pro YA fantasy typické.
Celkově musím říct, že se mi kniha líbila a opravdu mě překvapilo, že mě čtení tak moc chytlo. Každá ze sester královen byla zajímavá a svým způsobem originální, mně se ale asi nejvíc zalíbila Arsinoe.
Moc se těším na další díl, předpokládám, že v něm bude hodně akce a děj se zase posune dál ❤️
Za mě 4/5⭐

24.03.2021 4 z 5

Nová holka @ Tajnosti v dívčí škole Nová holka @ Tajnosti v dívčí škole Carmen Reid

Skvělá oddechovka! Knihu jsem si půjčila k knihovně a neměla jsem od ní velká očekávání. Moc dobře se mi četla a stránky rychle mizely. Některé části a hlášky mě velmi pobavily????❤️
Žádné veledílo to není, ale já jsem si knihu užila a sáhnu po ostatních dílech ze série ❤️

16.03.2021 4 z 5

Tak tahle knížka byla vážně paráda!❤️ To by si měl přečíst každý, bez ohledu na věk. Strašně moc jsem si knihu užila, dozvěděla se o spoustě nových žen a jejich životním příběhu. Knihu doplňují barevné ilustrace ❤️
Za mě 5/5⭐ a doporučuji!

14.03.2021 5 z 5

Případ lidumilné levačky Případ lidumilné levačky Nancy Springer

Kniha se mi moc líbila, je velmi čtivá a za mě lepší než první díl ❤️
4/5⭐

10.03.2021 4 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

Rick Riordan prostě umí psát! ❤️
Strašně moc mě tuhle knihy baví - vtipné, dojemné, čtivé a plně akce.
5/5⭐ a moc se těším na poslední díl!

05.03.2021 5 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

(SPOILER) Kniha za mě byla pěkná a docela čtivá, čtení nezabralo hodně času ❤️
Enoly mi bylo docela dost líto a konec byl za mě v podstatě smutný :(
Viděla jsem i film, který je dějově dost rozdílný od knihy, a ten se mi líbil víc :)
Za mě 3,5/5⭐

27.02.2021 3 z 5

Tohle byla PECKA! Ne že bych v této sérii čekala nevím jiného, ale tento díl se mi opravdu hodně líbil❤️
Myslím, že není třeba nic víc dodávat, Harryho prostě chcete číst!
Miluju a 5/5⭐

25.02.2021 5 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Další skvělá kniha od této autorky!❤️
Mě ty její YA thrillery prostě baví! Je to čtivé a jsou tu super hlavní hrdinové.
První díl byl přece jen asi o kousek lepší, ale hrozně ráda jsem se vrátila zpátky do stejného města, k novým i starým hlavním hrdinům ❤️
Moc doporučuju a za mě 5/5⭐

10.02.2021 5 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Docela fajn čtivá kniha, ale ve svém žánru jsou zde určitě lepší. Taky jsem už četla autorčinu knihu Cinder a Ella a ta za mě byla fakt výborná, jedna z nejlepší za minulý rok. Tak toto bylo trochu zklamání, ale byli zde příjemní hlavní hrdinové a přečtení nelituji ❤️
3,5/5⭐

02.02.2021 3 z 5

Veselé paničky windsorské Veselé paničky windsorské William Shakespeare

Zábavná divadelní hra, stojí za přečtení

27.01.2021

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Milá, roztomilá kniha ❤️ dost se mi líbilo originální zpracování příběhu a zajímá mě, co přinese druhý díl.
Četla jsem i lepší romantické YA oddechovky, ale tato si zaslouží pěkné 4/5⭐

26.01.2021

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Co můžu říct? Prostě pecka!❤️
Už od toho ani nic jiného nečekám! První čtyři díly jsem přečetla (a naposlouchala) už v dětství, na poslední tři přišel čas až teď o několik let později. Nevím, na co jsem tak dlouho čekala ❤️
V příběhu se vyskytují nové postavy, back stories a prostě je všechno skvělé promyšlené!
5/5⭐❤️

20.01.2021 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Parádní klasika! :) mám k ní citovou vazbu, protože se jsem jako malá viděla televizní seriál a opravdu se mi moc líbil, takže mi čtení knihy připomínalo dětství.

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

S Becky Albertalli nemám úplně kladný vztah, její knihy nejsou úplně můj styl (a ne z důvodu, že autorka píše o LGBT). Nejvíce se mi líbila její kniha Podělaným navrch :) Simon ani Leaha nejsou úplně můj šálek.

06.01.2021 3 z 5

Láska je vše, co potřebuješ Láska je vše, co potřebuješ neznámý - neuveden

Mám moc ráda citáty a tyto o lásce byly velmi hezké :)

06.01.2021 5 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Milý a zábavný komiks :)

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Fajn YA roadtrip. Kniha se mi líbila, hlavní hrdinové navštívili zajímavé místa. Avšak romantika se v knize příliš neobjevovala, takže pokud se někdo dívá po velké romantice, měl by spíš zkusit něco jiného.
Za mě 4 z 5 hvězd, milá kniha na léto :)